Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2009., 15:21   #521
Quote:
budabudimir kaže: Pogledaj post
Možda je on u prevu što se tiče nalaza i svega. Međutim ponekad zaista mi smeta što su površni pa makar to bile i banalne upale krajnika jer se zna sve iskomplicirati a komplikacije je teže liječiti.
A da sam na tvom mjestu tražila bi od svog doktora opće prakse da se naprave dodatne pretrage srca i urina. Ili jednostavno da napraviš privatno EKG srca što nije baš skupo. pa da si mirna .Što misliš u vezi predložene operacije? Ja sam ih operirala kao dijete i bar sam mirna.
Zapravo sam ćesto gledala si se javila ful me zanimalo što je sa tvojih nalaza.
bojim se komplikacija,ali svako cu ih vaditi,kaže da su razrovani totalno
a ne rade li oni prije toga vadjenja krajnika i neke pretrage,mislim da ti ide i neka pretraga srca

stavio dijagnozu HAL,sta je to?
i rhinitis allergica

Zadnje uređivanje Maddie : 22.01.2009. at 15:47.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 17:36   #522
Quote:
Madonna01 kaže: Pogledaj post
bojim se komplikacija,ali svako cu ih vaditi,kaže da su razrovani totalno
a ne rade li oni prije toga vadjenja krajnika i neke pretrage,mislim da ti ide i neka pretraga srca

stavio dijagnozu HAL,sta je to?
i rhinitis allergica
Tvoja dijagnoza po njemu je HAL alergija sa upalom sluznice alergiska upala zato ti je i dao terapiju histamina da li si radila alergotestove?
Prije operacije krajnika moraš napravit nalaze krvne slike i sigurno internistu.
Najvjerojatnije kada se narućiš za operaciju ambulantno ćeš napraviti sve te nalaze kao i snimku pluča.
budabudimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 22:40   #523
cool,al idem tek tamo polovinom 7 mjeseca,ne da mi se gnjaviti s time dok ne prodje fax i ispiti
oni meni pretrage rade kad sam u bolnici kad dodjem,ili ja sama prije toga???
pa radila sam rekla sam ti,ukupni ige je 170,a sepcificni sve negatino,jedino mi je epikutanim testom utvrdjena alergija na kobalt.cudi me sto mi je to dao,jer i eozinofili su negativni,ono alergija granicna,sta sad meni ce taj lijek olaksati tegobe,ili ce i lijeciti na neki nacin alergiju???
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 23:38   #524
Pa da taj lijek ti je za alergiju što nema veze sa tvojim krajnicima.znaći lijećiš alergiju.
Čuješ smirit će ti simptome alergije što se tiče sluznice a ništa ti nije dao za krajnike nikakav antibiotik ništa????
budabudimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 23:59   #525
Pretrage ćeš prije operacije ambulantno ti sama obavit i doć sa gotovim nalazima.Što se tiče alergije upala sluznice koja je iziritirana alergijom neće biti od kobalta oćito ima još nešto na što si alergična, zbog toga te pitam. Pazi to imaš tu prisutno možda kučna prašina, polen nekog cvijeća , dlaka mačke pasa, perje ili nešto slićno
budabudimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 00:52   #526
pelud,macke psi, je negativno
a sad ovo se ne sjecam,jer mi sestra zgubila nalaze danas,poslazt ce postom,uglavnom ima jos nesto na latinskom
ima i ambrozija i breza negativno,znaci zato sto je sluznica to bi morali biti neki inhalacioni alergeni
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 12:48   #527
Ma nemoj se opterećivati time masa ljudi boluje od nekih nedokazanih alergija jer toliko toga nas okružuje te možemo biti alergićni na sve i svašta.
Pij te tablete i bit će ti dobro bez obzira što je izazvalo alergiju.
Bitno je da ti taj specifični IgE negativan, a ostalo će doći u red sa terapijom.
Odradi te krajnike i ti si OK a što ti je rekao za ove ostale nalaze ili ništa ?
budabudimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 15:27   #528
nista,nije mi spominjo nikaku proceduru oko operacije,a ja se nisam sjetila pitat
ali isposlovat cu ja to,sve,ne brini:-)
reko mi je da mi je aslo,premali da bi oso na bubrege ili srce
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 15:52   #529
a dobro rekla sam ti da nema mjesta panici sječaš se.Mislim da si ti negdje iz Slavonije mošda S.Brod po stilu pisanja jer moja prijateljica isto kaže ošo pa zbog toga.
budabudimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 18:07   #530
idemo na sjever,osijek:-)
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 18:13   #531
Dobro pa nisam puno falila tamo u Osijeku imam velike prijarelje rade u bolnici doktori na Nuklearnoj medicini to za štitnjaču. U svakom slućaju jaaaako blizu.
budabudimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 17:37   #532
moze netko pomoci?

nalazi urina:
Bacteria (ref 0-74) = 646
Mucus (sluz?) (ref 0-264) = 1.650,00 ?!?
crystals (ref 0-6) = 23,10
EPI Squamous Epithelial Cells (ref 0-5) = 33
NIT = pos
SED (sedimentacija) (ref 5-28) = 37

Što mi je??
Tamara, is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 17:39   #533
i imala sam dva puta po tjedan dana temperaturu 39 koju nisam mogla nikako spustiti, popraćeno smučninom i stalno sam spavala
kad se spustila skroz, napravila sam ove pretrage jer se prije toga iz kreveta doslovno nisam mogla ustat
Tamara, is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 19:20   #534
Quote:
Tamara, kaže: Pogledaj post
moze netko pomoci?

nalazi urina:
Bacteria (ref 0-74) = 646
Mucus (sluz?) (ref 0-264) = 1.650,00 ?!?
crystals (ref 0-6) = 23,10
EPI Squamous Epithelial Cells (ref 0-5) = 33
NIT = pos
SED (sedimentacija) (ref 5-28) = 37

Što mi je??
Po malazu urina vidljivo je da imaš bakterije, te s tim u vezi moguće i neki pielonefritis tj. upala bubrega koja je popračena visokom temperaturom i treskavicom.
Svakako bi trebalo napraviti još nalaz urinokulture kako bi se utvrdilo o kojoj je bakteriji riječ, te moraš odmah počet sigurno sa antibioticima i jaaaaaaako ouno tekučine-čaja može urološki a i ćaj od brusnice .Normalno da moraš sa nalazom kod doktora koji će sigurno znati točno što dalje.A si radila i krvnu sliku kompletnu ili samo sedimentaciju?
Pazi ako piješ čaj od brusnice ne u kombinaciji sa urološkim čajem
budabudimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 00:50   #535
hvala ti puno na odgovoru
molim te, sto mislis, da je takav urin rezultat dvije uzastopne gripe
ili to nisu bile gripe vec temperatura zbog pada imuniteta i šume bakterija

hvala na savijetima, u pon idem na urinokulturu
Tamara, is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 01:08   #536
Quote:
Tamara, kaže: Pogledaj post
hvala ti puno na odgovoru
molim te, sto mislis, da je takav urin rezultat dvije uzastopne gripe
ili to nisu bile gripe vec temperatura zbog pada imuniteta i šume bakterija

hvala na savijetima, u pon idem na urinokulturu
Ja mislim da to nisu bile dvije uzastopne gripe nego da se radi o upali bubrega koje su popračene uvijek visokim temperaturama a to mi se iz tvog nalaza urina čini sasvim mogućim.
U ponedeljak doktoru koji će ti uraditi urinokulturu te sigurno propisat Novocef ili neki drugi antibiotik koji ćeš piti odmah čim daš urin na analizu.
Želim ti svako dobro
budabudimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 02:14   #537
hvala puno!
Tamara, is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 02:23   #538
jel moguce da netko ima upalu bubrega ako ne osjeca bolove na tom podrucju?
nista me nije boljelo u podrucju bubrega...
i da li je moguce dobiti upalu bubrega ako se cuvas- uvijek nosim potkosulju i par majica, debele carape...
jednom su me probadali prije nekih god dana, oko 5-6 dana nemogucih bolova, ali posto nisam bila tada u HR, a kad sam dosla prestalo je pa nisam nikad nista poduzela u vezi toga.
inace, vec sam nekoliko puta pila antibiotike radi E.Coli ali ona se znala vracat. moze li ona sve to uzrokovat?
u zadnjih 2 mj sam tri puta pila antibiotike zbog jaaake upale lojne zlijezde
ne mogu vjerovat da se ovo događa!
danas sam pricala sa dva doktora cak (jedan opce med. i drugi ginekolog) i obojica su mi rekla da je to sve bila samo gripa, da je sad kasno piti atibiotike. samoinicijativno sam trazila uputnicu za urinokulturu i snimanje sinusa (jer imam stalne upale sinusa pa sam mislila da je SE od toga)
i da, radila sam i neke druge pretrage krvi, ali jedino SE i leukociti su bili poviseni.
Tamara, is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 02:38   #539
Quote:
Tamara, kaže: Pogledaj post
jel moguce da netko ima upalu bubrega ako ne osjeca bolove na tom podrucju?
nista me nije boljelo u podrucju bubrega...
i da li je moguce dobiti upalu bubrega ako se cuvas- uvijek nosim potkosulju i par majica, debele carape...
jednom su me probadali prije nekih god dana, oko 5-6 dana nemogucih bolova, ali posto nisam bila tada u HR, a kad sam dosla prestalo je pa nisam nikad nista poduzela u vezi toga.
inace, vec sam nekoliko puta pila antibiotike radi E.Coli ali ona se znala vracat. moze li ona sve to uzrokovat?
u zadnjih 2 mj sam tri puta pila antibiotike zbog jaaake upale lojne zlijezde
ne mogu vjerovat da se ovo događa!
danas sam pricala sa dva doktora cak (jedan opce med. i drugi ginekolog) i obojica su mi rekla da je to sve bila samo gripa, da je sad kasno piti atibiotike. samoinicijativno sam trazila uputnicu za urinokulturu i snimanje sinusa (jer imam stalne upale sinusa pa sam mislila da je SE od toga)
i da, radila sam i neke druge pretrage krvi, ali jedino SE i leukociti su bili poviseni.
ja nisam doktor ali ti mogu reči da s obzirom na nalaz urina, nešto povišenu sedimentaciju i broj leukocita da se po mom mišljenju radi o upali. E-Coli bakterija je vrlo tvrdokorna i često se vraća i ona je uzročnik upale bubrega, Ponekad zbog nje moraš piti 6 mjeseci antibiotike i to 2 kutije novocefa a onda nastavit sa antibiotikom Ninur svako veće po jednu 6 mjeseci. Stalno pratiti urinokulturu nakon popijenih antibiotika i uz to sama znaš što više čaja. Ta bakterija je vrag i moraš ići na konačno izlječenje. Da gripu boluješ dva puta nije moguće i to mi je čudno da su doktori rekli. Ti nakon prelažane gripe stvoriš imunitet na taj virus po toj logici cjepiva onda uopće ne bi bila od pomoći. Ali svakako oni su stručniji i moramo vjerovati ali i pored toga napravi ti urinokulturu i iskljući moguću upalu bubrega ako nije onda super ako pak je onda se liječi
budabudimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 02:38   #540
sorry sto te gnjavim sad sam se sjetila da m trbuh stalno bolio, mozda mi se bol reflektirala na trbuh...?
Tamara, is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:56.