Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2009., 09:54   #1
Visoki tlak

Mama moje prijateljice ima visoki tlak. Zna li netko za nekakvu uspješnu metodu alternativnog liječenja čime se tlak može regulirati?
Scarletta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 14:39   #2
Quote:
Scarletta kaže: Pogledaj post
Mama moje prijateljice ima visoki tlak. Zna li netko za nekakvu uspješnu metodu alternativnog liječenja čime se tlak može regulirati?
To se obično radi diureticima i smanjenjem unosa soli i tekućine. Mora paziti da ne pretjera i ostane bez elektrolita. Jedan od jačih diuretika je slak. Ne pije se već se u što topliji čaj od slaka namaču noge i ruke. Količina alkaloida koji prođu kroz kožu je dovoljna za učinak.
mukotrpak is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 23:06   #3
Thumbs up Imela -Viscum album

Imela je zaista čarobna biljka iz Božje ljekarne. Dugotrajnim pijenjem čaja od imele mogu se riješiti mnogi problemi vezani uz poremećaj metabolizma kao što su: niski ili visoki krvni tlak, povišeni šećer, tegobe u klimakteriju, a stari travari su je koristili i kao djelotvorno sredstvo kod padavice. Naime, imela vrlo dobro djeluje na žlijezde s unutrašnjim izlučivanjem te na taj način dovodi u ravnotežu sve metaboličke procese u našem organizmu.
JaBitTe is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 00:32   #4
Quote:
Scarletta kaže: Pogledaj post
Mama moje prijateljice ima visoki tlak. Zna li netko za nekakvu uspješnu metodu alternativnog liječenja čime se tlak može regulirati?
Neka uzima velike kolicine vitamina C, to ce povecati elasticnost zila, pa ce onda tijelo samo poceti micati naslage sa zila, one ce postati sire, tlak ce se normalizirati. Neka pocne uzimati sto vece kolicine (5-6g, ako moze bez mucnine, a ako ne, maksimalnu dozu koja joj ne izaziva mucninu) bar mjesec dana, a onda neka smanji na 1g dnevno.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 18:35   #5
Alane, znaš li koga da je to probao i imao uspjeha? Ovoj jadnoj ženi je više dosta raznoraznih pripravaka kojima smo je bezuspješno kljukale, nema šta nije uzimala: MMS, srebro, magnezij, omega 3, sir i laneno ulje, pivski kvasac, ma ne znam što joj nismo davale.
Scarletta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 18:55   #6
Quote:
Scarletta kaže: Pogledaj post
Alane, znaš li koga da je to probao i imao uspjeha? Ovoj jadnoj ženi je više dosta raznoraznih pripravaka kojima smo je bezuspješno kljukale, nema šta nije uzimala: MMS, srebro, magnezij, omega 3, sir i laneno ulje, pivski kvasac, ma ne znam što joj nismo davale.
Ne, ne znam. Ne znam bas ljudi s visokim tlakom, osim jedne osobe, otac prijatelja, ali doticni bas nije sklon alternativi, prijatelj iz nekog razloga ga ne zeli forsirati (kaze da njemu, kao sinu, ne vjeruje, vjeruje doktorima), pa samim tim, za sad ne mogu reci da to djeluje, da sam to vidio vlastitim ocima.

S druge strane, radi se o C vitaminu, relativno je jeftin (kupuj u apoteci, gdje kupujes tablete od 1g, jeftinije su), pa u najgorem slucaju, nece pomoci, a neces potrositi novca i novca.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 13:35   #7
Quote:
Scarletta kaže: Pogledaj post
Alane, znaš li koga da je to probao i imao uspjeha? Ovoj jadnoj ženi je više dosta raznoraznih pripravaka kojima smo je bezuspješno kljukale, nema šta nije uzimala: MMS, srebro, magnezij, omega 3, sir i laneno ulje, pivski kvasac, ma ne znam što joj nismo davale.
C vitamin je diuretik. Koliko je gospođa stara i je li bila kod liječnika?
mukotrpak is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 13:43   #8
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
C vitamin je diuretik. Koliko je gospođa stara i je li bila kod liječnika?
Naravno da je bila, nekoliko puta su joj mijenjali lijekove koje uzima i ništa. Ima 76 godina.
Scarletta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 18:08   #9
Quote:
Scarletta kaže: Pogledaj post
Naravno da je bila, nekoliko puta su joj mijenjali lijekove koje uzima i ništa. Ima 76 godina.
E jebiga sad. Ta gospođa vrlo vjerojatno ima i kronične promjene krvnih žila i srca i tu se malo što može napraviti Ako tražiš lijek koji bi je izliječio - nema ga, mogu joj samo olakšati tegobe na određeni period. Ali to ti je to.
Ateroskleroza, zalisci koji ne dihtaju kako spada, prošireno srce, kalcifikacije, kolesterol, bubrezi, osteoporoza radi koje je deformiran prsni koš - veći pritisak na srce ili pluća, miokard kojemu je radni vijek pri kraju, promjene vremena (tlaka), povremene fizičke aktivnosti u kojima se zapuše... Tu se baš nemože puno napraviti.
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 18:45   #10
Moze gledati u sunce.
__________________
Do you have a nice signature?
Reisser is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 00:34   #11
Quote:
Scarletta kaže: Pogledaj post
Mama moje prijateljice ima visoki tlak. Zna li netko za nekakvu uspješnu metodu alternativnog liječenja čime se tlak može regulirati?
Ajde da ti odgovorim pošto sam ja imao problem donedavno sa visokim tlakom (iako imam samo 24god) i pokušao sve moguće. prvo išao kod doktora i kad sam vidio da od njih nema pomoći, jer ne želim piti tablete do kraja života okrenio sam se internetu i googlu. u početku mi je omega 3 jako pomogla, pio 3 tablete omege od 1000mg na dan i mogu reći da su držale tlak koliko toliko pod kontrolom ali kad se nađem u stresnoj sitaciji (na faksu da ne govorim) onda ništa ne pomaže imao sam osjećaj da će mi se glava razletit. dalje pokušao sam magnetskom terapijom, narukvice i jastuk za spavanje i ima nekog poboljšanja nešto slično kao omega, mislim ne mogu reći da nema ali to nije lijek jer si stalno ovisan o nečem.
dalje probao kod homeopata, čisti promašaj. pa onda mms, isto ništa bez promjene.
i na kraju sam počeo se zapirati sa zapperom i čistiti jetru prema huldinom receptu (gorka sol, grejp i maslinovo ulje). i negdje nakon trećeg čišćenja, oko mjesec i pol tlak se u roku neki tjedan dana potpuno normalizirao. više ga ne osjećam kad trčim ili radim sklekove dok prije to mi je bilo nezamislivo bez da mi udari u vratne žile ili mi se zamanta u glavi. sad šta mi je točno pomoglo zaper ili čišćenje jetre neznam, al mislim da je jetra bila začepljena jer je izašlo dosta kamenčića i oni su blokirali krvotok pa je zato tlak narastao. što je lako moguće jer sam jednom na davanju krvi upoznao čovjeka koji daje krv svaka 3 mjeseca samo zbog tlaka, kaže kad da krv tlak se vrati u normalu.
eto nadam se da je to pomoglo ako ne tebi onda možda nekom drugom.
e sad pošto žena ima 76 neznam kolko se tu može još pomoći jer čišćenje jetre jako iscrpi čovjeka koji je mlad al starom je to već rizik se ić upuštat u to.
CroMan132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 20:19   #12
CroMan, hvala ti na odgovoru. Čitala sam malo o čišćenju jetre pa me zanima jesi koristio baš crveni ili obični grejp? Ako si koristio crveni gdje si ga nabavio?
Scarletta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 22:25   #13
Jedno od najpoznatijih prirodnih sredstava za snizavanje visokog krvnog tlaka je cesnjak. Izvrstan je i divlji luk (medvjedji luk), ali njegovo vrijeme sad vec polako prolazi. Cesnjak takodjer potice izlucivanje mokrace, utjece na elasticnost krvnih zila i smanjuje masnoce u krvi. Moja mama ga je uvijek jela kad bi osjetila da joj se tlak pocinje dizati. Sada redovito pije Irumed i on joj drzi tlak u normali.
rubik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 00:55   #14
Quote:
Scarletta kaže: Pogledaj post
CroMan, hvala ti na odgovoru. Čitala sam malo o čišćenju jetre pa me zanima jesi koristio baš crveni ili obični grejp? Ako si koristio crveni gdje si ga nabavio?
Ma ne obični bijeli koji je i "originalni" grejp jer je kiseliji od crvenog. Imaš ga svugdje, ja sam uzeo u plodinama.
CroMan132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 12:33   #15
Quote:
CroMan132 kaže: Pogledaj post
dalje probao kod homeopata, čisti promašaj. pa onda mms, isto ništa bez promjene.
Da li si probavao s visokim dozama vitamina C? Isto savjet od Humble-a.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2009., 16:48   #16
Ne brkajte ovce i novce. CroMan je mladić od 24 godine a gospođa ima 76. U njegovim godinama i ja sam imao slične probleme sa tlakom koji su prošli sami od sebe. Sad ga držim na 120/80 vožnjom bicikla. To očito nije metoda koja se može pripisati nekom od 76 godina kao ni gutanje grejpa ili C vitamina. Žena je u godinama kad vjerojatno ima svu silu popratnih bolesti od proširenih vena i slabog mišićnog tonusa do diabetesa i mora paziti što jede.
mukotrpak is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 20:03   #17
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Da li si probavao s visokim dozama vitamina C? Isto savjet od Humble-a.
Sorry što nisam prije odgovorio al pretplata za ovaj thread me nije obavijetila o novim postovima. Ma jesam c-500 sam tukao non-stop. Daje mali boost u energiji i što se tiče prehlade zaista je srebreni metak što se tiče prehlada. Dok sam ga trošio svi oko mene su na faksu kašljali, šmrcali itd ja ništa.

Slažem se s mukotrpkom da je žena u godinama i neznam kako je pomoći osim savjet da pokuša omegom 3 ili magnetim narukvicama ili recimo imaju i tablete za snižavanje tlaka - http://www.agram89.com/?pz=229. Vježbanje je još najučinkovitije al kad si star to je problem.
CroMan132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 22:04   #18
Quote:
CroMan132 kaže: Pogledaj post
Sorry što nisam prije odgovorio al pretplata za ovaj thread me nije obavijetila o novim postovima. Ma jesam c-500 sam tukao non-stop. Daje mali boost u energiji i što se tiče prehlade zaista je srebreni metak što se tiče prehlada. Dok sam ga trošio svi oko mene su na faksu kašljali, šmrcali itd ja ništa.
Humble prica o velikim dozama, 5-6g, sto bi znacilo da si dnevno pio 10-12 tableta, jer bar prema imenu pretpostavljam da se radi o 500mg, tj. 1/2g?

A cuj, ako ne pomaze, ne pomaze, ali glavno da si probao pa sad bar znas sto ne pomaze.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 19:31   #19
Ma treba naći uzrok, treba nju samu pitati što misli da je uzrok. Ja recimo mislim da moj razlgo tlaka je konflikt na poslu jer nema drugog razloga. Interesira me da ima tko slična iskustva ovdje da mu je tlak od psihe posebno od konflikta. ?!??!? ?
entrepreneur is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 22:41   #20
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Neka uzima velike kolicine vitamina C, to ce povecati elasticnost zila, pa ce onda tijelo samo poceti micati naslage sa zila, one ce postati sire, tlak ce se normalizirati. Neka pocne uzimati sto vece kolicine (5-6g, ako moze bez mucnine, a ako ne, maksimalnu dozu koja joj ne izaziva mucninu) bar mjesec dana, a onda neka smanji na 1g dnevno.
Niti će C vitamin "povećati elastičnost žila" a bogami ni "pomicati naslage sa žila".....Unatrag 3 godine imali smo nekoliko ljudi koji su se između ostalog "liječili" C vitaminom baš kao u "tu svrhu"...da bi kao rezultat dobili jedno 3-4 bajpasa na svim trojima glavnim koronarkama...

Isto tako, vrlo si hrabar kad ovako suvereno "određuješ terapiju" ljudima...Osobno uvijek zazirem nekome išta preko neta sugerirati na ovaj način, bez imalo ograda, no vidim da to tebi nije problem...
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:55.