Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2016., 02:22   #221
Dali se mogu uopce igdje saznati mtu za djelatnost održavanja i popravka motornih vozila
max1101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 10:16   #222
Quote:
max1101 kaže: Pogledaj post
Dali se mogu uopce igdje saznati mtu za djelatnost održavanja i popravka motornih vozila
Obrati se u Ured drzavne uprave u svom gradu ( ured za gospodarstvo )
__________________
I'm an accountant... What's your super power? :D
mala-vidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 23:47   #223
Quote:
mala-vidra kaže: Pogledaj post
Obrati se u Ured drzavne uprave u svom gradu ( ured za gospodarstvo )
Kada sam se isao informirati tamo za otvaranje obrta (sa tom istom djelatnosti), rekli su mi da je sve pojednostavljeno i da vise nema komisije koja izlazi provjeriti dali postoje mtu, kao sto prije bilo. A koji su to tocno mtu, nisu mi znali rec

Posto sam sada odustao od obrta i odlucio otvoriti jdoo, pitao sam u hitro, ali ni oni ne znaju.. Tko bi onda trebao znati?
max1101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 23:23   #224
Da li za doo ili obrt program i software moraju biti kupljeni bas na ime firme? Nisam jos nista otvorila ali sam programe vec kupila, da li ce to biti problem?
Katarinall2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 01:20   #225
Ne moraju. Te inspekcije traže nelegalni softver i ne bave se s time na čije je ime.

Ne gledaju samo Windowse nego traže bilo kakav nelegalni softver koji je ikad instaliran na taj komp. Znači bilo bi dobro ili imati novi komp ili formatirati stari pa krenuti ispočetka.

Čuvaj i račune i licence (kutije s naljepnicom ili nešto drugo) od softvera.
Cafa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 10:18   #226
Ma imam novi komp i programe, sve sa racunima i sve legalno. I na starom laptopu imam legalne programe, samo nemam racun za njega, jer sam ga dobila prije par godina.. nego citam po netu svasta, kako ako ga koristim za posao da mora biti kupljen na ime firme...
Katarinall2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 11:13   #227
Quote:
Katarinall2 kaže: Pogledaj post
nego citam po netu svasta, kako ako ga koristim za posao da mora biti kupljen na ime firme...
Ma kakvi.
Ne mora biti kupljen na firmu da bi ga mogla koristiti.
Ali pitaj računovođu kako da ga eventualno prebaciš u osnovno sredstvo (na ime firme). Na taj način ti ulazi u trošak, odnosno imovinu i amortizira se.
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 00:49   #228
Budem, hvala
Katarinall2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2016., 11:38   #229
Quote:
vrageczg kaže: Pogledaj post
LOLOL cekaj pa trebalo mi vremena da napisem :-)
jamraš a vidis da se trudim :-)


korak 8
Ok transakcijski račun je otvoren i otisao sam u općinu zaboravivši na jednu
poruku od knjigovodje ..pa sam se vrnuo praznih rukava :-)
Naime porezna trazi za ubacivanje u evidenciju:
---potvrdu o registraciji
---nkd statistiku
---otvoren IBAN transakcijski račun
ali.... trazi i
---ugovor o najmu prostora ovjeren na poreznoj upravi u av.Dubrava
---ugovor sa knjigovodjom

kad to kompletiram onda se vraćam na poreznu i upisuju me u evidenciju
e sad....mene zanima ovaj dio oko knjigovođe...koliko sam shvatila ugovor sa knjigovođom se donosi ako uzimaš vanjski servis (ili možda griješim?).
Što je sa onima koji ne žele usluge vanjskog servisa nego žele zaposliti knjigovođu na puno radno vrijeme? Što onda treba dostaviti Poreznoj na uvid da bi ubacila u evidenciju novoosnovano trg.društvo?
confused77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2016., 12:07   #230
Quote:
confused77 kaže: Pogledaj post
....
Što je sa onima koji ne žele usluge vanjskog servisa nego žele zaposliti knjigovođu na puno radno vrijeme? Što onda treba dostaviti Poreznoj na uvid da bi ubacila u evidenciju novoosnovano trg.društvo?
izjava da ćete sami voditi knjigovodstvo
nedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2016., 12:14   #231
Quote:
nedica kaže: Pogledaj post
izjava da ćete sami voditi knjigovodstvo
hvala
confused77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 17:25   #232
Trajanje otvaranja firme

Pozdrav svima

hvala na iscrpnim analizama i odgovorima.

Pošto momentalno živim u inozemstvu a želim otvoriti firmu u Hr zanima me koliko ukupno traje citavo otvaranje iz Vasih iskustava? Postovi variraju od mjesec dana pa nanize sta mi se cini dosta optimisticno

Druga stvar koja me zanima je da li mogu nekoga opunomocit da to uradi umjesto mene odnosno da li se neke stvari mogu uraditi online?

Hvala

Pozdrav
__________________
Obalo suncana ti moj si cijeli svijet...
antonic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 22:27   #233
Uvjeti rada doo za računovodstvene usluge

Zanima me ako doo (koji uz osnovnu djelatnost ima navedenu i računovodtsvene usluge) želi obavljati knjigovostvene usluge za druge tvrtke koje sve mora ispunjavati uvjeti:
prostor
zapošljavanje osobe (koje struke)
licence?

(u mojem mjestu zatvoren knjig. servis) i razmišljam da uz svoju osnovnu djelatnost otvorim i to...

Hvala
__________________
Nikad nisam ništa naučio pričanjem, nego postavljanjem pitanja
sova003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 15:13   #234
kako ja znam niko još netraži licencu za obavljanje knjigovodstvenih poslova
gtrap is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 14:26   #235
Quote:
antonic kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima

hvala na iscrpnim analizama i odgovorima.

Pošto momentalno živim u inozemstvu a želim otvoriti firmu u Hr zanima me koliko ukupno traje citavo otvaranje iz Vasih iskustava? Postovi variraju od mjesec dana pa nanize sta mi se cini dosta optimisticno

Druga stvar koja me zanima je da li mogu nekoga opunomocit da to uradi umjesto mene odnosno da li se neke stvari mogu uraditi online?

Hvala

Pozdrav
a treba minimalno mjesec i pol..al to je optimisticno da ce sve ici glatko bez zapreka

za osnivanje firme potrebno vam je ishoditi oib ukoliko ga nemate kao strani drzavljanin .
za neke stvari mozete ovlastiti nekoga (tipa banka) a za ostale stvari treba cekati rjesenje suda pa tek onda mozete nekoga imenovati prokuristom pa time ima ovlasti rjesavati sva pitanja oko firme .
__________________
Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?
silver.mouth is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 15:13   #236
Sto ako englesko hrvatski rijecnik ne sadrzi englesku rijec "indie", ali se ta rijec inace pojavljuje u engleskom rijecniku?
slobodarazlike is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 12:38   #237
Quote:
slobodarazlike kaže: Pogledaj post
Sto ako englesko hrvatski rijecnik ne sadrzi englesku rijec "indie", ali se ta rijec inace pojavljuje u engleskom rijecniku?
Možeš probati, ali vrlo su rigidni i zaostali po tom pitanju.

Mene su tražili fotokopiju stranice iz rječnika, uz napomenu da ne donosim slučajno nešto s interneta i to za riječ koju zna i moja baka koja nikad engleski nije učila
Ljubicica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 12:46   #238
Quote:
slobodarazlike kaže: Pogledaj post
Sto ako englesko hrvatski rijecnik ne sadrzi englesku rijec "indie", ali se ta rijec inace pojavljuje u engleskom rijecniku?
Jesi li pogledala u sve dostupne englesko-hrvatske rječnike? Ja sam prilagala pojam iz latinskog, ali ga nije bilo u prvom latinsko-hrvatskom rječniku koji mi je došao pod ruku i pao mi je mrak na oči. U drugom je bilo.
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 12:25   #239
koliko kosta otvaranje d.o.o.-a, dakle troskovi javnog biljeznika i sve ostalo osim temeljnog kapitala?
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 22:45   #240
Quote:
dreamer~dreams kaže: Pogledaj post
koliko kosta otvaranje d.o.o.-a, dakle troskovi javnog biljeznika i sve ostalo osim temeljnog kapitala?
Cca 3.000 kn
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:09.