Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2023., 13:09   #4581
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Budući da je sada već sutradan ujutro, najbolje bi bilo otići vetu. Držim fige. Sretno.
Jutros mu nije ništa bilo pa smo umjesto veta išli u dugu šetnju šumom....



.
__________________
.
PajPatak is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2023., 18:28   #4582
Mozda mu je nesto zapelo za kutnjak… moja je tako nama finu paniku priredila kad je kriomice neki komad plastike nasla i krenula zvakat, to se fino zakacilo za skroz zadnje kutnjake i jos bijelo… ona krenula slinit, drzat usta cudno, mljackat cudno. Nismo uopce skuzili jer je bila bijela, krenuli vec prema vetu i u liftu si je uspjela nekako to maknut sama i pljunut van
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2024., 14:01   #4583
Upala limfnih čvorova

Imam labradoricu, 8 godina ima
U 12 mjesecu je imala jaku upalu mjehura i prošla 2 ture antibiotika i to je sve završilo dobro. Međutim za vikend smo shvatili da ima otekline / čvorove na vratu i trbuhu, dio kod stražnjih nogu. Jurnjava k veterinaru koji nas je najprije nakon pola pregleda ubio s rečenicom da bi mogao biti tumor. No, nakon vađenja krvi, a krvna slika je uredna, zaključio je da ipak nije tumor, nego upala limfnih čvorova. Dobila je MEDROL, 10 dana terapije pa kontrola.

Ima li netko iskustva s tim? Prestrašena sam jako.

Da joj nije pao imunitet od tih silnih antibiotika ili ne znam već što?
Uz to u zadnjih nekoliko mjeseci je smršavila (to je i trebala jer je imala viška barem 3 - 4 kg) ali mi se čini prenaglo od kada sam joj malo smanila obroke.

Zadnje uređivanje rintintina : 10.01.2024. at 15:11. Reason: .
rintintina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2024., 17:47   #4584
@rintintina

Zatraži drugo mišljenje. Nisam veterinar, ali tvrdnja "ipak nije tumor, nego upala limfnih čvorova" malo mi je nejasna. Naime, bez citološke analize, nemoguće je odrediti je li riječ o benignosti ili malignosti.

Znam da zvuči sladunjavo, ali vjeruj i nadaj se da će sve ispasti dobro, no svejedno odradi sa psicom cijelu dijagnostiku, punkciju limfnih čvorova i već spomenutu citološku analizu.

Kakve ste nalaze radili?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2024., 18:29   #4585
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
@rintintina

Zatraži drugo mišljenje. Nisam veterinar, ali tvrdnja "ipak nije tumor, nego upala limfnih čvorova" malo mi je nejasna. Naime, bez citološke analize, nemoguće je odrediti je li riječ o benignosti ili malignosti.

Znam da zvuči sladunjavo, ali vjeruj i nadaj se da će sve ispasti dobro, no svejedno odradi sa psicom cijelu dijagnostiku, punkciju limfnih čvorova i već spomenutu citološku analizu.

Kakve ste nalaze radili?
Piše u nalazu:
FNA poplitealnog l.č. - bojanje po dif quik metodi
U vidnom polju prevladavaju eritrociti s ponekim reaktivni limfocitom

Opis: diff. dg. LIMFADENTIS

Eto, ne razumijem , ali 19.01. ju vodimo na kontrolu , nakon što završi s Medrolom, pa ćemo tražiti da se napravi sve što treba
Hvala na savjetu
rintintina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2024., 22:33   #4586
Na osnovu priručnog medicinskog znanja, ne veterinarskog, ali mislim da je terminologija ista ili bar slična, shvaćam da je u pitanju infekcija, a to se liječi. Ono prvo što si napisala znači da je napravio punkciju limfnog čvora i pogledao što ima u tekućini. Ne zvuči loše. Sretno!
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2024., 21:11   #4587
Evo mene opet. Nažalost moj pas ima tumor limfnih čvorova. Nakon neuspjelom liječenja "upale", to je mišljenje jednog veterinara, a zatim i još jednog. Drugi tjedan idemo u Postojnu, tamo je navodno ambulanta u kojoj nam mogu reći sve detalje i prognoze.
Netko s iskustvom?
rintintina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2024., 08:09   #4588
Ima neko preporuki veterinara za obradu psa na inkontinenciju; uzv ili bilo kaj drugo ?
Labradorka, kastrirana, 6 godina stara

Poslano sa mog SM-A528B koristeći Tapatalk
Cwet21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2024., 17:27   #4589
Mojemu westiyu starom 12g.se je na uhu pojavio
papilom i polako raste. Veterinarka je rekla,da se to operacijom skida i da psic mora biti pod narkozom. Pošto je to vec stariji pas, bojim se narkoze. Da li postoji mogucnost, da se to nekako skine bez narkoze i operacije?
orion57 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:14.