Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2012., 15:31   #81
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Postavila si pitanje o djeci 9-13 godina - to ipak baš i nije doba hormona i puberteta.

Ali, kad fakat krenu hormoni i pubertet, ajmo dovršiti tvoju jednadžbu:

= obostrano željeni seks?

U čemu je problem u obostrano željenom seksu dvoje educiranih mladih?

BTW, poanta je u znanju i kako se djeca ne dobivaju .
Ja sam sa 10 ušla u pubertet.

Poanta je u tome, da ja nju baš zato želim educirati.
Ako baš zaglavinja s nekim prerano- da se bar dobro zaštiti i od trudnoće i spolnih bolesti.

No ti stvarno ne vidiš problem, što neka djeca prakticiraju seks već u osnovnoj




Quote:
aniano kaže: Pogledaj post
ne znam na sto si mislila pod tim da poslije osjete da je to fio, ja sam nekako kontala da je to od pocetka fino...
Pa ono, u početku mislim da ne skuže odmah razliku između kokice i prstića i što ih više pipkaju- više kuže


Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Na sto konretno mislis? Na masturbaciju bebaca ili onih malo vecih..koje spominjes 9-13?
I u cemu je problem, sve je to za ljude.
Na bebače
Za ove starije mi je to sasvim normalno i ok.
sweetheart 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 15:34   #82
Quote:
aniano kaže: Pogledaj post
i jos nesto, nije tema sex, al je golo tijelo. moja mala se lani na ljeto s dvi ipo godine kupala gola, na moru kod nas. obukla bi ona kupace, pa bi ih skinula, nisu bile prakticne. masu djece oko nas se kupalo u gacicama (kupacim), cak i malci od godine dana. e sad, jel to samo meni cudno, ili sam ja cudna jer mi je bilo ok da moje dvoipogodisnje dijete okolo trckara golo?
I ja svoju nekad pustim golu...... iako me strah pedofila
sweetheart 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 15:37   #83
Quote:
sweetheart 07 kaže: Pogledaj post
J

Pa ono, u početku mislim da ne skuže odmah razliku između kokice i prstića i što ih više pipkaju- više kuže
malko sam se educirala na netu, da ne bi trkeljala bez veze, pa prenosim:

Masturbation in children isn't sexual (as it is for adults) because toddlers don't know what sex is. That said, a 2-year-old masturbates because the feelings it brings can be as pleasurable for her as they are for an adult. "A child this age may even masturbate to orgasm," says Zweiback, "complete with panting, red face, and a big sigh at the end. But it's absolutely not something to be worried about."
to je vise-manje summary nekoliko razlicitih sajtova o roditeljstvu, odgoju i slicno
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 15:43   #84
Quote:
sweetheart 07 kaže: Pogledaj post
Na bebače
Za ove starije mi je to sasvim normalno i ok.
Baci pogled
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 15:51   #85
Quote:
sweetheart 07 kaže: Pogledaj post
I ja svoju nekad pustim golu...... iako me strah pedofila
Ne bih te htjela razocarati, ali zar ne mislis da ju to malo tkanine ne stiti od tako neceg i da je i sa gacicama preslatka?
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 15:52   #86
Zašto ja tu pišem vagina i sl. "doktorske" pojmove.
Zato što je hebeno uvijek bojim da neki manijak nas čita i doma se oblizuje na naše izraze,

Inače sam vulgaris osoba
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 16:05   #87
Quote:
aniano kaže: Pogledaj post
malko sam se educirala na netu, da ne bi trkeljala bez veze, pa prenosim:

Masturbation in children isn't sexual (as it is for adults) because toddlers don't know what sex is. That said, a 2-year-old masturbates because the feelings it brings can be as pleasurable for her as they are for an adult. "A child this age may even masturbate to orgasm," says Zweiback, "complete with panting, red face, and a big sigh at the end. But it's absolutely not something to be worried about."
to je vise-manje summary nekoliko razlicitih sajtova o roditeljstvu, odgoju i slicno
Znam da to nije ništa za brinuti se, ne bih je zato vodila doktoru nego jednostavno ako ona(beba) može proći i bez toga i biti sasvim ok - ipak bi da to preskočimp..... ipak, da to počne raditi, ne bih je prekidala.... toliko sam danas ovdje naučila

Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
odličan članak, trebalo bi ga staviti u prvi post, pa ako naiđe izgubljena duša poput mene - da ne promakne
sweetheart 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 16:08   #88
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Ne bih te htjela razocarati, ali zar ne mislis da ju to malo tkanine ne stiti od tako neceg i da je i sa gacicama preslatka?
Znam da je ne štiti, no barem gad ne može vidjeti strateške djelove

Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Zašto ja tu pišem vagina i sl. "doktorske" pojmove.
Zato što je hebeno uvijek bojim da neki manijak nas čita i doma se oblizuje na naše izraze,

Inače sam vulgaris osoba
I ja se toga bojim.....
sweetheart 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 16:09   #89
Quote:
sweetheart 07 kaže: Pogledaj post
odličan članak
Samo nemoj se sada uhvatiti striktno za to "po godinama", svako dijete je drugacije.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 16:10   #90
Quote:
sweetheart 07 kaže: Pogledaj post
I ja se toga bojim.....
Pa zakaj, nek covjek uziva.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 16:16   #91
Ne provocirati
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 17:26   #92
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
U čemu je problem u obostrano željenom seksu dvoje educiranih mladih?
u tome što obično nisu emocionalno zreli za taj seks, koliko god educirani o tehnici i kontraceociji bili, dugo hodali i ne bili si usputni seks

mislim, nije to nužno tragedija, mislim da više-manje svi imamo prva seksualna iskustva dok smo po zrelosti još dosta nespremni za njih, samo je sasvim razumljivo da roditelj ne želi da mu dijete emocionalno nezrelo ima seksualne odnose. odnosno, da bude manje nezrelo kad se to dogodi.

ne znam kako je kod dečkiju i kako je sad, ali dobro se sjećam iz svojih tinejdžerskih godina da je pitanje seksa (pa i pipanja, s kim ćeš ić do koje baze i kada) jedna ogromna mora želje, srama, (ne)samopouzdanja (jel on sa mnom jer mu se stvarno sviđam ili jer imam , hoće li me ostavit nakon seksa i slično), (pre)ispitivanja sustava vrijednosti i vlastite vrijednosti (kod dečkiju su popularnije one koje 'daju')...

nadam se da pitanje 'što ima loše u obostrano željenom seksu dvoje 14/15-godišnjaka?' postavljaš samo da oponiraš autorici topika ne bi li na čistac istjerao njezinu nelagodu prema seksualnosti.
jer loše može biti dosta toga, kao što rekoh, koliko god educirani o kontracepciji bili.
nije trudnoća najgore što se može dogoditi kod tinejdžerskog seksa.

obostrano željen seks je super, al 14-15-16 godišnjaci nisu ni napol formirani, ma ni počeli još nisu. ja sam prva alergična na 'oni su klinci pa ništa ne znaju, mi odrasli znamo najbolje za njih', ali u toj dobi su stvarno daaaaleko od toga da znaju što žele, što trebaju i zašto, u emocionalno-seksualnom pogledu, mislim.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 19:14   #93
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Samo nemoj se sada uhvatiti striktno za to "po godinama", svako dijete je drugacije.
kein problem

Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Pa zakaj, nek covjek uziva.
čuješ što je ribež napisala: ne provocirati

Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
u tome što obično nisu emocionalno zreli za taj seks, koliko god educirani o tehnici i kontraceociji bili, dugo hodali i ne bili si usputni seks

mislim, nije to nužno tragedija, mislim da više-manje svi imamo prva seksualna iskustva dok smo po zrelosti još dosta nespremni za njih, samo je sasvim razumljivo da roditelj ne želi da mu dijete emocionalno nezrelo ima seksualne odnose. odnosno, da bude manje nezrelo kad se to dogodi.

ne znam kako je kod dečkiju i kako je sad, ali dobro se sjećam iz svojih tinejdžerskih godina da je pitanje seksa (pa i pipanja, s kim ćeš ić do koje baze i kada) jedna ogromna mora želje, srama, (ne)samopouzdanja (jel on sa mnom jer mu se stvarno sviđam ili jer imam , hoće li me ostavit nakon seksa i slično), (pre)ispitivanja sustava vrijednosti i vlastite vrijednosti (kod dečkiju su popularnije one koje 'daju')...

nadam se da pitanje 'što ima loše u obostrano željenom seksu dvoje 14/15-godišnjaka?' postavljaš samo da oponiraš autorici topika ne bi li na čistac istjerao njezinu nelagodu prema seksualnosti.
jer loše može biti dosta toga, kao što rekoh, koliko god educirani o kontracepciji bili.
nije trudnoća najgore što se može dogoditi kod tinejdžerskog seksa.

obostrano željen seks je super, al 14-15-16 godišnjaci nisu ni napol formirani, ma ni počeli još nisu. ja sam prva alergična na 'oni su klinci pa ništa ne znaju, mi odrasli znamo najbolje za njih', ali u toj dobi su stvarno daaaaleko od toga da znaju što žele, što trebaju i zašto, u emocionalno-seksualnom pogledu, mislim.
Sa čitavim se postom slažem, osim sa boldanim dijelom.....

Ja nemam problem sa svojom seksualnosti, već nemam pojma koji pristup odabrati pri prenošenju informacija djetetu. Nije mi bilo jasno na koju se razinu spustiti, kojim rječnikom se poslužiti.....
iako mi je sad, nakon par postova što su neke mame postale, ipak sve puno bliže i jednostavnije
sweetheart 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 20:30   #94
Quote:
aniano kaže: Pogledaj post
i jos nesto, nije tema sex, al je golo tijelo. moja mala se lani na ljeto s dvi ipo godine kupala gola, na moru kod nas. obukla bi ona kupace, pa bi ih skinula, nisu bile prakticne. masu djece oko nas se kupalo u gacicama (kupacim), cak i malci od godine dana. e sad, jel to samo meni cudno, ili sam ja cudna jer mi je bilo ok da moje dvoipogodisnje dijete okolo trckara golo?
ja sam svojoj oblačila kupaće iz dva razloga-1. fuj mi je da golom guzom sjedi na kamenju i pijesku..2. još je pelenašica-pa ako se ukenja-nek bar ode u gaćice ,a ne po plaži

glede dječje masturbacije- nemam s tim nikakvih problema, ali sam se uhvatila kako u zadnje vrijeme joj mičem ruku sa spolovila jer je imala e. coli, pa me bilo strah da ne prenese beštiju u usta (još uvijek voli trpati prstiće i igračke u usta).. iako pazim na pranje ruku, al ovo mi je bilo baš jeza..
ne bih htjela da si sad ona misli da to ne smije raditi, jer kao da ona kuži da ja to njoj ne dam zbog bakterije..
čak i kad riješimo e.c.-šta ako bude imala neku drugu beštiju,a ja ne znam jer nema simptoma? prvi put sam se to sad zapitala otkad je pokupila taj urinoinfekt..
šta sad da radim?oralna faza joj je još itekako aktualna i unatoč pranju ruku- strah me da si nešto ne prenese u usta...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 22:11   #95
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
nadam se da pitanje 'što ima loše u obostrano željenom seksu dvoje 14/15-godišnjaka?' postavljaš samo da oponiraš autorici topika ne bi li na čistac istjerao njezinu nelagodu prema seksualnosti.
Nisi poštena, jer moje pitanje izdvajaš kao "samostojeće", a ide u paketu s njezinim ogromnim strahom.

Dakle, cjelovita verzija glasi "koja je opcija lošija: roditeljsko užasavanje nad mogućnošću pubertetskog seksa - i sve prateće roditeljske mjere i aktivnosti koje iz toga užasavanja neminovno slijede, ili eventualni obostrano željeni i obostrano educirani pubertetski seks?".

BTW, nemam link, ali je na nekom topicu bilo govora o tome da je Štulhofer u svojim istraživanjima došao do zaključka da je râni seks puno, puno rjeđi no što ustravljeni roditelji vjeruju, i da su stvarne dobne brojke bitno drugačije.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 22:26   #96
Quote:
sweetheart 07 kaže: Pogledaj post
čuješ što je ribež napisala:
Je, je...samo sto ja nisam kanila provocirati, vec ukazati na ono sto smatram bitnim..
Pedofil koji gleda djetesce na plazi kako se kupa ...svidjat ce mu se i uzbudit ce ga bez obzira imalo li te gacice ili ne...pa nije da ga uzbudjuje bas to ispod gacica. Da je to tako jednostavno, onda u skandinaviji ili u kanadi toga ne bi bilo jer su svi obuceni non-stop od glave do pete.
Ono sto je statisticka realnost (stari podaci, mozda se nesto promijenilo, ali sumnjam) vrlo su rijetki ti neki nepoznati ...pedofili koji gledaju curice na plazama, pa ih onda ne znam sto ...otmu, navabe...
Najcesci pocinitelji bludnih radnji nad djetetom su osobe poznate obitelji ...bliski susjedi, ujaci, stricevi, ocevi... (sorry na muskom rodu, statistika cini svoje, nije da nema i drugog)...i tu treba biti i vise nego oprezan.
Oni koji samo pogledaju djecicu kako se kupaju i zadrze se na gledanju zasluzuju pohvalu, jer sigurno im nije lako.
Ovima sto mozda doma drkaju dok citaju forum i proste rijeci...nis ne zamjeram, jer nikome ne cine nista nazao.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 22:32   #97
Ok, sada smo off.
Vratimo se na temu.
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 23:06   #98
Quote:
sweetheart 07 kaže: Pogledaj post
ovo zadnje, naravno da svaka teorija bude potpuno shvaćena tek kad i praksu uključimo, no ja joj želim prvo prenijeti činjenice (što su ti organi, za što služe, spolne bolesti kontracepcija,trudnoća, abortus......) želim da to sve zna što prije, no opet ne prerano.
Zašto ljudi, kad pričaju o seksu, misle da je najvažniji dio koje se loše stvari mogu dogoditi? Kvragu više i abortusi i spolne bolesti. Seks je lijep. Da, važno je i informirati dijete o rizicima neodgovornog seksa, ali meni je to inzistiranje na svođenju razgovora i informiranja o seksu na neželjene trudnoće, abortuse i spolne bolesti otprilike u rangu s vikanjem s propovjedaonice o bludnim grijesima zbog kojih se gori u paklu.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 23:18   #99
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Zašto ljudi, kad pričaju o seksu, misle da je najvažniji dio koje se loše stvari mogu dogoditi? Kvragu više i abortusi i spolne bolesti. Seks je lijep. Da, važno je i informirati dijete o rizicima neodgovornog seksa, ali meni je to inzistiranje na svođenju razgovora i informiranja o seksu na neželjene trudnoće, abortuse i spolne bolesti otprilike u rangu s vikanjem s propovjedaonice o bludnim grijesima zbog kojih se gori u paklu.
Ima nesto u tome.
Samo ...nekako u RL ...to ne stignes ili zaboravis napomenuti.
Ili ne znas gdje da ubacis.

Sexs ti je nesto jako lijepo, bas pravi uzitak...ali znas, nemoj to raditi...pre rano je, to budes kad...ja ti sad samo pricam kako da ne zatrudnis, poslije cemo o orgazmu.
Imas dovoljno veliko dijete da si mu to tako rekla, kako je sex lijep? Slazem se s tobom da bi to tako trebalo i ako jesi onda Ne mislim tu na razgovor s sestogodisnjakom (mama i tata se vole i dobit ces bracu), nego s onima od 15-16 godina.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 23:29   #100
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Sexs ti je nesto jako lijepo, bas pravi uzitak...ali znas, nemoj to raditi...pre rano je, to budes kad...ja ti sad samo pricam kako da ne zatrudnis, poslije cemo o orgazmu.
Hrvatski jezik ima predivan termin kojim se označava ono što na ovoj temi ustrajno nazivamo "seks": intimni odnosi.

U tom je terminu sadržano sve: i ljepota bliskosti s osobom s kojom se netko upušta u takve odnose, i činjenica da seks znači dijeljenje s nekim najskrovitijih zakutaka svoje intime - jednako tako, i činjenica da nema područja u kojem se nekoga može povrijediti kao što je to "područje intimnih odnosa".

Ne vidim ni smisla ni razloga u svođenju razgovora o seksu isključivo na razgovore (a zapravo plašenja djece) o neželjenim trudnoćama i bolestima.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:58.