Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2017., 21:53   #821
Quote:
cro_gavran kaže: Pogledaj post
Moj video sa smrznutog jezera od pred jedno pet godina, ako se ne varam. (zanemari što je uploadan pred dve godine, imao sam ga na youtube ranije)

https://vimeo.com/116028102

Inače se slažem, motornim vozilima nema mjesta u tako lijepoj prirodi i okolici. Ni plovilima ni vozilima na kotače.
Ja mislim, da je tvoj video ( dobar EPP za Bled ) baš od 2012e. Ove zime se stvorio, ja mislim, čak čvršći led nego tada; ali za samo oko 10 dana, onda iznenada veliko zatopljenje i puno kiše početkom drugog mjeseca i kraj veselja. Ali i ako padne snijeg, isto može onemogućit klizanje. Ako ga ima par cm, onda još nekako ide. Ako ga je više, može se nešto ( ručno) očistit; ali male površine, ne čitavo jezero.
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 23:50   #822
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
Ja mislim, da je tvoj video ( dobar EPP za Bled ) baš od 2012e. Ove zime se stvorio, ja mislim, čak čvršći led nego tada; ali za samo oko 10 dana, onda iznenada veliko zatopljenje i puno kiše početkom drugog mjeseca i kraj veselja. Ali i ako padne snijeg, isto može onemogućit klizanje. Ako ga ima par cm, onda još nekako ide. Ako ga je više, može se nešto ( ručno) očistit; ali male površine, ne čitavo jezero.
jest, pogledao sam datume na raw snimkama, 2012., veljača

haha da tražim naknadu od tourist board Bled?
cro_gavran is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 08:03   #823
Bok!

Ove godine smo odlučili na ljetovanje otići na Bohinj. Planiramo ići prvi tjedan u 8. mjesecu.
Kakvo vrijeme možemo očekivati i je li ugodno kupati se u jezeru ili je 21-22 stupnja ipak prehladno?
GraysSister is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 10:49   #824
A kako da mi znamo jel tebi 21-22 prehladno ili ne?
__________________
Prepucavanje na internetu je kao specijalna olimpijada,cak i kada pobjedis retardiran si...
gorguc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 18:45   #825
Quote:
gorguc kaže: Pogledaj post
A kako da mi znamo jel tebi 21-22 prehladno ili ne?


evo ja na bohinjskom, 01.07. voda je prehladna. vani vruce al voda uzasno hladna.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 00:37   #826
Evo, detajlni meteorološki grafi za Bohinjsko jezero danas: http://www.bohinj.com/si/Vremenski_p...colnarna/print

Dakle prosjek T jezera preko dana oko 19. Nije iznenađujuće. Bilo je zadnjih 10 dana dosta sviježe i puno kiše. Prije i nešto vrućine, ali ne dugo.

Za usporedbu - Blejsko jezero danas ima 22. Može se temperatura bohinjskog jezera približit blejskom, ako dođu duže ljetne vručine bez dosta kiše.

A kiše ima u Bohinju poprilično više nego na Bledu. Bohinj u prosjeku oko 2000 mm godišnje, a Bled oko 1400 mm. ( Ljubljana oko 1200, Zagreb mislim da manje od 1000.) Ako ljeti stižu kiše, mogu biti intenzivne ( pljuskovi, nevrijeme), ali obično ne potraju dugo.
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 23:50   #827
Evo, na Bledu danas voda ima več 24. Idealno za malo osvježit se i plivanje po meni. Bio sam danas kasno popodne od pola sedam nadalje, večina ljudi već napuštala grajsko kopališče. Skoro nikoga u jezeru, nekoliko čamaca i pletni, jedan četvorac, koji je došao trenirat veslanje ( iz Bleda su bili večina nosioca naših olimpijskih medalja u veslanju), mlade patkice sa svojom majkom - baš milina.
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 12:58   #828
Bohinj. Ljeti. Rafting na Savi. Mislim da počinje desetak metara prije jezera, prije mosta (kada se dolazi od Bleda) Obavezno, obavezno isprobajte.
Popnite se na Triglav a kada pogledate Bohinj i Bled skoknite do Trente, malo uživajte i ispod Julijskih alpi.
Moja preporuka.
Kada ih nađem puknem slike.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 07:57   #829
@goruc
Nisam pitala hoće li meni biti prehladno, već kakav je osjećaj vama ostalim forumašima, ima li još kupača, puše li vjetar, je li prohladno tijekom dana, pada li kiša i slične stvari koje utječu na subjektivan osjećaj topline na ljude.

@kranjski janez
I ja sam dobila dojam da tamo često kiši. Pratim malo prognozu za Bohinj i okolicu i svaki dan piše da postoji velika mogućnost za kišu. Je li ljeti stvarno tako nestabilno vrijeme tamo?

@Kymatica, pozitivax
Hvala na info. I planirali smo vrijeme provoditi po okolnim brdima, šetnja, planinarenje, bicikli. Rafting je za mene no go

Ima li u blizini uređenih staza na kojima se može rolati? Ne gajim baš neke nade s obzirom na ono što sam vidjela
GraysSister is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 11:59   #830
Quote:
GraysSister kaže: Pogledaj post

@kranjski janez
I ja sam dobila dojam da tamo često kiši. Pratim malo prognozu za Bohinj i okolicu i svaki dan piše da postoji velika mogućnost za kišu. Je li ljeti stvarno tako nestabilno vrijeme tamo?

Ima li u blizini uređenih staza na kojima se može rolati? Ne gajim baš neke nade s obzirom na ono što sam vidjela
Kako ne bi mogla rolati? Imaš npr. 18 km asfaltirane biciklistične staze od Bohinjske Bistrice do jezera, pa onda u gornju bohinjsku dolinu do Srednje vasi. Ovo:

http://www.slotrips.si/slo/gorsko-ko...kolesarska-pot

A što se česte kiše tiće - to je ipak alpski svijet. I još se na planinskoj pregradi južno i zapadno od Bohinja susreću toplije i vlažnije zračne mase sa područja sjevernog Jadrana sa kontinentalnim i alpskim hladnim zračnim masama. Pa su oborine i zbog toga češće i intenzivnije.

U sredini ljeta to su uglavnom poslijepodnevni pljuskovi, ponekad sa grmljavinom, koji rijetko potraju više od jedan sat. Može ih biti nekoliko puta tjedno, može biti i nijedna u dva tijedna. Rijedko imaš u sredini ljeta uz frontalni poremečaj po cijeli dan kišu. To obično dođe tek negdje krajem kolovoza. Mislim, da je klima u srpnju i početkom kolovoza u Bohinju dosta OK, za mnoge i bolja nego po vručinama jadranske obale.
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 13:38   #831
Za sve iskusnjare ovdje i slovensku braću i sestre, trebali bi pomoć oko obogaćivanja naše standardne Bled-Bohinj ture.

Idemo treću godinu za redom na Bled sa djecom (početkom kolovoza), i do sad nam je običaj bio u tih 7 dana biciklirati, ići do Save, na slap Savica, Vogel, Vintgar, bledski dvorac, pozvoniti wishing bell na bledskom otočiću.

Sad, čuli smo da postoji i krasan slap kod Ribčevog Laza (? ugl. oko Bohinja) gdje bi također bilo dobro da odemo, i rekli su nam da je Radovljica lijepa za vidjeti. Ima li možda i neka farma gdje se može poručati, a djeca pomaziti koze, konje, ovce ili sl.? Hvala puno na svim idejama koje još nismo čuli, zbilja obožavamo Sloveniju i htjeli bi vidjeti svaki put nešto novog (da ne bude baš prava #penzija )
__________________
Mama
LittleOven is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 14:05   #832
napokon opet idemo na Bled i Bohinj uzeli smo onaj tjedan kad je gospa, smještaj je u hotelu u ribčevom lazu jer možemo tamo s mačkom....baš se veselim nadam se da će nas vrijeme poslužiti i da će biti ok temperatura jezera za kupanje...

molim preporuku gdje se može pojesti fina divljač i pastrva za ručak/večeru i ostali lokalni specijaliteti (što?)....

planirali smo i na rafting i hydrospeed na soču....ima li možda na bohinjki rafting za preporuku...

za ribčev laz sam čula da je lijepo za vidjeti mostnica korita....možda je tu i taj slap...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 15:38   #833
E, mogu biti ja (slovenski) brat, sestra zasada sigurno ne. A nisam ni lokalni, ni iz turizma. Pa će bit bolje informacije sigurno dostupne u turist birou ili kod lokalnih .

Posjet Radovljici bi sigurno bilo za preporućiti. Jedno od najbolje očuvanih gradskih starih jezgra u Sloveniji. Jako lijepo lociran stari grad na terasi visoko iznad rijeke Save sa pogledom dole do rijeke, na jug na šumovitu tamnu Mežaklju, sjever Karavanke sa Stolom, na zapadu Julijci sa Triglavom. Renesansno barokni Linhartov trg, dvorac grofa Thurna sa pčelarskim muzejem, gotska visoka crkva sv. Petra, etnografske izložbe, restorani sa dugom tradicijom.

Slap je bio vjerovatno mišljen na Mostnici. Nije to veliki slap kao Savica, nego niz malih slapova i korita, tolmuni. Ide se iz Stare Fužine malo gore u dolinu Voje. Jako lijepo i sviježe: https://travelslovenia.org/mostnica-gorge/

Od Stare Fužine se po gornjoj bohinjskoj dolini brzo dođe preko Studorja ( poznati kozolci - toplerji) do centra doline - Srednje vasi. Tu je neki ranč sa konjima. Može se i jahat. Pri kraju sela je tradicionalna gostilna Rupa, gdje su poznati i po pripremanju lokalne pastrvi na različite načine. http://www.gostilna-rupa.si/ponudba.php To sam isprobao, mogu preporućit. Mislim, da je i jedna restavracija u Bohinjskoj Bistrici poznata po ponudi pastrve.

Od domačih jela je Bohinj poznat po kravjem siru. Bohinjski sir je varijanta ementalera. A aromatičan mladi bijeli sir zove se mohant. Njega je malo teže dobiti. Interesantno je obići neku još aktivnu planinu iznad Bohinja, večina prema Pokljuki. Među najlijepšima je sigurno planina Zajamniki, neke su još aktivne, mislim, da Uskovnica, pa je gore moguće dobiti u najmanje ruku kiselo mlijeko ili slično, e negdje i mladi sir.

Inače ovce i koze nisu tipične za Bohinj i okolicu, nego npr. za Trentu ( gornja Soča). U Bohinju su kraljice krave. Jedan od največih praznika u Bohinju je kravji bal, obično sredinom rujna:

http://kravjibal.bohinj-info.com/
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 20:18   #834
Hvala ti slovenski brate ( ) puno, ovo su super informacije, sve ćemo ubaciti u itinerar

Za koze & Co. sam se sjetila jer smo prošle godine bili u divnom smještaju iznad Bohinjske Bele (selo Slamniki) gdje su imali kokice, kozice, mačke, jako friendly dalmatinerku, pa je malena jako uživala...

Kiselo mleko i ajdovu kašu ubijemo uvijek u Orlovim glavama, tj. naručimo hrane za malu vojsku tamo :klap: Ali ova trudnica je jako zahvalna na preporukama mjesta za objedovanje, sad sam si super da sam se sjetila tu tražiti savjete
__________________
Mama
LittleOven is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 20:27   #835
Quote:
GraysSister kaže: Pogledaj post
@goruc
Nisam pitala hoće li meni biti prehladno, već kakav je osjećaj vama ostalim forumašima, ima li još kupača, puše li vjetar, je li prohladno tijekom dana, pada li kiša i slične stvari koje utječu na subjektivan osjećaj topline na ljude.

@kranjski janez
I ja sam dobila dojam da tamo često kiši. Pratim malo prognozu za Bohinj i okolicu i svaki dan piše da postoji velika mogućnost za kišu. Je li ljeti stvarno tako nestabilno vrijeme tamo?

@Kymatica, pozitivax
Hvala na info. I planirali smo vrijeme provoditi po okolnim brdima, šetnja, planinarenje, bicikli. Rafting je za mene no go

Ima li u blizini uređenih staza na kojima se može rolati? Ne gajim baš neke nade s obzirom na ono što sam vidjela
ne puše vjetar, sunčano je taman, jezero fino osvježi, super je, ali više ljudi iznjame čamce, kajake i veslaju po predivnom, mirnom, prečistom, jezeru nego da se baš isplivaš, ljudi voze bicikle, al nije baš za rolanjedefinitvno je bolje nego na jadranu, po ljeti.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 13:36   #836
Ima li tko preporuku za kakav app/sobu za 2? Ili neku trazilicu sa smjetajima a da to nije Booking, jer je sve apsolutno puno za termin koji imamo slobodan. Pa si mislim nisu svi na bookingu ��. Ne mora biti Bohinj, okolica isto dolazi u obzir (ionako cemo malo svrljati okolo), ali da opet nije bas prepredaleko. Hvala
__________________
Etno je moja furka
ivanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 13:29   #837
http://www.bohinj-info.com/si/nastanitve
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 12:21   #838
Quote:
ivanah kaže: Pogledaj post
Ima li tko preporuku za kakav app/sobu za 2? Ili neku trazilicu sa smjetajima a da to nije Booking, jer je sve apsolutno puno za termin koji imamo slobodan. Pa si mislim nisu svi na bookingu ��. Ne mora biti Bohinj, okolica isto dolazi u obzir (ionako cemo malo svrljati okolo), ali da opet nije bas prepredaleko. Hvala
Probaj Airbnb.
__________________
- "Your secretary bit me!"
- "Were you teasing him?"
- "Well…sure, but…"
Baklja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 14:55   #839
Hvala, našli smo nešto na način da smo pojedinačno slali upite apartmanima pa su se javljali. Probali preko Via Slovenia (tako nešto) booking stranice slične bookingu, ali kod njih pokazuje stotine smještaja da su prazni, pa rezerviraš a onda jave da nema slobodno. Pa rezerviraš ponovo nešto drugo pa opet nema slobodno. Preskočiti.
__________________
Etno je moja furka
ivanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 10:30   #840
Preporuka - gdje na Bohinju kupiti fine sireve i sto tocno traziti...ima li sto specificno za taj kraj....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:15.