Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2015., 11:17   #21
Quote:
cimbino33 kaže: Pogledaj post
Tu je i problem,sto se SZ ukida NZ-om i neke su odredbe iz SZ potpuno izbacene(oko za oko,zub za zub! npr)A istovremeno se tvrdi da ni jedna kvacica iz SZ nece biti izmjenjena i kako Isus dolazi potvrditi SZ. Kontradikcija da veca ne moze biti.Biblija opcenito vrvi kontradikcijama i nelogicnostima.
Opet pišeš o nečemu što uopće nisi pročitao. Pročitaj barem jednom Bibliju pa onda možeš konstruktivno raspravljati o njoj.

Što je Isus rekao?

Rekao je da je došao "ispuniti" Sveto pismo, dakle Stari Zavjet i da će napraviti Novi zavjet sa nama ljudima.

"Ispuniti" znači izvršiti ono što su proroci Staroga zavjeta najavili, a zakone koje je Jahve donio Izraelcima Isus je uvelike promijenio, jer ima VLAST da to učini, kao kralj Inteligencije koja se naziva u Bibliji Jahve. Jednostavno.

Tako je Stari zavjet "ispunjen"a Novi zavjet dat svim ljudima. Pitaj teologe o tome, pa će ti to oni bolje objasniti, da ne gubim vrijeme na tako banalne stvari. Pozdrav
civilizacija I is offline  
Old 31.01.2015., 12:05   #22
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Opet pišeš o nečemu što uopće nisi pročitao. Pročitaj barem jednom Bibliju pa onda možeš konstruktivno raspravljati o njoj.

Što je Isus rekao?

Rekao je da je došao "ispuniti" Sveto pismo, dakle Stari Zavjet i da će napraviti Novi zavjet sa nama ljudima.

"Ispuniti" znači izvršiti ono što su proroci Staroga zavjeta najavili, a zakone koje je Jahve donio Izraelcima Isus je uvelike promijenio, jer ima VLAST da to učini, kao kralj Inteligencije koja se naziva u Bibliji Jahve. Jednostavno.

Tako je Stari zavjet "ispunjen"a Novi zavjet dat svim ljudima. Pitaj teologe o tome, pa će ti to oni bolje objasniti, da ne gubim vrijeme na tako banalne stvari. Pozdrav
I ti mi spocitavas da ja nisam procitao Bibliju?
Zar ne pise da se ni jedno slovo,ni jena kvacica iz SZ nece izmjeniti? Razumijes li ti razliku izmedju doci ispuniti SZ" i "uvelike promjeniti"?
Neki u svojim ludorijama(jer je rijec o ociglednoj kontradikciji izmedju dvije tvrdnje)idu tako daleko da tvrde da je ukidanje SZ zapravo ispunjenje SZ...
Bedastoce bez premca.
cimbino33 is offline  
Old 31.01.2015., 12:07   #23
Ako je Biblija djelo Vanzemaljske inteligencije, onda je ta inteligencija prisutna na Zemlji od početaka formiranja same planete, dakle nitko se nije morao spuštati nekim svemirskim brodovima do nas.

Zato i piše da je Bog DIREKTNO sudjelovao u "stvaranju" i naše planete i naše zvijezde ali i svih vrsta živih bića.

Neki kažu da je Biblija puna nelogičnosti.

To je zato jer mnogi KRIVO tumače što u njoj piše, pa ima puno "dogmi" koje uopće ne postoje u Bibliji (jedna je i Trojstvo).

Evo, ako netko misli da ima nešto zbilja NELOGIČNO u Bibliji, neka slobodno ovdje iznese, siguran sam da sa na to sve može i razumno i logično odgovoriti. Svakako!
civilizacija I is offline  
Old 31.01.2015., 12:15   #24
Quote:
cimbino33 kaže: Pogledaj post
I ti mi spocitavas da ja nisam procitao Bibliju?
Zar ne pise da se ni jedno slovo,ni jena kvacica iz SZ nece izmjeniti? Razumijes li ti razliku izmedju doci ispuniti SZ" i "uvelike promjeniti"?
Neki u svojim ludorijama(jer je rijec o ociglednoj kontradikciji izmedju dvije tvrdnje)idu tako daleko da tvrde da je ukidanje SZ zapravo ispunjenje SZ...
Bedastoce bez premca.
Daj čitaj malo bolje.

Tu se radi o ODREĐENIM zakonima koji postoje i u Novom zavjetu.

Čitaš izvan konteksta, zato jednostavno moraš CIJELU Bibliju pročitati ako želiš shvatiti ju kao zaokruženu cjelinu.

Jer nešto piše na početku, nešto u sredini, nešto na kraju, nešto opet između toga svega, sve je izmiješano, NAMJERNO, da bi bilo teško doći do onih pravih odgovora, zato i postoje tolike crkve koje se međusobno svađaju oko Biblije, jer NIJEDNA nije proučila Bibliju u cjelini, već samo parcijalno.

Ipak piše da će se NA KRAJU sve ujediniti. A to se može samo tako da se ostavi parcijalno i uzme Biblija u obzir kao cjelina, tada će svi ISTO vjerovati. Garant! Jer je istina smo jedna. Dakako!
civilizacija I is offline  
Old 31.01.2015., 12:16   #25
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Ako je Biblija djelo Vanzemaljske inteligencije, onda je ta inteligencija prisutna na Zemlji od početaka formiranja same planete, dakle nitko se nije morao spuštati nekim svemirskim brodovima do nas.

Zato i piše da je Bog DIREKTNO sudjelovao u "stvaranju" i naše planete i naše zvijezde ali i svih vrsta živih bića.

Neki kažu da je Biblija puna nelogičnosti.

To je zato jer mnogi KRIVO tumače što u njoj piše, pa ima puno "dogmi" koje uopće ne postoje u Bibliji (jedna je i Trojstvo).

Evo, ako netko misli da ima nešto zbilja NELOGIČNO u Bibliji, neka slobodno ovdje iznese, siguran sam da sa na to sve može i razumno i logično odgovoriti. Svakako!
Sreca pa imamo tebe koji logicno tumacis Bibliju.. zato je valjda po tvojoj logici grmljavina sigurno zvuk neke vanzemaljske letjelice,a magarac kojim je Isus ujahao u Jeruzalem,je sto posto garant NLO,a andjeoski macevi su dapace laserske puske! Kad ljudi vide tako logicna objasnjenja,onda ne mogu drugo nego-prihvatiti ih...eto,masovno hrle da ih ti poducis ispravnom i logicnom tumacenju Biblije!
cimbino33 is offline  
Old 31.01.2015., 12:20   #26
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Daj čitaj malo bolje.

Tu se radi o ODREĐENIM zakonima koji postoje i u Novom zavjetu.

Čitaš izvan konteksta, zato jednostavno moraš CIJELU Bibliju pročitati ako želiš shvatiti ju kao zaokruženu cjelinu.

Jer nešto piše na početku, nešto u sredini, nešto na kraju, nešto opet između toga svega, sve je izmiješano, NAMJERNO, da bi bilo teško doći do onih pravih odgovora, zato i postoje tolike crkve koje se međusobno svađaju oko Biblije, jer NIJEDNA nije proučila Bibliju u cjelini, već samo parcijalno.

Ipak piše da će se NA KRAJU sve ujediniti. A to se može samo tako da se ostavi parcijalno i uzme Biblija u obzir kao cjelina, tada će svi ISTO vjerovati. Garant! Jer je istina smo jedna. Dakako!
Izmijesano je samo u tvojoj glavi. Svakom je normalnom jasno sto i o cemu govori SZ i o cemu NZ.
Spovesti SZ sigurno ne znaci puno toga ukinuti uz istovremenu tvrdnju da se nista iz SZ nece ukinuti.Ta receno je da ce Isus doci sprovesti SZ a ne puno topga ukinuti..
cimbino33 is offline  
Old 31.01.2015., 12:28   #27
Quote:
cimbino33 kaže: Pogledaj post
Sreca pa imamo tebe koji logicno tumacis Bibliju.. zato je valjda po tvojoj logici grmljavina sigurno zvuk neke vanzemaljske letjelice,a magarac kojim je Isus ujahao u Jeruzalem,je sto posto garant NLO,a andjeoski macevi su dapace laserske puske! Kad ljudi vide tako logicna objasnjenja,onda ne mogu drugo nego-prihvatiti ih...eto,masovno hrle da ih ti poducis ispravnom i logicnom tumacenju Biblije!
Uz to jos samo fali tvoje objasnjenje da je Isus razapet zato jer ga je Jahve kaznio zato sto nije zadatak izvrsio kako treba(to si naveo u jednoj raspravi)da bi stvari bile apsolutno logicne!
Eto,Teodore,diljem svijeta se pali religijska literatura i ljud masovno prihvacaju tvoja objasnjenja koja su savrseno logicna..
cimbino33 is offline  
Old 31.01.2015., 12:58   #28
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Bogami ne bih volio da me otmu ti vanzemaljci.

XXX - Biblija 1
XXX - Biblija 2
Po ovome izgleda da je Bibilija sigurno vanzemaljskog porijekla,jer je pisac nadrobio toliko bedastoca kao da je pao s Marsa!
cimbino33 is offline  
Old 31.01.2015., 14:40   #29
Mozes li mi odgovorit ako vjerujes da su nas "oni"napravili.....

1).zasto bi se vanzemaljac onako zrtvovao kao Isus za nas ljude?(ako nas ionako smatraju da smo budale,jer oni su kao razvijeni)

2.)ako su nas vanzemaljci napravili,i oni su od necega napravljeni,krvi,mesa ili neznan cega,kako nam mogu nuditi vjecni zivot?(a oni umiru i radjaju se)

3.)ako su tako superinteligentni,zar nisu mogli smislit nesto bolje od.....morate vjerovat u nas al nas necete vidit...(onda ka ono bacu djir po nebu sa novim prototipon letjelice da nam se malo rugaju)

ja virujem da postoji vanzemaljska inteligencija kao sta i sama biblija navodi u nekim dijelovima,ali zasto mi ljudi moramo biti samo dio Bozjeg plana?zasto ne bi i oni bili?
trogir31 is offline  
Old 31.01.2015., 17:57   #30
Quote:
trogir31 kaže: Pogledaj post
Mozes li mi odgovorit ako vjerujes da su nas "oni"napravili.....

1).zasto bi se vanzemaljac onako zrtvovao kao Isus za nas ljude?(ako nas ionako smatraju da smo budale,jer oni su kao razvijeni)

2.)ako su nas vanzemaljci napravili,i oni su od necega napravljeni,krvi,mesa ili neznan cega,kako nam mogu nuditi vjecni zivot?(a oni umiru i radjaju se)

3.)ako su tako superinteligentni,zar nisu mogli smislit nesto bolje od.....morate vjerovat u nas al nas necete vidit...(onda ka ono bacu djir po nebu sa novim prototipon letjelice da nam se malo rugaju)

ja virujem da postoji vanzemaljska inteligencija kao sta i sama biblija navodi u nekim dijelovima,ali zasto mi ljudi moramo biti samo dio Bozjeg plana?zasto ne bi i oni bili?
1. Isus koji se žrtvovao za nas i jeste Vanzemaljac, zapravo kralj te Inteligencije. Pa sam kaže da Njegovo kraljevstvo nije od ovoga našega svijeta. Ako nije našega onda može biti jedino "vanzemaljskoga" jer drugi svjetovi osim ova dva ne postoje.

2.Vanzemaljci koji su nas napravili su zapravo Vansvemirci, dakle NISU materijalna bića. Zato recimo Isus i uzima materijalno tijelo prije 2000 godina. Uostalom, na najmanjem nivou stvarnosti materija uopće ne postoji. Već samo duh.

3. Puno ljudi vidi NLO-e gotovo svakodnevno, imaš o tome mjesečnik sa najnovijim izvješćima, tako da ih i danas može netko vidjeti. A kada odluče onda ćemo ih svi vidjeti ne samo na televiziji već i u živo. O tome samo oni odlučuju KADA će to biti. Bitno je da zbilja postoje, u što ćemo se nadam se uvjeriti za vrijeme naše generacije. U to sam sasvim uvjeren. Mislim d aje dosta bilo igre skrivača. Dapače!

I Vanzemaljci, točnije Vansvenmirci su DIO Božjega plana, pa bez njih ni svemir, ni Zemlja a ni mi ljudi ne bi postojali u OVAKVOM OBLIKU kakvom smo danas. Pozdrav
civilizacija I is offline  
Old 01.02.2015., 11:15   #31
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
1. Isus koji se žrtvovao za nas i jeste Vanzemaljac, zapravo kralj te Inteligencije. Pa sam kaže da Njegovo kraljevstvo nije od ovoga našega svijeta. Ako nije našega onda može biti jedino "vanzemaljskoga" jer drugi svjetovi osim ova dva ne postoje.

2.Vanzemaljci koji su nas napravili su zapravo Vansvemirci, dakle NISU materijalna bića. Zato recimo Isus i uzima materijalno tijelo prije 2000 godina. Uostalom, na najmanjem nivou stvarnosti materija uopće ne postoji. Već samo duh.

3. Puno ljudi vidi NLO-e gotovo svakodnevno, imaš o tome mjesečnik sa najnovijim izvješćima, tako da ih i danas može netko vidjeti. A kada odluče onda ćemo ih svi vidjeti ne samo na televiziji već i u živo. O tome samo oni odlučuju KADA će to biti. Bitno je da zbilja postoje, u što ćemo se nadam se uvjeriti za vrijeme naše generacije. U to sam sasvim uvjeren. Mislim d aje dosta bilo igre skrivača. Dapače!

I Vanzemaljci, točnije Vansvenmirci su DIO Božjega plana, pa bez njih ni svemir, ni Zemlja a ni mi ljudi ne bi postojali u OVAKVOM OBLIKU kakvom smo danas. Pozdrav
1)Daj se dogovori sam sa sobom-je li Isus Vanzemaljac,ili Vansvemirac.Ako je to jedno te isto,onda je nepotrebno uvoditi neki novi termin"Vansvemirci",ako pak nije isto onda postoje tri svijeta: mi,ljudi sa planeta Zemlje,Vanzemaljci i Vansvemirci.
2) Prvo tvrdis da je Isus Vanzemaljac,pa zatim navodis kako su nas napravili Vanzemaljci,zapravo Vansvemirci,jer Vansvemirci nisu materijalna bica.(To bi kao odlika Vansvemiraca trebala biti da oni egzistiraju kao duhovna bica,ali po potrebi i zelji mogu se pojavljivati u materijalnom obliku)..a istovremeno tvrdis da Svemoguci i Vjecni Bog koji je stvorio Vansvemirce i uvjete za njihovo postojanje,ne moze sam stvoriti (ili napraviti) svemir,jer nije materijalan...Po kojem to zakonu Vansvemirci mogu uzimati tjelesni i materijalni oblik,a Svemoguci i vjecni Bog -ne moze?
Dakle Bog je stvorio njih,da oni naprave svemir i nas,jer svemir i zivot u Svemiru nije mogao napraviti Svemoguci i Vjecni Bog(??)
3) Nadas se da ce do susreta doci vrlo brzo.
Mislis da je dosta bilo igre skrivaca.
Ako se tvoje pretpostavke temelje na nadi i na tvom misljenju da ce se nesto dogoditi,onda nam nemoj to prezentirati kao nekakvo svoje znanje da ce sigurno i 100 posto tako biti,jer je apsolutno moguce i da ce biti drugacije nego se ti nadas i mislis.
cimbino33 is offline  
Old 01.02.2015., 11:20   #32
ako si vec usao u raspravu sa menon,onda me ne radi budalom....

1.)Nisan te pita jeli Isus vanzemaljac ili nije.......NEGO ZASTO BI VANZEMALJAC SEBE ZRTVOVA ZA NAS LJUDE?

2.)Vanzemaljci su vansvemirci???Sta je po tebi vansvemirac?nisu materijalna bica???nisu materijalna bica ali koriste materijalne letjelice???

Ajde decko,oladi,ili odgovaraj na nivou na kojem ti postavljam pitanja

i kad vec odgovaras nemoj biti toliko glup da sam sebi uskaces u usta

evo ovi covik cimbino te isto skuzija.....ka prvo koliko imas godina da uopce znan s kime san usa u raspravu
trogir31 is offline  
Old 01.02.2015., 12:44   #33
Quote:
trogir31 kaže: Pogledaj post
ako si vec usao u raspravu sa menon,onda me ne radi budalom....

1.)Nisan te pita jeli Isus vanzemaljac ili nije.......NEGO ZASTO BI VANZEMALJAC SEBE ZRTVOVA ZA NAS LJUDE?

2.)Vanzemaljci su vansvemirci???Sta je po tebi vansvemirac?nisu materijalna bica???nisu materijalna bica ali koriste materijalne letjelice???

Ajde decko,oladi,ili odgovaraj na nivou na kojem ti postavljam pitanja

i kad vec odgovaras nemoj biti toliko glup da sam sebi uskaces u usta

evo ovi covik cimbino te isto skuzija.....ka prvo koliko imas godina da uopce znan s kime san usa u raspravu
Vansvemirci su NEMATERIJALNA BIĆA, pa ne mogu biti materijalna ako su IZVAN našega svemira.

Ali SVA bića koja NISU sa Zemlje zovemo Vanzemaljcima, je li tako?

I ti Vansvemirci ako su napravili svemir su napravili i sve vrste Vanzemaljskih materijalnih bića koja koriste NLO-e, koje viđamo skoro pa svaki dan na Zemlji.

Je li sada jasnije tko su Vansvemirci a tko Vanzemaljci? nadam se.

A zašto bi Vanzemaljac žrtvovao svoj život za nas ljude, pa sam Isus ti odgovara, da je to tako Bog odredio. Mogao je Isus i odustati (pa i sam je pitao Boga da ako je moguće da NE PIJE tu gorku času svoje muke i smrti), ali NIJE.

Obavio je što je morao, i sada možemo očekivati Njegov DRUGI dolazak, kada će doći u svoj svojoj slavi.

Bit je u tome da neće doći ponovno na Zemlju neka druga božanska osoba Trojstva (vječne osobe ne postoje), već će doći KRALJ svih bića, koji je ujedno i kralj Vanzemaljaca, i koji će svojom TEHNOLOGIJOM (a ne nekim čudom poput nekog čarobnjaka), omogućiit ono što je prije 2000 godina i obeća, VJEČNI život za sve ljude.

Eto ukratko.
civilizacija I is offline  
Old 01.02.2015., 13:04   #34
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Vansvemirci su NEMATERIJALNA BIĆA, pa ne mogu biti materijalna ako su IZVAN našega svemira.

Ali SVA bića koja NISU sa Zemlje zovemo Vanzemaljcima, je li tako?

I ti Vansvemirci ako su napravili svemir su napravili i sve vrste Vanzemaljskih materijalnih bića koja koriste NLO-e, koje viđamo skoro pa svaki dan na Zemlji.

Je li sada jasnije tko su Vansvemirci a tko Vanzemaljci? nadam se.

A zašto bi Vanzemaljac žrtvovao svoj život za nas ljude, pa sam Isus ti odgovara, da je to tako Bog odredio. Mogao je Isus i odustati (pa i sam je pitao Boga da ako je moguće da NE PIJE tu gorku času svoje muke i smrti), ali NIJE.

Obavio je što je morao, i sada možemo očekivati Njegov DRUGI dolazak, kada će doći u svoj svojoj slavi.

Bit je u tome da neće doći ponovno na Zemlju neka druga božanska osoba Trojstva (vječne osobe ne postoje), već će doći KRALJ svih bića, koji je ujedno i kralj Vanzemaljaca, i koji će svojom TEHNOLOGIJOM (a ne nekim čudom poput nekog čarobnjaka), omogućiit ono što je prije 2000 godina i obeća, VJEČNI život za sve ljude.

Eto ukratko.
Dakle i jedni i drugi su Vanzemaljci? Pa zasto onda ne bi i ostali samo Vanzemaljci,sa dvije moguce karakteristike-jedni su nematarijalna bica,na duhovnom nivou,a drugi su materijalna bica na nivio materije.?
Cemu je potrebno smjestati bica koja egzistiraju na duhovnom nivou u nekakav Vansvemir?(gdje je to?)kad termin "vansvemirac" odredjuje i oznacava prostornui i lokacijsku razlicitost i lokaciju koja se ne nalazi u svemiru?
Tvrdio si da Svemoguci i Vjecni Bog ne moze naparviti svemir i zivot u svemiru jer nije materijalne prirode.....a sad ni ti tvoji famozni Vansvemirci nisu materijalne prirode,a mogu napraviti i svemir i zivot u svemiru..
Svemoguci i Vjecni Bog ne moze uzeti materijalni oblik,a ti famozni vansvemirci mogu..Wtf?
(Iako je Isus upravo utjelovljenje i pojavljivanje u tjelesnom obliku upravo tog Svemoguceg i Vjecnog Boga)
Samo se sramotis i dokazujes kako uopce ne razumijes Bibliju!
cimbino33 is offline  
Old 01.02.2015., 16:04   #35
ne da misas kruske i jabuke.....nego šljivu i slona....

a plus toga odakle ti sve ovo o vansvemiru,vansvemircima koji su nemmaterijalni ali putuju u materijalne letjelice?
trogir31 is offline  
Old 01.02.2015., 17:52   #36
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Vansvemirci su NEMATERIJALNA BIĆA, pa ne mogu biti materijalna ako su IZVAN našega svemira.

Ali SVA bića koja NISU sa Zemlje zovemo Vanzemaljcima, je li tako?

I ti Vansvemirci ako su napravili svemir su napravili i sve vrste Vanzemaljskih materijalnih bića koja koriste NLO-e, koje viđamo skoro pa svaki dan na Zemlji.

Je li sada jasnije tko su Vansvemirci a tko Vanzemaljci? nadam se.

A zašto bi Vanzemaljac žrtvovao svoj život za nas ljude, pa sam Isus ti odgovara, da je to tako Bog odredio. Mogao je Isus i odustati (pa i sam je pitao Boga da ako je moguće da NE PIJE tu gorku času svoje muke i smrti), ali NIJE.

Obavio je što je morao i sada možemo očekivati Njegov DRUGI dolazak, kada će doći u svoj svojoj slavi.

Bit je u tome da neće doći ponovno na Zemlju neka druga božanska osoba Trojstva (vječne osobe ne postoje), već će doći KRALJ svih bića, koji je ujedno i kralj Vanzemaljaca, i koji će svojom TEHNOLOGIJOM (a ne nekim čudom poput nekog čarobnjaka), omogućiit ono što je prije 2000 godina i obeća, VJEČNI život za sve ljude.

Eto ukratko.
Bas ti je logika jaca strana: Vansvemirci su nematerijalna bica,ali mogu stvarati materijalne svjetove,a Svemoguci i Vjecni Bog ne moze,jer nije materijalan..
Kako je Isus mogao odustati kad je pitao Boga da li moze odustati, ili ne moze?Pa i slijepom je jasno da Isus ne odlucuje o tome i da nema na raspolaganju odustajanje kao opciju.,nego o tome odlucuje netko drugi..
Umjesto sto se saplices o logiku,pokusaj napisati prirucnik o ne-logici.to bi ti definitivno bolje islo..
cimbino33 is offline  
Old 01.02.2015., 18:33   #37
Quote:
cimbino33 kaže: Pogledaj post
Bas ti je logika jaca strana: Vansvemirci su nematerijalna bica,ali mogu stvarati materijalne svjetove,a Svemoguci i Vjecni Bog ne moze,jer nije materijalan..
Kako je Isus mogao odustati kad je pitao Boga da li moze odustati, ili ne moze?Pa i slijepom je jasno da Isus ne odlucuje o tome i da nema na raspolaganju odustajanje kao opciju.,nego o tome odlucuje netko drugi..
Umjesto sto se saplices o logiku,pokusaj napisati prirucnik o ne-logici.to bi ti definitivno bolje islo..
Ti i logika ne idete skupa, to si pokazao na mnogo tema, zato mi nemoj pričati o njoj.

Evo, već tvoja "logična" tvrdnja da Isus nije mogao "odustati" od muke i smrti dokazuje KOLIKO logično znaš razmišljati.

Naravno da je mogao odustati, ali je "prihvatio" to svojevoljno, zato je i rekao "neka bude TVOJA a ne moja volja", ali ti to ne znaš jer nikada nisi ni čitao Bibliju kako treba, što si dokazao na mnogim temama i na ovom a i na onom tvom "matičnom" forumu.

Zato nema smisla raspravljati o Bibliji s nekim tko nije NIJEDNOM pročitao Bibliju.

Kada je pročitaš javi se za ozbiljnu raspravu. Dotle ne odgovaram na tvoje postove ovdje, jer i tako nemaju veze sa Biblijom. Bez zamjere. Pozdrav
civilizacija I is offline  
Old 01.02.2015., 18:45   #38
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Ti i logika ne idete skupa, to si pokazao na mnogo tema, zato mi nemoj pričati o njoj.

Evo, već tvoja "logična" tvrdnja da Isus nije mogao "odustati" od muke i smrti dokazuje KOLIKO logično znaš razmišljati.

Naravno da je mogao odustati, ali je "prihvatio" to svojevoljno, zato je i rekao "neka bude TVOJA a ne moja volja", ali ti to ne znaš jer nikada nisi ni čitao Bibliju kako treba, što si dokazao na mnogim temama i na ovom a i na onom tvom "matičnom" forumu.

Zato nema smisla raspravljati o Bibliji s nekim tko nije NIJEDNOM pročitao Bibliju.

Kada je pročitaš javi se za ozbiljnu raspravu. Dotle ne odgovaram na tvoje postove ovdje, jer i tako nemaju veze sa Biblijom. Bez zamjere. Pozdrav
Svojevoljno prihvatio,kazes?..a moli Oca da ga postedi muke i raspeca na ktizu? Ovo je naj ludje "svojevoljno prihvacanje" necega za koje sam ikad cuo.. Pa ako nije Isusova volja onda onda nije mogao svojom voljom odbiti muku i raspece.Nije njemu na raspolaganju ta opcija. Dokaz za tu tvrdnju je i to sto Isus zeli po svojoj volji izbjeci raspece,za razliku od tvojih tvrdnji za koje kao i obicno nemas nikakvih dokaza,vec samo trabunjas..
cimbino33 is offline  
Old 01.02.2015., 18:55   #39
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Ti i logika ne idete skupa, to si pokazao na mnogo tema, zato mi nemoj pričati o njoj.

Evo, već tvoja "logična" tvrdnja da Isus nije mogao "odustati" od muke i smrti dokazuje KOLIKO logično znaš razmišljati.

Naravno da je mogao odustati, ali je "prihvatio" to svojevoljno, zato je i rekao "neka bude TVOJA a ne moja volja", ali ti to ne znaš jer nikada nisi ni čitao Bibliju kako treba, što si dokazao na mnogim temama i na ovom a i na onom tvom "matičnom" forumu.

Zato nema smisla raspravljati o Bibliji s nekim tko nije NIJEDNOM pročitao Bibliju.

Kada je pročitaš javi se za ozbiljnu raspravu. Dotle ne odgovaram na tvoje postove ovdje, jer i tako nemaju veze sa Biblijom. Bez zamjere. Pozdrav
Da je Otac Ponudio Isusu mogucnost da izbjegne raspece,a Isus ne bi prihvatio tu ponudu u tom bi slucaju ti mogao izvoditi konstrukcije da je Isus mogao izbjeci raspece-a nije zelio izbjeci.U Uvjetima kad Isus zeli izbjeci raspece,ali odluku o tome donosi netko drugi,a ti tvrdis da je Isus mogao izbjeci raspece,ocigledno ne razumijes razliku.U tom bi slucaju ta odluka biti prepustena iskljucivo Isusu
Ali to je ionako previlik misaoni napor za tebe.
I naravno da je opet netko drugi taj koji ne razumije Bibliju. Klasicna zamjena teza.
cimbino33 is offline  
Old 01.02.2015., 19:07   #40
Quote:
trogir31 kaže: Pogledaj post
ne da misas kruske i jabuke.....nego šljivu i slona....

a plus toga odakle ti sve ovo o vansvemiru,vansvemircima koji su nemmaterijalni ali putuju u materijalne letjelice?
Ne miješam ja ništa. To miješaju oni koji svoje "dogme" žele ubaciti u samu Bibliju, a izgleda da im ide veoma neuspješno, jer eto, prošlo je već više od 1700 godina, a još uvijek nitko ne zna logično i razumski objasniti ni tko ili što je Bog, a niti tko je zapravo bio Isus Krist.

Kao što sam rekao u Bibliji nigdje NE PIŠE da su Bog neke tri vječne osobe, piše upravo suprotno.

Piše da vječnog Boga nitko nikada NIJE VIDIO (kako da ga netko vidi kada vječni Bog daleko nadilazi ne samo našu dimenziju prostor-vremena, već sve dimenzije koje postoje), a tko je onda JAHVE s kojm je Mojsije razgovarao, je li? Sigurno nije vječni Bog, jer onda bi Biblija lagala da ga nitko nije vidio.

A da je Isus sam Bog, pa i onda bi Biblija lagala da nitko Boga nije vidio, a Isusa su vidjele tisuće i tisuće ljudi. Nešto tu debelo ne štima.

U Biblliji jasno piše da postoji vječni Bog, kojega nitko nije vidio, ali i JAHVE, kojega su mnogi vidjeli, i koji je Stvoritelj ovoga materijalnoga svijeta, i svemira i nas ljudi.

Pošto je za mene JAHVE zapravo Vansvemirska inteligencija (ako je JAHVE stvorio, bolje reći "napravio" svemir, Zemlju i sva vidjela na nebu, kako piše u Bibliji, onda je jasno da se JAHVE nalazi IZVAN svemira, što je logično), i pošto je za mene Isus Krist zapravo kralj, VLADAR te inteligencije, onda nije ništa čudno što je Isus MIJENJAO u+zakone koje ja sam JAHVE dao izraelcima, ta kao vladar može mijenjati sve zakone ako tako želi, dapače.

Dakle po Bibliji, ako je ona istinita, nas ljude i svemir je napravila ta Vansvemirska inteligencija, JAHVE, koja ima svoga KRALJA, koji je bio na Zemlji prije 2000 godina, i koji će opet doći kako je i obećao dakako.

Dakle Bog koji nas je napravio nije nikakav VJEČNI čarobnjak, već se radi samo inteligenciji, koja je puno starija i naprednija od nas ljudi, ali s kojom se možemo ZBILJA susresti, za razliku recimo od nekih vječnih osoba koje nećemo nikada sresti, jer niti ne postoje. Zato i kažem da je Biblija knjiga Vanzemaljskoga porijekla, jer inteligencija koja je pravi autor te knjige nije vječna ali je postojala davno prije nego ovaj naš materijalni svijet.


Evo, sam Isus tvrdi u Ivanovom evanđelju u 17 poglavlju peti redak ono što sam prije napisao, da je POSTOJAO prije nego li je ovaj materijalni svijet nastao, i ne samo to već da je imao SLAVU. Kakvu slavu? Pa bio je vladar, kralj te inteligencije. Eto, pa si ti sada malo razmisli o svemu ovome. Meni je svejedno da li će se tko složiti s time ili neće, bitno je da to ZBILJA piše u Bibliji, za razliku od onih dogmi koje sam spomenuo koje nigdje ne pišu.

Zato na upit ove teme mogu odgovoriti samo sa veliko DA! Dapače! Pozdrav
civilizacija I is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:26.