Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2014., 20:44   #101
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Disleksija je izuzetno složen poremećaj kojeeg zaista nije lako opisati. Ima nekih koji ne mogu nikkao fukcionirati, ne mogu skuhati ručak, jednostavno ne mogu sebi predočit koliko vremena triba za to pa im sve izgori ili neki sastojak ili začin izostave. Neki imaju problema s čitanjem i pisanjem, dok im matematika ide OK, dok je kod nekih suprotno a neki imaju problema i s čitanjem, pisanjem i matematikom.

Ja sam u OŠ išao još 80-ih, ima sam problema s čitanjem i pianjem, matematika stalno četvorke i petice. Dok sam čitanje sasvim dobro savladao još u nižim razredima, pisanje mi je pomalo stalno bilo problem. Čak bi u srednjoj školi zastao bi katkad jer brži tempo diktiranja sam teško pratio. Dan danas s 35 godina imam česte greške u pisanju, tako da skoro uvijek ispravljam greške prije postanja. Zanimljivo je da imam karakterističnu grešku, ako riječ počinje s samoglasnikom tada nema nikakvih problema ali ako je samoglasnik drugi glas(slovo) u riječi, pogotovo a tada vrlo često griješim. izostavljam a ili još češće stavim ga pred suglasnika pa tako npr nada napišem anda

Koliko sad vidim ja sam imao lakši poremećaj ali mi je zaista bilo teško u školi. Nitko me nije razumio, ni nastavnici ni drugi učenici, znalo je biti katkad podrugivanja ali nijke to ništa strašno što dana djeca doživljvalju. Najgori mi je bio onaj idiot iz likovnog, iako sam imao nalaze od školske psihologice i iz školske ambulante i iako sam bio sasvim solidan učenik i po ocjenama i po vladanju iodiot mi je stalno dava dvice, na silni pritisak razrednice i uz vidno negodovanje zaključi mi tricu na kraju osmoga
E ovo imaju moje sestrične, rođene i odrasle da drugom kontinentu na engleskom govornom području, to zamjenjivanje drugog i prvog slova riječi. Ali o tome smo čuli kad smo svi skupa već završili školovanje ili bili na samom kraju, ali nisu znali prenijeti da se "to" zove disleksija, već su samo rekli kako je ta pojava registrirana i da ima poseban naziv za to. Eto to je sve što sam čuo.
__________________
Samo Cibalia!
javašluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 21:07   #102
Recite mi kako procjenjujete svoje bližnje po tom pitanju?
Sestrične sam naveo, to su mi od tetke po maminoj strani i u toj lozi imamo krvnih srodnika koji su na jedvite jade završavali trogodišnju srednju školu? Ali ne svi, ali bilo je relativno često. Dok kod tatinih srodnika nije bilo baš velikih problema sa savladavanjem školskog gradiva ali ima primjeraka "fah-idiota" s dvije lijeve ruke. Tako da ja mislim da sam ja to pokupio i s jedne i druge strane. S tim da kod mojih roditelja to nije dominantno, mama skoro sigurno nema jer voli čitati i nema poteškoća pri čitanju, matematika je isto OK kao i mnoge tehničke operacije, nije smotana. Tata nije volio čitati lektire i nije volio francuski, imao je najslabiju ocijenu iz stranog jezika (dvojku, sve ostalo je imao više ocijene), premda je kasnije mnogo čitao, nije imao baš nešto pretjerano dobru motoriku, tako da može biti, a pitaj boga. A jedna tatina sestra je opet bila odlična iz matematike, ali je baš na vozačkom bilo zahrdano, što je bilo konkretno ne znam, ali uglavnom ja sam polagao 16 godina poslije nje pa su me na komisiji pitali za nju i rekli da je se sjećaju da joj nikako nije išlo. Nisam ja to njima kući govorio, nisam htio opterećivati roditelje i tetke s takvim stvarima, ali eto događaju se takve stvari......vrlo brzo je prestala voziti, ako je uvrh glave tri ili četiri godine i to rijetko, nije više.....
__________________
Samo Cibalia!
javašluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 21:21   #103
Quote:
javašluk kaže: Pogledaj post
E ovo imaju moje sestrične, rođene i odrasle da drugom kontinentu na engleskom govornom području, to zamjenjivanje drugog i prvog slova riječi. Ali o tome smo čuli kad smo svi skupa već završili školovanje ili bili na samom kraju, ali nisu znali prenijeti da se "to" zove disleksija, već su samo rekli kako je ta pojava registrirana i da ima poseban naziv za to. Eto to je sve što sam čuo.
Sve ti je to povezano, motorika, govor, čitanje i dr. Zapravo što je disleksija, disgrafia, dispraxia i slična stanja, to nitko ne zna. Snimiš mozak takve osobe na CT-u i sve u redu
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 10:31   #104
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Nemoj me krivo shvatit, valja u životu biti uporan, ali brate mili to je automobil, automobil je jako opasno oružje Automobil pri brzini od 60km/h prelazi u sekundi 12 metara, mnogo više od Usaina Bolta u punom sprintu. Automobil otprilike ima barem tonu, sila je umnožak brzine i mase pa sad ti razmisli kakvom ti silom upravljaš i jesi li u stanju s njom upravljat
Istina, ali šteta je, jel baš dobro vozim.. samo eto koče me "sitnice".. vjerujem da je to posljedica disleksije, ta orjentacija.. sad tko će ga znati.
Lucky2311 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 10:34   #105
Quote:
javašluk kaže: Pogledaj post
Pokušaj popričati s liječnikom obiteljske medicine, mislim da postoje pouzdani psihofarmatici koji to mogu poboljšati. Naravno moraš reći da ga baš i tražiš zbog vožnje, da ti ne bi dali one s kojima ne smiješ voziti. A i toga ima 50 vrsta i ne zna se nikad kako koja osoba reagira na koji, neko više spava, netko manje, neko nekako reagira, ali uglavnom ako kažeš da je zbog vožnje onda znaju u prvoj rundi što ti ne smiju dati, a onda od onih s kojima se smije upravljati vozilom provjeriti kako reagira tvoj organizam.
Ne znam, ali svi ti ljekovi mi stvaraju jezu.. bolje ovako, polako..
Lucky2311 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 10:41   #106
Ovo je zanimljivo...

http://www.inoptimum.com/2011/07/31/...sija-i-vozaci/
Lucky2311 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 11:18   #107
Quote:
Lucky2311 kaže: Pogledaj post
U k vragu,

zahrdano.....!?
__________________
Samo Cibalia!
javašluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 20:05   #108
negdje u srednjoj su mi rekli da imam disgrafiju, nisam ništa poduzimala...u pravilu krivo naučim neke stavri i to me košta na faxu
klaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:46.