Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2007., 17:15   #101
Da bilo bi dobro da malo napišete svoja iskustva s brokerskim kućama i da li ste zadovoljni s njima, jer puno ljudi se misli prvi puta odlučiti za neku, pa bi im ta zapažanja bila dosta bitna u odluci. Možda neki razmišljaju i o promjeni brokerske kuće, a ne poznaju dovoljno druge brokerske kuće.
Inovator2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 23:50   #102
Nemam skoro nikakvih iskustva na burzi, ali:

Fima uzima 0,9% + troškove tržišta ... nije da su svi troškovi uklj. u 0,9%, savjetnik na chatu nula bodova, kazu mi posalji mail ako hoces kupnja/prodaja, posaljem mail na prvi dan magme i dolazi mi automatski odgovor "Na godišnjem sam. Potpis", kasnije sam čuo da nije na godišnjem, valjda zaboravio isključiti?? Neznam kak je bilo u ostalim kućama, ali prošao mi je nalog za magmu u 11, dobio potvrdu oko 14h, kak je bilo kod ostalih?

Sada imam PG i odličan im je onaj Mostich besplatan prva 3 mj. ili ako ostvaris promet veci od 30.000 (ak se dobro sjecam), s nalozima nemam jos iskustva, ali cu imat za koji tjedan valjda...
Ciki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 14:49   #103
Kad sam prije neki dan zvao u Fimu rekli su mi da je provizija 0,9% kod kupnje i 0,9% kod prodaje online dionica. Izričito sam ih telefonski pitao i to po dva puta zaredom, da li je sve uključeno u tih 0,9% provizije i gospođa na informacijama mi je tvrdila da je apsolutno sve uključeno u tih 0,9% provizije. Ciki, ako je točno to što kažeš da su i neki dodatni troškovi tržišta onda mi je na informacijama u Fimi krivo tvrdila. Kakvi su to dodatni troškovi tržišta i koliko oni približno iznose?
Inovator2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 16:24   #104
Evo ti copy/paste iz obračuna. Napomena da je islo po minimalnoj proviziji:

Iznos realizacije 7.035,00
Minimalna provizija -90,00
Provizija brokerske kuće -63,32
Povrat preplaćene provizije 63,32
Provizija mjesta trgovanja -5,63

Ukupno: 6.939,37
Ciki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 20:42   #105
Quote:
Ciki kaže: Pogledaj post
Evo ti copy/paste iz obračuna. Napomena da je islo po minimalnoj proviziji:

Iznos realizacije 7.035,00
Minimalna provizija -90,00
Provizija brokerske kuće -63,32
Povrat preplaćene provizije 63,32
Provizija mjesta trgovanja -5,63

Ukupno: 6.939,37

Znači to je provizija mjesta trgovanja 5,63KN odnosno 0,08% na iznos realizacije.
Ciki, znaš li možda da li ta provizija mjesta trgovanja postoji i kod ostalih brokerkih kuća?
Bilo bi dobro da se i ostali koji su u drugim brokerskim kućama, uključe u diskusiju i kažu da li kod njih postoji ta provizija mjesta trgovanja?
Hvala.
Inovator2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 17:45   #106
Evo još malo zapažanja do kojih sam došao prateći osvježavanje podataka na web stranicama online kupnje i prodaje dionica kod različitih brokerskih kuća:

Rast:
Ako ima najveću proviziju za online usluge kupnje i prodaje dionica, zaslužuje je, jer što se obnavljanja podataka iz burze na njihovom burzovnom monitoru tiče, stvarno to rade svake minute ali s zamakom od 15 minuta i vrijeme osvježavanja koje je napisano odgovara stvarnosti koja je bila na burzi u to vriijeme, a njihovi klijenti čak mogu na njihovoj web stranici pri zadavanju naloga pratiti kupnju i prodaju dionica u realnom vremenu (zadnjih 5 transakcija), kao i prikazivanje količine raspoloživih dionica i po kojoj cijeni (ponude za kupnju i prodaju) i to u dubini zadnjih 5 ponuda. Jedino što treba funkcijom refresh osvježavati stranicu za online kupnju. Tako da čak nije potrebno imati mostich, a svejedno možete biti dosta dobro i točno u tijeku događaja.

Complete line:
Osvježavaju podatke prema potrebi, ali ipak dosta često tako da zamak nije veći od 15 minuta, jedino ako se ništa na burzi ne događa, tada je zamak veći od 15 minuta.
Za praćenje kupnje i prodaje dionica u realnom vremenu i prikazivanje količine raspoloživih dionica i po kojoj cijeni, potrebno je isključivo imati mostich, jer na svojoj web stranici nemaju tih podataka, već je podatak samo zadnje tržišne cijene dionice. Ako ste njihov klijent imate 20% popust kod pretplate na mostich.

Fima:
Osvježavaju podatke svakih cca. 15 minuta, ali podaci su vrlo izrazito netočni i ne odgovaraju vremenu napisanom na njihovoj web stranici. Unatoč tome što piše vrijeme kada su podaci osvježeni, zamak s realnim podacima je i do 45 minuta, pa čak i do sat i pol vremena.
Za praćenje kupnje i prodaju dionica u realnom vremenu i prikazivanje količine raspoloživih dionica i po kojoj cijeni, potrebno je imati mostich, jer na svojoj web stranici nemaju tih podataka, već je podatak samo zadnje tržišne cijene dionice.

Abakus brokeri:
Na njihovoj stranici je vidljivo da se podaci pregleda trgovanja osvježavaju svake minutu i to automatsko, što znači da nije potreban pritisak tipke refresh, ali podaci su zamaknuti obično od 15 minuta do pola sata, iako se mogu naći i neki podaci koji su netočni i u zamaku s realnim stanjem na burzi su i do sat i pol vremena.
Za praćenje kupnje i prodaju dionica u realnom vremenu i prikazivanje količine raspoloživih dionica i po kojoj cijeni, potrebno je imati mostich, jer na svojoj web stranici nemaju tih podataka, već je podatak samo zadnje tržišne cijene dionice.

Prva generacija:
Nemam podataka o ažurnosti i točnosti osvježavanju njihove web stranice.
Za praćenje kupnje i prodaju dionica u realnom vremenu i prikazivanje količine raspoloživih dionica i po kojoj cijeni, potrebno je imati mostich, jer na svojoj web stranici nemaju tih podataka, već je podatak samo zadnje tržišne cijene dionice.
Kao novi klijent kod njih dobijete mostich 3 mjeseca zabadava, a ako u roku tri mjeseca napravite promet kupnje i prodaje od najmanje 30000 KN, produžuje vam se usluga mosticha zabadava.
Preko mosticha prikazuje se 5 ponuda za kupnju i 5 ponuda za prodaju, kao i 5 zadnjih transakcija.
Inovator2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 18:00   #107
Ako ti je cilj to što si naveo, nemaš što razmišljati. Prva generacije je izbor.

Niska provizija, online trejdanje i webmostich.

Sve super, sve 5. Još samo da se mogu ponekad zadavati telefonom nalozi (za veću proviziju, naravno). To bi bio pun pogodak i nebih nikad pomislio mijenjati brokera.

Ali, ako ne budu osluškivali klijente i njihove potrebe, otići ću od njih. Jer smo svi mi ponekad ispušili lovu zbog njihovog delaya u postavljanju naloga.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 18:49   #108
Server im se sve cesce i cesce blokira. A kako ce tek blokirati nakon svih ovih IPOa i izlistavanja na burzi?
Zato ljudi, nikako u pg, nikako.

Sto se same usluge online trgovanja tice, otisao sam u OT ali ako dopustite, ovakve stvari ne treba smetnuti s uma. Copy paste s monitora.
"Sizifov posao
Internet ne može izdržati sav promet

Studija pod nazivom 'Point of Disconnect' profesora Michael Kleemana sa Sveučilišta Južne Karoline pokazuje da internetska infrastruktura zahtijeva značajne investicije i nadogradnje kako bi uspješno podnijela ogroman promet uzrokovan stranicama poput YouTubea, e-poštom te sve većim zahtjevima za bežičnim pristupom Internetu. Kao primjer goleme količine internetskog prometa, Kleeman je naveo podatke YouTubea, gdje svakoga dana osvane oko 65.000 novih videosnimaka. PCWorld..."

Malim igracim to je veliki gubitak a kako je tek onda velikima?
Napravio bih i anketu po tom pitanju.
.
.
.
Evo i sada kad pokusavam upload posta, forum vraca:
The server is too busy at the moment. Please try again later.
spicelab is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 18:49   #109
pitanje za korisnike mosticha
da li koristite webmostich pro ili start ??
da li mostich radi s Operom ili samo IE
fishenwalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 10:05   #110
Quote:
spicelab kaže: Pogledaj post
Server im se sve cesce i cesce blokira. A kako ce tek blokirati nakon svih ovih IPOa i izlistavanja na burzi?
Zato ljudi, nikako u pg, nikako.
Problemi sa serverom u PG? Zanimljivo, gotovo svakodnevno se koristim stranicom i još nisam primijetio neke ozbiljnije probleme
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 12:31   #111

Navala novih korisnika???

https://www.prva-generacija.hr/portf...gistracija.asp
Quote:
Obavijesti

Registracija novih korisnika
04.09.2007.

Zbog trenutne popunjenosti kapaciteta i informatičke nadogradnje sustava koja je u tijeku registracija novih korisnika biti će moguća od 15.10.2007. godine.

Zahvaljujemo na razumijevanju
Nadam se da cemo imati dobrih vijesti nakon ovog upgrejda.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 12:35   #112
Izgleda da sam uletio u zadnji tren
Boris_RI is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 12:42   #113
inače imam drugog brokera, ali sam zvao u ponedjeljak, da otvorim račun u PG na ženino ime za prodaju tht i da se ogrebem za mostich
zakasnio sam
tek sam sad skužio da je to do 15.10., ja mislio do 15.9.
fishenwalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 12:54   #114
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post

Navala novih korisnika???

https://www.prva-generacija.hr/portf...gistracija.asp


Nadam se da cemo imati dobrih vijesti nakon ovog upgrejda.
Pa o tome pricam cijelo vrijeme. Ako itko uspije zadat nalog za prodaju poslije IPO-a bit ce dobro.
spicelab is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 14:16   #115
Complete line

Ljudi jel ima itko iskustva sa complete line iz siska?
I da danas sam zvao i nemaju minimalnu po nalogu
TheVeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 17:11   #116
Netko ima iskustva s Erste brokerima?

Zahvaljujem
nepone is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 20:38   #117
Evo samo još jedna informacija o Abacus brokerima, pričao sam danas sa ženom koja tamo radi i kaže da nema više besplatnog Mostich-a za nove korisnike, jer navodno dolazi nova platforma pa su sve ugovore oko Mosticha otkazali.

Na moje pitanje kad se očekuje nova platforma rekla je da su dobili obavijest da kreće u 9. mjesecu.

Pozdrav.
drT is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 20:55   #118
A hoće li onda taj novi program biti kod njih za ikoga besplatan tj. za nove i trenutne korisnike?

Ima li uopće nekakva brokerska kuća da nekakvim programima "tetoši" veće klijente ili se smatra da si veći mogu ionako platiti?
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 09:24   #119
Moj prvi izbor je bila PG, ali budući da su prebukirani, odlučila bi se za Fimu. Ali na njihovom site-u nigdje ne nalazim obrazac za on-line registraciju, ni ugovor ...Može pomoć, ako netko zna....ili možda preporuka neke druge kuće/brokera? Hvala

Zadnje uređivanje Edgar : 06.09.2007. at 20:44. Reason: q
Mel1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 09:47   #120
Wink

E bogo mi ima , samo treba naći. Odi na online trgovanje i ispod korisničkog imena i lozinke imaš link za prijavu (ugovor) popuni ga isprintaj i pošalji na fax u Fimu a orginal pošalji poštom. U roku 15 min ćeš dobiti pasword i možeš uplatiti lovu i trgovati.

Zadnje uređivanje Edgar : 06.09.2007. at 20:44. Reason: q
Arci9 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:56.