Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2023., 14:09   #581
Pozdrav,
zanima me ima li itko iskustva sa sljedećim.
Bukirala bih let u SAD preko Lufthanse, no postoji mogućnost otkazivanja leta s moje strane. Iz tog razloga uzela bih Economy Flex kartu putem koje je moguć refund. Zanima me je li itko ikad osobno otkazao let, tražio refund i dobio ga. Naime, čitam na stranim forumima da se refund u takvim situacijama od strane Lufthanse odbija iz raznih razloga i da u konačnici ne vrate novac, iako ljudi kupuju Flex kartu baš zato da bi mogli ostvariti povrat novaca.
MMK is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2023., 10:16   #582
Let mi je u startu kasnio više od 2 sata što je prema opisu na stranicama CA uvjet za dobivanje naknade:
"Kašnjenje je polijetanje zrakoplova nakon planiranog vremena prema redu letenja:
4 sata za letove duže od 3500 km
3 sata za letove dužine između 1500 i 3500 km te letove unutar Europske unije duže od 1500 km
2 sata za letove do 1500 km"


Međutim, CA me odbila objašnjenjem da sudska praksa definira naknadu samo u slučaju kašnjenja dolaska na odredište duljeg od 3 sata.
Ima li netko iskustva u tom dijelu, odnosno ima li smisla dalje se dopisivati s njima ili su u pravu kada tumače da je kašnjenje na odredište mjerodavno?

Hvala.
__________________
...pa som ti se napi...
Pojma Nemam d.o.o.
zagorci is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2023., 13:23   #583
U pravu su, vidi: "Mogu ostvariti pravo na novčanu naknadu ako su na konačnu destinaciju stigli sa zakašnjenjem od najmanje 3 sata"

https://www.ccaa.hr/duze-kasnjenje-leta-01745
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2023., 10:59   #584
Quote:
Doria kaže: Pogledaj post
U pravu su, vidi: "Mogu ostvariti pravo na novčanu naknadu ako su na konačnu destinaciju stigli sa zakašnjenjem od najmanje 3 sata"

https://www.ccaa.hr/duze-kasnjenje-leta-01745
Hvala, puno
__________________
...pa som ti se napi...
Pojma Nemam d.o.o.
zagorci is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2023., 12:41   #585
Quote:
zagorci kaže: Pogledaj post
Let mi je u startu kasnio više od 2 sata što je prema opisu na stranicama CA uvjet za dobivanje naknade:

"Kašnjenje je polijetanje zrakoplova nakon planiranog vremena prema redu letenja:

4 sata za letove duže od 3500 km

3 sata za letove dužine između 1500 i 3500 km te letove unutar Europske unije duže od 1500 km

2 sata za letove do 1500 km"




Međutim, CA me odbila objašnjenjem da sudska praksa definira naknadu samo u slučaju kašnjenja dolaska na odredište duljeg od 3 sata.

Ima li netko iskustva u tom dijelu, odnosno ima li smisla dalje se dopisivati s njima ili su u pravu kada tumače da je kašnjenje na odredište mjerodavno?



Hvala.
Tako je meni kasnio let iz Barcelone za Zagreb, sletio je 7 minuta ranije od vremena za koji bi dobila odštetu. Stisao je "gas" do daske da stignemo u roku.

Poslano sa mog SM-N986B koristeći Tapatalk
marta 29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2024., 18:08   #586
kompenzacija

Pozdrav ekipa.

Može pomoć oko sljedećeg:

Letio Sam TAP Portugalom iz Zagreba za Cape Verde s 2 presjedanja (Munchen i Lisabon).
S obzirom da je let iz Munchena za Lisabon kasnio 20 min (ne znam razlog) + morali smo još čekati eskalator na aerodomu nekih 10 minuta, zakasnio sam na povezani let iz Lisabona u Capo Verde. Stigao sam na boarding gate 16 minuta prije leta ali su mi odbili ukrcavanje i već su otkazali avio karte i imali insprintane nove ( za let koji je 24 sata kasnije).

Žalio sam se Tap Portugalu zahtjevajući kompenzaciju, međutim, odbili su mi reklamaciju jer je razlog kašnjenja "airport restriction" i oni nisu dužni isplatiti kompenzaciju.

Ako misle na postavljanje stepenica na avion, točno je da to nije njihova greška ali svakako je i sam let sletio na pistu 20 minuta kasnije i prije tog otezanja sa stepenicama. Da ne govorim da me se skinulo s leta, a u 1000 situacija sam vidio da kad znaju da će putnik malo zakasniti na povezani let, odnosno da će doći koji minut iza zatvaranja ukrcavanja, da ga se sačeka.

Što mi je činiti sad?
Hvala unaprijed
grooveman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2024., 19:35   #587
Pisat opet i zaliti se ili eskalirati. Ako ti nisu poslali u mailu onda vjerojatno na webu imaju napisano tko im je nadlezno tijelo i kome se mozes zaliti.

Uvijek naravno imas i opciju da predas svoju zalbu nekom pravnom zastupniku, pa nek se oni bakcu s tim, al u tom slucaju ako imas pravo na kompenzaciju oni ti uzimaju postotak.
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2024., 20:28   #588
Quote:
grooveman kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa.

Može pomoć oko sljedećeg:

Letio Sam TAP Portugalom iz Zagreba za Cape Verde s 2 presjedanja (Munchen i Lisabon).
S obzirom da je let iz Munchena za Lisabon kasnio 20 min (ne znam razlog) + morali smo još čekati eskalator na aerodomu nekih 10 minuta, zakasnio sam na povezani let iz Lisabona u Capo Verde. Stigao sam na boarding gate 16 minuta prije leta ali su mi odbili ukrcavanje i već su otkazali avio karte i imali insprintane nove ( za let koji je 24 sata kasnije).

Žalio sam se Tap Portugalu zahtjevajući kompenzaciju, međutim, odbili su mi reklamaciju jer je razlog kašnjenja "airport restriction" i oni nisu dužni isplatiti kompenzaciju.

Ako misle na postavljanje stepenica na avion, točno je da to nije njihova greška ali svakako je i sam let sletio na pistu 20 minuta kasnije i prije tog otezanja sa stepenicama. Da ne govorim da me se skinulo s leta, a u 1000 situacija sam vidio da kad znaju da će putnik malo zakasniti na povezani let, odnosno da će doći koji minut iza zatvaranja ukrcavanja, da ga se sačeka.

Što mi je činiti sad?
Hvala unaprijed
Airport restriction je možda razlog tog kašnjenja od 20 minuta. Nekad dolazi do zagušenja zracnog prostora u prometnijim dijelovima dana u većim zračnim lukama kao sto su Munchen i Lisabon pa dolazi do ovakvih kašnjenja koja su u pravilu izuzeta plaćanja kompenzacije.

Međutim, svakako bi bilo dobro da kontaktiraš ili neku od tvrtki koji se bave putničkim pravima ( s time da oni uzmu proviziju). Ili mozes nazvati našu agenciju za civilno zrakoplovstvo da te uputi kojoj agenciji da podneseš zahtjev (njemackoj ili portugalskoj a možda i njima mozes).

Dodatno napominjem da bez obzira na uzrok kašnjenja imaš pravo na naknadu troškova smještaja i prijevoza do istog te hrane pa ako ti nešto od toga nisu pokrili a sam si platio i imaš račune mozes tražiti povrat.
number 19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2024., 18:41   #589
Zbog overbookinga možete ostati bez mjesta u avionu iako imate kartu. O čemu se radi?

https://www.index.hr/vijesti/clanak/...jesti_ostalo_d
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:31.