Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2017., 17:07   #1961
8 mjeseci. Kad su joj i samoj postale zanimljive slike iz slikovnica onda je pocela i slusati.
Acha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 17:12   #1962
Imam pitanje za mame i tate koji zive u inozemstvu. Da li ste djeci kupovali slikovnice/knjige na hrvatskom i da li im je to pomoglo prilikom ucenja pricanja/citanja/pisanja hrvatskog? I kako odluciti koje slikovnice/knjige kupiti na hrvatskom, a koje na jeziku zemlje gdje vec jeste?
Acha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 18:18   #1963
Quote:
Acha kaže: Pogledaj post
I kako odluciti koje slikovnice/knjige kupiti na hrvatskom, a koje na jeziku zemlje gdje vec jeste?
mislim da komotno neke priče po želji možeš kupiti na oba jezika. neka dijete čuje, uči i uspoređuje. ne znam o kojem jeziku se radi ali vjerujem kak bi bilo zanimljivo tako čitati neke klasike poput braće grimm ili andersena.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 18:35   #1964
Kod nas je engleski u pitanju tak da se sigurno puno toga moze naci na oba jezika. Ovo mi je skroz dobra ideja, ista knjiga na dva jezika, hvala.
Acha is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 19:01   #1966
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Pastele u strajku super, super, super! i taman za mojeg koji vise voli sve crno-bijelo crtat, a ne voli bas farbat. Hvala redCat na preporuci, mislim da si ti stavila link?
Molim i drugi put
Svakako uzmite i Dug put kući
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 10:57   #1967
Odlična slikovnica
preporučam za djecu koja si pročitala klasične bajke sa zlikovcem Vukom

http://www.gkmm.hr/wordpress/wp-cont...vuka_cover.jpg
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 21:42   #1968
Najdrazi pisac vec dugo Balog, sad smo na Ja, magarac I doslovno se place od smijeha, Bedake za muskarce vec napamet znaju.

Veseli zemljopis nosili na more pa citali pred tunelom Ucka o Uckoj, o Velebitu, Dobri... treci put posuđujemo.

Super je mlađem Blanka Pašagic, zadnje smo uzeli O misu, slonu I ljutom bombonu. Vole se pjesmice.

Citali Macka z Voloskega Elizabet Jovanovic, prvo sam se prisjecala dijalektologije s faksa I sebi prevela neke rijeci, a onda njima. Reakcija mi je bas dobra, a Ruzic je predivan ilustrator. Nije mu ni mjuza losa.

Slijede Neparozderi.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 23:37   #1969
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
a Ruzic je predivan ilustrator. Nije mu ni mjuza losa.

i napravio je naaaaaajljepsi kisobran na svijetu (i macak i volosko su na njemu)
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 23:57   #1970
Da, prekrasan je. Jednom bih si ga kupila. Vidjela sam I Morcica.

Tip bas djeluje pitomo I dobro. Steta sto to tako slabo bude popraceno. Jedva sam nasla primjerak za poklon.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 10:53   #1971
Moram pohvaliti slikovnice Volim citati iz Lidla. Odlične su, pricice su dobre i kratke, a nakon svake su pitanja da se vidi kaj je klinac zapamtio.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 12:17   #1972
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Moram pohvaliti slikovnice Volim citati iz Lidla. Odlične su, pricice su dobre i kratke, a nakon svake su pitanja da se vidi kaj je klinac zapamtio.
Bas sam ih jucer ugledala ali nisam imala vremena prelistavati. Ima ih vise vrsta jel tako?
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 13:17   #1973
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Moram pohvaliti slikovnice Volim citati iz Lidla. Odlične su, pricice su dobre i kratke, a nakon svake su pitanja da se vidi kaj je klinac zapamtio.
+1 mi uzeli za 1. razred. Odlična knjigica za početnika. Kratke, jednostavne rečenice, ne predug tekst. Nema tu nekakve književne veličine, ali super tekstići za početnike, a kviz na kraju svake pričice je
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 14:53   #1974
moj trenutno guta garfield stripove sa kioska. pričice su kratke i smiješne (barem njemu).
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 18:07   #1975
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Bas sam ih jucer ugledala ali nisam imala vremena prelistavati. Ima ih vise vrsta jel tako?
Da, ima za prvi, drugi i treci razred. Prvo sam kupila ovu za prvi razred, klincu je bilo zanimljivo, a mene je zanimalo moze li odgovoriti na pitanja koja idu uz price za vise razrede, malo po malo, pokupovali smo sve 4. Za teci razred su price duplo duze.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 13:07   #1976
Za vecinu nista novo, ali mi smo otkrili Price s Vocne farme.
Odlican koncept. Em taj moment price-okretalice, em potrga za patkom .
A odlicna je i podjela teksta na velika i mala slova. Mala uziva desifrirajuci slova u "svojoj" recenici. Naravno i price su ok. Hrdju obozavamo .
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 15:00   #1977
Super je Vocna farma! ☺ i mi volimo Hrđu i patkicu.. I traktor ujaka Tome ☺ voljela bih naci vise takvih slikovnica. Meni su opcenito sve iz Planeta Zoe prekrasne (Kastor, Kokos, Mano i Dado...) i vidim da mu drze paznju i bas prati sa zanimanjem.
Jos malo cu pricekati pa uzeti i Guzvu u povrtnjaku. Mislim da je ipak za malo starije.
__________________
Leave the gun. Take the cannoli.
essence is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 20:43   #1978
Eh, da prijavljujem i Pastele u strajku. Najveći plus je sto je dobio hrpu ideja za crtati ☺
__________________
Leave the gun. Take the cannoli.
essence is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 20:16   #1979
zla povijest svijeta
po meni nije za djecu ispod 10-12god, iako je dijete ispod 8 citalo i uzivalo.
pa sada vidite (meni se knjiga jakoooo svidja)
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 21:58   #1980
Moja će sad u treći razred, obožava knjige iz ciklusa Kronike iz Narnije, nakon toga je čitala Cirkus Mirandus i sad želi Pax. Malo je netipični čitač.
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:43.