Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2017., 19:41   #221
Ona je povukla potez očajnice, tak to meni djeluje. A to što je vrhunski odblefirala je druga stvar. Nakon svega, treba i nastavit živjeti uvjerena da si odradila pravu stvar, uz pokoje tapšanje po ramenu.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 19:47   #222
valjda se takvih dvoje mora i naći,
meni ova priča izaziva tihu jezu
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 19:54   #223
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Nakon svega, treba i nastavit živjeti uvjerena da si odradila pravu stvar, uz pokoje tapšanje po ramenu.
... i uz muža kojeg ne poštuješ

To se meni čini najgore od svega, ovako na prvu loptu. Nije ni čudo da se onda dešava ono što si prije navela - da se neke ne mogu više zaustaviti u svom kontroliranju druge strane, braka i čitavog njihovog života - kad nemaju poštovanja prema osjećajima, željama i potrebama partnera i povjerenja u njegove odluke.
Loonie. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 20:02   #224
Quote:
Didulina kaže: Pogledaj post
Prođu tako 2 mjeseca da se nismo vidjeli. Prvi put. U cijelom ovom vremenu otkad se poznajemo. Zovem ga jedno jutro, molim ga da mi kaže koji vrag se događa jer već polako ludim, na što mi on odgovara da je nekog upoznao i da želi s njom pokušati i da je najbolje da prekinemo svaki kontakt...
Ovo je preužasno, Jako mi je žao :-( Nemam savjeta. Tak lik je nevaljao i zao. 5 godina?!?
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 20:06   #225
Jel to zbilja tak strašno?
A) ako postoji jedna osoba kojoj možeš reć gle glup si, molim te daj se skuliraj to bi valjda trebala bit ta naša druga bolja ljepša kakva već polovica
B) da je bila velika ljubav ili velika strast ili velika zaluđenost u pitanju lik bi otišao bez obzira na sve

I da kvotam post koji zaslužuje Bridget Jones Award za optimizam i "sutra je novi dan" pristup.


Quote:
jelena-85 kaže: Pogledaj post
u ponedjeljak je novi dan, novi tjedan, a ti sad već imaš i novu frizuru i liniju i garderobu, a i malo više samopouzdanja jer su ti ga popravile prijateljice vikend prije s riječima "on je kretenčina", "ima frajera ko grbavih drva" itd..
negdje između ručka i kave na poslu, počinješ primjećivati da te muški kolege škicaju i shvaćaš da nisi za baciti..i da on nije jedini, i da tvoja sreća ne ovisi o njemu..

sretno!!!
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 20:13   #226
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
B) da je bila velika ljubav ili velika strast ili velika zaluđenost u pitanju lik bi otišao bez obzira na sve
Ne mora biti, možda je prevladala grižnja savjesti, obzir prema djeci, krediti...nisu svi muškarci raspamećeni sebičnjaci. Ponekad i oni stave vlastitu sreću u drugi plan.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 20:20   #227
Da.

No cini mi se da toj zeni iz primjera to nekako niti nije bitno. Nema veze je li bespomocno zaljubljena pa ne zeli vidjeti i zivi u svojoj ideji (balonu od sapunice) idealnog braka. Ili je pak toliko sebicna da joj nije bitno kako se on u stvari osjeca.
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 20:23   #228
Quote:
Didulina kaže: Pogledaj post
A najgore je što mi nedostaje. Što mi nakon svega nedostaje da ga nazovem i ispričam mu dan, da mu pošaljem tu i tamo neku porukicu, da ga pitam šta radi, kako je... Ja još uvijek ne mogu vjerovati da je to to, da se više nikad nećemo čuti, vidjeti, razgovarati...

Molila bih da pišu oni koji su bili u sličnoj situaciji, najbolje oni koji su se razveli ili prekinuli dugogodišnje veze, stvarno trebam koji savjet kako dalje, kako se sastaviti nakon totalnog raspada života. Uistinu mi ne koriste linkovi za banke sperme i slične gluparije.
Ja sam prije 5 mjeseci prolazila kroz prekid veze koja je trajala 12 godina (on je našao drugu i ostavio me u drugom gradu netom prije Božića na adventu..)

U potpunosti te shvaćam kako se osjećaš, skroz mi je to još friško.

Evo kako sam ja napravila, s tim da sam u tim trenucima radila kako sam najbolje znala..

- nisam mogla spavati, jesti ni funkcionirati, stoga sam otišla doktorici koja me saslušala (hvala joj) te sam dobila tablete za spavanje (jednu kutiju), tablete za smirenje (jednu kutiju) i antidepresive koje i sada pijem
- odradila sam što sam morala na poslu a zatim sam bila na godišnjem tri tjedna, tada nisam izlazila jer sam samo htjela biti sama
- tablete za spavanje pila sam samo kad bih znala da neću moći zaspati
- samoća mi je odgovarala, i tu sam najviše plakala, ali i nadala se (da će se on javiti blablabla...)
- onda sam nekoliko dana skupljala stvari po kući - naše zajedničke slike, poklone, sveeeee što me podsjeća na njega... slike sam izrezala s njegovim škarama, pobacala, stvari bacila, poklone, sve, osim samo par stvari ... rokovnika (jer mi se nije dalo prepisivat) i jedne super torbe koju sam si sama izabrala a on ju je samo platio i još par nekih svakodnevnih stvari
- robu koju mi je kupio sam hitila
- Uglavnom, bacila sam 98 % toga i to je super. I još sam slikala kak je to sve u kanti za smeće
- smršavila sam 9 kila i prestala se prežderavat kao što sam činila s njim u vezi
- e, onda je prošao godišnji pa sam se primila posla, ali i dalje nisam izlazila baš puno
- nakon neka 2, 3 mjeseca od prekida počela sam izlaziti van na cuge, kave, kino, grad, shopping, kupila novu robu, ali sam i dalje patila dosta
- nakon 3 i pol mjeseca od prekida sam ga srela i okrenula glavu od njega i prudužila dalje dok je on zbunjen sjedio u autu i čudio se zašto ga neću pozdraviti
- e, tu sam malo počela piti previše i puuuuno ići okolo
- sada, pet mjeseci nakon prekida... sviđa mi se netko i iskreno,

sretna sam jer me ostavio i jer se ta agonija prekinula. Samo mi je učinio uslugu. Uopće ne želim s njim djecu. Čak tu curu s kojom je i pomalo žalim. Ali neka joj ga.

On je za mene mrtav i nemam ni riječ da mu kažem. Ništa.
Čak si ponekad znam vizualizirat ga i onak pojma nemam ni kak izgleda više u detalje. Super osjećaj.

Neću reć da sam preboljela 100 %, sigurno će me još srce stisnuti zbog njega. Ali to je normalno.
dorothyzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 20:42   #229
Sve to stoji, samo nemojte pobogu kupovat kožne hlače. Nikome one ne trebaju.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 21:11   #230
Quote:
dorothyzg kaže: Pogledaj post
i prestala se prežderavat kao što sam činila s njim u vezi
Hm...
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 21:19   #231
A vi koje ste smršavile, napravile mejkover, otpjevale Gloriju Gaynor i s glavom gore krenule dalje..koliko imate godina? Jer lakše je oporaviti se od prekida kad si u 20-ima. U 30-ima je već druga priča. Meni dođe fizički zlo od bivanja na tržištu u ovim godinama.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 21:40   #232
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
Da.

No cini mi se da toj zeni iz primjera to nekako niti nije bitno. Nema veze je li bespomocno zaljubljena pa ne zeli vidjeti i zivi u svojoj ideji (balonu od sapunice) idealnog braka. Ili je pak toliko sebicna da joj nije bitno kako se on u stvari osjeca.
Ja bi isto tako rekla da očito ne osjeća previše kad ga je jedna rečenica uvjerila u to
Mislim da nema toga šta bi me natjeralo da raspakiram kofere... onog trena kad pomislim trebala bih se spakirat tu je vec debelo gotovo
Dakle, ništa bolje očito nije ni zaslužio...

Btw. harpijo, cinizam ti izvrsno stoji
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 21:51   #233
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Meni dođe fizički zlo od bivanja na tržištu u ovim godinama.


Pojma nemam.

Nekako imam osjecaj da, kad bih se sad 'rasparila' (42), se vise ne bih imala zivaca 'uparivati'.


Netko je na pocetku savjetovao da je vrijeme da pocne gledati druge ljude.
Sto to tocno znaci 'gledati druge ljude'?




U ovim godinama pojma vise nemam kako se peca nekakva veza.........a da nije snelsex.
(ne sjecam se, ne-sje-cam, neeee-sjeeee-caaaaaam.... )

No to je sad vec sasvim druga tema.
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 21:57   #234
Ja sam se ranije, u mlađim danima, teže "oporavljala".
Sad mi više ne pada na pamet plakati i čamiti u kući za nekim.
Život je prekratak za to.
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 21:58   #235
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
Dakle, ništa bolje očito nije ni zaslužio...
dal da udarim šakom o stol jaaaa... ili to jednoj ženi ne treba?! dal da kažem ti ja u lice sve?! što god je da je, borilaaa sam seeeeeeeeeeeee!

__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 22:05   #236
Meni je tako jadno nekoga zadržavati na silu. Nema te djece, kredita, stana zbog kojih bi ga nagovarala da ostane jednom kad bi me prevario i spakirao kofere. I kako možeš uopće biti s nekim za koga znaš da je s tobom na silu, ne iz ljubavi i želje da dijelite zajednički život? Možda sam ja još stara romantičarka, ali za mene je jedino ljubav razlog zajedničkog života, ništa drugo. Ja želim mm uz sebe svaki dan jer se osjećam bolje z njega, želim s njime dijeliti svaki trenutak (dobro, ne dijelimo baš svaki trenutak, ustvari vidimo se tek navečer kad on završi s poslom, ali se vidimo svaki dan, čujemo u toku dana, imamo zajedničke planove i veselimo im se).
Što se tiče bivanja na tržištu, kad bi mene mm sada ostavio, ja mislim da bi mi trebalo vremena i vremena da se oporavim, a imam osjećaj da mi više ne bi palo napamet uparivati se. Eventualno naći nekoga da zadovoljim sexualne potrebe.
Zubicaljubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 22:17   #237
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
...koliko imate godina? Jer lakše je oporaviti se od prekida kad si u 20-ima. U 30-ima je već druga priča. Meni dođe fizički zlo od bivanja na tržištu u ovim godinama.
A-a. Dame se ne pita za godine.

37.

"Bivanje na tržištu" me uopće ne plaši jer je uvijek neki muving, čak i kad sam ukurčena, blijeda, nabrijana, umorna i dekintirana uvijek je tu neki interesent koji bi se uvalio pored mene. Ali pomisao na to da bih se mogla zaljubiti ali ono za istač i onda prekinuti e od toga se već userem.


Zadnji prekid kad sam bila ufurana u tipa je završio otprilike ovako, prekinemo (tj ja prekinem) skuliram se, smirim se, mislim da sam dobro, dođem kod frendice na posao na kavu i samo tijekom razgovora počnem plakati. Ona ništa ne razumije, dapače još mi veli da ne kuži radi čega sam si dozvolila da se dovedem u takvo stanje radi jednog muškarca a ja ne mogu prestati plakati, ono, nekontrolirani plač. Maskara mi curi niz lice a nemam si u kaj ispuhati nos. Na kraju je frendica našla salvetu koja joj je ostala od ćevapa koje si je naručila za gablec pa time tapkam po mokrom i natečenom licu da se malo dovedem u red. Ostatak dana sam naravno sva skurcana jer ono u pravu je - zašto sam si dopustila da se dovedem u to stanje radi muškarca (tj. radi bilo koga).

Mislim da ne bi preživjela opet takav scenarij, brijem da bi me šlagiralo.

Nekad si zbilja mislim da je bolje ovako, povremene vezice i seks bez ozbiljnog vezivanja bez padanja na dupe pa kad prekinete eventualno osjećaš samo iziritiranost ko nakon uboda komarca ali nema prave boli.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 22:24   #238
Angry

Vidim, u motu si

Ja zaključih da ako se za nešto treba boriti, ne hvala
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 22:42   #239
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post

Mislim da ne bi preživjela opet takav scenarij, brijem da bi me šlagiralo.
Nekad si zbilja mislim da je bolje ovako, povremene vezice i seks bez ozbiljnog vezivanja bez padanja na dupe pa kad prekinete eventualno osjećaš samo iziritiranost ko nakon uboda komarca ali nema prave boli.
Ako te više strah boli od prekida negoli možebitne samoće/neimanja partnera onda da, to je bolje.
Osobno mi je želja za nekime bila jača od moguće boli. Bol dođe i prođe, dio je života, bolit će nešto kako god se okrene.
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 23:06   #240
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Nakon što smo se svi dobro nazafrkavali na tu temu, generalni zaključak je bio "pametna žena, nije dozvolila da blesan napravi pizdariju. vidi ih sada, šeću treće dijete"..
Nema tu ništa pametno. Mislim, nije to brak kakav ljudi trebaju priželjkivati/održavati (za mene).
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:04.