Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2012., 00:29   #21
Pitala sam klincezu i kaže da im pogleda radne bilježnice ali da im samo kaže što je unutra dobro i što nije da isprave. Pišu olovkom pa mogu brisati.
Možda ovaj dio s knjigom i bilježnicom štima ali s običnom pisankom definitivno ne.
Možda sam preoštra što se tiče njegova učenja djece engleskog jezika s obzirom na njegov odnos i razgovor s klincima o čemu sam pisala.
Ono najgore je što sam ja učila kroz cijelo školovanje njemački pa me to jako sputava. Znam govoriti engleski, razumijem ga ali opet nisam baš ziher kod svih izgovora pa sam taj dio provjere prepustila tati.
Nikakav testić provjere do danas nisu pisali..
Mislim - ne poznajem učitelja jer na žalost ima uvijek informacije kada ja radim tako da nema šanse da ga uhvatim..
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 09:32   #22
DIP IN
moja je sada drugi razred. u prvom su imali takodjer ovu knjigu iz engleskog. cijelu godinu su samo bojali i bojali. to bojanje je postalo prestrašno toliko da je mala zamrzila engleski. ni jednu jedinu riječ nije naučila tokom cijele prve godine iz engleskog jezika. ništa nisu pisali ni ispunjavali. kada je dobila prvu ocjenu (peticu) ja malu pitam pa šta vam je ocjenjivala, jel bojanje? kaže mala, ne bojanje, dobio je 5 onaj koji se nije tukao u razredu...mislila sam da malo preuveličava dok jednog dana pri kraju sata engleskog jezika nisam čekala ispred vrata. a unutra deračina, skakanje, lupanje, nered....tokom godine dobila je još jednu ocjenu iz urednosti i to bi bilo to iz prve godine engleskog...DA STVAR BUDE JOŠ GORA jednom prigodom im je učiteljica rekla da ovo što imaju za bojanje iz engleskog mogu i ne moraju napravit. sa tom njenom rečenicom su propali svi moji pokušaji da sa malom nešto učim doma.
sad je drugi razred i ima jednu učiteljicu engleskog koja nam dolazi doma jednom tjedno (što me izađe jeftinije nego da je odvodim u neku školu stranih jezika). mala je toliko sad zavolila engleski da jedva čeka da nam ova gospođa dođe doma i da uče.

problem je također taj šta se u drugom razredu naglo okrenila situacija. sada učiteljica zadaje poprilično velike pjesmice za naučit napamet a djeca nemaju pojima šta te rječi iz pjesmica znače
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 10:10   #23
dip in- eto uči po njemu 2 mjeseca, prvašić.učili nazive dijelova tijela, neke pjesmice, nazive vozila(auto, bicikl, bus), cesta....crtaju i bojaju.za svaku nenapisanu zadaći dobe -, za svaku napisanu(obojanu, izrezanu što već) +.voli engleski, ali od vrtića uči engleski i njemački tak da zna i puno više nego trenutno traži učiteljica
lea321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 12:56   #24
Eto i mene sa prvorazrednim problemima... Jebemu, ako je suditi po pocetku, do kraja petog razreda ostat ce mi od kose samo percin na vrh glave, a i taj ce biti potpuno bijel...

OK, do sada su nas morile samo one sitne pizdarijice tipa uciteljica nije u stanju dati narudzbu za potrebe za likovni, matematiku i sto vec bar tjedan unaprijed, nego svaki dan jurcam po ducanima zbog neke sitnice. Da ne spomenem da sam siznula kad je uciteljica maloj prigovorila zbog frizure, kao siske joj idu u oci. Prvo: ne idu. Cak nema ni dugu kosu. OK, ima malo "letecu" kosu, ali jebote, jel' to skola ili kamp navy sealsa?

Ali jucer je moje djete prvi put vidjelo nepravdu na djelu. Rjesavali su neke zadatke iz matematike i neka djeca su na jednom zadatku kiksala. Ne znam da li je i ona medju njima, ali ona je i inace jako pravednicki nastrojena i nepravdu prema drugome, narocito prijateljima, uzima dosta osobno pa nije ni vazno. Uglavnom, uciteljica je samo jednom klincu priznala pogresno rjesenje kao ispravno (trebam li napomenuti da je u pitanju sin jednog poznatog sportasa cija mama i tata od prvog dana guraju neki specijalni tretman i s kojim je vec bilo frke jer jadno djete uopce nije socijalizirano zbog zivota pod roditeljskim zvonom), a svima drugima su za istu gresku smanjeni bodovi. Naravno, moja smizla je dosla kuci pucajuci od revolta.

Ja sam joj objasnila (ne znam koliko uspjesno) da ce se u zivotu puno puta susretati sa nepravdom, da to nije do nje nego do ljudi koji su losi i neposteni i da ce nekad trebati reagirati, a nekad ce na zalost morati progutati i ici dalje. Ona je za ovaj put bila zadovoljna odgovorom, ali ja nisam. Sto joj mogu reci, sto joj uopce trebam reci iduci put, kad ce nepravda biti ozbiljnija, a ona mozda sve vise razocarana?
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 13:31   #25
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ne znam da li je i ona medju njima, ali ona je i inace jako pravednicki nastrojena
Moj je u 5. razredu bio toliko pravedan (ili blesav) da kad bi im profesor podijelio ispravljene testove i rekao da provjere greške - on je znao otić do njega i reći "ali profesore ovdje sam pogriješio, a vi ste mi dali bod"
Danas to više ne radi


Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Naravno, moja smizla je dosla kuci pucajuci od revolta.

Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
da ce nekad trebati reagirati, a nekad ce na zalost morati progutati i ici dalje.


Polako nauči šmizlu da reagira na pravom mjestu u pravo vrijeme na pravilan način
__________________
Povedi me tamo...
Glass S is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 14:33   #26
Što točno znači 'priznala je samo jednom djetetu?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 14:42   #27
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Što točno znači 'priznala je samo jednom djetetu?
Štefi pridružujem se lordovom pitanju.
Ako sam te ja dobro shvatila onda ne može ostati na tome.
Ja nisam nikad marširala u školu, ali sam barem na informacijama ispitala sve sulude navode s kojima su mi djeca dolazila doma.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 15:43   #28
Quote:
Glass S kaže: Pogledaj post
Moj je u 5. razredu bio toliko pravedan (ili blesav) da kad bi im profesor podijelio ispravljene testove i rekao da provjere greške - on je znao otić do njega i reći "ali profesore ovdje sam pogriješio, a vi ste mi dali bod"
mene od nekakve profesorske nepravde više brinu ovakve stvari. u biti šta djetetu reč u ovakvim slučajevima?
vračala sam se sa malom (2.razred) nekidan iz škole u društvu njene 2-3 prije iz razreda. i kaže mama dobila sam prvo 5 iz lektire a onda sam vidila da je učiteljica jednu grešku preskočila. odnila sam učiteljici kontrolni i rekla joj za grešku. ona mi je dala 4 i reka mi bravo...jel da je super šta sam bila iskrena??? a ove 2-3 prije pukle od smija, jesi ti luda, kažu joj....
rekla sam joj super da si bila iskrena i poštena...ali.....progutala sam knedlu dok sam to govorila, jer ne bi tila da bude sprdnja u razredu radi toga...
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 15:51   #29
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Što točno znači 'priznala je samo jednom djetetu?
To znaci (prema mom deristu) da je odredjeni broj klinaca pogresno nesto rijesio - ako sam ja dobro shvatila, oni nisu dobro shvatili sto treba napraviti - a samo jednom klincu je pogresno rjesenje priznato kao ispravno. E sad, da li su svi pogrijesili na isti nacin, to nisam uspjela saznati. Mozda budem danas, kad se mala pravdasica skulira...

Zao mi je, ali iz osobnog iskustva znam da se tu ne moze puno. A i jos nema ocjena, bar nije napravljena neka steta u tom smislu. Ali zao mi je klinke, do sada je nekako bila postedjena tih stvari i sad joj je to prilicno sokantno.

Zapravo mene vise ljuti teacherica koja ih ne pusti na wc ako nekome bude sila tokom sata.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 15:55   #30
Quote:
lana74 kaže: Pogledaj post
mene od nekakve profesorske nepravde više brinu ovakve stvari. u biti šta djetetu reč u ovakvim slučajevima?
vračala sam se sa malom (2.razred) nekidan iz škole u društvu njene 2-3 prije iz razreda. i kaže mama dobila sam prvo 5 iz lektire a onda sam vidila da je učiteljica jednu grešku preskočila. odnila sam učiteljici kontrolni i rekla joj za grešku. ona mi je dala 4 i reka mi bravo...jel da je super šta sam bila iskrena??? a ove 2-3 prije pukle od smija, jesi ti luda, kažu joj....
rekla sam joj super da si bila iskrena i poštena...ali.....progutala sam knedlu dok sam to govorila, jer ne bi tila da bude sprdnja u razredu radi toga...


Ja ne bi rekla ništa, onak ništa važno, nisu usljedili nikakvi "razgovori", pustila sam ga da sam dođe do zaključka kako postupiti.
Danas prešućuje, sam je tako izabrao - ne ulazim u to je li to najispravniji postupak.
Ponekad je to utjecalo na ocjenu ponekad nije - uglavnom nikada nije bi sprdnja zbog toga.
__________________
Povedi me tamo...
Glass S is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 15:57   #31
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Štefi pridružujem se lordovom pitanju.
Ako sam te ja dobro shvatila onda ne može ostati na tome.
Ja nisam nikad marširala u školu, ali sam barem na informacijama ispitala sve sulude navode s kojima su mi djeca dolazila doma.
Ma imam jos dobre 4 godibe za istjerivanje pravde. A i situacija je mutna, a ja sama ne znam sto bih kad je i meni zao tog klinca kojeg su izvukli iz staklenog zvona u kojem je bio 7 godina i ubacili ga da se odjednom snalazi. A djete se samo ne snalazi i pokusava privuci pozornost. Jebote, mali je skoro pa proglasen pravim razbojnikom...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 16:07   #32
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
A i jos nema ocjena, bar nije napravljena neka steta u tom smislu.
U slučaju da je šmizlica u pravu šteta je napravljena bez obzira da li se je ovaj put znanje vrednovalo ocjenom ili ne i nastavit će se radit ukoliko nećete reagirati.

Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Zapravo mene vise ljuti teacherica koja ih ne pusti na wc ako nekome bude sila tokom sata.
Dijete zdravog mjehura i probave koje obavi nuždu tokom odmora bi uistinu trebalo izdržat 45 minuta.
Ukoliko ima nekih zdravstvenih problema nazovi u školu i zamoli da se određeni period tolerira odlazak na WC tokom sata.
__________________
Povedi me tamo...
Glass S is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 18:02   #33
Gle, klinci ce sa nepravdom susretati i tu nema pomoci. Meni je vaznije da ona zna prepoznati nepravdu, da zna da je to nesto lose i da nauci kad reagirati i kako, a kada progutati i zasto. A za istjerivanje pravde i intervencije kod uciteljice ce.jos vjerojatno biti prilike.

A glede mjehura, oni su prvasici. Zaborave otici pod odmorom. Ili ne reagiraju dok im nije frka. Ne mislim da treba biti pravilo, ali ako se dogodi... Jebate, ja se nekad nalijem kavom ili vodom, odem svakako prije nekog sastanka, voznje, odlaska u ducan, a onda me za 20 minuta stisne da mislim da ce zavrsiti u cipeli, a gdje se nece dogoditi djetetu.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 18:10   #34
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
A glede mjehura, oni su prvasici.

Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Eto i mene sa prvorazrednim problemima... Jebemu, ako je suditi po pocetku, do kraja petog razreda ostat ce mi od kose samo percin na vrh glave, a i taj ce biti potpuno bijel...

Shtefy - iz tvog upisa sam shvatila da se radi o prvorazrednom problemu jedne petašice.
Slažem se za prvašiće bi trebalo bit malo više razumijevanja.
__________________
Povedi me tamo...
Glass S is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 18:45   #35
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
To znaci (prema mom deristu) da je odredjeni broj klinaca pogresno nesto rijesio - ako sam ja dobro shvatila, oni nisu dobro shvatili sto treba napraviti - a samo jednom klincu je pogresno rjesenje priznato kao ispravno.
Djeca su sve to vidjela uspoređujući ispravljene testove?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 22:26   #36
Dobro došli novi članovi tima zbunjenih, zabrinutih roditelja:klap:
Ja sam već u fazi da noću sanjam kako se je roditeljski i ja se hrabro dižem iz školske klupe i govorim razrednici sve što je ide..
Ali, onako glas mi se lomi, nikako da sve izgovorim...
Još samo da sanjam da sam došla u školu bez gača i to će biti početak ili kraj mojih noćnih mora

Neki dan je dobila jezikovu juhu da sjedi na ušima. Ne bi ništa rekla da nije to rekla i nama roditeljima jer zamislite prošle šk. godine nismo zapamtili da ona očekuje nešto na početku ove školske godine.
Tako da sam ja onako malko frustrirana što se uopće ne vidi
Rekla bih sada jedan prosti naziv za nju ali ne smijem
Reći ću samo da ju lupa klimaks..
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2012., 09:32   #37
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Djeca su sve to vidjela uspoređujući ispravljene testove?
Koliko ja cujem od klinke, uciteljicin nacin je da sve komentira. Ma gle, ja zapravo nemam pojma, balavica mi i inace razveze zbrda-zdola kad je uzbudjena, a vjerojatno sam njenu pricu prihvatila jer smo svi mi imali priliku vidjeti (prvi dan skole, roditeljski...) da spomenuti malac ima specijalni tretman. Ja sam inace sportski potpuno rastrojena i nisam imala pojma da je klinac dijete neke face dok mi dragi nije rekao, ja sam cak pomislila da je malac mozda nesto bolestan ili sl. i da je zato tako dramaticno oko njega.

Gle, jasno je meni da tu ima puno subjektivnog, nedokazivog i svega svakakvog. Ja bih samo da cujem neki pametni prijedlog kako da klinki objasnim da nepravda na svijetu postoji, da ce je i ona pun puta osjetiti i da nekad nece moci bas nista po tom pitanju, a da joj ne ubijem volju za skolu. Jer za sada u skolu odlazi sa odusevljenjem i kaze da obozava ici u skolu.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2012., 16:11   #38
Quote:
Glass S kaže: Pogledaj post


Dijete zdravog mjehura i probave koje obavi nuždu tokom odmora bi uistinu trebalo izdržat 45 minuta.
Ukoliko ima nekih zdravstvenih problema nazovi u školu i zamoli da se određeni period tolerira odlazak na WC tokom sata.
Moja se zbog ovoga popiškila u gaće.

Kaže da su oba wc-a stalno zauzeta - premalo ih je za previše djece.

Za prvake ipak treba malo više razumjevanja.



Shtefy - naučije da ako misli da nešto nije u redu neka pita učiteljicu što i kako. Mi smo to uvijek u razredu radili. Onak netko kaže "a zakaj je njemu ovo točno a meni to isto nije točno" i odmah svi počnu graktati "zakaj? Zakaj?"
Tako će se tome lakše stati na kraj nego da roditelj dolazi u školu zbog jednog zadatka - ili situacije koju teško može potvrditi a učiteljica će je vjerojatno izbanalizirati.

Također treba uvijek uzeti u obzir da djeca znaju pretjerivati.
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2012., 18:36   #39
Quote:
stihaa kaže: Pogledaj post
Shtefy - naučije da ako misli da nešto nije u redu neka pita učiteljicu što i kako. Mi smo to uvijek u razredu radili. Onak netko kaže "a zakaj je njemu ovo točno a meni to isto nije točno" i odmah svi počnu graktati "zakaj? Zakaj?"
Tako će se tome lakše stati na kraj nego da roditelj dolazi u školu zbog jednog zadatka - ili situacije koju teško može potvrditi a učiteljica će je vjerojatno izbanalizirati.
Ovo baš ne pokriva svaku moguću situaciju, ali mi se definitivno sviđa!

Quote:
Također treba uvijek uzeti u obzir da djeca znaju pretjerivati.
Pričaj mi o tome, klinka mi je prava drama queen... Naročito kad nešto smatra nepravednim. Bem ti malu pravdašicu, ukopa se sa sve četiri i taka šmrkava već zna argumentirano raspravljati. Uh, što me sve još čeka...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 02:11   #40
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Tako da sam ja onako malko frustrirana što se uopće ne vidi
Ribež, meni se čini kako bi trebala nekako naći načina da uspostaviš dobar odnos s učiteljicom, ili barem da je poštuješ u njenim oblastima i ovlastima . Radi svog djeteta, da joj ne preneseš taj loš stav, mislim da bi joj to moglo dosta štetiti.
hausfrau is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:28.