Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2014., 09:53   #1181
Quote:
Šeik_90 kaže: Pogledaj post
masu puta sam to prije napravio i nikada ništa,to su gluposti antabus pola tablete može djelovati samo u roku od 48h,a ako prođe 48h to se nikada nije desilo to su fantazije tko to priča.to mi je i rekao pshijatar kod kojeg sam bio na lječenju,on samo djeluje 48h kasnije ne i ja neznam od kuda vama te priče.
a ja ne znam zašto ti onda postavljaš to pitanje na forumu ako na njega već znaš odgovor.
Quote:
Eugenio kaže: Pogledaj post
Kad se nešto duže vremena uzima antabus (esperal) [disulfiram], primjerice godinu dana, zna se dogodit da i nakon tjedan dana djeluje. A možda i nakon dva tjedna. Što ja znam, nisam ni doktor ni farmaceut, ali znam tipa koji je nakon tjedan dana ne uzimanja antabusa, a prilikom pijenja pivi, bome lipo pocrvenija.

Ne znam zašto uopće daju to alkoholičarima. Pa nisu oni psi koji će po uvjetovanju prestati piti. Nema te kemijske stezulje koja može zamijeniti onu voljnu – u glavi.
kod nas gotovo nitko ne uzima punu dozu antabusa, vjerojatno je i u tome stvar.

do promjene i jačanja volje je dugi put, a antabus je samo pomoćno sredstvo u tome.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 19:42   #1182
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
kod nas gotovo nitko ne uzima punu dozu antabusa.

Uobičajeno je uzimat pola antabusa. Bilo gdje.

do promjene i jačanja volje je dugi put, a antabus je samo pomoćno sredstvo u tome.
Znam, znam, to je dugačak put…
Eugenio is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 19:49   #1183
ne znam što se to mora dogoditi čovjeku koji konstantno pije, da bi se odlučio prestati. jednom se rastao zbog toga,ostao bez jednog posla, u dugovima je..otac ga istjerao iz stana. i tu sam ja.partnerica. i ja sam ga morala tražiti da odseli od mene jer sam se ja razboljela tj.zapala sam u depresiju zbog njegova pijenja. gdje je tu kraj? ima li ga? mrzim alkohol više od svega.
dunjaranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 08:47   #1184
Za njega teško da postoji kraj s alkoholom. Očigledno mu je ta navika važnija od svega ostalog. Jedino bi liječenje moglo pomoći, uz njegovu snažnu volju da prestane s alkoholom. Ali mala je vjerojatnost da pristane na to, zar ne? Stoga je dobro da ste se odvojili. Ne moraš potonuti zajedno s njime.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 11:07   #1185
Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
Za njega teško da postoji kraj s alkoholom. Očigledno mu je ta navika važnija od svega ostalog. Jedino bi liječenje moglo pomoći, uz njegovu snažnu volju da prestane s alkoholom. Ali mala je vjerojatnost da pristane na to, zar ne? Stoga je dobro da ste se odvojili. Ne moraš potonuti zajedno s njime.
predlagala sam i liječenje, naravno, ali nije htio tj.živcirali su ga moji razgovori o tome. meni je jako teško jer sam praktički čovjeka istjerala na ulicu, ali nemam više snage...moje zdravlje je narušeno. a on je inače jako dobar čovjek, ali alkohol ga uništava... grozno.. ne znam što bi mu se moralo dogoditi ds shvati...
dunjaranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 18:37   #1186
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Svaki dan popijem četiri hladna piva.
Jedno oko podne, drugo poslije ručka, treće i četvrto uveče kad klinci legnu i kad su svi poslovi gotovi.
Pijem samo vrhunska crna pšenična piva, ne idem po birtijama i ne pijem nikakav drugi alkohol.
Naravno, ako moram voziti, onda popijem maksimalno jednu.
Ne volim piti vodu.
Ako ne smijem popiti pivo onda si složim cedevitu ili iscjedim naranče.

Da li sam ja alkoholičar ili pivopija?

P.S. Imam 45 godina i 93 kile i nisam se napio...ne sjećam se otkad.
Prošlo je dosta od tvog posta, ali da kažem svoju situaciju.

Znači isto volim pivo, pijem ga otprilike 3 dana u tjednu po 2 ili 3 kom. Nekad ne popijem 15 dana niti jedno (ovo se ne događa baš često).


Meni ovo moje već izgleda kao problem, ti ispada da nisi jako dugo bio trijezan bez obzira što nisi bio pijan. Kad smo ušli na ovu temu očito da nešto tu ima.
T i h o m i r is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 12:51   #1187
Quote:
dunjaranka kaže: Pogledaj post
predlagala sam i liječenje, naravno, ali nije htio tj.živcirali su ga moji razgovori o tome. meni je jako teško jer sam praktički čovjeka istjerala na ulicu, ali nemam više snage...moje zdravlje je narušeno. a on je inače jako dobar čovjek, ali alkohol ga uništava... grozno.. ne znam što bi mu se moralo dogoditi ds shvati...
Nešto jako loše i jako nesvakidašnje, nešto što bi mu razrušilo cijeli svijet pa da liječenje bude jedino što mu preostaje. Takav ja bar imam dojam iz vlastitog iskustva s alkoholičarem, oni su na tolikoj razini negacije vlastitih problema da je na kraju jedino što možeš napraviti otići. Jer te to inače uništava, a ako ostaneš kraj toga vjerojatno potoneš do kraja, ne znam...i ja sam otišla a uspjelo me prije toga ubaciti u rupu iz koje se još sad vadim.
Nisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 00:32   #1188
Quote:
T i h o m i r kaže: Pogledaj post
Prošlo je dosta od tvog posta, ali da kažem svoju situaciju.

Znači isto volim pivo, pijem ga otprilike 3 dana u tjednu po 2 ili 3 kom. Nekad ne popijem 15 dana niti jedno (ovo se ne događa baš često).


Meni ovo moje već izgleda kao problem, ti ispada da nisi jako dugo bio trijezan bez obzira što nisi bio pijan. Kad smo ušli na ovu temu očito da nešto tu ima.
kod mene je slična situacija !!!!

nekad pijem 5 dana ne klasično opijanje već par piva, a nekada ne pijem po 15 dana.....
kod kuće nikada nisam pio, recimo da sam uzeo pivo i popijo. pijem samo u društvu...
ne smatram da je to neki oblik alkoholizma, već uživanje u društvu i pivu
__________________
Alkohol možda je čovjekov najgori neprijatelj,ali Biblija kaže da volimo svoje neprijatelje.
domexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 01:05   #1189
Quote:
domexis kaže: Pogledaj post
kod mene je slična situacija !!!!

nekad pijem 5 dana ne klasično opijanje već par piva, a nekada ne pijem po 15 dana.....
kod kuće nikada nisam pio, recimo da sam uzeo pivo i popijo. pijem samo u društvu...
ne smatram da je to neki oblik alkoholizma, već uživanje u društvu i pivu
popio si par piva i odmah pises u podforumu o alkoholizmu?..aje ohladi molim te, uostalom pivo je u RH prehrambeni proizvod.
Daj mjesta ljudima sa ozbiljnim problemima sa alkoholom , a ne par pivica tjedno .... nisi mi jasan
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 03:57   #1190
Quote:
T i h o m i r kaže: Pogledaj post
Prošlo je dosta od tvog posta, ali da kažem svoju situaciju.

Znači isto volim pivo, pijem ga otprilike 3 dana u tjednu po 2 ili 3 kom. Nekad ne popijem 15 dana niti jedno (ovo se ne događa baš često).


Meni ovo moje već izgleda kao problem, ti ispada da nisi jako dugo bio trijezan bez obzira što nisi bio pijan. Kad smo ušli na ovu temu očito da nešto tu ima.
Zbog čega ti to točno izgleda kao problem?
Ometa te u normalnom funkcioniranju ili samo izaziva negodovanje bliskih osoba?
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 13:26   #1191
Quote:
RayBan kaže: Pogledaj post
popio si par piva i odmah pises u podforumu o alkoholizmu?..aje ohladi molim te, uostalom pivo je u RH prehrambeni proizvod.
Daj mjesta ljudima sa ozbiljnim problemima sa alkoholom , a ne par pivica tjedno .... nisi mi jasan
nadovezao sam se na prijašnji post...

ne znam šta si se uspjenio kao pivo !!!!

prvo pročitaj post a tek onda komentiraj
__________________
Alkohol možda je čovjekov najgori neprijatelj,ali Biblija kaže da volimo svoje neprijatelje.
domexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 13:13   #1192
Quote:
RayBan kaže: Pogledaj post
popio si par piva i odmah pises u podforumu o alkoholizmu?..aje ohladi molim te, uostalom pivo je u RH prehrambeni proizvod.
Daj mjesta ljudima sa ozbiljnim problemima sa alkoholom , a ne par pivica tjedno .... nisi mi jasan
ti imaš ozbiljne znakove ovisnosti to bi ti rekli doktori,ja sam se znao napiti jednom mjesečno,pa su mi rekli da sam ovisnik o alkoholu,ma to su isto gore fantazije.....
Šeik_90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 10:03   #1193
Pozdrav svima. Imam specifičan problem kojeg ne znam ni staviti u pravu kategoriju, ne znam ni definirati situaciju no ovako to izgleda:
meni jako draga osoba sklona je alkoholu valjda oduvijek, nažalost radi u okružju gdje je ispijanje alkohola rano ujutro na poslu sasvim normalna stvar, pa se trijezne do 11 i onda rade koliko rade. okružje je takvo gdje i šef pije pa nema neke kolektivne svijesti da rade krivo i da će jedan drugome biti podrška. Prije par godina bila je teška alkoholna kriza gdje je svaki dan dolazio doma pijan, toliko pijan da je znao razbiti auto odmah na parkingu, spavati ispred ulaznih vrata jer nije mogao pogoditi ključem bravu. Usput rečeno, čovjek je depresivac i na terapiji je pa je učinak alkohola još jači i destruktivniji. nakon razgovora, nagovaranja i svega što već ide, zaista je to prestalo nekoliko godina, pio je samo u društvu vikendom, jedan period čak uopće ne, ponekad pivo poslije posla, ali nikakvi znakovi fizičke ovisnosti ili nervoze ukoliko nema alkohola. Do nedavno, kad je opijanje na poslu počelo svakodnevno, čak i nakon triježnjenja opet se nastavljalo doma. Čak i pijan je svjestan koliko štete radi, obećava da neće, suzdržava se nekoliko dana, pa opet. Probao sam sve, od podrške, do nabijanja grižnje savjesti, plana kako se riješiti alkohola, prijetnji, motivacije, nema što nisam, no nekako sve padne u vodu. Angažiran je alternativni psihijatar koji hipnozom rješava neke unutrašnje probleme i daje mogućnost da bježi od suočavanja s problemima koji terapijom dolaze na površinu i koje podsvijest rješava a svijest ne prihvaća.
Prihvaća terapiju kod psihijatra, odlazak u bolnicu mu nije problem, makar znam da riječki odjel psihijatrije zbilja ništa ne valja, odlazio je tamo zbog depresije i često se vraćao gori nego pri ulasku, tako da razumijem i njegovu skeptičnost.
Suma sumarum, zaključak je da još nije ovisnik o alkoholu, nema fizičke manifestacije od nepijenja alkohola, ne razmišlja o njemu dok nije u radnoj sredini i vjerujem da je to samo bijeg od trenutne situacije i problema, doktori se slažu s time no što napraviti? Kako zaustaviti prije nego se tijelo navikne na dotok alkohola pa se razvije i fizička ovisnost? Poslati ga na Rab? U klub alkoholičara da vidi i čuje u što mu se život može pretvoriti? Kako ga motivirati? Lako je snjim komunicirati i svjestan je svega. Voljan je prestati no u trenutku kad mu padne motivacija popije prvu pa sve krene nizbrdo. Kad je psihički jači, odbije bez problema i uopće ne razmišlja o tome. Kad smo u društvu, popije pivo ili čašu vina i dosta mu je, ponekad uopće ne naruči alkohol i kaže da ga uopće ne privlači no na poslu se sve okrene.
Prijedlozi? Sugestije?
The Riddle is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 16:39   #1194
Gadna situacija. Radi se o njegovom životu, pa nemojte odlučivati bez njega. Recite da nekog pomaka mora biti, pa predložite par opcija. Bitno je da nešto odabere i da se pokrene. Čim veću distancu od alkohola treba napraviti.

Dugoročno je po meni tu jedino rješenje da se na poslu i društvu potpuno odrekne alkohola. Dogle god on povremeno popije, to će ga opet vući u dublje probleme.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 12:49   #1195
nema odgovora na zdravlju pa pitam tu. Ako je osoba koja je imala problem sa alkoholom jučer (16.) pod mojim nadzorom
popila antabus tabletu od 500 mg, da li je to dostatno do 19. da izazove alergijsku reakciju
Ugor006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 11:34   #1196
Evo da se nadovežem,bio sam na lječenju i sve to cugnuo sam opet nbisam izdržao priznajem jbg nemam što lagati,ali kada sam bio kod Dr.Torrea i kada je ušao čovijek koji je nakon godinu dana prvi put opet cugnuo i zatražio pomoć kaže dokototr da je to veliki uspjeh godinu dana ništa ne popiti.Ima ih koji izdrže da ne nikako ali to je možda 3% ljudi gotovo najvećim brojem svi opet popiju nema toga da nepopije skro sve koje ja znam cugnu opet i opet isto rade ajmo jovo na novo.
Moram se dogovoriti sa Torreom za kontrolu ovih dana jer je on meni rekao trebi se desio recidiv ti nisi opet zaljčenje nego moraš imati poporu ostatka da izdržiš u onome što si zacrtao.
Šeik_90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 23:25   #1197
Recidiv je sastavni dio bolesti. Nijedan alkić ne može sam prestati piti, "zbog čvrste odluke, snagom volje, dosta mu je više" i bla bla slična busanja o prsa. Podrška okoline presudna je u apstinenciju. Zato Šeik, kad si u bolnici, to ti je prva, sigurna i jedina podrška koju ćeš stalno imati. Ako nakon mjesec dana napraviš recidiv, onda nisi prestao piti nego samo nastavio dalje.
A ovi što pišu o pivama, 2 - 3 dana u tjednu po par piva, pa 15 dana ne piju, i sl. i ja se pitam što bi netko postavio tako nešto u temi o alkoholizmu, kad i nema neke stvarne svrhe za to. Zato jer piju ko smukovi, pa je sad već malo frka, pa ajmo malo utjehu tražit na forumu, da si olakšamo bar prividno situaciju, jer od par piva ne može se biti alkić. Par piva puta mnogo nekoliko.
__________________
You´re never allone with a shizofrenics
Hotimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 15:11   #1198
Quote:
Solskin kaže: Pogledaj post
Lahor, simptome koje si spomenuo su oni koji nastaju pri blagoj reakciji jer niste popili "previse".

Jaca reakcija : Mucnina, povracanje, blijedost, nagli pad pritiska

Jaka reakcija: Nesvjestica, jaci pad pritiska, moguc i srcani udar ali u rijetkim slucajevima.


I do 14 dana poslije uzimanja antabusa dolazi do ovih reakcija prilikom unosenja alkohola u organizam.



Posljedica dugogodisnjeg alkoholizma moze biti bolest demens. celije mozga jednostavno odumiru. Nadam se da nije to i da je "samo" sva ta situacija i stres.
tko ti je ovaj podatak dao baš me zanima?
ja sam znao popiti čim prođu dva dana nakon unosa antabus i nikada mi se ništa nije desilo ni javilo od tih simptoma.
masu ljudi znam koji su to radili i nikada ništa,tako da ti je ovaj podatak šta si naveo čista glupost.
antabus pola tablete ima rekaciju i do dva dan,ali već drugi dan skoro da je i nema,provjereno znam.antabus se mora piti svaki dan i to pola tablete da bi imao rekaciju,čim dva dana prođu osoba se može normalno napiti,ništa joj se dogoditi neće.
Šeik_90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 15:14   #1199
Quote:
Hotimir kaže: Pogledaj post
Recidiv je sastavni dio bolesti. Nijedan alkić ne može sam prestati piti, "zbog čvrste odluke, snagom volje, dosta mu je više" i bla bla slična busanja o prsa. Podrška okoline presudna je u apstinenciju. Zato Šeik, kad si u bolnici, to ti je prva, sigurna i jedina podrška koju ćeš stalno imati. Ako nakon mjesec dana napraviš recidiv, onda nisi prestao piti nego samo nastavio dalje.
A ovi što pišu o pivama, 2 - 3 dana u tjednu po par piva, pa 15 dana ne piju, i sl. i ja se pitam što bi netko postavio tako nešto u temi o alkoholizmu, kad i nema neke stvarne svrhe za to. Zato jer piju ko smukovi, pa je sad već malo frka, pa ajmo malo utjehu tražit na forumu, da si olakšamo bar prividno situaciju, jer od par piva ne može se biti alkić. Par piva puta mnogo nekoliko.
Varam te Bože!
to je najtočnije što si rekao tko se tješši debelo je za bolnicu.
Šeik_90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 21:41   #1200
šeik, pisali smo na prethodnoj stranici o antabus reakciji.
nemoj tako nonšalantno savjetovati druge i potencijalno ih dovoditi u opasnost.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:57.