Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2012., 00:32   #1
Boosteri - da ili ne?

Bosteri po mnogim repromedicinarima pospjesuju ugnjezdjenje, opet drugi tabor tvrdi da bosteri nemaju veliku ulogu glede ugnjezdjenja..kako se ono kaze, sve je pitanje dobrog embrija

Da li ste dobivali bostere? Kakve ste bostere dobivali i po kojoj šemi? Imate li usporedbu IVF/ICSI bez bostera i s bosterom? Kako ste se osjecale?

Ja sam kod lucija imala sljedecu šemu:
na dan punkcije: brevactid 1500IE
3dnt (ili peti dan od punkcije) - brevactid 1500IE
4dnt - decapeptyl
9dnt - brevactid 1500IE

mene je ovaj brevactid ubio osjecala sam se kao da imam sto crva u guuuXXX

no na stranu kao se osjecam, samo da jednom zavrsi s pozitivnim ishodom.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 12:41   #2
zorro, moju priču znaš al evo da se izjasnim za druge koje će zanimati.

ja nisam za ali gledam na sebe. za druge ne mogu ocijeniti i mislim da bi svaka žena to morala "osjetiti"...

meni su jajnici podivljali poslije prvog bostera i drugog polovičnog. nisam mogla sjediti, tako da ovaj zadnji nisam ni dobila. a beta je bila lijepa debela
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 10:56   #3
1. Postupak, puna stimulacija - bez boostera - pala u hiper - beta 0
2. Postupak, puna stimulacija - ni ne znam s cim sam sve bila boostana - opet pala u hiper - beta nije bila vadena ali na uzv utvrdena trudnoca 2 ploda - otisli u petom tjednu
3. Postupak, klomifen - sa Lucijevim klasik boosterima - nisam imala hoper jer nisam imala ni stimulaciju - beta 0
4. Postupak, puna stimulacija - ja nisam jtjela boostere, Luci je htio, pa mi je prve dve injekcije je dao po pola ampule, krenuo hiper i dalje sam odbila primati - beta pozitivna

Zakljucila sam da kod mene puna stimulacija i boosteri nisu sretna kombinacija jer i u drugom i u cetvrtom postupku je hiper krenuo tek nakon transfera
Pospjesivanje ugnjezdenja - u drugom postupku primila cijele boostere pa nije bilo uspjeha...
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 12:37   #4
cure, može pomoć... što je booster i čemu on koristi... tnx
__________________
"I believe in pink. I believe that laughing is the best calorie burner. I believe in kissing, kissing a lot. I believe in being strong when everything seems to be going wrong. I believe that happy girls are the prettiest girls. I believe that tomorrow is another day and I believe in miracles."
IKAR0808 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 13:05   #5
booster je injekcija Bhcg-a koja prema nekim mišljenjima pomaže ugnježđenju i prihvaćanju zametka.
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 13:51   #6
da li se daje i kad se ide preko hzzo-a ili samo privatnici?
__________________
"I believe in pink. I believe that laughing is the best calorie burner. I believe in kissing, kissing a lot. I believe in being strong when everything seems to be going wrong. I believe that happy girls are the prettiest girls. I believe that tomorrow is another day and I believe in miracles."
IKAR0808 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 13:57   #7
Quote:
IKAR0808 kaže: Pogledaj post
da li se daje i kad se ide preko hzzo-a ili samo privatnici?
e, na to ti ne mogu odgovoriti.

ja imam iskustva s njima kod privatnika. nisam bila u postupku pune stimulacije na teret hzzo-a.
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 16:13   #8
ja sam imala shemu kao kod zoro, isto kod Lučija, sve prošlo savršeno, trudnoća ostvarena i beba je tu...
nisam osjetila nikakve "posljedice"
slatkish is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 18:09   #9
Buster samo kod cura koje nisu u hiperu - sve ostalo je nepotreban rizik a nije da postoje cvrsti dokazi da pomaze.
To je jedan od onih smjerova mozda pomaze pa ako ne skodi zas ne ali curama u hiperu je to velik velik rizik da ih prebaci u potpuni hiper a to zbilja nije zajebancija.

U svakom slucaju doktori to prakticiraju individualno od slucaja do slucaja i osobnog nacina rada.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 16:09   #10
Belabeli i Francesca, postovi o hiperu su vam prebačeni na temu Komplikacije u MPO postupku.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 00:46   #11
Od boostera sam jezivo otekla u predjelu bokova i trbuha. Nisam mogla sjedit niti hodat pet dana. Beta je bila nula.
Laksa mi je bila punkcija bez anestezije, nego to ocajno stanje nakon boostera. Bas mi je bilo lose.
Kad nekog tak lijekovi dotuku, ni embriju nemre bit dobro!
LaneLOIS is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 20:45   #12
Dugo se vec nije pisalo ovdje al evo mozda netko vidi pa podijeli iskustvo.
Dal se koriste uopce jos boosteri jer vidim da je dosta njih otislo u hiper??

Kad ste ih koristile kako, na koji dan blastice ili trodnevnog embrija?

Ako za stop dobijem 10 000 i.j. pa na dan punkcije opet od 1500 i.j. pa 3 dnt opet 1500 i.j pa ima da puknem ko kokica.
kajjetebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 22:26   #13
Al ne reagiraju svi sa hiperstimulacijom.
Netko od pune stimulacije dobije 2 folikula netko 16.
Pogodi tko je u vecoj opasnosti od hipera i samim time ne bi trebao primiti boostere da se situacija jos dodatno ne pogorsa.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 22:40   #14
Mislim da se to ne moze tako gledati. Netko se vec sa 7, 8 folikula osjeca kao netko od 16 i netko tek zaradi hiper poslije transfera.
U tome i je problem jer jajnici znaju podivljati kasnije.

Kao sto se nedavno bas dogodilo par slucajeva i cure su pisale na rodi......al ne bi sad o tome jer nije tema.
kajjetebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 09:51   #15
kajjetebi Za Lučija znamo da daje, kao što znam da daje i Šparac. I znamo da Poljak zna dati, jel tako?
Škvorc je mišljenja da nije dokazano, pa on recimo ne daje. Za Sv. Duh i Petrovu isto nisam čula da daju

Shema koju je meni jedna stara forumašica objasnila jer sam pitala kak da napravim za svoje blastice:
ovulatorni svježi ili FET ciklus:
na dan O/punkcije Brevactide 1.500iu (on je hcg)
5dno/punkcije Brevactide 1.500 iu
6dno/punkcije Decapeptyl 0,1ml
10 dno/punkcije Brevactide 1.500iu

anovulatorni (svježi ili FET ciklus) onda jedino 6dno/punkcije, tj. dan nakon transfera jedino Decapeptyl ima smisla jer nema žutog tijela, pa nema potrebe za Brevactideom. Decapeptyl je tu kao potpora endometriju.

Nek se jave curke, koje su primale sad nedavno možda kod drugih doktora ili ako je druga shema od ove gore.
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 12:35   #16
Frixie hvala ti.
Ovo na dan punkcije mi se ne svidja, al cula sam se s dr pa cemo vidjeti kako cemo i kad..al na dan punkcije sigurno necu primiti booster.
kajjetebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 14:10   #17
Sve radi u dogovoru, tako je najbolje. Moraš biti sigurna u postupak.
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2018., 12:38   #18
Dugo nitko nije pisao, al moram vas pitat
Za koliko brevactid 1500 izadje iz organizma?
Danas mi je 9dnt, inace dobijem pod utricima, zadnji brevactid sam si dala u subotu, 17.11. Mislila sam test napravit u petak ako ne dobijem prije, no hoce li bit lazno pozitivan 6 dana nakon te inekcije?
Hvala
__________________
:) sretna :)
rokas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2018., 18:44   #19
6 dana ti je malo. Barem 7-8 dana treba da budeš sigurna. Naravno, ovisi o svakom tijelu, ali recimo 7 dana ja ne bih radila testove
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2018., 21:45   #20
Hvala, necu onda... bolje mir
__________________
:) sretna :)
rokas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:53.