Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Pogledaj rezultate ankete: Kako koristite čajeve?
Vrkuta cijeli ciklus 80 48.48%
Marulja u 1.dijelu, a vrkuta u 2.dijelu 43 26.06%
Marulja i vrkuta cijeli ciklus 6 3.64%
Koristim neke druge čajeve 16 9.70%
Kombiniram marulju i vrkutu s još drugim čajevima 20 12.12%
Glasovatelji: 165. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2014., 06:03   #1481
Pozdrav cure! Imam PCOS, svako malo vodenu cistu na jajniku i cikluse kako-kad. Nekad redovite nekad ne. 25.9., 2 dana poslje zavšetka menstruacije počela sam piti marulju (1l), a 28.9. vrkutu (6 dcl). Danas mi se međutim, pojavilo krvarenje - što bi bio 12. dan ciklusa. Nisam sigurna je li spotting i znak ovulacije jer nisam to nikad imala. Je li moguće da čajevi tako brzo čine svoje? Bazalna mi je i dalje niska što, koliko sam shvatila kod PCOSa, ne igra ulogu...
malena84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 12:55   #1482
Pozdrav svima, imam PCOS na lijevom, i cistu na desnom. Radimo na bebi vec 2 godine ali uzalud . Gin mi je dala Yaz, al ja to nebi pila. Zanima me dali neka od vas ima iskustva sa vrkutom? Pijem ju vec 3tj. U subotu sam dobila mjesecnicu koja je trajala do nedjelje molim vas pomoc, neznam kome da se obratim
Nanaaaa1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 13:49   #1483
Quote:
Nanaaaa1111 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, imam PCOS na lijevom, i cistu na desnom. Radimo na bebi vec 2 godine ali uzalud . Gin mi je dala Yaz, al ja to nebi pila. Zanima me dali neka od vas ima iskustva sa vrkutom? Pijem ju vec 3tj. U subotu sam dobila mjesecnicu koja je trajala do nedjelje molim vas pomoc, neznam kome da se obratim
Pij ti yaz.. Ipak.. Zna doktorica..
Cim prestanes, velike su sanse za zacecem..
narda123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 16:05   #1484
postaviti ću pitanje i ovdje jer se radi o vrkuti...prije 4 tj. sam imala kiretažu nakon spontanog i kada sam prestala krvariti počela sam piti vrkutu. Na kotroli beta hcg-a su povišene vrijednosti, ne puno no ipak povišene. Zanima me da li vrkuta može djelovati na razinu bete i da li da ju ipak prestanem piti dok ne dobijem prvu mensturaciju?
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose
Lost_in_Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 17:23   #1485
Quote:
narda123 kaže: Pogledaj post
Pij ti yaz.. Ipak.. Zna doktorica..
Cim prestanes, velike su sanse za zacecem..
Hvala ti na odgovoru...
Joj neznam stvarno. Svasta sam citala po netu, da su neke zene cak umrle od toga a i ginekologica kaze da ce mi hormoni podivljat i da je moguce da ce mi pocet rast dlake, jos par nuspojava ali nakon "dlaka" nista nisam cula evo moja sestra ima pcos i trudna 4mjeseca.
Nanaaaa1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 23:28   #1486
Quote:
Lost_in_Wonderland kaže: Pogledaj post
postaviti ću pitanje i ovdje jer se radi o vrkuti...prije 4 tj. sam imala kiretažu nakon spontanog i kada sam prestala krvariti počela sam piti vrkutu. Na kotroli beta hcg-a su povišene vrijednosti, ne puno no ipak povišene. Zanima me da li vrkuta može djelovati na razinu bete i da li da ju ipak prestanem piti dok ne dobijem prvu mensturaciju?
Nisam strucnjak, al bojim se da beta jos nije stigla past na normalu.. Ipak si tek nedavno imala pobacaj, i vjerovatno je hormon prisutan..





Quote:
Nanaaaa1111 kaže: Pogledaj post
Hvala ti na odgovoru...
Joj neznam stvarno. Svasta sam citala po netu, da su neke zene cak umrle od toga a i ginekologica kaze da ce mi hormoni podivljat i da je moguce da ce mi pocet rast dlake, jos par nuspojava ali nakon "dlaka" nista nisam cula evo moja sestra ima pcos i trudna 4mjeseca.
Ovo ti je meni reko moj gin.. Recimo da kupujes auto i da je izaslo u novinama da se najveci br nesreca dogodio s audiem.. Bi li ga kupila?? Jel audi kriv za te nesrece il vozaci?? E tak je i s tabletama.. To su hormoni koji ce regulirat cikluse, dovesti tvoje tijelo u koliko toliko normalnu situaciju, i nema cigareta i alkohola.. Ko konzumira to, riskira.. Jednostavno.. I logicno..

Sad.. Znam da je meni moj to objasnjavao davno.. Pred nekih 7god kad sam ja krenula s kontracepcijom, jer sam se bojala uzimat ih..

Prosle godine, kad su mi ciklusi postali uzasni, otkrilo se da imam pcos.. Doktor je dao 6mj za prirodnim zacecem.. Pa je rekao u slucaju da ne uspijemo, krecemo s kontracepcijom.. Nakon nje opet 6mj.. I tek onda cemo ic na druge metode..

Ja sam pila vrkutu, i biljnu mjesavinu.. Dvije salice dnevno.. Svaka tri dana radila lh test.. I nakon 5mj uhvatila prvi pozitivan.. Pa smo tad imali odnos.. I sljedeci mj, tj.12 dana nakon odnosa, test pozitivan..

Probaj pit mjesec dva tri pilule.. Kad ti ciklus bude normalan, donekle.. Prestani.. I kreni s odnosima svaki drugi dan.. Nema sanse da profulas ovulaciju, ako je ima.. Ako ne, zatrazi od ginekologice folikometriju.. Ici ces svaka 2 dana na mjerenje folikula i znat ce se imas li ovulaciju i koji dan tocno.. A ako je nema, dobit ces neku terapiju..i uspjet cete.. Samo strpljivo..
narda123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 10:36   #1487
Quote:
narda123 kaže: Pogledaj post







Ovo ti je meni reko moj gin.. Recimo da kupujes auto i da je izaslo u novinama da se najveci br nesreca dogodio s audiem.. Bi li ga kupila?? Jel audi kriv za te nesrece il vozaci?? E tak je i s tabletama.. To su hormoni koji ce regulirat cikluse, dovesti tvoje tijelo u koliko toliko normalnu situaciju, i nema cigareta i alkohola.. Ko konzumira to, riskira.. Jednostavno.. I logicno..

Sad.. Znam da je meni moj to objasnjavao davno.. Pred nekih 7god kad sam ja krenula s kontracepcijom, jer sam se bojala uzimat ih..

Prosle godine, kad su mi ciklusi postali uzasni, otkrilo se da imam pcos.. Doktor je dao 6mj za prirodnim zacecem.. Pa je rekao u slucaju da ne uspijemo, krecemo s kontracepcijom.. Nakon nje opet 6mj.. I tek onda cemo ic na druge metode..

Ja sam pila vrkutu, i biljnu mjesavinu.. Dvije salice dnevno.. Svaka tri dana radila lh test.. I nakon 5mj uhvatila prvi pozitivan.. Pa smo tad imali odnos.. I sljedeci mj, tj.12 dana nakon odnosa, test pozitivan..

Probaj pit mjesec dva tri pilule.. Kad ti ciklus bude normalan, donekle.. Prestani.. I kreni s odnosima svaki drugi dan.. Nema sanse da profulas ovulaciju, ako je ima.. Ako ne, zatrazi od ginekologice folikometriju.. Ici ces svaka 2 dana na mjerenje folikula i znat ce se imas li ovulaciju i koji dan tocno.. A ako je nema, dobit ces neku terapiju..i uspjet cete.. Samo strpljivo..
Hvala ti na tako opsirnom objasnjenju. Drago mi je sto je tebi uspjelo! Nadam se da bude i nama. Jer pcos je stvarno gadna stvar sad bar imam mjesecnicu svaki mjesec... Al bas se bojim, lovi me panika da nebudem ostala trudna
Nanaaaa1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 10:45   #1488
[QUOTE=narda123;51712974]Nisam strucnjak, al bojim se da beta jos nije stigla past na normalu.. Ipak si tek nedavno imala pobacaj, i vjerovatno je hormon prisutan..



da znam svjesna sam toga nego sam u nedoumici da li da pijem vrkutu ili ne s bzirom da još nisam dobila prvu menstruaciju nakon kiretaže i što mije beta jos malo povišena. Je nigdje ne mogu pronaći da li ona nekim slučajem možda povišava betu...znam da utječe na razinu progesterona
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose
Lost_in_Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 21:38   #1489
Quote:
Nanaaaa1111 kaže: Pogledaj post
Hvala ti na tako opsirnom objasnjenju. Drago mi je sto je tebi uspjelo! Nadam se da bude i nama. Jer pcos je stvarno gadna stvar sad bar imam mjesecnicu svaki mjesec... Al bas se bojim, lovi me panika da nebudem ostala trudna
Pij samo yaz i dalje.. Mjesec dva.. I onda probajte imat odnose svaki drugi dan.. Ako nemate mogucnosti.. Probaj kupit na ebayu lh trakica.. Pa testirat svako jutro urin da vidis imas li ovulaciju.. I sretno.. Uspjet cete.. Sigurna sam..





Quote:
Lost_in_Wonderland kaže:



da znam svjesna sam toga nego sam u nedoumici da li da pijem vrkutu ili ne s bzirom da još nisam dobila prvu menstruaciju nakon kiretaže i što mije beta jos malo povišena. Je nigdje ne mogu pronaći da li ona nekim slučajem možda povišava betu...znam da utječe na razinu progesterona
Mozes pit.. Jer sigurno ne utjece na betu..
narda123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 09:48   #1490
Cure, gdje kupujete vrkutu? Vidjela sam da ima u bio&bio u listićima 100g za 18,00kn.
Heartbeat Pinky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 21:40   #1491
Quote:
Heartbeat Pinky kaže: Pogledaj post
Cure, gdje kupujete vrkutu? Vidjela sam da ima u bio&bio u listićima 100g za 18,00kn.
Ja sam kupovala od neke travarice iz zga.. Postom.. I provjereno :rolf:
Vidjeh danas u kauflandu.. Al nisam obracala paznju..
narda123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 21:57   #1492
od subana u ljekarni 12 kn
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose
Lost_in_Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 22:26   #1493
Da, samo za 12 kn dobijes 40 g.
Kad se preracuna, ispada da je Suban 67% skuplji nego ova iz bio&bio od 100 g
__________________
Bože, čuvaj našu dječicu
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 10:09   #1494
Hvala cure! Uzeti ću onda u bio&bio, ok je cijena pa da probam i to čudo

PS - vidim da se ne spominje često ali maca prah je navodno isto odličan za regulaciju ciklusa i plodnost! Ja sam ga kupila i pila ujutro nekoliko tjedana ( jedva, jer je okus odvratan!! ) dok nisam pročitala da nije preporučljiv nakon ovulacije jer može otežati zadržavanje ploda a meni su ciklusi nepredvidivi i nemam pojma kada ovuliram.
Heartbeat Pinky is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 14:32   #1495
Hallo za sve forumasice i buduce mamice,
javljam vam se iz razloga da podjelim odlicnu vijest. Test je pozitivan u cetvrtak imam termin kod doktora pa jedva cekam da saznam da je sve u redu i d mi kaze da cu postati mama.

Ja sam vrkutu i marulju prestala piti, uzimala sam agnus cactus, liofiliziranu maticnu mlijec i vitaminceke za buduce mame. Skrenula si misli u drugom smjeru, i nisam vise razmisljala o tome kad da se seksamo kada ne.. i Etoooo ni mjesec dana i cev rezultat.

Drzim vam fige i javit cu se nakon posjete ginekologu.

Drzite si negativne misli i negativnu enegriju daleko od sebe. Ja sama sam bila isto ogorcena, nervozna nestrpljiva, ali vjerujte mi to nevodi ama bas nikamo. Planirajte si zivot dalje ako radite nadite si neki hobi koji vas zanima, ako nemate posao trazite si daljnje skolovanje ili tecaje...ZIVITE normalno i ne cekajete i iscekujte. Setajte po parkovima ili prirodi, uzivajte u suncu, odite u bastu i posijte nesto za iducu godinu. Jedino pripazite na ishranu. Savjetujem curama s PCOM, da si nabave agnus cactus, da piju zeleni caj umjeto vrkute, jedu puretinu i puno puno povrca. Orasaste plodove, zlicu maslinovog ulja na dan i zitarice za dorucak za svjezim sokom od narande.

Do slijedeceg javljanja. Pusa
sdjalic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 22:17   #1496
Quote:
sdjalic kaže: Pogledaj post
Hallo za sve forumasice i buduce mamice,
javljam vam se iz razloga da podjelim odlicnu vijest. Test je pozitivan u cetvrtak imam termin kod doktora pa jedva cekam da saznam da je sve u redu i d mi kaze da cu postati mama.

Ja sam vrkutu i marulju prestala piti, uzimala sam agnus cactus, liofiliziranu maticnu mlijec i vitaminceke za buduce mame. Skrenula si misli u drugom smjeru, i nisam vise razmisljala o tome kad da se seksamo kada ne.. i Etoooo ni mjesec dana i cev rezultat.

Drzim vam fige i javit cu se nakon posjete ginekologu.

Drzite si negativne misli i negativnu enegriju daleko od sebe. Ja sama sam bila isto ogorcena, nervozna nestrpljiva, ali vjerujte mi to nevodi ama bas nikamo. Planirajte si zivot dalje ako radite nadite si neki hobi koji vas zanima, ako nemate posao trazite si daljnje skolovanje ili tecaje...ZIVITE normalno i ne cekajete i iscekujte. Setajte po parkovima ili prirodi, uzivajte u suncu, odite u bastu i posijte nesto za iducu godinu. Jedino pripazite na ishranu. Savjetujem curama s PCOM, da si nabave agnus cactus, da piju zeleni caj umjeto vrkute, jedu puretinu i puno puno povrca. Orasaste plodove, zlicu maslinovog ulja na dan i zitarice za dorucak za svjezim sokom od narande.

Do slijedeceg javljanja. Pusa
Cestitam.. Nek je sa srecom
narda123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 22:44   #1497
evo me opet...dakle prva mensturacija nakon spontanog i kiretaže je došla točno za mjesec dana, bila je uredna u trajanju od 6 dana a onda opet lagano krvarenje i smeđkasti iscjedak 2 dana po završetku menge. Znam da mi hormoni još vjerovatno divljaju no i prije trudnoće sam imala krvarenja u sredini ciklusa pa sam bila na duphastonima bezuspješno. Zanima me da li mogu kombinirati vrkutu tri šalice dnevno s 2 kapsule vitexa ili da pak pijem samo vitex? Željela bih izbječi duphastone jer mi stvarno nisu pomagali kod takvih krvarenja a i pila sam ih dok sam bila trudna.
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose
Lost_in_Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 10:08   #1498
Question Vrkuta

Pozdrav
Ginekolog mi je otkrio policistične jajnike... Dao mi je tablete(dekapren) i rekao je da kad mi prođe vještica da dodem na pregled a od nje ništa i sad čekam ali sam počela piti čaj od vrkute pa me zanima dali bi s vremenom čaj pomogao? Dali je netko pio taj čaj i dali pomaže?
Mare2106 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 10:23   #1499
Quote:
Mare2106 kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Ginekolog mi je otkrio policistične jajnike... Dao mi je tablete(dekapren) i rekao je da kad mi prođe vještica da dodem na pregled a od nje ništa i sad čekam ali sam počela piti čaj od vrkute pa me zanima dali bi s vremenom čaj pomogao? Dali je netko pio taj čaj i dali pomaže?
Pila ja.. A pomaze, samo treba vremena
narda123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 10:15   #1500
Quote:
demi79 kaže: Pogledaj post
LH 5.6 (2-13)
FSH 8.2 (3.5-12.5)
AMH nisam radila.
Bas sam curama na wanna bee pisala kako mi je jedan doktor odgovorio na jednom forumu kako vjerojatno ne ovuliram
A sve simptome imam i cak su mi i zuto tijelo vidjeli. I progesteron je bio povisen
demi79 jesu ti šta koment na fsh i lh ? meni je fsh 9,97 a lh 4,79... rekli su da je prevelika razlika između njih i da je fsh dosta povišen, a to valda znači slab rad jajnika i samim time malu zalihu folikula...rekli amh obavezno napraviti jer smo krenuli na ivf

Zadnje uređivanje Kendra xy : 20.11.2014. at 10:26.
Kendra xy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:33.