Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2012., 07:02   #121
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
vjerojatno iz nekog dijela viri i ta moja samosvijest.
Mislim da je samosvijest u djeteta barem jednako važna (a možda čak i važnija) od puke tehničke educiranosti.

Naime, dijete koje ima svoje "ja" i koje je s tim "ja" zadovoljno (onoliko koliko se u pubertetu može biti ), neće se upuštati u spolne odnose samo zato što to svi rade, samo zato što je Pero rekao da bi to bio dokaz da ga voli, samo zato što su ga dečki sprdali da je piĆkica jer već mjesec dana hoda s Maricom, a još ju nije poseksao, i tako to.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 09:12   #122
Predškolci - zanimanje za seksualnost

Ne znam postoji li tema, nisam nasla pa me prebacite ako treba..

Moji dečki , trogodišnjaci, počeli su se zanimati za razlike između spolova Gledaju tatu, gledaju mene...zapitkuju, proučavaju nas. Naravno sve je to normalo. Mi se trudimo ponašati se prirodno, ne hodamo goli po kuci, ali se ne skrivamo panično ako nam ulete u kupaonicu dok se oblačimo, tuširamo..
Trudimo se odgovoriti na pitanja, jednostavno i njima razumljivo, ali ima situacija kad ne znam sto bi, kako da reagiram
Neki dan, uhvaliti su me nespremnu, malo su me štipkali i pipkali, meni bilo smijesno ali i nekako nelagodno
Zanima me, kako vi reagirate u tim situacijama?
Ne zelim braniti, samo su znatizeljni, ali ne zelim ni da imaju traume
leana28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 10:25   #123
mene moj dvogodišnjak žica sisu i dalje za maženje nekad i to mu dam, ali recimo kad me gleda kako piškim u wcu ili se tuširam (jbg moram ga voditi sa sobom jer bi u tih minutu do dvije napravio generalno sranje po stanu dok ga ne mogu vidjeti i zaustaviti ) kažem mu da mama ima pipicu i da mama piški na pipicu kao što on piški na pimpeka, ali ne dam mu da me dira. kažem mu da to ne može dirati i točka, da maminu pipicu smije dirati samo mama.

što ja znam, mislim, sisa mi je nakon godine dana dojenja postala nešto totalno deseksualizirano u vezi s njime, ali pička mi je nešto što mi se vrlo brzo nakon poroda u glavi vratilo na nešto što ima itekakve veze sa seksom.

kad bude malo stariji objasnit ću mu i ostale stvari osim pišanja i da i neki drugi ljudi mogu u nekim situacijama dirati neke dijelove tijela, dok neki drugi ljudi u nekim drugim situacijama ne smiju nipošto dirati te dijelove, ali sad je premali za to i ograničava se na percepciju pimpeka i pipice odnosno pišanja. al u svakom slučaju, maminu stvar on neće moći dirati ni u kojoj situaciji, pa ne vidim razloga zašto da mu sad to pustim, posebno kad bi meni to bilo iznimno neugodno ono, ne dam mu da me udara jer me boli, pa mu ne dam ni da mi dira pičku jer mi je nelagodno. mislim da imam pravo na toliko intime, čak i kad se radi o mom vlastitom djetetu.
__________________

moj mali mačić
anonymous_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 12:05   #124
Moj ima malo više od tri i pol godine i opsjednut je sisama i fasciniran svojim pimpekom.

Strah me je dić ga da ga nosim jer se bojim da će me za sise uhvatit. I još se cereka kad ih dira i počne glumit bebu pa tepa:"ćića, ćićaaaa"
Inače sasvim normalno priča.

I čim legnem pored njega gurne mi ruku u grudnjak i nastavi gledat crtić.


Dojila sam ga do treće godine....možda koji mjesec dulje.
Sam je na svoju inicijativu prestao sisati, ali i dalje mora imati sise u rukama.

Vidio me je golu. Pitao me samo jednom šta mi je to dolje. Rekla sam mu da je to "pikica". Nije mu bilo nešto pretjerano zanimljivo. Totalno je u sisama.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 14:24   #125
Haha, dobro, onda su sasvim ok; također ih sise fasciniraju. Isto smo neki dan sjedili na kauču i gledali crtić pa je svaki primio svoju sisu
Za ono dolje nisu zainteresirani niti bi im dala blizu ali obozavaju štipkati za noge.
Ne bi htjela da kasnije imaju negativan stav naspram seksualnosti zato me i brinulo kako se postaviti.
Ah, muški
leana28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 14:51   #126
Moja je prestala dojit prije dva mjeseca, ali me obavezno drpa za sisu za uspavljivanje

Bas sam gledala ovaj vikend neku emisiju o sexu na foxu gdje su rekli da klinci izgrade svoju seksualnu orijentaciju u dobi od 3-5 godina. Na prvu mi se to ucinilo dosta rano, ali kad sam malo razmislila -vecina djece koje poznajem su vec u trecoj godini imale simpatije

leanna nemoj im davat da te stipkaju, ako ti je to neugodno. Sve sta ti se ne svidja ili cini neprimjereno tako im i reci.
Sise su valjda iznimka jer su ipak dugo bile njihove, ali i to bi se mozda trebalo nekako ukinut, iako nemam pojma kako... Dobro je dok uvlace ruke mami u majicu, ali sta ako krenu tako drugima? (ili pretjerujem, valjda je mamina sisa intimna stvar i tudje ih ne zanimaju?)
__________________
hello how low
bambix is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 15:23   #127
Moj najmladji uopce nije dojio tako da nema sanse da mu se zato sise mile, no od nedavno je postao fasciniran sa mojim sisama(ima 3 i pol god) i ne kuzim od kud mu to?! S obzirom jelte da nije dojio, dakle ne fale mu sise zbog toga, nedam mu da ih pipka, velim da mamu to smeta i gotovo. Takodjer je od kad zna za sebe fasciniran i sa svojim pimpacem...ovi stariji nisu uopce pokazivali za to interes, ni curka ni stariji sin...curka je sada skoro pa 9 god i jos uvijek joj to nije neka napeta tema ali stariji sin ce uskoro 11 i kod njega pocinje rasti zanimanje za musko zenske odnose, sex i sl, no to je vec predpubertet i ne moze se usporedjivati sa ovim interesom dok su jos mali.
tenaTT is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 17:38   #128
A šta ja znam. Mamine sise i mamin spolni organ mi u ovom kontekstu nisu ni približno slična stvar.
Ajde da me dijete od 13 godina hoće primit za sisu...ali djeca prirodno budu dojena i po 4,5,6 godina tako da me fascinacija sisama ne čudi pretjerano niti kod djece koja su bila dojena zbilja i one koja nisu bila dojena. To im je jednostavno urođeno...do neke određene dobi.


Meni isto smeta kad me dira po sisama... a onda se on počne izvlačit:
"a poooolakoooo ćuuuuu..."

a šta ću od njega...pustim ga. uhvati sisu i zaspe.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 19:30   #129
Moj će za 2 mjeseca 4 godine i ovo mi je totalna nepoznanica.

Moj je fetišist za kosu (oduvijek je bio), moja kosa je silovana u bilo kojoj prilici i po njoj drka li ga, drka...

Dojen je do godinu dana, nikada me cicu nije tražio nakon prekida, nit mu je bila za tješenje niti išta drugo, samo glava. Par puta je rekao (potpuno nevezano za išta, sam od sebe) da iz cice ide mlijeko za bebe. Ja ono, da, da, ide. I nedavno je izjavio da muškarci imaju pišu, a žene nemaju. Ja rekla, da da, nemaju.

Zna da imam menstruaciju (on kaže venstrumaciju) jer mi vječno čuči u veceu i voli mi otpakiravati uloške. Pitao me par puta da mu je pokažem, ali sam rekla da je to moja intimna stvar koju se ne gleda. I presjekla daljnju raspravu.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 07:49   #130
Nedavno sam pričala sa prijateljicom, koja je psihijatar po struci i ona mi je "najavila" ovakvo ponasanje. Kaze da je to normalno za djecu 3-5 godina Ali naravno treba postavit granice. Primjetila sam kad su navršili 3 god da su se počeli interesirat za te stvari. A pišo im je centar Svemira oduvijek.
leana28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 10:41   #131
ja sam još "daleko" od tog razgovora (K je 4,5god), ali sam htjela pitati kad su klinci sposobni razumijeti razgovore o odnosima, menstruaciji, zaštiti... Kažete da o mengi razgovarate u prosjeku s 8-9 godina, a o sexu? Isto tada, kasnije...?
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 07:33   #132
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
ja sam još "daleko" od tog razgovora (K je 4,5god), ali sam htjela pitati kad su klinci sposobni razumijeti razgovore o odnosima, menstruaciji, zaštiti... Kažete da o mengi razgovarate u prosjeku s 8-9 godina, a o sexu? Isto tada, kasnije...?
Ne znam jel' ja imam vise srece od pameti, ali meni takvi razgovori (osim tog o mengi, ali to zbog krvi... ) ne predstavljaju nikakav problem. Smizla je ionako lajava , otvorena, znatizeljna do bola i svaku sitnicu koju vidi, cuje, padne joj na pamet, stogod, odmah trci raspraviti sa mnom. Jeste da se zbog toga cesto nadjem zbunjena i u nebranom grozdju, ali bar ne moram razmisljati kad i kako zapoceti neki razgovor.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 09:19   #133
da, moja K je na suprotnom kraju spektra od tvoje šmizle
K je jako povučena, sramežljiva i ja s njom nisam nikad došla u fazu 1000 zašto-1000 zato
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 09:58   #134
A da pocnes polako, npr.da je posjednes na razgovor o nekoj nevaznoj temi (koje zivotinje voli, zasto, koje crtice i sl. - bilo kakva tema za koju znas da ce njoj biti zanimljiva), pa onda kao pocnete sve cesce prakticirati takve "razgovore za cure", pa se mozda pocne otvarati i cak i sama pokazivati inicijativu za takve razgovore? A onda bi dalje trebalo biti lakse.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 00:30   #135
Meni je malo čudno da žena doma ima uloške, tampone, kupuje uloške, tampone, dijete gleda reklame za uloške, tampone, i tema menstruacije se ne pojavi spontano.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 01:37   #136
Sada vidim da zaostajem za prosjekom. Kcer mi ima 9 godina i zivi s bivsom suprugom.

Od bivse je tesko izvuci o cemu su pricali.

Kceri sam objasnio do sada da je deckima stalo samo do sexa (mozda nisam koristio rijec sex). Ali sam joj objasnio da to znaci da penis ide u vaginu. I da jedino penis moze u vaginu s prezervativom. I da nema iznimke. Bez prezervativa, penis ne ide u vaginu.

Pokusao sam to objasniti da shvati. Nisam se sjetio pricati o menstruaciji. Budem drugi put.
SamoZaTebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 01:45   #137
Quote:
SamoZaTebe kaže: Pogledaj post
Kceri sam objasnio do sada da je deckima stalo samo do sexa
Tako je, sjebi je emocionalno i seksualno, zašto bi nekad imala lijepu vezu i uživala u seksu.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 02:02   #138
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Tako je, sjebi je emocionalno i seksualno, zašto bi nekad imala lijepu vezu i uživala u seksu.
Da, tocno morat cu poraditi na tom pitanju.

Od nekuda treba poceti pa mi se cinilo normalno od toga da je deckima samo stalo do sexa.

Ubacit cu i verziju o ljubavi iako tu ni sam ne znam tocno sto reci.

Lakse je pricati o sexu nego o ljubavi. Cinjenice su cinjenice kod sexa, a u ljubavi je onako neodredeno. Ne mogu joj reci voli li je neki decko i zasto. Ili zasto je ne voli.

Hvala na komentaru. Vidim da mi pristup nije bio najbolji.
SamoZaTebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 02:18   #139
Quote:
SamoZaTebe kaže: Pogledaj post
Od nekuda treba poceti pa mi se cinilo normalno od toga da je deckima samo stalo do sexa.
Drugi roditelji se odluče za manje glupe laži, recimo da djecu donose rode.

Jesi li ikad u životu imao imalo kvalitetan ljubavni odnos sa ženom?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 02:23   #140
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Drugi roditelji se odluče za manje glupe laži, recimo da djecu donose rode.

Jesi li ikad u životu imao imalo kvalitetan ljubavni odnos sa ženom?
Naravno da sam imao. S bivsom suprugom. Bili smo zajedno 17 godina. Prije nje sam imao jos dvije ozbiljne veze.

Ali taj kvalitetan odnos nije bio s 12 godina ili u osnovnoj skoli. Ne zelim joj pricati o necemu sto se mozda nece dogoditi slijedecih 10 i vise godina (da se zaljubi u decka i on u nju i da sve bude super i kako vec ide).

Ovo s rodom je manje glupa laz od cega? Kceri smo jos prije objasnili kako nastaju djeca. Tako da ovo sa sexom joj nije bilo nista novo (osim dodatka da je deckima jedino stalo do sexa, a stvarno je tako, musko sam, govorim iz iskustva).

Zadnje uređivanje SamoZaTebe : 12.04.2013. at 02:29.
SamoZaTebe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:14.