Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2015., 10:19   #8241
Pozdrav curke imam pitanje- s obzirom da je naša svadba prošla prije cca 2 mjeseca i kako nosim prstene ( zaručnički i vjenčani ) na lijevoj ruci na prstenjaku do nedugo mi se počela koža ljuštiti na tom prstu i crveno mi je sve okolo. sada sam prstene premjestila na desnu ruku pa ćemo vidjeti kako će tamo reagirati. da li je možda koja imala slične simptome ? zbog čega mi se to stvara?
Hvala
ancica89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 13:33   #8242
Quote:
ancica89 kaže: Pogledaj post
Pozdrav curke imam pitanje- s obzirom da je naša svadba prošla prije cca 2 mjeseca i kako nosim prstene ( zaručnički i vjenčani ) na lijevoj ruci na prstenjaku do nedugo mi se počela koža ljuštiti na tom prstu i crveno mi je sve okolo. sada sam prstene premjestila na desnu ruku pa ćemo vidjeti kako će tamo reagirati. da li je možda koja imala slične simptome ? zbog čega mi se to stvara?
Hvala
mogu samo reći iz vlastitog iskustva, ne tvrdim da je iz istog razloga kao kod tebe...

Nosim zaručnički 11 mjeseci i od dana kad sam ga stavila su se javili simptomi kao kod tebe. Jako ljuštenje kože i crvenilo pa čak i pucanje kože do krvi Ali ja naime imam alergiju na većinu metala. Naušnice, ogrlice, pa čak i narukvice me nakon nekog vremena počnu smetati i javlja se crvenilo na koži gdje metal dotiče kožu. Da, to vrijedi i za zlato i srebro..
Što se tiče problema s prstenom. Micala sam ga i mazala kožu pantenolom, i navečer svaki dan skidala prsten dok se nije koža oporavila. Kad se oporavila stavila bi ga opet. Nakon mj dana opet ista stvar!

Paaaa sam ponovno ustrajala i ponavljala postupak. Sad, nakon skoro god dana je lakše više se ne ponavlja tako često i većinom ode za par dana.

U slučaju da nemaš već poznatu alergiju na metale i legure, moguće i da je zbog vremena. Hladan zrak, ili često močenje ruku, pranje suđa i sl. i jednostavno koža ostane vlažna ispod prstenja i izađeš van i hladan zrak dođe i koža se oštećuje. Pantenol u svakom slučaju pomaže.

Sry na ogromnom postu.
Tinchy_09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 15:03   #8243
Ancica, meni se to znalo desavati od sirokog prstenja... udje voda ili sapunica ispod prstena i ako ga ne skidas tijekom takvih akcija onda zna ispod ostati skroz mokro... pa dodje to ljustenja i crvenila. Barem je kod mene tako znalo biti

Poslano sa mog GT-N7000 koristeći Tapatalk
beze is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 15:17   #8244
Nisam alergicna na nikakve metale,bizuteriju itd .. Nego eto jednostavno mi se to pojavilo pa sam se onak malo zabrinula jer u pocetku toga nije bilo i onda se sada pojavljivalo.. Ali kad bolje razmislim nakon pranja ruku itd.mi je uvijek ostalo mokro ispod prstena jer nikad ne obrisem do kraja kak spada pa moguce da je to to. Znaci pri svakom pranju,ciscenju itd. da skinem prstene i kada zavrsim ih stavim nazad ili?
ancica89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 15:39   #8245
Ja ne skidam prstenje tijekom pranja, nego poslije kad brisem ruke samo i njega skinem i prodjem krpom pa ga vratim nazad. Udje ti u naviku i ne ponavlja mi se vise to

Poslano sa mog GT-N7000 koristeći Tapatalk
beze is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2015., 10:26   #8246
Evo da napišem svoje iskustvo sa Zlatarna Opal iz Zaprešića. Znači našao sam model na njegovom webu kakav mi se sviđa i u njega idu kockasti dijamanti koji su puno rijeđi nego okrugli, Opal je imao i kockaste. Dogovorim veličinu i broj dijamanata jer je u originalu imao više i sve može jer se sve radi od nule pa nije problem. Dan nakon dogovora vidim u izlogu neke zlatarne malo drukčiji model i šaljem sliku i opis da bi takav ako nije kasno. Kaže nije i nakon 3 dana dobijam točno to što sam zamislio, čak i boljeg izgleda, certifikat za dijamante i sve expresno sutradan nakon izrade kod mene iako nisam iz Zg.

Tako da za ovu zlatarnu mogu reći sve pohvale, znači on može napraviti doslovno sve što hoćete, donesete sliku i kažete šta bi promjenili i čovjek to napravi savršeno. Probao sam i u Zaks koji ima šta ima, za Lewiko sam čuo dosta negativnih komentara pa nisam htio riskirati a i bili su skuplji tako da je ovo ispalo super i mogu Opal samo toplo preporučiti za bilo kakav nakit. Imaju i gotovih sa dijamantima i sa cirkonima ali ako od toga ne paše ništa onda ga mogu napravit kako god ga nacrtate
PowerUser is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 11:13   #8247
Pozdrav,
ako netko kojim slučajem ima kupon za popust kod zlatara Beriše u Vž sa sajma vjenčanja (a ne planira ga iskoristiti, bila bih zahvalna).

P.S. I zlatari u Zg dolaze u obzir

Hvala!
dobricak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2016., 03:09   #8248
Ima netko.iskustva s ovakvim vjencanim prstenjem?
Ne zanima me konkretno ova "marka" nego vise iskustva...
Htjela bi malo drugaciji vjencani a od svega ponudjenog ovo mi se najvise svidja..https://www.google.hr/search?q=vjenc...MXuaZUzidSM%3A
buba-e is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2016., 00:19   #8249
Quote:
buba-e kaže: Pogledaj post
Ima netko.iskustva s ovakvim vjencanim prstenjem?
Ne zanima me konkretno ova "marka" nego vise iskustva...
Htjela bi malo drugaciji vjencani a od svega ponudjenog ovo mi se najvise svidja..https://www.google.hr/search?q=vjenc...MXuaZUzidSM%3A
Nemam iskustva, ali dijelimo ukuse. I ja bih htjela prsten najjednostavniji, ovako samo s briljanticima, tako da mi ide lijepo u kompletu sa zarucnickim. Medjutim muski prstenovi su mi ljepsi malo deblji, tako da me frustrira kako uvijek idu u kompletu. Jer cim je zenski malo tanji i elegantniji, odma je i muski
madame_tamara is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2016., 01:09   #8250
Quote:
madame_tamara kaže: Pogledaj post
Medjutim muski prstenovi su mi ljepsi malo deblji, tako da me frustrira kako uvijek idu u kompletu. Jer cim je zenski malo tanji i elegantniji, odma je i muski
Pretpostavljam da u dogovoru sa zlatarom lako uparite neka druga dva prstena.
božepetra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 07:41   #8251
Kao sto znate, mi smo vec uzeli srebrne burme medjutim, skicala sam malo ovako bezveze i vidjela divnu kombinaciju crvenog i bijelog zlata... sad pijem dragom krv da ipak uzmemo to zlato, a ovo spremimo za uspomenu jadan on samnom zelim otici vidjeti kako izgleda uzivo, kako stoji na ruci, da li se stapa sa kozom... zuto zlato mi bas previse bljesti i ta opcija nikako ne dolazi u obzir. Vi koji imate crveno i rozo zlato, koliko je postojano? Da li se s vremenom "izlize" kao bijelo? Mislim na zuckastu boju koja s vremenom pocne izbijati van... napisite svoja iskustva

Poslano sa mog GT-N7000 koristeći Tapatalk
beze is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 15:12   #8252
Mi imamo pola bijelo pola crveno zlato i super smo zadovoljni. Nosimo ih tek tri mjeseca, ali za sada je sve pet. Kombinacija je malo neobičnija i nama se jako svidjela, a i na ruci dobro izgleda.
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 16:04   #8253
I meni je prekrasno crveno-roskasto zlato, ali posto planiram nositi skupa zarucnicki i vjencani ne slaze mi se nikako. Zarucnicki mi je bijelo zlato, tanki obruc s kamencicima i ropaz u sredini, tako da ne ide. Ocito jedini stil koji pase je opet bijelo zlato tanko s kamencicima, da izgleda ko komplet.

Dali vi nosite zajedno (planirate nositi) oba prstena?
madame_tamara is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 16:22   #8254
ja na zalost ne mogu, jer je zarucnicki neobicnog oblika pa ne moze nijedan prsten stajat s njim al stavit cu ga na drugu ruku..
buba-e is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 17:10   #8255
Ja svakako planiram nositi zajedno, jedan iznad drugoga, zarucnicki je klasicni tiffany model ali srebrni... bijelo zlato pase uz njega, s mislim da ce i ovo rozo biti lijepo.

Poslano sa mog GT-N7000 koristeći Tapatalk
beze is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 09:13   #8256
Quote:
beze kaže: Pogledaj post
Kao sto znate, mi smo vec uzeli srebrne burme medjutim, skicala sam malo ovako bezveze i vidjela divnu kombinaciju crvenog i bijelog zlata... sad pijem dragom krv da ipak uzmemo to zlato, a ovo spremimo za uspomenu jadan on samnom zelim otici vidjeti kako izgleda uzivo, kako stoji na ruci, da li se stapa sa kozom... zuto zlato mi bas previse bljesti i ta opcija nikako ne dolazi u obzir. Vi koji imate crveno i rozo zlato, koliko je postojano? Da li se s vremenom "izlize" kao bijelo? Mislim na zuckastu boju koja s vremenom pocne izbijati van... napisite svoja iskustva

Poslano sa mog GT-N7000 koristeći Tapatalk
Žuta boja ti ne bi trebala izbijati ako se radi o crvenom zlatu koje je dobiveno legurom, a ne farbanjem žutog zlata crvenim slojem.
Naše prstenje u kombinaciji crvenog i bijelog zlata super izgleda i nakon pet godina svakodnevnog nošenja.
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 17:35   #8257
Svakako bi bila legura, ako se odlucimo na to dragi kaze da sam luda jer smo ipak vec izabrali burme koje su nam i dalje divne divneee... ali problem je materijal... puno ljudi mi je napunilo glavu da se srebro ne uzima za burme, zasto srebro, ono tamni, to je jednom u zivotu... bla bla blaaaa... pa sam se pocela preispitivati... ustvari bezveze... dok nisam naletila na ovu kombinaciju, divno mi je to... a kakve su cijene crvenog zlata?

Poslano sa mog GT-N7000 koristeći Tapatalk

Zadnje uređivanje beze : 13.01.2016. at 18:54.
beze is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 20:21   #8258
Quote:
beze kaže: Pogledaj post
Svakako bi bila legura, ako se odlucimo na to dragi kaze da sam luda jer smo ipak vec izabrali burme koje su nam i dalje divne divneee... ali problem je materijal... puno ljudi mi je napunilo glavu da se srebro ne uzima za burme, zasto srebro, ono tamni, to je jednom u zivotu... bla bla blaaaa... pa sam se pocela preispitivati... ustvari bezveze... dok nisam naletila na ovu kombinaciju, divno mi je to... a kakve su cijene crvenog zlata?

Poslano sa mog GT-N7000 koristeći Tapatalk
Mi smo takodjer trenutno u potrazi za vjencanim prstenjem i odlucili smo se za kombinaciju bijelog i crvenog zlata, ali cemo definitivno potegnut 'preko grane' po njega jer su cijene 40ak % jeftinije od onih koje smo ovdje vidjeli s razlicitim popustima (od 25-30%)
Uglavnom, nama je rečeno da cijena ne ovisi o boji zlata nego o samoj gramaži prstenja
kety is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 20:38   #8259
kad kazete preko grane, na koju drzavu tocno mislite? ahahhaha moj zarucnicki je bijelo zlato, imam ga 2 mj al je stajao u kutijici jos 4 mj prije.. jos uvijek je isti, nadam se da ce takav i ostat :/.)

ja sam mislila veru uzimat, standardni model ali da ima brilijantice (ili sto vec) citavim opsegom..
buba-e is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 20:47   #8260
I ja sam u potrazi za vjenčanim prstenjem. Zaručnički je od bijelog zlata i već se vidi promjena boje, pa me malo strah kako će nam izgledati vjenčani ako i njih uzmemo od bijelog zlata. Koliko sam čitala, paladij je izdržljiv i također se koristiti za nakit. Da li ima netko iskustva s njim? To mi zvuči primamljivo...
Bumblebee7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:42.