Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2009., 11:45   #1
Legalizacija Prostitucije?

Da li bi trebalo legalizovati prostituciju i sta bi to znacilo? Da li bi se na taj nacin suzbile polne bolesti i da li bi, s' druge strane, na taj nacin prostitutke bile zasticene od nasilja? Da li bi se na taj nacin razbile izvesne nelegalne (da ne kazem kriminalne) grupe (citaj-makroi)?
Da li prostitutke treba da imaju zdravstveno, penziono, socijalno osiguranje?
Koliko je to dobro za drustvo, a koliko za prostitutke?
Sta kaze Moral na sve to? Da li je legalizacija prostitucije humana?
Jednom recju, prostitucija evidentno postoji,pitanje je da li je treba pravno regulisati i koje bi bile posledice tog cina?
adrrij is offline  
Old 15.08.2009., 11:56   #2
legalno ili ne,kod nas je ima na svakom ćošku...
osobno,nisam za legaliziranje jer ionako previše je spolnih bolesti u nas.
a onaj ko si ne može naći žensku za jednu noć,ne treba je ni imati
__________________
...***um je erogena zona***...
Zcurica is offline  
Old 15.08.2009., 12:08   #3
Svakako treba legalizirati, spolnih bolesti ima i ovako, ništa više neće biti sa legaliziranjem. Prostitucija već postoji a samo budale zatvaraju oči i misle da to kod nas nema.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Old 15.08.2009., 12:08   #4
Quote:
adrrij kaže: Pogledaj post
Da li bi trebalo legalizovati prostituciju i sta bi to znacilo? Da li bi se na taj nacin suzbile polne bolesti i da li bi, s' druge strane, na taj nacin prostitutke bile zasticene od nasilja? Da li bi se na taj nacin razbile izvesne nelegalne (da ne kazem kriminalne) grupe (citaj-makroi)?
sve ovo što si nabrojala, suzbilo bi se legalizacijom prostitucije.
sprega između države i mafije je takva da se to neće još dugo dogodit,čisto iz razloga što moraš ostavit mafiji neke grane "gospodarstva".druga stvar je prevelik utjecaj crkve u lijepoj nam našoj.
decimation is offline  
Old 15.08.2009., 12:15   #5
ja sam za legalizaciju, iako sumnjam da bi to konzumirao. osim ajd... ako se nadju neke dvije blizanke ... ovo ono... jel




pare od poreza drzavi, zdravstvena kontrola kurvama, itd itd. iskreno, mislim da bi to bio dobar potez.

no ajd... ja sam i za legalizaciju laksih droga... ako nista, barem za dekriminalizaciju.

ma ja bi amsterdam od cijele hrvatske napravio
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Old 15.08.2009., 12:16   #6
Quote:
adrrij kaže: Pogledaj post
Da li bi trebalo legalizovati prostituciju i sta bi to znacilo? Da li bi se na taj nacin suzbile polne bolesti i da li bi, s' druge strane, na taj nacin prostitutke bile zasticene od nasilja? Da li bi se na taj nacin razbile izvesne nelegalne (da ne kazem kriminalne) grupe (citaj-makroi)?
Da li prostitutke treba da imaju zdravstveno, penziono, socijalno osiguranje?
Koliko je to dobro za drustvo, a koliko za prostitutke?
Sta kaze Moral na sve to? Da li je legalizacija prostitucije humana?
Jednom recju, prostitucija evidentno postoji,pitanje je da li je treba pravno regulisati i koje bi bile posledice tog cina?
Zabranjeno voče je najsladje!
jednojaja is offline  
Old 15.08.2009., 12:18   #7
Quote:
jednojaja kaže: Pogledaj post
Zabranjeno voče je najsladje!
vise ne bi bilo zabranjeno, a izbor bi ostao na moralnom kompasu pojedinca.

ali buduci da nam je zemlja vecinom populirana moralnim i dobrim krscanima, mislim da ne bi bilo problema, jelda?
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Old 15.08.2009., 12:22   #8
nisam za to
Maca Micko is offline  
Old 15.08.2009., 12:22   #9
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
vise ne bi bilo zabranjeno, a izbor bi ostao na moralnom kompasu pojedinca.

ali buduci da nam je zemlja vecinom populirana moralnim i dobrim krscanima, mislim da ne bi bilo problema, jelda?
Mislim da ne bi baš cvala prostitucija u našoj "egzotičnoj" zemlji!Kao što ništa drugo ne cvate!
jednojaja is offline  
Old 15.08.2009., 12:26   #10
Moje je misljenje da bi to bio korak naprijed jer bi sigurno bilo manje bolesti, znalo bi se di se moze ici i kako, otvorili bi se uredni bordeli koji bi bili kontrolirani, ne bi bilo toliko zena koje su prisiljene raditi na ulici da prezive, drzava bi napunila proracun...

Puno je razloga zbog cega bih ja to legalizirao jer glupo je sve lazno moralizirati a sve se to vec dogadja. Kad bi se legaliziralo bar bi se donekle to kontroliralo.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Old 15.08.2009., 12:28   #11
Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
Moje je misljenje da bi to bio korak naprijed jer bi sigurno bilo manje bolesti, znalo bi se di se moze ici i kako, otvorili bi se uredni bordeli koji bi bili kontrolirani, ne bi bilo toliko zena koje su prisiljene raditi na ulici da prezive, drzava bi napunila proracun...

Puno je razloga zbog cega bih ja to legalizirao jer glupo je sve lazno moralizirati a sve se to vec dogadja. Kad bi se legaliziralo bar bi se donekle to kontroliralo.


mene bi vise zabavljalo gledati kako sponzoruse smanjuju potrebni broj koktela prije nego rasire noge na nekom fukodromu
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Old 15.08.2009., 12:31   #12
Mi smo presiromašna zemlja za neka velika očekivanja što bi bilo kad bi prostitucija bile free.U bogatim zemljama, imalo bi koristi, ovako se može samo na neku bogatu klijentelu računati koju u Hr možeš na prste jedne ruke izračunati.Onaj srednji sloj dobrostoječih hrvata, pametno ulaže svoj novac i nema potrebe pičke plačat.Mislim da je to neka intelektualna elita kojoj pička nije prioritet....Barem ja tako mislim!
jednojaja is offline  
Old 15.08.2009., 12:38   #13
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
mene bi vise zabavljalo gledati kako sponzoruse smanjuju potrebni broj koktela prije nego rasire noge na nekom fukodromu
Ma sve bi one u javne kuce, imale bi i mirovinsko.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Old 15.08.2009., 12:43   #14
Nije mi jasno zašto se to nelegalizira? Država bi više punila proračun, nebi uzimali harač od zaposlenika, a muškarci bi legalno i sa više sigurnosti uživali u sexu a žene bi uživale u većoj plaći. To bi bila država sretnih i nasmijanih ljudi
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Old 15.08.2009., 12:45   #15
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno zašto se to nelegalizira? Država bi više punila proračun, nebi uzimali harač od zaposlenika, a muškarci bi legalno i sa više sigurnosti uživali u sexu a žene bi uživale u većoj plaći. To bi bila država sretnih i nasmijanih ljudi
Zato jer se mi furamo na trend "katoličke moralne zemlje"!
A prostituke s križemo oko vrata?Hm?
jednojaja is offline  
Old 15.08.2009., 12:45   #16
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno zašto se to nelegalizira? Država bi više punila proračun, nebi uzimali harač od zaposlenika, a muškarci bi legalno i sa više sigurnosti uživali u sexu a žene bi uživale u većoj plaći. To bi bila država sretnih i nasmijanih ljudi
a zamisli tek muzeva doma uz pivu kada im se zena vrati rascupana i sa smajlom od uha do uha... a isla do welnesa na masazu
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Old 15.08.2009., 12:49   #17
Quote:
jednojaja kaže: Pogledaj post
Zato jer se mi furamo na trend "katoličke moralne zemlje"!
A prostituke s križemo oko vrata?Hm?
Hm da, a zato je kršćanski svaki mjesec uzimati određeni postotak od plaće radnika koji svako jutro ustaje da prehrani svoju obitelj
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Old 15.08.2009., 12:54   #18
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Hm da, a zato je kršćanski svaki mjesec uzimati određeni postotak od plaće radnika koji svako jutro ustaje da prehrani svoju obitelj

Naravno da Je!Demokracija i krščanvstvo idu ruku pod ruku.Ako narod izabrao da ih "krščanin" vodi i glasao je za njega, pa neka onda narod trpi njegov harač!Dobili ste što ste izabrali!Uživajte sad!
jednojaja is offline  
Old 15.08.2009., 12:55   #19
Quote:
Zcurica kaže: Pogledaj post
... onaj ko si ne može naći žensku za jednu noć,ne treba je ni imati
Želiš li reći: "onaj ko si ne može naći besplatnu kurvu, ne treba imati žensku ni na koji način"???

Svakako interesantan stav, samo točnije pojasni što si htjela reći.
Rip Hymen is offline  
Old 15.08.2009., 12:59   #20
Kratko:
Ja sam za legalizaciju! Mislim da bi to bilo humano za sve: i konzumente i davatelje usluge.
Istovremneo bilo bi lakše kontrolirati i suzbijati spolno prenosive bolesti. I na taj način bi se održala kvaliteta spolnog zdravlja nacije.
Ali za to treba imate uređenu državu koju mi na žalost nemamo.
Lakše je zatvoriti oči i biti ignorantan.
Princess Leia is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:47.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger