Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Internet biznis

Internet biznis Zarada i poslovanje na Internetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2016., 16:12   #181
Slabo

https://www.youtube.com/c/Baby-hazel-game
13000 pretplatnika, 13.000.000 pregleda, 15.000 prikaza dnevno, dnevna zarada 1euro
__________________
igre i igrice
Slope
cipek1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 21:11   #182
Kako postavit na svom youtube kanalu opciju da se onemogući drugima komentiraanje svih uploadanih video clipova ?
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2016., 12:01   #183
Quote:
antik kaže: Pogledaj post
Kako postavit na svom youtube kanalu opciju da se onemogući drugima komentiraanje svih uploadanih video clipova ?
A da probaš u gogole upisati How To Disable All Comments On YouTube ili nešt slično?
__________________
igre i igrice
Slope
cipek1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 22:13   #184
How To Disable All Comments On YouTube

tnx!!!

radi
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 18:41   #185
Bok svima. Evo imam jedan problem kao većina nas. Trebao bih podići 220 eura sa Adsense(Youtube) preko Western Union 23 ovog mjeseca i do sad već sam podizo maksimalno do 120 eura na istu foru, u pošti WU. Kaj mislite do koje cifre bi mogo ić a da Adsense ne podigne upit za TAX ID. Jel ima neko iskustva sa time i kako to možda zaobići? Kaj mislite o ovim alternativama umjesto Adsense za Youtube, jel ima neko iskustva sa time? Ima prevara ali ima i poštenih kompanija. Neke dozvoljavaju Payoneer,PayPal, US Bank Account itd. Jel fakat neda mi se plaćat porez na to. Pa kaj bu mi ostalo.
Vordas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 20:19   #186
Kreirao sam youtube kanal danas. Prazan je.
Prijavio sam se za monetizaciju na AdSense ne znajući da trebam ispuniti uvjete o broju pregleda, subscribera itd.

Dobio sam odgovor:

"The AdSense account linked to your YouTube channel Slav Slavko was successfully changed. All future payments will be processed through this new AdSense account."

Dakle, sad mogu postavljati video zapise i zarađivati, ako sam shvatio.

KAKO?
Savjetnik u GNK is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 09:02   #187
Quote:
cipek1981 kaže: Pogledaj post
https://www.youtube.com/c/Baby-hazel-game
13000 pretplatnika, 13.000.000 pregleda, 15.000 prikaza dnevno, dnevna zarada 1euro
Evo da komentiram post iznad ali i općenito zaradu na youtubeu preko partnership programa - nije to neki bajan posao.

Mrvice su to! Po meni jedino isplativo je ako se sklopi neko sponzorstvo ali samo zarada od adsensea je doista jako mala.

Treba imati neku jako dobru ideju, jako veliku posjećenost i imati sreće da vam se javi kompanija koja će vam ponuditi sponzorstvo. Treba izabrati neku dobru nišu.
deckozgslavonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 11:42   #188
Quote:
deckozgslavonac kaže: Pogledaj post
Evo da komentiram post iznad ali i općenito zaradu na youtubeu preko partnership programa - nije to neki bajan posao.

Mrvice su to! Po meni jedino isplativo je ako se sklopi neko sponzorstvo ali samo zarada od adsensea je doista jako mala.

Treba imati neku jako dobru ideju, jako veliku posjećenost i imati sreće da vam se javi kompanija koja će vam ponuditi sponzorstvo. Treba izabrati neku dobru nišu.
Pozdrav, hvala na odgovoru. Ne razumijem ovako pesimistične stavove. Da, zarada je mala. I sigurno treba potrošiti puno truda da bi od AdSensea imao za lijep mjesečni barem džeparac, da ne govorim za plaću. Ali zar se nešto drugo može očekivati?

Dok se ne uhodam kako treba, bit ću zadovoljan s mrvicama. Planiram napraviti edukacijsko-tehnološki kanal. Imam dosta ideja ali konkretan plan sam tek počeo raditi. Moram to ukomponirati u dobar program.

I youtube nije jedino što planiram raditi. Otvorio bih portal slične tematike, možda negdje i.blog, s obzirom da i tako i tako konstantno serem po internetu nešto.

No dobro, ono "KAKO" je zapravo trebalo biti "ZAŠTO". Jer evo, i youtube mi je potvrdio da sam partner s njima a profil mi je prazan potpuno. Zbilja ne razumijem, ranije na temi sam čitao priče o raznim uvjetima.

A na postavkama nekog bloga sam pročitao da moraš biti aktivan pola godine kako bi te AdSense razmotrio. Ništa mi nije jasno.
Savjetnik u GNK is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 17:48   #189
Neka te ne obeshrabri moj post ili nečiji drugi - moj komentar je isključivo da ljudi ne imaju prevelika očekivanja.

Da kombinacija portala, web stranice sa youtube kanalom, a tu su naravno i društvene mreže je odlična stvar.

Vjerujem ako bude zanimjiv sadržaj da će sigurno biti uspjeha.

Velika je i vjerojatnost da će se kompanije same javiti ako bude dobar sadržaj kako bi bile sponzor.

A to je onda već ozbiljan novac.

Svakako sretno!
deckozgslavonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 18:15   #190
Mnogi misle da će olako skupiti lovu na AdSensu što nije baš tako za to treba puno volje rada i vremena.
Danas početi ispočetka i računati na zaradu je kao dobiti loto a razlog je što smisliti a da drugdje nema ili da vaše bude atraktivnije i kvalitetniji sadržaj.

Što se tiče sponzorstva na to možeš 99% zaboraviti, ja koristim AsSense 11.5 godina i u toliko godina sam imao sponzorstvo samo 1 godinu a imam preko 300,000,000 pojavljivanja ili 200.000,000 prikazanih stranica.

Ja sada da počinjem nema šanse da bih uspio, to je moj zaključak ali svakako vrijedi pokušati i isprobati ako se ima slobodnog vremena.
BatmanBg is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 07:01   #191
Quote:
deckozgslavonac kaže: Pogledaj post
Evo da komentiram post iznad ali i općenito zaradu na youtubeu preko partnership programa - nije to neki bajan posao.

Mrvice su to! Po meni jedino isplativo je ako se sklopi neko sponzorstvo ali samo zarada od adsensea je doista jako mala.

Treba imati neku jako dobru ideju, jako veliku posjećenost i imati sreće da vam se javi kompanija koja će vam ponuditi sponzorstvo. Treba izabrati neku dobru nišu.
Ma zanemari taj kanal. Kupljeni pogledi, komentari.... užas. Dva popularna videa koja vjerojatno imaju 3rd party claim pa ne zarađuju ništa, a od ostalih uploada samo par tisuća u mjesec dana. I svi su kratki! Najviše se zarađuje na dužim videima koje gledaju Amerikanci, Njemci, Britanci, Kanađani itd...
Clam is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 11:57   #192
Evo da se malo nadovežem na temu. Imam svoj kanal i jedno skoro godinu dana nisam uključio monetizaciju.
Mislio sam, ma ne mogu sa tako malo pogleda zaraditi sigurno moram imati hrpu subscribera. A ali nagovorili me ajde uključi da vidiš koliko se da zaraditi. I uključio prije mjesec dana.

Prvih tjedan dana ništa, doduše kanal sam malo zanemario iako sam u startu imao za početnika na K pogleda. I sad krenuo opet ništa od K odnosno sad i prvi polako ide. Ali u jedva mjesec dana, polako nakon tjedan dana po par centa počeo se skupljati. I sad na svom adsens računu imam prvi Euro i nešto tako da, da se! Samo treba što više uplodati kvalitetnog sadržaja.
__________________
Sorry for typos.
oss is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 13:09   #193
https://www.youtube.com/channel/UCkw...8agokoXHE_kuEg

YouTube kanal za obrazovanje. Osnove Elektrotehnike kak se predaju na TVZu, ali se na sličan način predaju u cijeloj regiji. Prosjek pogleda dnevno 200+, circa 24h sata reproduciranog materijala svaki dan skoro 400 pretplatnika, 40 novih svaki mjesec. očekujem stalni blagi rast popularnosti kanala

kako se postavi više reklama na duži video?
__________________
がんばれ
Kronični Vlado is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 10:20   #194
https://www.youtube.com/channel/UCZ6...VtpiKyUBd1jYZw

Isto tako smo krenuli. i pomalo kapne tu i tamo koji eur. Treba biti uporan. Istrazivati, mjenjati. ali najvažnije biti uporan.

Knit long and prosper
inzagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 09:29   #195
Pokušat ću i ovdje sa svojim pitanjem pa se nadam nekom savjetu.

Imam kanal na YT, nekoliko videa, vlastite snimke, no nekoliko ih je sa napomenom o autorkom pravu. Pošto bih htjela uključiti monetizaciju, nemam još AdSense, jer bih prvo htjela maknuti ta videa. Pošto dosadašnji kanal nije na moje ime, htjela bih napraviti novi kanal, ali sa istom email adresom, čak sam mislila da se to može, međutim to je na Google+ pa nisam sigurna da li je to ono što ja mislim. Ne bih da si zakompliciram život.

Pošto prebacivanje videa iz kanala u drugi kanal ne ide ni na koji način, bit ću prisiljena da obrišem videa sa autorskim pravima, koja su isključivo zbog glazbe (snimke su plesnog sadržaja). Da li moram novi email kreirati za novi kanal, dok pišem mislim da je to i logično.

Ako obrišem videa sa a.p. postoji opcija da promijenim ime kanala što bi mi uvelike pomoglo da ne izgubim podatke o gledanosti ostalih videa.

I posljednje pitanje više radi sigurnosti, ako uključim potom monetizaciju, moram li prije imati Adsense ili ako se ukaže potreba. Vaša su iskustva različita pa ne mogu točno znati što moram poduzeti po tom pitanju. Nije da želim žarko zarađivati na njima, ali kad već stavljam svoja videa, poneki džeparac bi dobro došao penzioneru.

Hvala na savjetima.
Frog&Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 09:30   #196
imam youtube kanal nekih 5 godina...najstariji video iz 2012 od tad do danas sam sakupio nekih pola miliona pregleda i 230 subscribera bez neke posebne promocije kanala ili videa
monetizaciju sam međutim započeo tek ovog mjeseca i za 22 dana sam uspio zaraditi nešto manje od 7 dolara na 4800 pregleda i 129 klikova na reklame

znaci da sam youtube-u poklonio vise od 500 dolara za tih pola miliona pregleda što i nije puno al bih vise volio da su zavrsili u mom džepu

zaradu manje vise 90% donosi jedan video koji je na engleskom a nacin na koji youtube placa jos nisam provalio....nekad za 280 pregleda i 10 klikova dobijes 0.10 a drugi put za 45 pregleda i 2 klika citav dolar i to na pocetku dana ....ustanes izutra, palis komp....kucas adsense....kad ono ceka te citav dolar....dobar osjecaj koliko god bio u pitanju smjesan novac ...zarađen je bez mnogo truda

p.s.

niposto ne klikati na reklame po vlastitom videu ni sa ukljucenim proxyima vpn-ima ...google sve zna i u najboljem slucaju ce vam samo oduzeti to sto ste zaradili laznim klikovima
mr nice is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 19:08   #197
Kliktanje na svoju reklamu je instant ban. A onda si hebo ježa.
DarkBlue22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 11:04   #198
Ovako, imam dva YT kanala.
Jedan je stariji i već dvije godine je spojen sa Adsense, novac sjeda na devizni račun u banci.

Nedavno sam otvorio novi YT kanal, i taj novi kanal sam uspio monetizirati.
Pri tom postupku monetizacije sam kliknuo na 'Create account' umjesto na 'Sign in'.
Znači za taj novi kanal sam napravio novi Adsense račun

Pokušao sam sa onog prvog Adsense računa u postavkama pod opcijom
'upravljanje korisnicima' i 'pozovi' spojiti ovaj drugi YT kanal,
upisao gmail adresu, ali ne ide. Razlog je 'E-adrese koje su već povezane s AdSense računom ili aplikacijom ne mogu se pozvati u ovaj račun.'

Postoji li način da se ikako spoje ta dva YT kanala na jedan Adsense?
Znam da se ne smijem imati dva adsense računa na isto ime.
Franco F. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 12:35   #199
Zanima me; jel' adsense u RH isplaćuje direkt na bankovni račun po novom? Jer sam negdje čuo sa su čekovi "banani" u RH. Došlo to kod nas? Nemam aktivnu domenu adsensa već neko vrijeme, pa zato pitam. Hvala.
DarkBlue22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 11:26   #200
Imam YouTube account skoro godinu dana (link u potpisu), i čini mi se da je najveći problem - jezik. Naime na hrvatskom je i pitam ja vas, kad ste zadnji put nešto tražili na YouTubeu na hrvatskom??

Doći do publike je najveći problem, možeš se ti satrat od SEO-a ako nitko ne traži tvoje ključne riječi.

Međutim, "kurvanjem" po forumima, gurkanjem po Facebooku, konzistentnošću i angažmanom s publikom, da se složiti jedan čisto ok kanal.

Što se prihoda od oglasa tiče, u trenutku kad AdSense postane relevantna stavka, već možete tražiti i druge načine financiranja (affiliate marketing, merchandise, sponzorstva...) jer privlačite relativno veliki promet.
__________________
Osvrtnik - Filmski osvrti
Ammadeus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:12.