Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2004., 01:36   #41
Taj prick test ti se sastoji da ti samo malo zagrebe kozu s onom lancetom i na to kapne alergen. E, to fakat ne boli. Ali, kad ides na alergolosku obradu obicno traze i vadjenje krvi, odnosno odredjivanje IgE-a.

Samo se raspitaj, negdje jos rade i onaj test gdje ti supkutano ubrizgaju malo alergena, e - to je bozesacuvaj. Kao otprilike 15 injekcija odjednom Ja sam isla na to, to su bila davna vremena. Kad me dr. pitala bih li ja ponovno, jer eto, proslo je dosta vremena, glatko sam odbila Makar bih trebala, ali znam da necu prezivjet

Ja nisam sa iglama ni na ti, ni na Vi..zapravo uopce nisam s iglama
Spremna sam za razno razne muljaze, samo da bih izbjegla pikanje.

Sad se sjetih...i na med sam alergicna. Ali na bagremov nisam, pa onda konzumiram samo taj.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 01:36   #42
Quote:
No123 kaže:
Pa akcija traje stalno. Ali ima dosta neobradjenih povrsina koje jos nisu razminirane pa je to problem. Obveza uklanjanja odnosi se na sve javne i fizičke osobe, a za neizvršenje te obveze bit će izrečene kazne od 200 do 1.000 kuna.
Nemoj me klat, postoji i obveza uklanjanja. Jako dobro Evo, ovo je jako dobra i pohvalna akcija, moram priznat Obicno mi se cini da mentalite kod nas ne podrzava takve akcije... pa sam mislila da ono sto sam cula na teveu i procitala u novinama, nece bas zazivjeti, no evo, prevarila sam se...
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 01:39   #43
jesam alergican. i to na cvjetanje trava tam krajem svibnja.
no, lijepo to mogu ubiti s neznamkakosezovu granulicama koje kupim u apoteci u ulici do mene. mislim da se radi o histaminu d16 il tak nekaj.
moram rec da sam zadovoljan da se nikam ne produbljuje alergija
nixon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 01:42   #44
Ta ambrozija je jako gadna biljka, kada se pokosi vec za 20 dana je ponovo u fazi cvatnje tako da se povrsine moraju kositi svaka tri tjedna. A najbolje ju je iscupati s korjrnom i zapaliti.
No22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 01:43   #45
Quote:
lahor kaže:
[B]Taj prick test ti se sastoji da ti samo malo zagrebe kozu s onom lancetom i na to kapne alergen. E, to fakat ne boli. Ali, kad ides na alergolosku obradu obicno traze i vadjenje krvi, odnosno odredjivanje IgE-a.
E, vdis, za to sam cula, cak i iz provjerenih izvora da nije bolno :jupi: a mozda bi trebala otici... ja to tak velim pa nikad ne odem kaj cu kad sam ziheras/trtaros/ju nejm it
Oke, vadenje krvi bi jos i probavila... tesko...
Quote:
jos rade i onaj test gdje ti supkutano ubrizgaju malo alergena, e - to je bozesacuvaj. Kao otprilike 15 injekcija odjednom
Ja nisam sa iglama ni na ti, ni na Vi..zapravo uopce nisam s iglama
Eee o tim iglama ti ja pricam e to ni za lovu, ne dolazi u obzir... igle u osnovnoj nisam dolazila u skolu kad sam se trebala cijepiti
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 01:44   #46
BTW, Claritine mi ne pomaze, valjda bih mogla cijelu kutiju strpat u sebe bez nekakvog rezultata.

Do sad sam probala: Dihalar - to je ziva katastrofa, udebljala sam se ko svinja kad sam to uzimala, Gnadion/Flixonase - bezveze, a i kortikosteroidi - fala, radije biram alergije od osteoporoze, Intal, Histazol, Claritine.

Sad ovo ljeto planiram degustirati nesto drugo, jer se ovo sve do sada pokazalo potpuno neucinkovitim.

Na hiposenzibilizaciju - ni mrtva

Ali, ne zalim se ja, dobro je
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 01:45   #47
Quote:
No123 kaže:
Ta ambrozija je jako gadna biljka, kada se pokosi vec za 20 dana je ponovo u fazi cvatnje tako da se povrsine moraju kositi svaka tri tjedna. A najbolje ju je iscupati s korjrnom i zapaliti.
Je, ona je ko neki neunistivi korov. Vele da nije autohtona biljaka ovdje... al se dobro primila
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 01:46   #48
Quote:
dora kaže:
Eee o tim iglama ti ja pricam e to ni za lovu, ne dolazi u obzir... igle u osnovnoj nisam dolazila u skolu kad sam se trebala cijepiti
Ja sam u cetvrtom srednje pobjegla iz razreda u prvi birc kad su dosli stričeki u bijelom s iglama

(Bolje da se ne hvalim time).
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 01:47   #49
Quote:
No123 kaže:
Ta ambrozija je jako gadna biljka, kada se pokosi vec za 20 dana je ponovo u fazi cvatnje tako da se povrsine moraju kositi svaka tri tjedna. A najbolje ju je iscupati s korjrnom i zapaliti.
Ja kazem - bolje da se nasa murja pozabavi s unistavanjem ambrozije, nego marice...Bili bi drustveno korisniji
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 01:49   #50
Quote:
lahor kaže:
BTW, Claritine mi ne pomaze, valjda bih mogla cijelu kutiju strpat u sebe bez nekakvog rezultata.

Na hiposenzibilizaciju - ni mrtva

Ali, ne zalim se ja, dobro je
Cuj, ni meni Claritine nisu osobito ucinkovite... kao pise "popite jednu tabletu dnevno"... ja nekad cvaknem i vise, al nekad nist... i dalje smrcam ko kreten, oci mi suze, kisem, oci mi nateknu... izgledam - duhovto , sad manje to kak zgledam, neg kolko to smeta...

Nego, tebi te tablete koje navodis niti jedne nisu pomagale? A imas neku novu "recepturu"... pa da i ja probam...

Btw. kaj je "hipersenzibilizaija"?

Btw 2. ma vraga je "dobro"... al ljudi svakaj prozvacu
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 01:49   #51
Quote:
dora kaže:
Je, ona je ko neki neunistivi korov. Vele da nije autohtona biljaka ovdje... al se dobro primila
Ma ona ti je uvezena iz Sjeverne Amerike s psenicom u 19 stoljecu i jako je izdrzljiva mogu je i kerovi zapisavati i nece se osusiti.
No22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 01:50   #52
Quote:
lahor kaže:
Ja sam u cetvrtom srednje pobjegla iz razreda u prvi birc kad su dosli stričeki u bijelom s iglama

(Bolje da se ne hvalim time).

Ja opce nisam ni dosla
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 01:52   #53
Quote:
No123 kaže:
Ma ona ti je uvezena iz Sjeverne Amerike s psenicom u 19 stoljecu i jako je izdrzljiva mogu je i kerovi zapisavati i nece se osusiti.

Da, da, ma tak nest, znam da nije biljka s ovim prostora, al da joj pase klima il sto, pa da se nevideno prosirila, a jos kak je bio rat, mine, nerazminirana podrucja... pa da tam pretezno boravi jer je neprohodno, a i nemoguce ju je zbog mina ic unistavat... a i vjerojatno se brzo siri... grozno.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 01:57   #54
Quote:
dora kaže:
Cuj, ni meni Claritine nisu osobito ucinkovite... kao pise "popite jednu tabletu dnevno"... ja nekad cvaknem i vise, al nekad nist... i dalje smrcam ko kreten, oci mi suze, kisem, oci mi nateknu... izgledam - duhovto , sad manje to kak zgledam, neg kolko to smeta...


Da, kao jedna..A jedna ko ni jedna. A onda ja radije ne popijem niti jednu, kad mi ni tri ne djeluju. Pa sto da se onda trujem

Quote:
Nego, tebi te tablete koje navodis niti jedne nisu pomagale? A imas neku novu "recepturu"... pa da i ja probam...

Btw. kaj je "hipersenzibilizaija"?

Btw 2. ma vraga je "dobro"... al ljudi svakaj prozvacu
Pa cuj, ima sad jos par tih antihistaminika, treba covjek probati
Nisam jos probala sve, a niti ne bih, ali prosle godine mi je bilo stvarno grozno i sad cu morati smisliti nesto.


Nije hiper, nego je hiposenzibilizacija. Uglavnom daju ti male doze alergena kroz duze vremensko razdbolje i onda vise ne razvijas alergiju na taj alergen. Barem teoretski ne bi trebala

E tu je kvaka, nije bas kod svih 100% uspjesno, a niti trajno.
Ma pusti price, to se daje intramuskularno
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 01:59   #55
Quote:
dora kaže:

Da, da, ma tak nest, znam da nije biljka s ovim prostora, al da joj pase klima il sto, pa da se nevideno prosirila, a jos kak je bio rat, mine, nerazminirana podrucja... pa da tam pretezno boravi jer je neprohodno, a i nemoguce ju je zbog mina ic unistavat... a i vjerojatno se brzo siri... grozno.

Ma gledaj njene sjemenke zadrzavaju mogucnost klijanja i nakon 35 godina, a pelud ima aerodinamicku liniju i moze jako daleko letjeti. Ne zove se djabe partizanka

Prijateljica iz Kanade mi je rekla da je zakonska obveza iskorjenjivanja ambrozije u vrtovima, o kojoj gradsku policiju obavještavaju poštari. Kazne su rigorozne.
No22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 02:02   #56
Quote:
lahor kaže:Nije hiper, nego je hiposenzibilizacija.
A, da, nisam pripomenula da imam i neznatan problemcic - maaalu disleksijicu
Quote:
Uglavnom daju ti male doze alergena kroz duze vremensko razdbolje i onda vise ne razvijas alergiju na taj alergen. Barem teoretski ne bi trebala

E tu je kvaka, nije bas kod svih 100% uspjesno, a niti trajno.
Ma pusti price, to se daje intramuskularno [/B]
Aaa ti reagiras na alergen, mislim u kolikoj kolicini ti ga daju? Nemrem si zamislit da mi daju npr. maaalu kolicinu strsljenovog otrova :mrtva:
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 02:03   #57
Quote:
No123 kaže:
Ma gledaj njene sjemenke zadrzavaju mogucnost klijanja i nakon 35 godina, a pelud ima aerodinamicku liniju i moze jako daleko letjeti. Ne zove se djabe partizanka

Prijateljica iz Kanade mi je rekla da je zakonska obveza iskorjenjivanja ambrozije u vrtovima, o kojoj gradsku policiju obavještavaju poštari. Kazne su rigorozne.
Covjece, fakat si upucen. A kaj bi tek bilo da si ti alergican? Ne, zgodne informejsn... na forumu mi je cista rijetkost procitati nesto korisno...
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 02:07   #58
Quote:
dora kaže:
Covjece, fakat si upucen. A kaj bi tek bilo da si ti alergican? Ne, zgodne informejsn... na forumu mi je cista rijetkost procitati nesto korisno...
E gle ta njena pelud je ko kugla sa siljcima i moze letjeti na vjetru cak 300km
No22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 02:11   #59
Quote:
dora kaže:


Aaa ti reagiras na alergen, mislim u kolikoj kolicini ti ga daju? Nemrem si zamislit da mi daju npr. maaalu kolicinu strsljenovog otrova :mrtva:
Ne, ne...daju ti skooooz malo. I jos si tamo pola sata na promatranju tak da je sigurno.


http://alergije.plivazdravlje.hr/?section=disni&page=3

http://www.medicina.hr/medix/clanci/...de_insekta.htm
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 02:16   #60
Taj moj prijatelj je saznao od nekog travara da je dobar čaj od žalfije (kadulja):

1 žlica žalfije prelije se s 2-3 dl vruće vode i ostavi poklopljena preko noći. A sluzi mu za ispiranje sluznica nosa i usta, a njome se može isprati i sluznica očiju, lice te cijelo tijelo. Kaze da takav postupak sprječava "bujanje" sluznice.
No22 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:19.