Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2011., 15:53   #141
ovaj prvi portret mi je bas kul..
turbolimac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 16:10   #142


elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 09:15   #143
dva napol uspjela primjera dijagonalnog fokalnog plana i po vertikali i po horizontali ( - to je netrivijalno za napraviti i sa žešćim tilt-shift objektivom na DSLRu)





ovdje je ideja bila da samo prstići budu u dofu, da se bolje vidi nagnutost fokalnog plana...

__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 17:04   #144
Kad je slijedeća radionica i primate li totalne početnike u snimanju ovakvim kamerama (ali koji imaju dedicated tamnu komoru,ha!)?
baribb is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 20:49   #145
nešto sam mrmljao u tom smjeru prema turbolimaču, čekamo valjda proljetnije proljeće
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 22:51   #146
..kad smo već kod toga, nađoh firmu koja radi jeftinjava digitalne backove za velki format:

http://www.betterlight.com/products4X5.html

140mpx, bez bayer senzora i AA filtera, u kombinaciji sa svim pokretima koje nudi tehnička kamera = totalni win
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 22:55   #147
1 minuta za skeniranje cijele slike, ti bokca, ne želim ni zamisliti kakve frustracije čovjek može imati prilikom rada na terenu
__________________
Somewhere, something incredible is waiting to be known.

http://www.youtube.com/Zvjezdoznanci
Acheron is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 23:00   #148
Quote:
Acheron kaže: Pogledaj post
1 minuta za skeniranje cijele slike, ti bokca, ne želim ni zamisliti kakve frustracije čovjek može imati prilikom rada na terenu
ja vidim barem dva polja fotografije gdje bi se ovo vrlo brzo isplatilo:
1) arhitektura. Full tilt/rise objektiva i tilt/fall backa, i posve ti je svejedno koliko dugo skenira
2) reprodukcija umjetnina (slike itd). Isto tako ti je vrijeme skena svejedno, a na kraju nemoraš ništa stitchati i imaš gro točniju boju i rezoluciju.
3 ) landscape, ako te itko plaća za to
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 09:34   #149
Ekipa lijepi A4 skenere koji koštaju 200-300$ na 8x10" leđa. TO je jeftino. 15 tisuća dolara nije jeftino ni u kojoj varijanti
mislavf is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 14:09   #150
Quote:
mislavf kaže: Pogledaj post
Ekipa lijepi A4 skenere koji koštaju 200-300$ na 8x10" leđa. TO je jeftino. 15 tisuća dolara nije jeftino ni u kojoj varijanti
Ako možeš naplatiti, i 100 tisuća dolara je jeftino.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 17:56   #151
Quote:
mislavf kaže: Pogledaj post
Ekipa lijepi A4 skenere koji koštaju 200-300$ na 8x10" leđa. TO je jeftino. 15 tisuća dolara nije jeftino ni u kojoj varijanti
jel? Di i kak? i Dal to ima neki ground-glass na skeneru ili kako?
__________________
All... those moments... will be lost ... in time...like....tears...in the ...rain...
mamurni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 18:45   #152
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
ja vidim barem dva polja fotografije gdje bi se ovo vrlo brzo isplatilo:
1) arhitektura. Full tilt/rise objektiva i tilt/fall backa, i posve ti je svejedno koliko dugo skenira
2) reprodukcija umjetnina (slike itd). Isto tako ti je vrijeme skena svejedno, a na kraju nemoraš ništa stitchati i imaš gro točniju boju i rezoluciju.
3 ) landscape, ako te itko plaća za to
Pa upravo mislim na landscape fotografiju. Treba ti dan bez vjetra, ako netko uleti u kadar sve usere, čak i ptice nisu poželjne.
__________________
Somewhere, something incredible is waiting to be known.

http://www.youtube.com/Zvjezdoznanci
Acheron is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 18:50   #153
Quote:
mamurni kaže: Pogledaj post
jel? Di i kak? i Dal to ima neki ground-glass na skeneru ili kako?
Nemam pojma detalje, to mi je pričao frend koji visi na LF forumu.
mislavf is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 19:00   #154
Nešto ala ovo?
http://www.sentex.net/~mwandel/tech/scanner.html
__________________
Somewhere, something incredible is waiting to be known.

http://www.youtube.com/Zvjezdoznanci
Acheron is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 09:28   #155
Quote:
mislavf kaže: Pogledaj post
Ekipa lijepi A4 skenere koji koštaju 200-300$ na 8x10" leđa. TO je jeftino. 15 tisuća dolara nije jeftino ni u kojoj varijanti
ako pogledaš i usporediš kvalitetu slike koju ti daje a4 skener na ground glassu i onu od better lighta, onda ti je posve jasno zašto je 15k$ jeftino.

Quote:
Acheron kaže: Pogledaj post
Pa upravo mislim na landscape fotografiju. Treba ti dan bez vjetra, ako netko uleti u kadar sve usere, čak i ptice nisu poželjne.
ma netreba ti dan bez vjetra, a ptice u letu nećeš nikako uhvatiti čak ni sa najvećom brzinom skena. U svakom slučaju, naplativ dio je arhitektura i art repro.
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 11:08   #156
nego, dobrom voljom turbolimaca (dabogda mu stalno lijepo svjetlo sijalo i cicate modeluše pozirale ) koji mi je posudio makinu, mogli bi organizirat opet neko velkoformatno druženje u ZG ili okolici. Preferiram neki vikend bez previše vjetra

kameru imamo, rollfilm back imamo, polaroide imamo (iako bi dobrodošlo da ih se još nešto nabavi), od filmova imamo i cb i c-41 i e-6 u 4x5 formatu, dakle da se isprobat sve. ono što nemam su lokacija/ideje/svjetlo/modeluše.
Ok, ideja vlastitih imam hrpu, al nemam neke posebne ideje koje bi interesirale grupu ljudi...
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 19:03   #157
možda mogu pomoći oko modeluša ali moram znati točan datum (bilo bi idealno da je nedjelja)
ivan79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 19:51   #158
vec sam se pital di si nestao..

ja nemam vremena za nis, pa ce te se sami igrati, al ja bi na vasem mjestu uzel onaj 210 i probal napravit par close up portreta.. samo trebate neku malicku s finim tenom.. ili nekog izboranog lika s puno karaktera.. ono keith richards ili tak neko..
turbolimac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 14:59   #159
Jel pao konkretan dogovor? Kroz koji tjedan mi stiže Sinar Norma s par kazeta, al bez objektiva, bilo bi zgodno imati koju 210-icu za test. A možda mogu pomoći kod sređivanja snimanja u akt-sali Akademije u Ilici 85, sad kad je godina pri kraju. Modeluša bi se tamo našlo...
baribb is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 19:56   #160
... vučem sinara okolo i koristim ga za street photo al ako možeš dobit prostor u akademiji, ja ga lako dovučem do tamo
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:08.