Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2012., 19:46   #3601
Kao prvo, potpisujem Amary, tako bi ja od riječi do riječi napisala svoje mišljenje o Hureminoj i Suljinoj ljubavi.
Drugo, mirisanje nečije odjeće nije nimalo čudno. Malo koja ovdje ne bi pomirisala malkočogluovu košulju ili pidžamu. šalu na stranu, nije čudno, Nigar je zaljubljena i to joj je jedino ostalo, da ga ne zaboravi. Hatidže je mirisala bebinu robu, a to niste komentirali. To je samo znak da ti netko strašno fali i da bi htio da je uz tebe...
Gritti nije izdržao glumu po ovom scenariju pa je i on dobio krila.....presmiješne su mi njihove sinkronizacije, pokušavam dokučiti da li ispravno govore, ali mi se čini ova sinkronizacija preglasna, čudna
Prvenstveno gledam seriju jer mi je zanimljiva, slušam jezik, možda nešto i naučim i to mi je jedna dobra razbibriga. Ne opterećujem se činjenicama.
Ona scena kad je Suljo poljubio Hurem mi je bila mrak. Prava strast. Nekad mi se čini da ne gledamo istu seriju pa bi bilo dobro staviti na papir što je to hurem do sad napravila, valide, mahi, gulšah itd. Najviše su krvi prolile mahi i gulšah. Btw, da je hurem spavala u svom krevetu, ne bi je više bilo....
bartolina is offline  
Old 07.11.2012., 19:49   #3602
Quote:
Blood Dima kaže: Pogledaj post
Jel njoj Hurem dala izbor? -Je.

Ne zaboravimo kako joj je prkosila kad je postala miljenica, čak joj se i u facu unosila i rekla da će se boriti za Sulejmana
Dobila je što je i tražila.
Priznaj da se zekiš!!!
hasret is offline  
Old 07.11.2012., 19:56   #3603
Quote:
Blood Dima kaže: Pogledaj post
Jel njoj Hurem dala izbor? -Je.
Čak joj je i pomogla pri bjegu, ne zaboravimo da se ista čak dvoumila i bila sva sretna kad ju je Ibrahim zaustavio, a do neki dan je plakala na prozoru za voljenim zaručnikom i Sulejmana zvala barbarom.

Ne zaboravimo kako joj je prkosila kad je postala miljenica, čak joj se i u facu unosila i rekla da će se boriti za Sulejmana
Dobila je što je i tražila.
slazem se u potpunosti,ona je imala izbor,imala je titulu,i svega se odrekla da bi bila jedna u nizu prileznica koja parodija
Miss Angel is offline  
Old 07.11.2012., 20:02   #3604
Quote:
Blood Dima kaže: Pogledaj post
Jel njoj Hurem dala izbor? -Je.
Čak joj je i pomogla pri bjegu, ne zaboravimo da se ista čak dvoumila i bila sva sretna kad ju je Ibrahim zaustavio, a do neki dan je plakala na prozoru za voljenim zaručnikom i Sulejmana zvala barbarom.

Ne zaboravimo kako joj je prkosila kad je postala miljenica, čak joj se i u facu unosila i rekla da će se boriti za Sulejmana
Dobila je što je i tražila.
Nadam se da se šališ
amandablond is offline  
Old 07.11.2012., 20:05   #3605
Quote:
bartolina kaže: Pogledaj post
Kao prvo, potpisujem Amary, tako bi ja od riječi do riječi napisala svoje mišljenje o Hureminoj i Suljinoj ljubavi.
Drugo, mirisanje nečije odjeće nije nimalo čudno. Malo koja ovdje ne bi pomirisala malkočogluovu košulju ili pidžamu. šalu na stranu, nije čudno, Nigar je zaljubljena i to joj je jedino ostalo, da ga ne zaboravi. Hatidže je mirisala bebinu robu, a to niste komentirali. To je samo znak da ti netko strašno fali i da bi htio da je uz tebe...
Gritti nije izdržao glumu po ovom scenariju pa je i on dobio krila.....presmiješne su mi njihove sinkronizacije, pokušavam dokučiti da li ispravno govore, ali mi se čini ova sinkronizacija preglasna, čudna
Prvenstveno gledam seriju jer mi je zanimljiva, slušam jezik, možda nešto i naučim i to mi je jedna dobra razbibriga. Ne opterećujem se činjenicama.
Ona scena kad je Suljo poljubio Hurem mi je bila mrak. Prava strast. Nekad mi se čini da ne gledamo istu seriju pa bi bilo dobro staviti na papir što je to hurem do sad napravila, valide, mahi, gulšah itd. Najviše su krvi prolile mahi i gulšah. Btw, da je hurem spavala u svom krevetu, ne bi je više bilo....
Bravo! Slažem se u potpunosti! pogotovo kao i sa ovim zadnjim iako je to Gulšah učinila na svoju volju, od Mahi je dobila svoje kasnije.. ali svejedno si upravu.. Nije Hurem svetica, to znamo svi, vjerujemo da je i ona toga svjesna ali nije da je se baš nisu pokušali riješiti na razne načine do sada.. tko zna čega će sve još biti.


P.s. ni ja ne razbijam glavu baš nekim činjenicama sad, važno mi je da mi serija uljepša tih uru vremena i zabavna mi je. Glupo mi je samo što su promijenili Grittija i Zumbul mi opasno ide na živce sa svojim ponašanjem u zadnje vrijeme, prvo sam mislila kako je to neka vrsta rata između njega i Gul age a sada mi to već izgleda drugačije budući da je takav postao i prema kalfi i ostalim..
Lady.Bat is offline  
Old 07.11.2012., 20:06   #3606
Quote:
Xavi-8 kaže: Pogledaj post
Pa, ako je to tebi normalno meni nije i tu je kraj priče.
Mirisati tuđu znojavu, smrdljivu pidžamu za mene nije ljubav već patologija



Ma, daj molim te.
Ćovjek se htio sexati i posexao se.
Za mene je ono bio čisti sex, bez ljubavi.Samo strast.
Ništa više.
Da, Kalfi nesto ne dela u glavi ne dela.
Žena je psihopata u najavi.

Ma neš ti anomalije..sasvim normalan osjećaj nostalgije i prisjećanja..i gotovo.Zašto bi bila smrdljiva i znojava..neki to redovito peru i mijenjaju..a i ona Ibrina ..vidilo se da je čista i još svilena


E i..kalfi isto tako ..šta san drugo rekla ..pravi momenat i to je to.Niko ni ne spominje silnu ljubav.Na kraju krajeva ..može to i bez ljubavi ..dovoljna im je bila strast

A kakva je kalfa ..još će mo vidjet..nije ovo valjda sve..meni ne djeluje kao psihopata..za sad..
Riva Taš Ev is offline  
Old 07.11.2012., 20:08   #3607
Quote:
Firuze kaže: Pogledaj post
Mahidevran je u historiji ostala kao lijepa, mila zena, i to mi je najvise drago. Nije uopce omrazena kao ona, iako je prikazana u seriji kao uzasna, oni su morali namjestiti nesto za seriju, ali u stvarnosti nista lose nisam procitala o njoj..
Moguce je da nisam sve pazljivo gledala, ali meni Mahi uopce nije prikazana kao uzasna..gledatelji je ne vole, jer svijet voli pobjednike, i ne zele se poistovjetiti s gubitnicom, vrlo jednostavno objašnjenje, ali ona je u seriji dosta napredovala, smirila se i pomirila sa tim da u ljubavi nece biti sretna, naravno ljubav nije manipulacija, ili se desi ili ne desi, a Mahi nakon Sulje nikog nije ni smjela voljeti..
Inace curka onako, ok, najsmješnije mi je kad vele da pati za Suljom, ne pati ona za Suljom, jer bi onda bjesnila na Izicu, Sadiku, Mariju..ona samo mrzi Hurem..sto joj stvarno nije za zamjeriti..
amandablond is offline  
Old 07.11.2012., 20:08   #3608
Quote:
Blood Dima kaže: Pogledaj post
Jel njoj Hurem dala izbor? -Je.
Čak joj je i pomogla pri bjegu, ne zaboravimo da se ista čak dvoumila i bila sva sretna kad ju je Ibrahim zaustavio, a do neki dan je plakala na prozoru za voljenim zaručnikom i Sulejmana zvala barbarom.

Ne zaboravimo kako joj je prkosila kad je postala miljenica, čak joj se i u facu unosila i rekla da će se boriti za Sulejmana
Dobila je što je i tražila.
I ja se slažem. Da je htjela pobjegla bi ona i iz lovačke kuće. Imala je konja, mogla je nešto smisliti. Ali ona nije htjela otići, no ovdje vidim samo Ibricu kao krivca. Nakon što ju je ipak Nigar pokušala otrovati, a otrovala se carmina, vidjela je hurem da nema izbora nego da ju dokrajči, tj. da naredi da ju se baci u more. U suprotnom bi bilo belaja...
Ja slutim da Suljo nešto i zna i da zna cijelu istinu, ali da ćemo tek kasnije saznati što i kako.
bartolina is offline  
Old 07.11.2012., 20:09   #3609
Quote:
hasret kaže: Pogledaj post
Priznaj da se zekiš!!!
Quote:
amandablond kaže: Pogledaj post
Nadam se da se šališ
Naravno da se ne šalim i potpisujem svaku riječ.
Ona nije bila robinja kao Hurem ili Mahidevran da joj je postati Sulejmanova miljenica bio jedini spas od siromaštva i koga svega ne.
Ona je bila zaručena kastiljska princeza, nikakva robinja i nikakav siromah.
Ponuđeno joj je da se vrati u svoju zemlju k zaručniku i ona nije bila sretna.

Zaslužila je itekako.
Dyma is offline  
Old 07.11.2012., 20:16   #3610


Quote:
Blood Dima kaže: Pogledaj post
Naravno da se ne šalim i potpisujem svaku riječ.
Ona nije bila robinja kao Hurem ili Mahidevran da joj je postati Sulejmanova miljenica bio jedini spas od siromaštva i koga svega ne.
Ona je bila zaručena kastiljska princeza, nikakva robinja i nikakav siromah.
Ponuđeno joj je da se vrati u svoju zemlju k zaručniku i ona nije bila sretna.

Zaslužila je itekako.
I zbog svega gore pobrojanog je zaslužila da je Hurka ubije ?!?
O tempora,o mores!
hasret is offline  
Old 07.11.2012., 20:19   #3611
Quote:
Blood Dima kaže: Pogledaj post
Jel njoj Hurem dala izbor? -Je.
Čak joj je i pomogla pri bjegu, ne zaboravimo da se ista čak dvoumila i bila sva sretna kad ju je Ibrahim zaustavio, a do neki dan je plakala na prozoru za voljenim zaručnikom i Sulejmana zvala barbarom.

Ne zaboravimo kako joj je prkosila kad je postala miljenica, čak joj se i u facu unosila i rekla da će se boriti za Sulejmana
Dobila je što je i tražila.


I Hurka bi joj opet organizirala bijeg ..da je tila ..al ona se tila borit..i izgubila


Al lako za to ..zar joj i Suljo nije reka da će je vratit kući..pa opet nije tila i ko joj je kriv ..al bi vi suparnici prepustili svog sultana ..samo tako sama pala ..sama se ubila..
Riva Taš Ev is offline  
Old 07.11.2012., 20:20   #3612
U vremenu u kojem živimo trenutno, 21.st., naravno da ne bih da je ubije zbog takve banalne stvari.
Ali u njihovom vremenu to je bilo pod normalno, nekome odsjeći glavu, baciti u more k ribama, čak im je to i poštapalica postalo.
Tako da se taj problem rješavao samo na taj način.

U bit hoću reći, da je svjesno zagazila u polje s minama, nije da ju Hurem nije upozorila?
Dyma is offline  
Old 07.11.2012., 20:23   #3613


Quote:
Blood Dima kaže: Pogledaj post
U vremenu u kojem živimo trenutno, 21.st., naravno da ne bih da je ubije zbog takve banalne stvari.
Ali u njihovom vremenu to je bilo pod normalno, nekome odsjeći glavu, baciti u more k ribama, čak im je to i poštapalica postalo.
Tako da se taj problem rješavao samo na taj način.

U bit hoću reći, da je svjesno zagazila u polje s minama, nije da ju Hurem nije upozorila?
Hm,da...samo kada je dobra duša Hurka po sredi i njene gadarije.Svi ostali su u istovetnim ili sličnim situacijama,sudeći po postovima-ubice .
hasret is offline  
Old 07.11.2012., 20:24   #3614
Quote:
bartolina kaže: Pogledaj post
Kao prvo, potpisujem Amary, tako bi ja od riječi do riječi napisala svoje mišljenje o Hureminoj i Suljinoj ljubavi.
Drugo, mirisanje nečije odjeće nije nimalo čudno. Malo koja ovdje ne bi pomirisala malkočogluovu košulju ili pidžamu. šalu na stranu, nije čudno, Nigar je zaljubljena i to joj je jedino ostalo, da ga ne zaboravi. Hatidže je mirisala bebinu robu, a to niste komentirali. To je samo znak da ti netko strašno fali i da bi htio da je uz tebe...
Gritti nije izdržao glumu po ovom scenariju pa je i on dobio krila.....presmiješne su mi njihove sinkronizacije, pokušavam dokučiti da li ispravno govore, ali mi se čini ova sinkronizacija preglasna, čudna
Prvenstveno gledam seriju jer mi je zanimljiva, slušam jezik, možda nešto i naučim i to mi je jedna dobra razbibriga. Ne opterećujem se činjenicama.
Ona scena kad je Suljo poljubio Hurem mi je bila mrak. Prava strast. Nekad mi se čini da ne gledamo istu seriju pa bi bilo dobro staviti na papir što je to hurem do sad napravila, valide, mahi, gulšah itd. Najviše su krvi prolile mahi i gulšah. Btw, da je hurem spavala u svom krevetu, ne bi je više bilo....
Navedi ciju je to krv Mahidevran prolila, koga je ona licno ubila, Hurem je naredjivala da se pola likova u seriji ukloni, i vi je branite, a Mahidevran na pocetku stavi otrov, najgora stvar, sto i jeste slazem se, i vise nista, ona nije osoba, monstrum kao sto je Hurem. Lijepo se pokajala, izvinula se, dobro je Valida sinoc pitala Sulejmana, u cemu je razlika, umre dijete u Gulsah, on je nogira kao da je ona kriva, ono Mahi uradi, katastrofa, ni nju ne pogleda vise, ia ova narucuje ubistva redom, i nikom nista, Hurem se bori, a ostali se ne bore. Ne razumijem, kako to, onda se i Ibrahim bori, kao ona.
Firuze is offline  
Old 07.11.2012., 20:30   #3615
Quote:
Firuze kaže: Pogledaj post
Vidite da se umanjuje, jer su neki pisali da nije dokazano sta je bilo sa princezom, a zadnja scena je govorila i vise nego dovoljno sta se desilo sa princezom, Hurem je rekla Gul agi i Nigar da je bace sa sluskinjinim tijelom u more, i da li to treba ponovno objasnjavati, i vracati se na to.

Onaj njen razgovor sa princezom " Sta vas je snaslo ", itd, ono mi je bilo prestrasno, zena je monstrum. Za razliku od nje, iako je izgubila Sulejmana Mahidevran je u historiji ostala kao lijepa, mila zena, i to mi je najvise drago. Nije uopce omrazena kao ona, iako je prikazana u seriji kao uzasna, oni su morali namjestiti nesto za seriju, ali u stvarnosti nista lose nisam procitala o njoj. Ja nisam osoba koja voli pobjednike samo, bez obzira kako oni dosli do cilja, ja volim trenutni lik Mahidevran, njen odgoj djeteta, postovanje, itd, to joj niko ne moze uskratiti. A Hurem moze da dobije sta pozeli, i historijska je dobila sve, ali je na kraju Bog kaznio, kako je ona uklanjala one koje mrzi tako joj je Bog vratio preko njene djece, njen lik je intrigantan u historiji, jer je ostvarila sto niko nije ostvario na ovaj nacin, spletkareci, licemjerjem, sebicnoscu, zavisnoscu.

Jos da napomenem, strasna je bila dok je razgovarala sa Mihrimah, kada je govorila neka vide sta je u stanju robkinja uraditi. Ona je bolesna zena, pati sto je robkinja, pati sto je bila siromasna, pati sto ne pripada onoj lozi, pati sto nema ovlasti onakve koje ima Valida, itd. Mahidevran joj je bilo lahko ukloniti, jer Mahidevran nije kao Hurem.

meni je iskreno Hurem genijalna, ja krepavam od smijeha na sve nje pokrete i ponasanje,
Ona je vece dijete od sve svoje djece zajedno.
I koliko god bila zlocesta ,ja joj uopce ne zamjeram..zasto

Mahidevran mi je ispocetka bilo bas zao,vise nije...ali da je ona imala isti status kod Sulje kao i Hurem ,cini mi se da bi ona bila 100 put gora.i ona je Hurku nalupala ko budalu i otrovala ju..da li se onda razlikuje od Hurem ? pa ne bi rekla...sad spletkari preko drugih i pravi se fina jer se boji za vlastiti zivot...

Ali to je ipak samo sapunica
__________________
Gospodin mi je svjetlost i spasenje...koga da se bojim.
machkala is offline  
Old 07.11.2012., 20:42   #3616
Quote:
Blood Dima kaže: Pogledaj post
Jel njoj Hurem dala izbor? -Je.
Čak joj je i pomogla pri bjegu, ne zaboravimo da se ista čak dvoumila i bila sva sretna kad ju je Ibrahim zaustavio, a do neki dan je plakala na prozoru za voljenim zaručnikom i Sulejmana zvala barbarom.

Ne zaboravimo kako joj je prkosila kad je postala miljenica, čak joj se i u facu unosila i rekla da će se boriti za Sulejmana
Dobila je što je i tražila.
potpis kao kuća
__________________
...i čime od svijeta da se braniš,kao ruža,sa dva smiješna trna...ili snom?
jelena35 is offline  
Received Infraction
Old 07.11.2012., 20:47   #3617
Quote:
Firuze kaže: Pogledaj post
Navedi ciju je to krv Mahidevran prolila, koga je ona licno ubila, Hurem je naredjivala da se pola likova u seriji ukloni, i vi je branite, a Mahidevran na pocetku stavi otrov, najgora stvar, sto i jeste slazem se, i vise nista, ona nije osoba, monstrum kao sto je Hurem. Lijepo se pokajala, izvinula se, dobro je Valida sinoc pitala Sulejmana, u cemu je razlika, umre dijete u Gulsah, on je nogira kao da je ona kriva, ono Mahi uradi, katastrofa, ni nju ne pogleda vise, ia ova narucuje ubistva redom, i nikom nista, Hurem se bori, a ostali se ne bore. Ne razumijem, kako to, onda se i Ibrahim bori, kao ona.
Mahi je dobro istukla Hurem.
Otrovala je trudnu.
Gulšah je izbola Mariju-Gulnihal (a htjela je hurem)
Gulšah je zadavila - zaboravila sam koga....neku robinju
Gulšah je davila i Nigar, a i Mahi joj je imala ruke oko vrata
Hurem je htjela ubiti Ibricu.
Spasila mu je dijete.
I Hatidže je to zaboravila.
Hurem je rodila 4 zdrave djece.
Uzeli su joj malog i dali dojilji, jer je kao njeno loše mlijeko, a ona loša majka. Nema gore uvrede od ovoga.
Hurem je htjela ubiti Izabelu pomoću zmije, nije uspjela.
Hurem je htjela pomoći izabeli da pobjegne, ova se vratila.
Ibro je natjerao Hurem da ona ljubi skute Mahici.
Ibro je posredno ubio Lea i lagao Sulji.
Ibro je isplanirao princezino trovanje da hurem ispadne kriva.
Ibro je prevario ženu.
Ibro je ljubomoran na Bali bega.
Ibro je umišljen, podmukao, laže, veliča sebe pored sultana i ponižava žene.
Valide nikad nije bila na strani Hurem.
Hurem je izgubila roditelje i braću?! Nisam sigurna je li imala braću i sestre...
Hurem voli sultana i bori se za svoju ljubav svim silama.
Voljela je i Lea, no ta joj je ljubav oduzeta nasilno.
Hurem voli svoju djecu, kao i Mahi što voli Mustafu.
Sultan voli Hurem, na svoj način, ali ju voli i to jako.
Ibro je muškarac - Hurem je žena, tko je u prednosti?
Bilo bi im svima bolje da su na hureminoj strani, jer ljubav pobjeđuje sve.

Nakon ovog pregleda, a nisam se mogla svega sjetiti, ja ne vidim niti jednu pozitivnu stvar koju su napravili Mahi, Ibro, Gulšah ili Valide.
bartolina is offline  
Old 07.11.2012., 20:49   #3618
Quote:
IB984 kaže: Pogledaj post
evo i ja dijelim misljenje da odvratnije i bolesnije stvorenje od krmacetine huremke nisam vidjela. Kad vidim da neki pisu kako je Ibrić negativniji, ili jos gore, negativan lik za razliku od Hure...bude mi ono...malo zlo...(naravno, svatko ima pravo na svoje misljenje) voljela bih cuti argumente za te tvrdnje...
Sljepila li, naravno da je negativniji.
Upleten je do guše u spletkama i ubojstvima (Leo, i sad princeza i pomoćnica), tučama, iznudama, psihičkom nestabilnošću, sve u cilju da se nametne kao gospodar. Htio je vladati sultanijama - wtf? To niti je njegova domena niti ga se tiče.
Skuplja dnevnike i šamara okolo poput piljarice s placa, čovjek bez imalo samokontrole. Ševi se naokolo unatoč pričama o velikoj ljubavi -
Matrakčiju je ogadio život, Sadiku pretukao (to je plemeniti vezir?)
Dok je svirao (kurcu ) nešto je i pobrao simpatije dok se nije otkrio u cjelosti kako je ogavan.

Uostalom, nema šta reći za princezu kad joj je on poslao OTROV. Da se zbljuvaš od poštenja.
__________________
Nisam ti dospio reći.
Sve može da propadne, da nestane, samo je smrt siguran posao
Pantelija is offline  
Old 07.11.2012., 20:54   #3619
Bilo je pravilo da sultan smije sa robinjom spavati sve do onog trena dok ne zatrudni. Nakon toga je bilo zabranjeno da sultan više spava sa robinjom. Bio je cilj da ima što više djece, sa što više žena.
Kad je bio sa Mahi i sa Gulfem, tad još nije bio sultan i jednostavno mu gulfem nije više bila zanimljiva. Mahi je, dok nije upoznao Hurem i više ju nije htio pustiti iz naručja.
bartolina is offline  
Old 07.11.2012., 20:55   #3620
Quote:
Blood Dima kaže: Pogledaj post
Jel njoj Hurem dala izbor? -Je.
Čak joj je i pomogla pri bjegu, ne zaboravimo da se ista čak dvoumila i bila sva sretna kad ju je Ibrahim zaustavio, a do neki dan je plakala na prozoru za voljenim zaručnikom i Sulejmana zvala barbarom.

Ne zaboravimo kako joj je prkosila kad je postala miljenica, čak joj se i u facu unosila i rekla da će se boriti za Sulejmana
Dobila je što je i tražila.
odlican izbor...bjezi ili cu te ubiti, ali voljela bih napomenuti da i danas zena zeni vice "ubit cu te" zbog nekog krkana, pa nitko se ne nada da zaista ce i biti likvidiran...hm, sljedeci put kad mi bude rivalka vikala da ce me zadaviti morat cu dobro razmisliti, pogotovo jer danas za ubojstvo se mozes izvuci s 5 god.zatvora (uz dobro ponasanje vani si i za tri g.) za razliku od tada kad za takvo nesto glava ide na panj.

Prkosila kao Huremka Mahici? Ne zaboravimo i Hureminu drsko ponasanje prema sultaniji odmah u prve tri epizode (unasanje u facu da ne govorim...k'o pitt bull na macku, doduse tako hurem i izgleda nasprem Mahice)
, ako je netko zaboravio, prisjetit cemo ga.. :-)
IB984 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:49.