Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2003., 21:22   #1
imam problem... i nikako smisliti nista pametno...

Danas sam dobila nalaze koji pokazuju da imam HPV visokog rizika. Odmah sam se narucila kod doktorice za sutra pa cu vidjeti sto ce mi ona reci (jos nije vidjela nalaze).

Sada imam hrpu pitanja, a ne znam od kuda bi pocela...

Inace nisam promiskuitetna, ali eto... u zadnjih par tjedana mi se stvarno sve lijepo poklopilo. Prije 2 tjedna sam bila sa jednim deckom kojeg sam pogledavala dugo, dugo, a u srijedu imam jedan jako vazan dejt (sa nekim drugim).

I sto sada?

Kao prvo, trebam li reci ovome prvome s kojim sam bila (nazalost, bez zastite) reci da sam ga vjerojatno zarazila (sto je vrlo, vrlo neugodno, vjerujte mi)? On mi nije decko, prvi put smo zabrijali prije 7-8 mjeseci, a prije 2 tjedna smo spavali (u medjuvremenu nismo imali nikakvog posebnog kontakta). Ne planiram s njim ici u vezu, nego onako, povremeno... sa nesto vecim ili manjim razmacima. Naravno, o njegovom seksualnom zivotu ne znam nista, kao ni on o mom.

Sutra idem kod doktorice (valjda) na to nekakvo premazivanje (nesto u tom stilu mi je sestra spominjala, a i procitala sam cijeli topic o hpv-u pa pretpostavljam da je to to).

I pitanje je sada... sto cu preksutra? Dejt mi je zbilja vazan, ali mi je vazno i moje zdravlje. Naravno, planiram s njim koristiti kondom, za njega znam da ima burnu proslost, a i ja nisam zdrava (necu mu to spominjati). Da li uopce smijem imati spolne odnose kada krenem s tim premazivanjem?

Osjecam se tako

Recite mi nesto dobro... zaista zelim cuti bar nesto dobro...

Cijeli dan razmisljam samo o tom glupom HPV-u, prvom decku i drugom decku... i nisam uopce smislila nista pametno. A bas sam se veselila tom preksutrasnjem dejtu, zaista mi je vazan.
Lodana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2003., 22:30   #2
imas na ovoj stranici isto temu o hpv-u. pa malo procitaj. cini se da nikome ko je to prosa nije bilo lako.
sta se tice iskrenosti sa momcima, tu nemoj nista prenaglit. osim ako ne mislis istu noc sa njim u krevet. a onda njemu nece ni kondom puno pomoc... i tako to
sritno
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2003., 22:31   #3
A joj! Nije baš da se kužim, ali su tamo na onom drugom topicu o HPV-u curke spominjale da ni prezić nije baš totalno pouzdan...
... osim toga ni oralac ti nije preporučljiv ak ne želiš dečka zarazit.
Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2003., 22:33   #4
A cekaj malo, zar se ti prekosutra BAS MORAS sevit s tim tipom??
Zar ne mislis da bi se sad mogla malo suzdrzat od toga?
Prije svega zbog sebe, svog zdravlja....
Hm...
Razmisli malo....

A sto se tice onog pitanja, da li onom prvom trebas reci da si ga vjerojatno zarazila - TREBAS!
Mislim da nije potrebno objasnjavati zasto.............
__________________
NONE OF YOU WILL NEVER KNOW MY INTENTIONS...
Silvac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2003., 22:43   #5
Quote:
Originally posted by Silvac
A cekaj malo, zar se ti prekosutra BAS MORAS sevit s tim tipom?? Zar ne mislis da bi se sad mogla malo suzdrzat od toga?
Prije svega zbog sebe, svog zdravlja....
A sto se tice onog pitanja, da li onom prvom trebas reci da si ga vjerojatno zarazila - TREBAS!
Mislim da nije potrebno objasnjavati zasto.............
Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2003., 22:46   #6
Re: imam problem... i nikako smisliti nista pametno...

Quote:
Originally posted by Lodana
Kao prvo, trebam li reci ovome prvome s kojim sam bila (nazalost, bez zastite) reci da sam ga vjerojatno zarazila (sto je vrlo, vrlo neugodno, vjerujte mi)?
Quote:
. Naravno, planiram s njim koristiti kondom, za njega znam da ima burnu proslost, a i ja nisam zdrava (necu mu to spominjati).
Ovom prvom si duzna da kazes da si zarazena,da bi on savjesnije pristupio problemu i ne sirio bolest dalje....jer koliko vidim ovom drugom si odlucila da ne kazes da ti ne bi propala dugo ocekivana kresh shema.

Quote:
A bas sam se veselila tom preksutrasnjem dejtu, zaista mi je vazan.
Veseli se da ti budu pozitivni rezultati tipizacije.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2003., 22:53   #7
A rekla sam da zelim cuti nesto dobro...

Ajmo sada malo ozbiljno, kako stvari stoje.

Ti nalazi su radjeni na samom kraju drugog mjeseca (treba se cekati po mjesec dana da nalazi budu gotovi, vrag ih odnio ). U prinicipu sam ih ja (ajd, reci cemo) slucajno danas podignula. A bas mi je bilo lijepo kada sam zivjela u neznanju... Da, citala sam i ja da nikome nije bilo lako sa tim hpv-om (nikud bez kondoma!). Nije meni toliko bed zbog tog hpv-a. Mislim, je, bed mi je... ali sada sta je tu je, ne mogu tu sada vise nista. Sto sam mogla - ucinila sam, sutra ionako trcim doktorici (pitat cu ju da li smijem imati spolne odnose).

Veci problem su mi decki...

Ovaj prvi je starno dobar decko (zapravo mi je susjed, iz vidjenja se znamo dugi niz godina, a tek prije cca 2 godine smo se malo bolje upoznali ). To mi je isto problem... zato sto je iz susjedstva. Dobro, mislim da je koliko-toliko odgovoran pa nece lajati okolo.

A ne znam mozete li si zamisliti koliko je to NEUGODNO? Cuj, sorry, zarazila sam te, nije bilo namjerno. Osobito zato sto mi on nije decko, niti ga bas poznam dobro, bio mi je onako, usput. U ovoj nasoj primitivnoj sredini to uopce ne zvuci lijepo. Kud sam mu se podala samo tako - tud mu jos moram reci da zapravo imam neku bolestinu.

A ovaj drugi... da, da i da! To je nesto sto se jednostavno mora dogoditi sada ili nikada (ah, malo preuvelicavam... ali ja to tako dozivljavam). S njim imam vec jedan propali izlazak, ako i ovaj izlazak propadne - tip ce mi zbrisati ispred nosa glavom bez obzira. I onda cu lupati glavom u zid jer sam opet propustila priliku.

Ah, kako god se okrene... nikako nije dobro... moram kukati, ne mogu si pomoci, nekako mi je lakse tako..
Lodana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2003., 22:56   #8
imas HPV i izjavljujes ovo
Quote:
Veci problem su mi decki...
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2003., 22:59   #9
Da, izajvljujem to zato sto je hpv nesto sto se vec dogodilo... a decki su nesto sto se tek treba dogoditi.

Rekla sam, mislim da sam koliko toliko odgovorno pristupila svemu tome jer sam odma zvala doktoricu (sestra me htjela naruciti u srijedu, ali sam inzistirala da bude sutra). Radit cu sve sto mi kaze i kak bude - bit ce.

Ne mogu ja sada tu nista... Mogu li?

HPV je tu...
Lodana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2003., 22:59   #10
Quote:
Originally posted by Lodana

......
Veci problem su mi decki...
......
A ne znam mozete li si zamisliti koliko je to NEUGODNO? Cuj, sorry, zarazila sam te, nije bilo namjerno. Osobito zato sto mi on nije decko, niti ga bas poznam dobro, bio mi je onako, usput. U ovoj nasoj primitivnoj sredini to uopce ne zvuci lijepo. Kud sam mu se podala samo tako - tud mu jos moram reci da zapravo imam neku bolestinu.

A ovaj drugi... da, da i da! To je nesto sto se jednostavno mora dogoditi sada ili nikada (ah, malo preuvelicavam... ali ja to tako dozivljavam). S njim imam vec jedan propali izlazak, ako i ovaj izlazak propadne - tip ce mi zbrisati ispred nosa glavom bez obzira. I onda cu lupati glavom u zid jer sam opet propustila priliku.
......
Hm...
Lodana, a slobodno te pitam koliko imas godina????
__________________
NONE OF YOU WILL NEVER KNOW MY INTENTIONS...
Silvac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2003., 23:01   #11
Quote:
Originally posted by Lodana
Ovaj prvi je starno dobar decko (zapravo mi je susjed, iz vidjenja se znamo dugi niz godina, a tek prije cca 2 godine smo se malo bolje upoznali ). To mi je isto problem... zato sto je iz susjedstva. Dobro, mislim da je koliko-toliko odgovoran pa nece lajati okolo.

A ne znam mozete li si zamisliti koliko je to NEUGODNO? Cuj, sorry, zarazila sam te, nije bilo namjerno. Osobito zato sto mi on nije decko, niti ga bas poznam dobro, bio mi je onako, usput. U ovoj nasoj primitivnoj sredini to uopce ne zvuci lijepo. Kud sam mu se podala samo tako - tud mu jos moram reci da zapravo imam neku bolestinu.
Čuj, sam jwe riskirao kad se poševio bez kondoma, sad nek nosi posljedice...bolje da mu što pirje kažeš nego razmišljaš kako ti je neugodno

Quote:
Originally posted by Lodana
A ovaj drugi... da, da i da! To je nesto sto se jednostavno mora dogoditi sada ili nikada (ah, malo preuvelicavam... ali ja to tako dozivljavam). S njim imam vec jedan propali izlazak, ako i ovaj izlazak propadne - tip ce mi zbrisati ispred nosa glavom bez obzira. I onda cu lupati glavom u zid jer sam opet propustila priliku.
Jel tebi jasno u kojoj si ti situaciji?
A tebe brine ako se ne poševiš s ovim odmah sutra kako će sve propast

Djevojko, stani malo i razmisli..
indian is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2003., 23:01   #12
Slobodno

Ja nepunih 20, prvi decko 28, a drugi 22-23.
Lodana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2003., 23:02   #13
Quote:
niti ga bas poznam dobro, bio mi je onako, usput.
I ti bi se sevila snjim prekosutra???

Curo, koliko ima tebi godina?? Nije fer da ne kazes tome decku, jer kako sama kazes, decko je super. I naravno da ce ti biti neugodno njemu rec da ima HPV jer sama si rekla "niti ga bas poznam dobro, bio mi je onako, usput"......



Cro-cutie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2003., 23:02   #14
Quote:
Originally posted by Lodana
Da, izajvljujem to zato sto je hpv nesto sto se vec dogodilo... a decki su nesto sto se tek treba dogoditi.


E ovo je razlog na koji nemam argumenata
indian is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2003., 23:02   #15
Quote:
Originally posted by Lodana

Veci problem su mi decki...
Ili se nisi dobro informirala o HPV-u ili ti nisu sve na broju!

sorry, al ne znam ti to drugačije reći...
Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2003., 23:03   #16
Quote:
Originally posted by Lodana
Da, izajvljujem to zato sto je hpv nesto sto se vec dogodilo...
....dogodilo
kad si se izljecila?
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2003., 23:05   #17
Dosla sam do zakljucka da se mala zajebava s nama.
Cro-cutie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2003., 23:05   #18
Jako nezrelo razmišljaš za djevojku od 20 godina!
Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2003., 23:09   #19
Quote:
Originally posted by indian
Jel tebi jasno u kojoj si ti situaciji?
A tebe brine ako se ne poševiš s ovim odmah sutra kako će sve propast

Djevojko, stani malo i razmisli..
U tome i je stvar, nemam vremena za razmisljanje. Sto vise razmisljam, to je gore. Pokusavam gledati sa svih strana ali nejde...

Dejt je preksutra... Da slucajno bas danas nisam podignula te nalaze spavala bi s njim 100% bez ikakvog razmisljanja.

A ovako bas danas, 2 dan prije dejta, saznam da imam hpv... a kod doktorice sam bila mjesec dana...

Evo, koliko god glupo od mene bilo (da, razumijem, strasno je glupo i neodgovorno i recite sta hocete, ali ja sam zbilja ocajna) pokusavam to gledati sa ovakve strane... Kada sam vec mjesec dana cekala te nalaze, 2 dana sim ili tam nista ne bi znacila. Kazem, slucajno sam danas isla u Zagreb (iz drugog sam grada) pa sam podignula te nalaze. Da sam bar po njih isla sljedeci tjedan...

Eto vidite... ocajna sam...
Lodana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2003., 23:11   #20


Ja ne znam šta bi rekla........
indian is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:34.