Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Pogledaj rezultate ankete: Nakon dvije godine mandata: Zaslužuje li Kolinda još jedan mandat?
Da. 72 21.49%
Ne. 263 78.51%
Glasovatelji: 335. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2017., 22:29   #8681
što se sad svi čude , pa vraća se svome biračkom tijelu... i to je to,
__________________
bolja kobra u džepu nego piton u gaćama
Pulgasari is offline  
Old 18.11.2017., 22:31   #8682
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Da li je normalno da na predsjedničkoj inauguraciji jedne države bude 5 čelnika država, a da je jedan od tih 5 upravo onaj koji za zemlju domaćina javno kaže da nije prijateljska zemlja.
A da ista osoba koja tu državu naziva neprijateljskom zove na svoju inauguraciju predsjednika i dolazi joj premijer te države, jedan od 8 čelnika.
Ah! I prijateljstva imaju vijek trajanja...
dominik01 is offline  
Old 18.11.2017., 22:35   #8683
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Da li je normalno da na predsjedničkoj inauguraciji jedne države bude 5 čelnika država, a da je jedan od tih 5 upravo onaj koji za zemlju domaćina javno kaže da nije prijateljska zemlja.
A da ista osoba koja tu državu naziva neprijateljskom zove na svoju inauguraciju predsjednika i dolazi joj premijer te države, jedan od 8 čelnika.
Naravno da nije. To je manjak elementarnog kućnog odgoja.
Ako si gost u tuđoj kući, budi toliko pristojan pa ga ne vrijeđaj.
Ako su ti tamo zaista takvi neprijatelji, zašto im uopće dolaziš?
rustaveli is offline  
Old 18.11.2017., 22:38   #8684
Kad je u Bg bubnula to .... necemo glumatat prijateljstvo.... imala je sako kojem je na rukavu glagoljicom ispisana rijec 'ljubav'.

Ono.... na sastanku s Vucicem.
A Vucic je Srbija.

Mahjooooj....
__________________
and guess what ... I'm just fine ... :lol:
↑ click ↑
malčica is offline  
Old 18.11.2017., 23:05   #8685
Quote:
malčica kaže: Pogledaj post
Kad je u Bg bubnula to .... necemo glumatat prijateljstvo.... imala je sako kojem je na rukavu glagoljicom ispisana rijec 'ljubav'. Mahjooooj....
ženska je samo započela kampanju i pali/rajca/zadovoljava svoje glasače..

ma meni je uopće to sa vukovarom već gnjusno, prelazi granicu ukusa i vrijeđanja pameti..to prostituiranje tog jadnog i napaćenog grada jednom godišnje, ma dno više..
i te borovo cipele, dno najjeftinijeg populizma..
a izjave poput: trebaju se otvorit radna mjesta u vukovaru, ma daj, no shit, otkrila si toplu vodu :klap:

žao mi je što ju nitko nije pitao:
1. zašto ne nosi čizme od jakova iz ratišta? aha, pa jakov nije bio u ratu..
2. hoće li nakon kolone sjećanja svratiti do autobusnog kolodvora da pozdravi mlade/obitelji koji odlaze i započinju nov život van rh? još nismo postali švicarska, ah..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Old 18.11.2017., 23:13   #8686
Quote:
dokle-vise kaže: Pogledaj post
Urnebesna logika.

Tom logikom hrvatski narod je ustaski narod.
Tocka.

Jel stoji na javnoj povrsini ploca sa ustaskim pozdravom?
Stoji.

Da li je vlast maknula tu plocu?
Nije.

Da li je ovaj narod glasao za ovu vlast?
Jest.

Da li HDZ predstavlja Hrvatsku?
Predstavlja.

Jesmo li svi mi onda ustase?
Jesmo.

Ovaj DJT je kao neki moderator?

Pa di ih nadjete u picku materinu
Samo se ti sprdaj sa mnom.

Čovječe, Vučić je legitimni i neupitni predstavnik srbijanskog naroda, koji vuče sve konce u Srbiji.

Ne postoji nijedan političar u Europi, izuzev Rusije, gdje jedan čovjek posjeduje toliku količinu moći.

Tko imalo prati političku scenu u Srbiji, zna da iza politike Vučića stoji 3/4 zastupnika srbijanske skupštine.
DJTcro is offline  
Old 18.11.2017., 23:15   #8687
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Tebi problem 'neka država' ili Srbija?
Dokle god ima naivaca (ili idiota) s obje strane granice koji bi se svađali, dotle ćemo gubiti vrijeme na podmetanje klipova pod noge jedni drugima. A dio političara će onamo usmjeravati.

Normalniji ljudi razumiju pojam "suživot".


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 18.11.2017., 23:23   #8688
proteći će puno vode prije nego hrvatska i srbija postanu države....
dk1 is offline  
Old 18.11.2017., 23:28   #8689
Quote:
malčica kaže: Pogledaj post
Kad je u Bg bubnula to .... necemo glumatat prijateljstvo.... imala je sako kojem je na rukavu glagoljicom ispisana rijec 'ljubav'.

Ono.... na sastanku s Vucicem.
A Vucic je Srbija.

Mahjooooj....
Meni je zanimljivo da ima petlje za tako nešto. I ta petlja, sama po sebi, je u redu.

Samo mislim da radi obrnuto od onoga što ima smisla i što bi trebalo.

Valja kritizirati vodstvo (ako vodstvo nije u redu ili neki njihovi postupci nisu korektni), a respektirati državu i narod.
Ona, pak, radi suprotno. Ona si je s Vučićem super, ali sa Srbijom nismo prijatelji...


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 18.11.2017., 23:34   #8690
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Tadić se nikad nije ispričal?!

Njemačka je platila do 1956 svu ratnu odštetu Francuskoj. ma daj molim te

jebote, tek su 2011 platili posljednju ratu ratne odštete silama Antante sa WWI
Moram li ponoviti:
1. Njemačka je bila denacificirana, u vrhu nije bilo nijednog nacista.
2. Njemačka je prihvatila isplačivanje ratne štete (platila ju je i Jugoslaviji)
3. I da, Njemačka se je ispričala (ne samo) Francuskoj

A ti mi sada reci koju je od ovih točaka Srbija prema Hrvatskoj iz usta sadašnjeg predsjednika makar najavila.
ad 1. Prethodnik sadašnjeg predsjednika se sumnjiči da je sam ubijao civile u Hrvatskoj. Sadašnji predsjednik je "samo" po okupiranim dijelovima Hrvatske držao govore u kojima je podržavao ostvarenje Velike Srbije.
ad 2. Niti traga tome, čak niti s naše strane
ad 3. Današnja Srbija traži od nas da ne slavimo Oluju, "zločin koji smo napravili prema Srbima". Malo čudan oblik isprike.

Glede Tadića, ispričao se za Ovčaru, te izrazio žaljenje za civilne žrtve, a Josipović se ispričao za Paulin Dvor.
Dakle prvo, Josipović je pristao na izjednačavanje krivice usporedivši Paulin Dvor s Ovčarom. Je li to bio preduvjet koji je postavio Tadić?
Drugo, Tadić se je ispričao samo za Ovčaru, za sve ostale zločine je izrazio žaljenje - kao "žao mi je što su ljudi izginuli, ali ne osjećam potrebu ispričati što su to učinili moji sunarodnjaci".
Tadić je nakon toga izgubio izbore, a na čelo Srbije prvo došao četnički vojvoda koji je navodno sam ubijao po Hrvatskoj i kao politički cilj postavio granicu VKK. Njega je naslijedio sadašnji predsjednik, koji traži od nas da ne slavimo Oluju.

I ti vidiš sličnosti s pomirenjem Njemačke i Francuske?
Vidiš sličnost između Njemačke i Srbije (te Francuske i Hrvatske)?

Slično bi bilo, da je u Njemačkoj ostao na vlasti netko iz Hitlerove stranke, da je Njemačka odbila i spomenuti isplaćivanje ratne štete bilo kome, da je Njemačka okrivila Francusku za slavljenje pobjede, te da se je odbila ispričati, a Francuska nakon svega prihvatila prijateljstvo.

Na današnji dan (Vukovar!) imaš obraza tvrditi takvo nešto? Srami se!

Inače, KGK je rekla to o prijateljstvu, ali dodala da to ne znači da Hrvatska i Srbija ne trebaju razgovarati o rješavanju svih problema. Prokleto je u pravu.
__________________
Ignore: - Sizif -, saugaro, Sotto Voce, kalinin, bleso
Bodul2a is offline  
Old 18.11.2017., 23:37   #8691
Quote:
Bodul2a kaže: Pogledaj post
Mislim da je usporedba DE FRA s našom situacijom bespredmetna - nisam siguran tko je u gornjem "dete drago, koje nema pojma o povijesti".
Njemačka, agresorska zemlja je nakon plaćanja ratne štete i denacifikacije zatražila oproštenje od Francuske, i Francuska je tu ispriku prihvatila.
Srbija se nikada nije ispričala, nije pokazala niti natruhu namjere da se ispriča. Naprotiv, na čelu joj je jedan od ljudi koji su po Hrvatskoj držali protuhrvatske govore i podupirali agresiju, čovjek (u ponuđenoj usporedbi "nacist") koji ne poštuje dogovoreno u prvom susretu predsjednika dviju država, nego nakon toga zaoštrava retoriku.
I zato KGK ima pravo, prijateljske ćemo zemlje postati:
1. tek kada Srbija prizna da je izvršila agresiju na Hrvatsku, ispriča se i ponudi pregovore o nadoknadi ratne štete.
2. kada Srbija konačno prestane s bajkama o genocidnosti Hrvata, o 700.000 stradalih u Jasenovcu i 300.000 prognanih Srba u Oluji, te prestane s prosvjedima o našem slavljenju Oluje,
3. tek kad Srbija objavi gdje su naši nestali, makar oni koji su nestali u logorima širom Srbije,
4. tek kad Srbija pokažnjava sve svoje državljane koji su po Hrvatskoj činili ratne zločine
5. tek kad Srbija vrati primjerice dokumentaciju Vukovarske bolnice,

Pa kad nakon svega predsjednik Srbije dođe na Ovčaru i u Škabrnju i pokloni se žrtvama vojske njegove zemlje, tek tada Hrvatska može Srbiju vidjeti kao prijateljsku zemlju.

Tek tada možemo usporediti odnose DE sa FRA s odnosima CRO SER

A kako stvari sada izgledaju, do tog će vremena na žalost zaista proteći još puno vode Dunavom, dakle KGK je u pravu.

Je li netko pročitao nedavno u novinama, što u Srbiji djeca u školi uče o primjerice Višeslavovoj krstionici ili Dubrovniku? Ako je tome tako, onda će do prijateljskih odnosa doći tek kad neke nove generacije u Srbiji budu o povijesti učile nešto sasvim drugo. A kako izgleda, za to u Srbiji još ne postoje niti učitelji niti školske knjige.

Inače, za trgovanje s nekim zemlje ne moraju biti prijateljske. Poslovi se sklapaju bez obzira je li ti druga strana prijatelj ili neprijatelj, glavno je da obje strane imaju ekonomski interes.
Jako dobro, jako dobro receno.

I zato i upravo zato je Kolindina primjedba na mjestu i dobro dosla kao podsjetnik svima onima koji su ovo navedeno zaboravili.
John_Wayne is offline  
Old 18.11.2017., 23:38   #8692
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Da li je normalno da na predsjedničkoj inauguraciji jedne države bude 5 čelnika država, a da je jedan od tih 5 upravo onaj koji za zemlju domaćina javno kaže da nije prijateljska zemlja.
A da ista osoba koja tu državu naziva neprijateljskom zove na svoju inauguraciju predsjednika i dolazi joj premijer te države, jedan od 8 čelnika.
Ako ćemo pravo, radilo se je o reciprocitetu - on je došao na njenu inauguraciju, a ona mu uzvratila.
I da, nije mogla znati, u što će se razviti to njegovo "prijateljsko" predsjednikovanje. Uostalom, mogla se je nadati da će biti bolji od prethodnika, ćetnika.
__________________
Ignore: - Sizif -, saugaro, Sotto Voce, kalinin, bleso
Bodul2a is offline  
Old 18.11.2017., 23:38   #8693
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Dokle god ima naivaca (ili idiota) s obje strane granice koji bi se svađali, dotle ćemo gubiti vrijeme na podmetanje klipova pod noge jedni drugima. A dio političara će onamo usmjeravati.

Normalniji ljudi razumiju pojam "suživot".


-Stipe
veze s vezom nema. Par 'idiota' nikakav problem za državne aparate. Ali kada stoljeće i pol imaš otimanje zemlje jednoga naroda drugome. Srbije i Srba Hrvatima, nema mjesta uljuđenosti. Ako misliš drugačije kuću, zemlju, šumu, svoje mi daj kao što su oni moje srušili i pljačkali. Oteti sve mislili
dominik01 is offline  
Old 18.11.2017., 23:41   #8694
Quote:
Bodul2a kaže: Pogledaj post
Moram li ponoviti:
1. Njemačka je bila denacificirana, u vrhu nije bilo nijednog nacista.
2. Njemačka je prihvatila isplačivanje ratne štete (platila ju je i Jugoslaviji)
3. I da, Njemačka se je ispričala (ne samo) Francuskoj

A ti mi sada reci koju je od ovih točaka Srbija prema Hrvatskoj iz usta sadašnjeg predsjednika makar najavila.
ad 1. Prethodnik sadašnjeg predsjednika se sumnjiči da je sam ubijao civile u Hrvatskoj. Sadašnji predsjednik je "samo" po okupiranim dijelovima Hrvatske držao govore u kojima je podržavao ostvarenje Velike Srbije.
ad 2. Niti traga tome, čak niti s naše strane
ad 3. Današnja Srbija traži od nas da ne slavimo Oluju, "zločin koji smo napravili prema Srbima". Malo čudan oblik isprike.

Glede Tadića, ispričao se za Ovčaru, te izrazio žaljenje za civilne žrtve, a Josipović se ispričao za Paulin Dvor.
Dakle prvo, Josipović je pristao na izjednačavanje krivice usporedivši Paulin Dvor s Ovčarom. Je li to bio preduvjet koji je postavio Tadić?
Drugo, Tadić se je ispričao samo za Ovčaru, za sve ostale zločine je izrazio žaljenje - kao "žao mi je što su ljudi izginuli, ali ne osjećam potrebu ispričati što su to učinili moji sunarodnjaci".
Tadić je nakon toga izgubio izbore, a na čelo Srbije prvo došao četnički vojvoda koji je navodno sam ubijao po Hrvatskoj i kao politički cilj postavio granicu VKK. Njega je naslijedio sadašnji predsjednik, koji traži od nas da ne slavimo Oluju.

I ti vidiš sličnosti s pomirenjem Njemačke i Francuske?
Vidiš sličnost između Njemačke i Srbije (te Francuske i Hrvatske)?

Slično bi bilo, da je u Njemačkoj ostao na vlasti netko iz Hitlerove stranke, da je Njemačka odbila i spomenuti isplaćivanje ratne štete bilo kome, da je Njemačka okrivila Francusku za slavljenje pobjede, te da se je odbila ispričati, a Francuska nakon svega prihvatila prijateljstvo.

Na današnji dan (Vukovar!) imaš obraza tvrditi takvo nešto? Srami se!

Inače, KGK je rekla to o prijateljstvu, ali dodala da to ne znači da Hrvatska i Srbija ne trebaju razgovarati o rješavanju svih problema. Prokleto je u pravu.


Izvrsno. Sve receno je cinjenicno 100% tocno. Srbija nije napravila nista od onoga sto je napravila Njemacka nakon WW2 i zato je KGK savrseno u pravu time sto je rekla da ce jos jako dugo vremena proci dok postanemo prijateljske zemlje, a preduvjet za to jest da Srbija prizna ulogu u ratu u Hrvatskoj i uputi sluzbenu ispriku kao drzava, dakle ne predsjednik osobno, vec da kao drzava uputi ispriku i zaljenje. A do toga ce doci - nikada. Znaci, nikada mi necemo imati odnos kakav danas imaju Njemacka i Francuska.
John_Wayne is offline  
Old 18.11.2017., 23:43   #8695
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
veze s vezom nema. Par 'idiota' nikakav problem za državne aparate. Ali kada stoljeće i pol imaš otimanje zemlje jednoga naroda drugome. Srbije i Srba Hrvatima, nema mjesta uljuđenosti. Ako misliš drugačije kuću, zemlju, šumu, svoje mi daj kao što su oni moje srušili i pljačkali. Oteti sve mislili
Toliko su bili uspjesni da se udjel Srba u stanovnistvu Hrvatske smanjuje od pocetka dvadesetog stoljeca, a u ratu ih je Milosevic zrtvovao za 50 posto teritorija BiH i za 50 godina u Hrvatskoj ih gotovo pa nece ni biti.


A i mi smo bili jednako uspjesni s Hrvatima u BiH ...
__________________
Ignore lista: IscoAlarcon, nasmijanonebo, Martian7, Plavobili
stagediver is offline  
Old 18.11.2017., 23:46   #8696
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
veze s vezom nema.
Nema ni tvoj post veze s njenim kojega si bio citirao.

Quote:
Ali kada stoljeće i pol imaš otimanje zemlje jednoga naroda drugome.
Koja to dva naroda, praktički na čitavoj planeti, si nisu otimala zemlju ako odemo stoljeće i pol unatrag?

Što nam danas takva gledišta znače?
Baš ništa, ni jednima, ni drugima.
Nikakvog smisla nemaju.

Quote:
Srbije i Srba Hrvatima, nema mjesta uljuđenosti. Ako misliš drugačije kuću, zemlju, šumu, svoje mi daj kao što su oni moje srušili i pljačkali. Oteti sve mislili
Rat je pakao. Užas na zemlji. I to svaki rat.
U svakom obliku, u svakom aspektu.
Ne donosi ništa doli uništenja, mržnje i zla.
Uništava kuće, uništava obitelji, uništava ljudske duše, ljudsku psihu, živote.
Uništava sve.

I tim je važnije biti svjestan klica rata i neprijateljstava i destrukcije, i tim je važnije na vrijeme reagirati i to zaustaviti.

Uljuđenosti ne da ima mjesta, nego je ona imperativ.
Za budućnost. Za drugačiju budućnost, od one kakva je bila nedavna prošlost.

Zato što ne želimo da naša djeca prolaze takve užase ako smo mi morali. Ili barem, da toga bude sve manje.
Da ne žive u neprijateljstvu kakvo je kod nas eskaliralo.
Zato što ne želimo biti taoci prošlosti.
Zato što želimo da svijet postaje bolji. Ne da se ponavlja isto loše. Da postane bolje.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 18.11.2017., 23:47   #8697
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Jako dobro, jako dobro receno.

I zato i upravo zato je Kolindina primjedba na mjestu i dobro dosla kao podsjetnik svima onima koji su ovo navedeno zaboravili.
nitko ništa zaboravio nije. To su samo igrači iz pričuve. Kolinda! Svaka joj čast, bar ponekada pusti glas i istinu rekne, a Srbi i komunisti istine kao smrti se plaše... Ovo tvrdim jer odrastao s obojim
dominik01 is offline  
Old 18.11.2017., 23:47   #8698
Quote:
Predsednica Hrvatske Kolinda Grabar Kitarović rekla je u Vukovaru da je mirnom reintegracijom Podunavlja pre 18 godina počela nova faza u odnosima sa Srbijom koja je, kako je rekla, danas prijateljska država.
Ako je netko promislio da trolam loše je promislio jer ovo je izjavila 15.01.2016. http://rs.n1info.com/a126552/Svet/Re...ka-drzava.html

I šta se to dogodilo u godinu i po njenog mandata kao sukreeatorice vanjske politike da je danas izjavila ovo:
Quote:
Grabar Kitarović: Puno će vode proteći Dunavom prije nego će Hrvatska i Srbija biti prijateljske države
http://www.seebiz.eu/grabar-kitarovi...ave/ar-166099/

A čizme na nogama i poruku koju je mislila poslat neću komentirat jer šta je puno puno je.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 18.11.2017., 23:51   #8699
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Samo se ti sprdaj sa mnom.

Čovječe, Vučić je legitimni i neupitni predstavnik srbijanskog naroda, koji vuče sve konce u Srbiji.

Ne postoji nijedan političar u Europi, izuzev Rusije, gdje jedan čovjek posjeduje toliku količinu moći.

Tko imalo prati političku scenu u Srbiji, zna da iza politike Vučića stoji 3/4 zastupnika srbijanske skupštine.
HDZ u koaliciji ( s kime? ) uzeo vlast. Dakle nije narod razlog. Kolinda nije u Šapcu...ma frajer zabrijao. Bolje tu nego za volanom
dominik01 is offline  
Old 18.11.2017., 23:53   #8700
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Ako je netko promislio da trolam loše je promislio jer ovo je izjavila 15.01.2016. http://rs.n1info.com/a126552/Svet/Re...ka-drzava.html

I šta se to dogodilo u godinu i po njenog mandata kao sukreeatorice vanjske politike da je danas izjavila ovo:
http://www.seebiz.eu/grabar-kitarovi...ave/ar-166099/

A čizme na nogama i poruku koju je mislila poslat neću komentirat jer šta je puno puno je.
Koju poruku je mislila poslat s cizmama, moze bit da mi je promakla poruka?
John_Wayne is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:43.