Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike

Za napredne korisnike Hardcore geeks here
Podforumi: Linux, Programiranje, Networking

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2016., 08:45   #21
Quote:
Saint06 kaže: Pogledaj post
Samo se stara garda javila sa iskustvom i preporukama, eh ovaj podforum je stvarno mrtav. Tu i tamo se netko od starijih javi ali to je sve postalo jako jadno. Covjek bi ocekivao od ovih mladjih da se malo angaziraju, ali ocito su vecina njih navikli sve gotovo i na pladnju.
Vec sam par puta imao namjeru otvoriti neku temu na ovom podforumu, ali kad vidim ovo mrtvilo jednostavno odustanem.

Lijepi pozdrav
Nekada se trebalo vise potruditi da se nabavi ono sto je potrebno za ucenje, ali izgleda da je od nedostupnosti racunala, knjiga, korisnih savjeta, itd. gore ovo trenutno stanje u kojem je sve to dostupnije, ali nikoga to ne zanima.
Staromodan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 12:00   #22
Kao što rekoh, najopasniji su ovi koji misle da znaju.
volatile is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 12:07   #23
Kako se uspijete ovoliko flameat?

Nešto što bi vam moglo bit zanimljivo:
http://www.techspot.com/review/1155-...-dual-xeon-pc/
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 13:04   #24
OK stvar ako nisi zbog specifičnog hardvera vezan uz neki high-end MBO. Ali za takav sustav je često potrebno i redundantno napajanje.
volatile is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 08:50   #25
Quote:
UrchinStar47 kaže: Pogledaj post
Kako se uspijete ovoliko flameat?

Nešto što bi vam moglo bit zanimljivo:
http://www.techspot.com/review/1155-...-dual-xeon-pc/
Fakat zanimljivo, kaj je - je. Medjutim, brine to da su procesori v seriji - vruci zrak iz prvog hladnjaka ide drito v hladnjak od drugega.

Primjer boljeg rasporeda:



Inace, pod pretpostavkom ASRock implementira ACPI prema specifikacijama (implementira li, nemam pojma), ovo je dobar deal.

Sad jos samo treba prikladno 1U kuciste i prikladni hladnjaci, jer su ovi previsoki za 1U forma faktor:

(Medjutim, to ne rjesava problem da vruci zrak iz jednog hladnjaka onda ide v drugi hladnjak. Hladjenje vodom v tower kucistu bi bila alternativa?)

Ja bi isto obavezno koristl ECC memoriju, bez obzira jel' desktop ili server. Razlika v cijeni je minimalna, a beneficije velike.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 09:18   #26
A koliko je učinkovito vodeno hlađenje (ako tko koristi) u vidu tišine i održavanje neke normalne radne temperature?
__________________
Ako krades, kradi pomalo i sigurno.
Ministar obrane Seva, 2012
logit is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 10:44   #27
Potpuno nepotrebno. Masa farmi danas ima obično zračno hlađenje u prostorijama koje uopće nisu klimatizirane. Samo se topli zrak odvodi van iz prostorije. Unutra je nekih 36-38 stupnjeva C.
volatile is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 12:03   #28
Quote:
volatile kaže: Pogledaj post
Potpuno nepotrebno.
Opet ti bez ikakvih argumenata!

Kaj je tocno "potpuno nepotrebno"?
Quote:
Masa farmi danas ima obično zračno hlađenje u prostorijama koje uopće nisu klimatizirane. Samo se topli zrak odvodi van iz prostorije. Unutra je nekih 36-38 stupnjeva C.
Ah-ha; i kulike takvih prostorija imaju firme v Hrvatskoj?

Kulike dojde preinaka za tak nekaj? Imas podatke? Daj izvor!
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 12:32   #29
Quote:
Annatar kaže: Pogledaj post
Opet ti bez ikakvih argumenata!
Sve što ti ne znaš je laž? Daj, saberi se bar malo.


Quote:
Annatar kaže: Pogledaj post
Kaj je tocno "potpuno nepotrebno"?Ah-ha; i kulike takvih prostorija imaju firme v Hrvatskoj?
Vodeno hlađenje je potpuno nepotrebno i sigurno financijski neisplativo. Kakve veze odjednom ima Hrvatska i firme u Hrvatskoj sa serverima i radnim stanicama??!!

Quote:
Annatar kaže: Pogledaj post
Kulike dojde preinaka za tak nekaj? Imas podatke? Daj izvor!
Ja se ne bavim izgradnjom facilitya i ne znam koliko to košta (još jedna tvoja nimalo pametna/logična digresija). Zadnji takav koji sam ja vidio imaš u Oslu. Trezor od banke na opisani način je pretvoren u data centar gdje crunchaju podatke 24/7.

P.S.
Ima kakve šanse da se suzdržiš jalovih pokušaja demantiranja napisanog?
volatile is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 16:22   #30
Quote:
volatile kaže: Pogledaj post
Sve što ti ne znaš je laž? Daj, saberi se bar malo.
Opet bez argumenata, opet? Kaj ja to tocno ne znam?

I kakve veze ima dizajn servera odnosno njihovo hladjenje z time???
Quote:
Vodeno hlađenje je potpuno nepotrebno i sigurno financijski neisplativo.
Ti si ovdje dosel zajebavati, jel' da? Ako imas dva hladnjaka v seriji, onda drugi po redu v toj seriji ne dobija hladni, neg vec zagrijani zrak; buduci da dizajn ploce nemres mijenjati, a hladjenje zrakom ocigledno nije korektno rjesenje, alternativa je hladjenje oba cipa tekucinom. Buduci da ti se ocigledno vse v glavi pomesalo jer ovo nije tvoja domena strucnosti, slika govori tisucu rijeci:



A buduci da vec znam i da bus opet provalil glupost, odgovor je NE, to ne stane u 1U server kuciste za montazu v rack, nego bi bila alternativa samo kad bi tu maticnu plocu strpal v desktop ili tower kuciste.

Kaj se pak hladjenja datacentra vodom tice, to je uzasno skupo jer zahtjeva instalaciju prilagodjenu potrebama onog koji taj datacentar vrti, a to nas pak dovodi do ovog tvojeg bisera,
Quote:
Kakve veze odjednom ima Hrvatska i firme u Hrvatskoj sa serverima i radnim stanicama??!!
odgovor na ovaj TVOJ biser je da je za hrvatske prilike, gdje je prosjecna informaticarska placa 6.200 kuna (izvor: mojposao.hr) vodom hladjeni datacentar ravan svemirskim brodovima Galaksija klase, zbog troskova. Jel' ti sad jasnije kaj je kaj te o cemu se radi? Ak ti od slika nije jasnije, vjerujem da ti onda nema pomoci.
Quote:
Ja se ne bavim izgradnjom facilitya i ne znam koliko to košta (još jedna tvoja nimalo pametna/logična digresija).
Koju nisem ja pocel z pokusajem trollanja, citiram: "Potpuno nepotrebno", neg ti!

E vidis, a ak ti to nije specijalnost, onda se suzdrzi od blesavih komentara poput "Potpuno nepotrebno."

Nisam sveznajuci kaj se informatike tice, ali za sloziti da ti jedno ili desetak tisuca racunala izvrte neki problem, od slaganja datacentra pa do programiranja aplikacije, e to znam, jer me to zanima, te jer odbijam biti IT mamlaz. A v nekoliko desetljeca bavljenja z otime sem imal prilike to svladati, jer me uzasno zanima te fascinira.
Quote:
Ima kakve šanse da se suzdržiš jalovih pokušaja demantiranja napisanog?
Nema, jer glupost, korupciju te zlocu treba na svakom koraku raskrinkati te odmah sprijeciti.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?

Zadnje uređivanje Annatar : 11.11.2016. at 16:40.
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 17:39   #31
gle, debil si (Copyright maliburek)
volatile is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 13:07   #32
instaliso nedavno od DELLa 730x i od IBMa x3650 M5 (x4 svaki)

na dellu crko raid controler, dvaput, sam od sebe i prije nego je server pusten u produkciju. na ibmu crko IMM nakon FW patchiranja na dva servera i na trecem crkla mrezna (nakratko, drugi run FWa ispeglo sve), neki cooler od njih 16 ispustio dusu i tako ima toga jos, isto ko i DELL i prije nego je pusten u produkciju. prakticno upalis server i nesto crkne....
inace sve pet, nelose, ali nekako mi se cini da novi serveri sve nepouzdanije rade, malo malo pa nesto crkne neocekivano, i dok su prije crkavali diskovi (i to smatram pod normalno) sad vec lagano primjecujem i kartice i maticne i svasta nesto. kvaliteta opada...
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:54.