Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2010., 08:18   #41
Quote:
PeaceAngel kaže: Pogledaj post
Koliko ste sigurni u ove navode? Ako je to jos tako, izvrsno, time bi bilo puno lakse ici na mene bez gnjavaze s muzevim bogatim iskustvom bez diplome (u SOL trazenom zanimanju kod njega, za razliku od mog kojeg nema na mapi).

Jer imam 7 godina (neprekidnog) rada u 2 (lokalne) organizacije na odgovornim poslovima (predsjednistvo organizacije, i pred.Upravnog odbora), ovisno od perioda bilo je na full-time, a krace odredjeno vrijeme na casual.
Preporuka u mom zanimanju imam vise od 3 (vec pisanih, samo treba prevesti), samo je pitanje sta oni priznaju kao strucne preporuke - kod mene se radi o NGOs registriranima na drzavnoj razini - kako oni provjeravaju sta je strucna organizacija bez bankovnih i sl. izvadaka? Zar je dovoljan statut i opca bankovna bilanca stanja organizacije u cijem sam vrhu - jer u bankovnim, poreznim i sl. izvjescima nema me osobno..

Hvala!
Svaka osoba koja ispunjava molbu za SKILL mora biti na listi zanimanja koja AU treba....jednostavno.

Svaki SKILL ide na ovisnu organizaciju koja ocjeni jeli je osoba sposobna i ima znanje da radi tu kvalifikaciju u AU ili treba dodatno jos zavrsiti koji tecaj ili potrebne licence.

Pogledajmo primjer sa prve stranice post #4

Primjer 1/Elektrikal enginjer:

1/Australian Skills Recognition Information (ASRI)

http://www.immi.gov.au/asri/

2/Search for occupation
OR Browse A to Z occupation listing

http://www.immi.gov.au/asri/a-z.htm#e

i onda se dobije sve potrebno,opis zanimanja kao i gdje se trazi priznanje i koji su uslovi.

Taj dio je za mene najvazniji za svakoga tko misli emigrirati.
Drugi veoma tezak dio je kako doci u AU.

O tome sam isto pisao.

vilko
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 16.12.2010., 12:06   #42
Quote:
PeaceAngel kaže: Pogledaj post
Koliko ste sigurni u ove navode? Ako je to jos tako, izvrsno, time bi bilo puno lakse ici na mene bez gnjavaze s muzevim bogatim iskustvom bez diplome (u SOL trazenom zanimanju kod njega, za razliku od mog kojeg nema na mapi).
I sami ste rekli da vase zanimanje nije na SOL listi, s toga ne mozete biti primary applicant.
__________________
### People get what they get. It has nothing to do with what they deserve. ###
seomag is offline  
Old 16.12.2010., 16:18   #43
http://www.monitor.hr/clanci/50-mrtv...m-otoku/43618/

Crna kronika, Svijet
Srijeda, 15.12.2010.
Tagovi: migranti
08:58

50 mrtvih u brodolomu imigranata na Božićnom otoku

Strahuje se da se možda i do pedesetak imigranata utopilo nakon brodoloma njihova plovila u vodama oko australskog Božićnog otoka u Indijskom oceanu u srijedu, objavile su mjesne vlasti.

Njihov brod, na kojem je bilo osamdesetak putnika, prvo je udario u stijene, a zatim se prepolovio i potonuo. Olujno more je brodolomce, uključujući žene i djecu, zatim počelo bacati na oštre hridi.

Spasilačke službe uspjele su zasad spasiti četrdeset putnika, a strahuje se da su se ostali utopili i poginuli na stijenama. S obzirom na to da su imigrantski brodovi često pretrpani, vlasti pretpostavljaju da bi broj poginulih mogao biti i do pedeset.

Televizijske snimke i izjave očevidaca s mjesta nesreće stravične su. Mala djeca, među njima i bebe, i njihove majke iz mora su vrištali da im se pruži promoć. Tijela onih koje su ogromni valovi bacali na stijene plutaju oko otoka.

Nacionalnost putnika još nije poznata, ali se nagađa da bi mogli biti s područja Bliskog istoka. Tisuće imigranata, budućih tražitelja azila, iz pravca Iraka, Afganistana i Šri Lanke kopnom stignu do Indonezije, a zatim kreću prema Australiji na palubama sklepanih plovila.

Božićni otok, australski teritorij smješten na približno 300 km od indonezijske obale, sadrži prihvatni centar gdje je smješten veliki dio tražitelja azila tijekom razmatranja njihovih zahtjeva. (H)

Tragedy at Christmas Island

http://www.adelaidenow.com.au/asylum...-1225971485010


Tragedy at Christmas Island
http://video.adelaidenow.com.au/1698...ristmas-Island

Veliki broj oko 400.000 buduće imigranata, budućih tražitelja azila, iz pravca Iraka, Afganistana i Šri Lanke je i Indoneziji...mnogi cekaju red za azilum/Australija uzima oko 13-14.000 na godinu.

Mnogi manji brodici sa 40-100 pokusavaju preci preko mora....za mnoge se niti ne znade kada poginu.

Novine su postavile pitanje jeli bi AU drzava trebala da ih prime direktno.

Od samo 228 glasova...32 su kazali Da...dok su 196 kazali NE.

=================================
Trebalo bi procitati komente od citaoca za nevjerovati...mnoge osobe su brzo zaboravile da su i one dosle kao izbjeglice....a da ne kazemo o nekima stvarno
ne-humaniternim i veoma politicki orijentirani protiv sadasnje vlade "laburisticke",toboze oni su krivi sta dolaze.

Tko je zapoceo rat Irak i Afganistan?

Amerikanci kao i Englezi i Australijanci predsjednici bi trebali ici na ratni sud.

Kolike lazi...a kolike zrtve od svih strana.


============================

Zamislite se da ste u takovoj situaciji?

Sramota...Isto kao i globalna kriza...tko nam ju je dao?

Zato su danas tolike krize po vecinom svijeta...."sigurno da ce se jos vise pokazati u jednoj zemlji kao Hrvatska"...vi zivite tamo vi najbolje znadete.

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 16.12.2010., 20:32   #44
Molim vas da li je netko ikada nostrificirao diplomu ekonomskog fakulteta zagreb
sa titulom diplomirani ekonomist u Australiji i koji su mu stupanj obrazovanja tamo priznali i koji naziv? (da li je baccalaureus ili mag. ; da li je to zanimanje management ili accounting ili što? da li oni to nostrificiraju po smjerovima ili kako? molim Vas bilo kakva iskustva)
logokey is offline  
Old 17.12.2010., 02:02   #45
Quote:
PeaceAngel kaže: Pogledaj post
Koliko ste sigurni u ove navode? Ako je to jos tako, izvrsno, time bi bilo puno lakse ici na mene bez gnjavaze s muzevim bogatim iskustvom bez diplome (u SOL trazenom zanimanju kod njega, za razliku od mog kojeg nema na mapi).

Jer imam 7 godina (neprekidnog) rada u 2 (lokalne) organizacije na odgovornim poslovima (predsjednistvo organizacije, i pred.Upravnog odbora), ovisno od perioda bilo je na full-time, a krace odredjeno vrijeme na casual.
Preporuka u mom zanimanju imam vise od 3 (vec pisanih, samo treba prevesti), samo je pitanje sta oni priznaju kao strucne preporuke - kod mene se radi o NGOs registriranima na drzavnoj razini - kako oni provjeravaju sta je strucna organizacija bez bankovnih i sl. izvadaka? Zar je dovoljan statut i opca bankovna bilanca stanja organizacije u cijem sam vrhu - jer u bankovnim, poreznim i sl. izvjescima nema me osobno..

Hvala!
Vilko i Seaomag su vam napisali sve. Krivo ste me razmeli. Ovako ne velim ja da budete vi primary applicant. Ako niste na listi zanimanja onda nemoze na skill migration category - znaci morate preko muza. Kaj se tice HR radne knjizice to vam netreba o tome ja govorim. Trebaju vam strucne reference i sve ovjereno i diploma prevedena od sudskog tumaca. To bi islo u svrhu da bi se mogli zaposliti (kad ste jednom u AU). Bankovne bilance nemaju nist sa strucnim referencama znaci o tome se netrebate zamarati. I da ne duljim ostalo vam je napisano od Vilka i Seomag

bok
master driller is offline  
Old 17.12.2010., 02:09   #46
Quote:
logokey kaže: Pogledaj post
Molim vas da li je netko ikada nostrificirao diplomu ekonomskog fakulteta zagreb
sa titulom diplomirani ekonomist u Australiji i koji su mu stupanj obrazovanja tamo priznali i koji naziv? (da li je baccalaureus ili mag. ; da li je to zanimanje management ili accounting ili što? da li oni to nostrificiraju po smjerovima ili kako? molim Vas bilo kakva iskustva)
znam ljude iz ZG kaj su u AU ali nisu radili nostrifikaciju diplome. http://www.economics.adelaide.edu.au...economics/job/

na razini si od undergraduate degree Bachelor of Economics. Kaj se tice zanimanja pogledaj si gornji link.
master driller is offline  
Old 17.12.2010., 22:43   #47
evo da se i ja malo uključim u ovu temu.Inače živio sam nekoliko godina u Južnoj Africi(Durban),pa se mogu i relevantno uključiti u razgovor o odlasku u stranu zemlju...
Sada sam 41 godinu i meni je npr.Australija bila uvijek san no nikada nisam uspio otići...no još se uvijek nadam,hahaha
Naime sve te priče sa Skilled workers listom itd..sve je to krasno no samo ta visa vas dodje cca 6000 AUS $,plus karta najmanje 900 Eura,zatim trebate imati sponzora u Australiji,naravno morate imati i nesto novaca sa sobom...dodjete do cifre od skoro 10 000 AUS$ najmanje.Naravno ,nemate zaposljenje....nema teorije,za mlađeg čovjeka koji zeli pobjeći od neimaštine da skupi tolike novce...a kamoli ako ima obitelj.
Najveći problem je u tome da ti oni mogu u svakom trenutku i odbiti izdavanje vize,no nemas pravo na povrat novaca...malo skupa igra...zar ne?

Moja zanimanja(imam ih dva)su oba na toj famoznoj SOL listi,pa nista...najbolji su mi bili U Novo Zelandskoj ambasadi u Rimu kada su mi rekli da deponiram 20000 NZ$ u njihovoj banci u Novom Zelandu,te da onda bes problema dobivam"Resident Permit".

Moj dobronamjerni savjet iz moga vlastitoga iskustva kada sam dolazio u Južnu afriku...a vjerujem da je tako svugdje....nabavite turistitičku vizu i dodjite dolje i tamo sami morate naći posao...nitko Vam ne bude ponudio posao preko e-maila ili faxa dok ste "overseas" u Europi...jer to onda automatski i znači dodatne beneficije itd.

Ja sam napravio najveću pogrešku dok sam bio dole u Južnoj Africi,da nisam otišao (kao i većina bijelih južno afrikanaca koji su doslovno preplavili Australiju,posebice Perth)na holiday u Australiju i onda ujedno i trazio zaposljenje u tih mjesec dana.Tako je napravilo puno mojih poznanika i sada uspješno zive tamo.Ja sam "normalno"kao pravi kreten otisao te godine na holiday doma u Hrvatsku,potrosio brdo novaca i razočarao se...no ne dovoljno jer sam se vratio iu Hrvatsku tri godina kasnije...koji kreten.


Da me nebi nitko krivo shvatio...iskreno lljubomoran sam na sve mlade ljude koji zele započeti život u tako predivnoj zemlji kao što je Australija,no moraju znati da ce imati jako puno izdataka,da u startu će im biti tesko i da moraju prvo doći dolje i tamo traziti posao na licu mjesta...

Ispričavam se ako sam nekoga povrijedio svojim komentarom,no i sami zaključujute iz mog izlaganja koliko sam nesretan što sam se vratio u Hrvatsku ,a polako mi godine prolaze i vise nemam vremena za krenuti ponovo ispočetka...
Puno sreće svima i lijepi pozdrav...
stiff upper lip is offline  
Old 18.12.2010., 01:56   #48
kakve sanse kao inženjer zrakoplovstva imam u Australiji, otici, dobiti posao i zivjeti neko vrijeme?
__________________
L'esprit de l'escalier (French)- the feeling you get after leaving a conversation when you think of all the things you should have said.
thenddd is offline  
Old 18.12.2010., 14:20   #49
Quote:
stiff upper lip kaže: Pogledaj post
evo da se i ja malo uključim u ovu temu.Inače živio sam nekoliko godina u Južnoj Africi(Durban),pa se mogu i relevantno uključiti u razgovor o odlasku u stranu zemlju...
Sada sam 41 godinu i meni je npr.Australija bila uvijek san no nikada nisam uspio otići...no još se uvijek nadam,hahaha
Naime sve te priče sa Skilled workers listom itd..sve je to krasno no samo ta visa vas dodje cca 6000 AUS $,plus karta najmanje 900 Eura,zatim trebate imati sponzora u Australiji,naravno morate imati i nesto novaca sa sobom...dodjete do cifre od skoro 10 000 AUS$ najmanje.Naravno ,nemate zaposljenje....nema teorije,za mlađeg čovjeka koji zeli pobjeći od neimaštine da skupi tolike novce...a kamoli ako ima obitelj.
Najveći problem je u tome da ti oni mogu u svakom trenutku i odbiti izdavanje vize,no nemas pravo na povrat novaca...malo skupa igra...zar ne?

Moja zanimanja(imam ih dva)su oba na toj famoznoj SOL listi,pa nista...najbolji su mi bili U Novo Zelandskoj ambasadi u Rimu kada su mi rekli da deponiram 20000 NZ$ u njihovoj banci u Novom Zelandu,te da onda bes problema dobivam"Resident Permit".

Moj dobronamjerni savjet iz moga vlastitoga iskustva kada sam dolazio u Južnu afriku...a vjerujem da je tako svugdje....nabavite turistitičku vizu i dodjite dolje i tamo sami morate naći posao...nitko Vam ne bude ponudio posao preko e-maila ili faxa dok ste "overseas" u Europi...jer to onda automatski i znači dodatne beneficije itd.Ja sam napravio najveću pogrešku dok sam bio dole u Južnoj Africi,da nisam otišao (kao i većina bijelih južno afrikanaca koji su doslovno preplavili Australiju,posebice Perth)na holiday u Australiju i onda ujedno i trazio zaposljenje u tih mjesec dana.Tako je napravilo puno mojih poznanika i sada uspješno zive tamo.Ja sam "normalno"kao pravi kreten otisao te godine na holiday doma u Hrvatsku,potrosio brdo novaca i razočarao se...no ne dovoljno jer sam se vratio iu Hrvatsku tri godina kasnije...koji kreten.


Da me nebi nitko krivo shvatio...iskreno lljubomoran sam na sve mlade ljude koji zele započeti život u tako predivnoj zemlji kao što je Australija,no moraju znati da ce imati jako puno izdataka,da u startu će im biti tesko i da moraju prvo doći dolje i tamo traziti posao na licu mjesta...

Ispričavam se ako sam nekoga povrijedio svojim komentarom,no i sami zaključujute iz mog izlaganja koliko sam nesretan što sam se vratio u Hrvatsku ,a polako mi godine prolaze i vise nemam vremena za krenuti ponovo ispočetka...
Puno sreće svima i lijepi pozdrav...
Turisticka visa mozda radi za druge zemlje ALI ne i za Australiju.

Moze se doci vidjeti i traziti posao (ALI NE i KAZATI da idete u posjetu da trazite posao)...vjerojatno ga i naci i onda se morate vratiti u Hrvatsku, gdje morate biti dok ne dobijete Sponsorsku Skill vizu.

Inace iz Australije ja znadem da idu u Juznu Afriku traziti neka zanimanja, jest pogresili ste sta niste prije napravili...dok ste imali priliku.

Ali nije niti sada jos kasno.

Samo imati Skill koji je potreban i koji treba biti priznan u AU i naci posao ili na Sponsor Rural Vizu ukoliko vas trebaju.
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 18.12.2010., 15:54   #50
Quote:
Vilko kaže: Pogledaj post
Turisticka visa mozda radi za druge zemlje ALI ne i za Australiju.

Moze se doci vidjeti i traziti posao (ALI NE i KAZATI da idete u posjetu da trazite posao)...vjerojatno ga i naci i onda se morate vratiti u Hrvatsku, gdje morate biti dok ne dobijete Sponsorsku Skill vizu.

Inace iz Australije ja znadem da idu u Juznu Afriku traziti neka zanimanja, jest pogresili ste sta niste prije napravili...dok ste imali priliku.

Ali nije niti sada jos kasno.

Samo imati Skill koji je potreban i koji treba biti priznan u AU i naci posao ili na Sponsor Rural Vizu ukoliko vas trebaju.
Ok....znam da se ne kaze da trazite posao na Visitor vizu,no mozete preispitati mogućnosti i obaviti interview(ili nekoliko),ponaci smjestaj,uplatiti Bond za kuću,etc...

Ne znam...znam da jos nije kasno,no ovdje imam mali obrt u kome samo ja radim i zbog neplaćanja razmisljam da ga zatvorim....posao će mi biti nemoguće naći kada ima i mlađih,ljepših i pametnijih,hahaha....
Klinac mi je 13 godina..ne znam...
Za Skill Visu sada nemam iskreno novaca,jer sam pod raznim kreditima....nekako bi se za kartu naslo...
Inace sam zavrsio visu strojarsku,certificarni sam programer(digitizer...CAD,COREL.....)....imam certifikat za ATK(kotlovi pod tlakom-Boiler Attendet/Stoker)...dobar dio zivota sam radio kao voditelj u odrzavanju tekstilnih tvornica(specijalizacija elektronski strojevi za vezenje-El.Embroidery machines)....3 godine sa vodio odrzavanje jednog poslovnog objekta(plino dojava,vatrodojava,alarmi,liftovi...)...znam raditi skoro sve,struja,vodaa,centralno....da ne nabrajam.
I onda ovdje trunem,ne mogu spojiti kraj sa krajem,imam truli auto star 15 godina,kuću ne mogu dovrsiti...totalni bad.
Posebno me razočarala patološka glupost naših ljudi koja je bezgranična,pa ne čudi da ovakvi lopovi vode drzavu(neovisno o stranci)....
Iskreno sam neopisivo nesretan i razočaran i gledam kako mi zivot prolazi,a trenutno nemam ni financija da napravim zaokret....
stiff upper lip is offline  
Old 19.12.2010., 17:10   #51
Quote:
thenddd kaže: Pogledaj post
kakve sanse kao inženjer zrakoplovstva imam u Australiji, otici, dobiti posao i zivjeti neko vrijeme?
Spremam se vec 2 vecere/noci da nesto napisem.

Nisam mnogo uveden u vasu kvalifikaciju...."zato jer se nekada i zanatlija ili srednja isto zove ENGINEER"

Uglavnom dajem vam link po kojemu ukoliko slijedite cete naci vase zanimanje ima ih 3 na listi i isto tako i opis "sta to zanimanje radi "isto kao i tko daje priznanje te struke.

"DAKLE KLIKNITE NA A"
inženjer zrakoplovstva = Aviation Engineer


======================

Svaka osoba koja ispunjava molbu za SKILL mora biti na listi zanimanja koja AU treba....

Svaki SKILL ide na ovisnu organizaciju koja ocjeni jeli je osoba sposobna i ima znanje da radi tu kvalifikaciju u AU ili treba dodatno jos zavrsiti koji tecaj ili potrebne licence.

Pogledajmo primjer sa prve stranice post #4

Primjer 1/Elektrikal enginjer:

1/Australian Skills Recognition Information (ASRI)

http://www.immi.gov.au/asri/

2/Search for occupation
OR Browse A to Z occupation listing

http://www.immi.gov.au/asri/a-z.htm#e

i onda se dobije sve potrebno,opis zanimanja kao i gdje se trazi priznanje i koji su uslovi.

Taj dio je za mene najvazniji za svakoga tko misli emigrirati.
Drugi veoma tezak dio je kako doci u AU.

O tome sam isto pisao....na ovoj manjoj temi je lakse naci info.

Isto Ukoliko je vase zanimanje na Reginal listi dobijete Sponser od drzave
Visa 176.

Za trazenje posla ili da se vidi situacija sa koliko je potrebno dajem slijedece linkove:

http://www.seek.com.au/

www.monster.com

www.mycareer.com.au

www.careerone.com.au
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 20.12.2010., 06:11   #52
Quote:
stiff upper lip kaže: Pogledaj post
Ok....znam da se ne kaze da trazite posao na Visitor vizu,no mozete preispitati mogućnosti i obaviti interview(ili nekoliko),ponaci smjestaj,uplatiti Bond za kuću,etc...

Ne znam...znam da jos nije kasno,no ovdje imam mali obrt u kome samo ja radim i zbog neplaćanja razmisljam da ga zatvorim....posao će mi biti nemoguće naći kada ima i mlađih,ljepših i pametnijih,hahaha....
Klinac mi je 13 godina..ne znam...
Za Skill Visu sada nemam iskreno novaca,jer sam pod raznim kreditima....nekako bi se za kartu naslo...
Inace sam zavrsio visu strojarsku,certificarni sam programer(digitizer...CAD,COREL.....)....imam certifikat za ATK(kotlovi pod tlakom-Boiler Attendet/Stoker)...dobar dio zivota sam radio kao voditelj u odrzavanju tekstilnih tvornica(specijalizacija elektronski strojevi za vezenje-El.Embroidery machines)....3 godine sa vodio odrzavanje jednog poslovnog objekta(plino dojava,vatrodojava,alarmi,liftovi...)...znam raditi skoro sve,struja,vodaa,centralno....da ne nabrajam.
I onda ovdje trunem,ne mogu spojiti kraj sa krajem,imam truli auto star 15 godina,kuću ne mogu dovrsiti...totalni bad.
Posebno me razočarala patološka glupost naših ljudi koja je bezgranična,pa ne čudi da ovakvi lopovi vode drzavu(neovisno o stranci)....
Iskreno sam neopisivo nesretan i razočaran i gledam kako mi zivot prolazi,a trenutno nemam ni financija da napravim zaokret....
Upravo da dodjete ovdje i nadjete posao ne mozete ostati u Australiji...dok se sredjuju papiri morate biti izvan Australije....takav je zakon.

Bilo bi steta da ne pruzite i sebi kao i sinu novi pocetak.

Koje je tocno vase zanimanje(na engleski) na koje imate dokumente i iskustvo.
Pogledajte na Rural Sponsering....ukoliko je na listi.

zelim vam sve najbolje.
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 20.12.2010., 09:52   #53
Poštovani gosp.Vilko..kao odgovor na vase pitanje o mom zanimanju


Zanimanje je Mechanical Engineering Technician...koda nas Viši strojarski Tehničar....no to vise ne postoji ima samo srednja škola(Mehatroničar) i strojarski fakultet

ATK Strojar (Boiler room atendant/stoker)je zamnimanje koje sam zavrsio kao doskolovanje i vrijedi kao Trade Certificat...to pokriva rad i rukovodjenje kotlovnicama sa posudama pod visokim tlakom(kotlovnice za ind.paru,kompresorske stanice.itd)

Radio sam nekoliko godina i kao voditelj odrzavanja u zgradi(neboder 18 katova),podrazumijevajući radove na odrzavanju vatrodojave,plino dojave,alarmni sistemi generalno odrzavanje zgrade struja,voda,grijanje...)To se zove misli BMS Technician(Building Management Systems Technician)
stiff upper lip is offline  
Old 20.12.2010., 09:55   #54
zaboravio sam navesti i programiranje za strojeve za strojno vezenje(Embroidery Digitizing),gdje i inace radim na jednom od najboljih softwarea koji je i inace konstruiran u Australiji,firma je WILCOM...
stiff upper lip is offline  
Old 24.12.2010., 12:40   #55
Juzna Australija.
Adelaide
24/12/2010
22:10

Mislim na sve osobe koje zele da dodju u Australiju.
Nadajmo se da ce skill osobe biti sretni i ispuniti uvjete da nam se pridruze,i da ce naci Sponsera ili posao.

Zelim svima Sretne Bozicne Praznike kao i Sretnu Novu Godinu 2011.

Molim kliknite na link i music.

http://www.dancingsantacard.com/?santa=630377

Senior citizen

Vilim vilko K.

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 24.12.2010., 15:07   #56
pozdrav ljudi

...evo mozda ce se ciniti glupo ali citajuci sve ove postove vidjeh jednog gimnazijalca elektricara ili sta je vec koji je postavio pitanje koje mene isto tako zanima, samo je kod mene drugacija situacija...dakle...zavrsio sam prirodoslovno mat. gimnaziju, te zbog financijskih mogucnosti roditelja nisam zavrsio fax, iako sam krenuo na pravo u Osijeku, dao 4 ispita i tu je sve zavrsilo...nakon toga sam poceo traziti posao, bavio se sportom, i dan dans hvala bogu sam aktivan sto se tice sporta, i radio sam svasta, bio gradjevinar, radio u tisku (na offset stroju), radio na benzinskoj postaji, nakon toga u casinu tj. automat klubu, potom u Zagrebackoj banci, Sredisnjem klirinskom depozitarnom drustvu (depozitorij dionica), te sam sad opet u jednoj banci ( koja nije naravno hrvatska)...engleski je ok, dakle razumijem, pisem, slusam, nije problem nauciti jos koju rijec vise, pogotovo poslovni engleski.... Pregledavajuci sve ove skill liste nisam primjetio bas da je Australija luda za mnom, ali se nadam da sam mozda negdje propustio vidjeti da imam sansu otici dolje pa molim Vasu pomoc...isto tako imam u Victoriji, Geelong i Ballarat brata od moje majke(ujak) koji ima svoju firmu, ima nekakav butik sa muskim odijelima, koje oni sivaju, naravno ima on svoju djecu koja su sad otprilike 40-ak godina starosti, pa da li je moguce da preko njega dodjem tamo, tj. koliko ce to njemu biti naporno, opet financijski gledano posto bi on bi osponzor, jos ga nisam pitao ali ako mora odgovarati za mene sljedece dvije godine onda cisto informacije radi da li da ga pitam da bide sponzor ili ne?...i molim Vas, sad cete opet reci da se nisam informirao, ali samo je jedan forumas ( iz JAR-A) tj.razocarani forumas kao i ja naveo otprilike nekakve iznose tj.cifre koliko kosta sam odlazak u Australiju...dakle dobivanje vize, eventualno nekakve takse itd...i jos nesto...koliko otprilike treba veleposlanstvu da obradi zahtjev...eto to bi bilo za pocetak od mene sve...siguran sam da ce biti jos pitanja iako i sam trazim odgovore, ali eto..svaka pomoc je dobrodosla...hvala...eh da...30 mi je godina tek, i nakon mene bi dosla i moja obitelj za mnom, dakle supruga i 1,5 godisnji djecacic...

Zadnje uređivanje pozezanin : 24.12.2010. at 15:14.
pozezanin is offline  
Old 27.12.2010., 11:20   #57
evo za sve koje interesira dobivanje SKILLED VISE(ovo je COPY/PASTE obrasca iz Australijskog Veleposlanstva:

Migracija na osnovu stručne spreme (skilled migration)
Zahvaljujemo na Vašem interesu za iseljenje u Australiju. Prije nego se odlučite da zatražite obrasce i daljnje informacije, molim pažljivo pročitajte sve dolje navedene informacije i uvjete:
 MORATE imati ispod 45 godina starosti
 MORATE poznavati engleski jezik na stručnoj razini (znanje dovoljno da bi mogli raditi u svojoj struci)
 Vaše zanimanje mora biti na listi priznatih zanimanja i Vaše kvalifikacije moraju biti priznate kao prihvatljive od strane odgovarajućih institucija u Australiji prije nego podnesete molbu za iseljenje
 morate posjedovati radno iskustvo u zanimanju za koje ste školovani – ako ste nezaposleni zadnjih 12 mjeseci ne možete zadovoljiti uvjete za migraciju
Obrada molbi za migraciju u prosjeku traje 6 mjeseci. Troškovi vezani uz obradu jesu:
Pristojba za podnošenje molbe – 2575 $ AUD
Troškovi liječničkih pregleda za svakog člana obitelji
Test engleskog jezika - po svakoj punoljetnoj osobi uključenoj u molbu
Molba za priznanje kvalifikacija
Troškovi nastave engleskog jezika mora biti plaćeno za svaku punoljetnu osobu uključenu u molbu koja nema zadovoljavajuće znanje engleskog jezika)
Sve pristojbe su nepovratne i u slučaju da je molba odbijena
neće Vam biti vraćene!
Postupak:
1. korak – tražiti priznanje Vaše struke kod nadležnog tijela u Australiji (obrazac 1121i)
2. korak – polaganje IELTS testa engleskog jezika
3. korak – popunite obrasce, prikupite dodatne dokumente i predate za iseljenje u Adelaide, Australija.
Kontaktni detalji: [email protected]
Tel: + 61 1300 364 613
Web-stranica: http://www.immi.gov.au/contacts/visa...fessionals.htm
Knjižicu s podrobnijim informacijama o ovim mogućnostima iseljavanja (Booklet 6 – general Skilled Migration) možete besplatno učitati s Interneta. Knjižica je na raspolaganju samo na engleskom jeziku na web-stranici: http://www.immi.gov.au/allforms/booklets/1119.pdf
Dodatne informacije o nekim pod-kategorijama:
A. Ako u Australiji imate blizu rodbinu (dijete, roditelja, brata ili sestru, strica, tetku ili ujaka) možete imati veće mogućnosti za iseljenje pod ovom kategorijom ako Vas oni sponzoriraju. Da bi Vas mogao sponzorirati Vas rođak mora uplatiti “jamstvo o pomoći” (Assurance of support) za svakog člana obitelji uključenog u molbu.
Bez obzira na garanciju koju Vam Vaša rodbina može poslati i dalje morate zadovoljiti iste uvjete i platiti iste pristojbe kao za migraciju na osnovu stručne spreme.
B. Skilled Independent Regional Visa jest nova vrsta iseljenja (od 01.07.2004.) na osnovu stručne spreme – za stručne osobe koje žele živjeti i raditi u manje naseljenim dijelovima Australije. Morate zadovoljiti sve uvjete i platiti iste pristojbe kao za migraciju na osnovu stručne spreme, uz dodatne uvjete samo za ovu vrstu iseljenja:
* biti spremni min 2 godine živjeti i raditi u manje naseljenim dijelovima Australije
* biti sponzorirani od strane lokalne uprave u tom dijelu Australije za koji ste se odlučili.
Ako se želite iseliti u manje naseljen dio Australije, molimo prvo kontaktirajte lokalnu upravu u dijelu Australije u koji ste odlučili odseliti:
New South Wales: www.business.nsw.gov.au
Northern Territory: www.migration.nt.gov.au
Queensland: www.migration.qld.gov.au
South Australia: www.immigration.sa.gov.au
Tasmania: www.development.tas.gov.au
Victoria: www.LivelnVictoria.vic.gov.au
Ova vrsta iseljenja na osnovu stručne spreme ima prioritet u procesiranju.
stiff upper lip is offline  
Old 27.12.2010., 11:23   #58
nadam se da ce ovaj prijašnji post biti od pomoći požežaninu kao i svim drugima....

požežanine...pitaj ujaka da li treba u svojoj radionici čovjeka za odrzavanje strojeva za šivanje...da ne trazim dalje,hahaha
stiff upper lip is offline  
Old 28.12.2010., 03:56   #59
Nova lista potrebnih zanimanja za Australiu

evo up to date liste potrebnih zanimanja za WA

Kod:
http://www.dtwd.wa.gov.au/skilledmigration/detcms/navigation/skilled-migration/occupations-in-demand/
izgleda su napunili kvotu elektricara za ovu godinu, trenutno nema potrebe za general electrician, ostalo je jos mjesta za inzinjere i cetverogodisnje tehnicare (40 bodova na listi), ne trebaju vise ni Accountant (General) a ni kuvare

PS Electrical Linesworker ima u HR kao zanimanje ili? to su oni sto smo ih zvali banderasi, zar ne? e pa njih treba, nasao sam dosta oglasa za to zanimanje doduse posao nije u gradu vec outback ali posao je posao
Wogy is offline  
Old 28.12.2010., 12:28   #60
Quote:
Wog Boy kaže: Pogledaj post
evo up to date

PS Electrical Linesworker ima u HR kao zanimanje ili? to su oni sto smo ih zvali banderasi, zar ne? e pa njih treba, nasao sam dosta oglasa za to zanimanje doduse posao nije u gradu vec outback ali posao je posao
To bi po hrvatskom spadalo u General Electrician, e ja sam po struci banderaš

voljan sam doći i penjati se po banderama
homosapiens is online now  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:42.