Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2012., 10:15   #1021
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Pa piše da će ti indeksi nerazvijenosti vrijediti po ulasku Hrvatske u EU.
Što znači da su za sada još uvijek na snazi uobičajene povoljnije porezene stope za područja od posebne državne skrbi.
Da, sad kad sam sve to opet iščitala shvatila ... iako ne shvaćam logiku... oni donesu taj zakon/uredbu štajeveć o indeksima, razvrstaju čak gradove, mjesta, općine... po tim indeksima... a primjenjivat će se tek od sredine 2013... ... i to AKO uđemo u EU... ok, pretpostavljam da je to dio usklađivanja sa EU, ali već razvrstati gradove,mjesta i općine po tim indeksima (ne)razvijenosti, taj dio ne shvaćam... pa to se može promjeniti za 2,5 godine

Znači, prijava poreza za 2011. ide po istome kao i za 2012. samo što je sad najniža stopa poreza 12%... (dakle, treba nam novi obrazac, onaj od lani u kojem je 13,5% ne vrijedi... )
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 11:45   #1022
uzdržavanje roditelja

otac i mater primaju zajedno cca 1400 kn mirovine supruzini roditelji i manje, supruga ne radi, da li imam pravo na povrat poreza po stavci uzdržavanja roditelja i koji dokumenti su mi potrebni...hvala!
miroslav01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 14:05   #1023
Quote:
miroslav01 kaže: Pogledaj post
otac i mater primaju zajedno cca 1400 kn mirovine supruzini roditelji i manje, supruga ne radi, da li imam pravo na povrat poreza po stavci uzdržavanja roditelja i koji dokumenti su mi potrebni...hvala!
Suprugu koja ne radi možeš prijaviti kao uzdržavanog člana, a možeš i ostale navedene članove obitelji ukoliko nisu prošle godine primili preko 10 800 kn pojedinačno. Znači zbroji njihove mirovine tijekom prošle godine, ali pojedinačno za svakog.
Ovisi o tvojoj visini plaće hoće li ti biti i potrebno toliko uzdržavanih članova.
Ako nije nešto jasno pitaj ...
*ribicaivana* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 20:32   #1024
Konacno:

http://www.erstebank.hr/RBfiles/ErsteDOH2011.xls

Nadajmo se da ce ove godine bit puno puno manje ljudi i da ce isplate krenuti brzo, 2.5 k kuna dobro dodje
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 14:55   #1025
Da li se mora podnesti prijava ako sam mijenjao posao tijekom prosle godine?
Nije bilo prekida radnog odnosa
Hvala
__________________
Dollar, one of John Wayne's favorite horses.
johnny02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 16:01   #1026
Ne moraš, osim ako nisi u jednom mjesecu dobio isplate od dva različita poslodavca.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 08:11   #1027
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Konacno:

http://www.erstebank.hr/RBfiles/ErsteDOH2011.xls

Nadajmo se da ce ove godine bit puno puno manje ljudi i da ce isplate krenuti brzo, 2.5 k kuna dobro dodje
Ove godine će sigurno biti manje ljudi jer su ukinuli sve olakšice .
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 14:45   #1028
Postoji li neka uobicajena praksa PU, da provjerava vise godina one koji prijavu podnesu samo jednom?
morsk! is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 20:57   #1029
privatni iznajmljivači koji su zaposleni, znači imaju plaću i plaćaju porez paušalno po rješenju PU (za iznajmljivanje apartmana), jesu li obvezni podnjeti poreznu prijavu?
Eh da, i dali im plaća ulazi u dohodak, odnosno dali im ulazi u prihod (pitam zbog one granice od 85.000kn)
petra288 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 03:18   #1030
Radim vani, nisam proveo jedan jedini dan u Hrvatskoj u 2011. Imam nekretninu koja je legalno iznajmljena i placam porez. Placam i treci stup mirovine.
Zanima me da li trebam ispuniti prijavu?
maxlomax is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 12:26   #1031
Pozdrav, koje dokumente trebam priložiti prijavi u ovoj situaciji:

Do 4.4.2011. sam bila na porodiljnom, nakon toga do 6.5.2011. kod poslodavca (tu sam platila porez) i onda ostatak godine na burzi.

Jel dovoljna porezna kartica od poslodavca ili mi trebaju i neke potvrde sa HZZO (za pododiljni) i HZZ (za naknadu sa burze)?
Ilana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 20:06   #1032
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post


Može ostati na muževoj kartici, ali ne može dobiti povrat na lovu od popisa jer se prihod od popisa ne smatra dohotkom i nije bila prijavljena taj mjesec, nego se taj rad tretira na poseban način.

Ma ja sam svakako planirala ostat na muževoj kartici kao uzdržavani član samo me zanimalo da li će me kočit šta to šta sam radila na tom popisu i primila određeni iznos love. Znači sve ostaje kao i do sada prijavljivam se na njegov teret
__________________
.....volim......
mare09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 09:10   #1033
Koliko se u 2011 može (osim osobnih odbitaka) koristiti za umanjenje porezne osnovice? I da li ide dopunsko zdravstveno?
vit usluge is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 10:27   #1034
Quote:
vit usluge kaže: Pogledaj post
Koliko se u 2011 može (osim osobnih odbitaka) koristiti za umanjenje porezne osnovice? I da li ide dopunsko zdravstveno?
Nema više ništa, sve je ukinuto.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 10:48   #1035
sara, tebe se sjećam da si mi odgovorila prošle god
Jel možda znaš odgovor na moje pitanje koje dokumente moram priložiti?
Ilana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 12:22   #1036
Nisam sigurna da li ti treba. Ja bih rekla da ne jer su to neoporezivi dohotci (naknade s HZZO-a i porodiljna). Da sam ti, ne bih obilazila šaltere, predala bih bez, u slučaju da PU bude smatrala da nešto nedostaje, kontaktirat će te.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 14:05   #1037
Sara, hvala na odgovoru
Tako ću i napraviti, i tako nisam u stanju ići po šalterima.
Ilana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 14:06   #1038
Quote:
Ilana kaže: Pogledaj post
sara, tebe se sjećam da si mi odgovorila prošle god
Jel možda znaš odgovor na moje pitanje koje dokumente moram priložiti?
Evo ja ću ti odgovoriti jer sam isto bila na porodiljnom u 2011.
Ne treba ti nikakva potvrda ni od HZZO-a ni od HZZ-a. Pitala sam u poreznoj.
Predaješ obrazac DOH samo sam IP obrascem od poslodavca.
__________________
"Nemoj jebat mamice." :)
Simple Fille is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 16:51   #1039
Simple Fille, hvala.
Super... onda imam sve već gotovo, samo isprintati i potpisati
Ilana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2012., 17:30   #1040
Pozdrav svima, imam pitanje ako mi netko može pomoći. Sin (20 god) u 2011. g je radio samo u 1. mjesecu, ostatak godine je bio nezaposlen. Ja ga nisam prebacivala natrag na svoju poreznu karticu. Šta sad ? Da li ga mogu prijaviti kao uzdržavanog člana retroaktivno na svoju PK karticu ili ?
ozanavg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:54.