Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike

Za napredne korisnike Hardcore geeks here
Podforumi: Linux, Programiranje, Networking

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2016., 19:17   #41
Quote:
Florest Glimp kaže: Pogledaj post
Znaš li ti što je demagogija?

Ako si položio ispit iz matematike to ne znači da si stručnjak za matematiku, već samo da si položio ispit iz matematike, u suprotnom ne bi bila potrebna kurikularna reforma. Da bi se postalo stručnjak na nekom području apsolutno je potrebna i socijalna i emocionalna inteligencija, jerbo nas kompleksi kao osnovni pokretač ne mogu voditi naprijed, nego samo nazad, pa čak i ako smo položili sve ispite. Zato postoji pojam "cjeloživotno učenje"...

Ja nisam završio medicinu, niti se medicina bavi emocionalnom i socijalnom inteligencijom. Tako da ne kužim na što ciljaš. I da pričam o medicini bez formalnog obrazovanja, a ako mi je argumentacija ispravna, napad na moju argumentaciju samo na osnovu mog formalnog obrazovanja bi bio "Argumentum ad hominem". Definicije proguglajte sami...

Meni ne smeta argumentirano objašnjavanje uključivo i tuđe gluposti, dapače, zato sam i naveo primjer jalovih argumenata, kako bi potakao ispravno argumentiranje gluposti. U suprotnome, ako čovjek logičkim pogreškama dokazuje tuđu glupost to može značiti ili da je sofist ili da je sam taj koji je glup.
Slična retorika kao Annatarova. Jalovi argumenti, "nema smisla ulaziti u raspravu", sofisti... :klap:
U raspravu si se tek djelomično upustio sa nekog filozofskog stajališta sa bifurkacijama i sl...
Što ne podijeliš nešto konkretnih tehničkih komentara vezano uz temu i vlastito mišljenje na temelju školovanja, iskustva, cjeloživotnog učenja, itd..? Možeš i na latinskom ako ti je lakše.

U protivnom ti mogu reći da filozofiraš, a ti ćeš zatim postaviti pitanje znam li što je filozofija... I tako divergiramo (možda ti se svidi taj izraz) od teme.

Crime i logit su jedini iznijeli svoje stajalište.
artard is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 20:04   #42
Quote:
artard kaže: Pogledaj post
Crime i logit su jedini iznijeli svoje stajalište.
Mene su učili da nema smisla jest govna kad je burek 10kn.

Činjenice su bitne u raspravi, ono ostalo ionako ne pratim, samo preskočim.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 07:48   #43
Quote:
mr-crime kaže: Pogledaj post
Ima stvari koje nisam naveo, kao što je naprimjer ograničavanje slobodnog tržišta software-a, dugotrajne procedure prije mogućnosti plasiranja software-a na tržište, potpuna ovisnost o Apple-u prilikom razvoja aplikacija, ograničenost u korištenju hardware-a. Puno toga ne štima sa tim OS-om i politikom tvoraca istog.
A što kada razvijaš aplikaciju u C# i pomoću .NETa ne ovisiš o Microsoftu, ili ako programiraš u Javi onda ovisiš o Oraclu (iako ima puno inačica Jave)?

A što se tiče ovisnost o hardveru, pa čuj, realno većina korisnika koji imaju
OSX nemaju sigurno na USB portu kabel od posebnog plotera već uglavnom neke jeftine periferne uređaje za koje niti ne dobiješ drivere jer su već integrirani u sam operacijski sustav. I Microsoft ima isto ima sličnu politiku ako biš aplikaciju u njihov store objavio, srećom može se još uvijek napraviti .exe pa ih zaobići

Quote:
Uz to sve, još nisam čuo od Mac korisnika kako su iznimno zadovoljni hardwareom koji dobivaju za svoj novac. Ni po čemu taj hardware ne opravdava cijenu. A ukoliko je licenca za Mac OS stvarno pola cijene tog računala, vrijedi li taj OS toliko?
Ja sam čuo upravo suprotno. Dosta web developera koristi isključivo Mac i to nije malen broj ljudi koje znam i oni vele da su ultra zadovoljni otkako su se maknuli sa Linuxa ili Windowsa (iako neznam kako se to kod bolje piše na drugom OS u istom editoru). Hardver ne opravdava cijenu ali na cijenu golog hardvera plaćaš Apple brand. Cijena samog OSXa je 20$ što realno nije puno kada bi se isti mogao instalirati na bilo koje računalo

http://www.apple.com/shop/product/MC...6-snow-leopard

Quote:
U nekim slučajevima sam vidio da je moguće kupiti sve komponente koje Apple Mac posjeduje po cijeni od oko $1500, a Apple cijena je preko $2000, ponekad i do $3500. Je li to stvarno opravdana investicija? Po meni ne, bolje je uzeti Windowse za nekakvih $100 i uživati u životu i svim ostalim programima koje možeš uzeti za $1000.
Realno Apple koristi isto tajvansko smeće koje imamo u običnim desktop računalima. Nisam vlasnik Meka i ne namjeravam davati lovu za nešto što mogu sklepati za manje love, ti, ja i ostali koji imaju kakav takav interes u informatiku i formalno obrazovanje ćemo se potruditi da nađemo neki best buy dok drugi korisnici neće. Oni će biti sretni činjenicom da su platili i da radi.
A Windows 100$, nadam se da se zajebavaš

http://www.ebay.com/itm/Microsoft-Wi...QAAOSwLN5Wi6jg

__________________
Ako krades, kradi pomalo i sigurno.
Ministar obrane Seva, 2012
logit is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 16:40   #44
Quote:
logit kaže: Pogledaj post
A što kada razvijaš aplikaciju u C# i pomoću .NETa ne ovisiš o Microsoftu, ili ako programiraš u Javi onda ovisiš o Oraclu (iako ima puno inačica Jave)?
C# ima 2 opcije kao što znaš, MS.NET i mono. Iako u skorije vrijeme bi .NET trebao postati dostupan na ostalim OS-ovima. Java je opet dio u koji nisam previše ulazio, nije mi se svidjela sintaksa nekih stvari.
Quote:
A što se tiče ovisnost o hardveru, pa čuj, realno većina korisnika koji imaju
OSX nemaju sigurno na USB portu kabel od posebnog plotera već uglavnom neke jeftine periferne uređaje za koje niti ne dobiješ drivere jer su već integrirani u sam operacijski sustav. I Microsoft ima isto ima sličnu politiku ako biš aplikaciju u njihov store objavio, srećom može se još uvijek napraviti .exe pa ih zaobići
Meni se čini da je negdje spominjano kako se gubi garancija i na hardware ukoliko instaliraš nešto što nije whitelistano od strane Applea. Nije li to malo skup sport?

Običan korisnik bi skupo platio instalaciju custom drivera jer bi mu moguće odbili reklamaciju nakon skeniranja sustava.

Quote:
Ja sam čuo upravo suprotno. Dosta web developera koristi isključivo Mac i to nije malen broj ljudi koje znam i oni vele da su ultra zadovoljni otkako su se maknuli sa Linuxa ili Windowsa (iako neznam kako se to kod bolje piše na drugom OS u istom editoru). Hardver ne opravdava cijenu ali na cijenu golog hardvera plaćaš Apple brand. Cijena samog OSXa je 20$ što realno nije puno kada bi se isti mogao instalirati na bilo koje računalo

http://www.apple.com/shop/product/MC...6-snow-leopard



Realno Apple koristi isto tajvansko smeće koje imamo u običnim desktop računalima. Nisam vlasnik Meka i ne namjeravam davati lovu za nešto što mogu sklepati za manje love, ti, ja i ostali koji imaju kakav takav interes u informatiku i formalno obrazovanje ćemo se potruditi da nađemo neki best buy dok drugi korisnici neće. Oni će biti sretni činjenicom da su platili i da radi.
A Windows 100$, nadam se da se zajebavaš

http://www.ebay.com/itm/Microsoft-Wi...QAAOSwLN5Wi6jg

Dosta "web developera" su ustvari web dizajneri, a to je nešto drugo, ti ljudi nisu jako stručni s bazama podataka, sa izradom frameworka, izradom naprednih algoritama(napredniji crawleri i sl.). Ono što oni koriste je puno PS-a i InDesigna(ili kako se već zove). Možda je moja definicija developmenta različita od uobičajene, ali po meni je development razvoj nečeg novog, nekog novog rješenja, ne mjenjanje sličica i teksta u template-u.

Ovo što se tiče Windows je bila cijena, otprilike u Hrvatskoj kad sam zadnji put gledao. Ne kupujem na ebayu i sličnima pa ne znam.

Ali eto, cijena je ista, podrška za HW je vrlo različita. Mogućnosti korištenja računala za razonodu se razlikuju. Puno faktora i puno mladih, svestranih ljudi sa malo informatičke pismenosti se odlučuje za Windows/Linux PC ili Laptop jer im omogućuje da igraju stvari kao što je The Division, ARK, čak Blizzardov Overwatch neće biti dostupan za MAC.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 20:29   #45
Quote:
artard kaže: Pogledaj post
Slična retorika kao Annatarova. Jalovi argumenti, "nema smisla ulaziti u raspravu", sofisti... :klap:.
Da vidimo što kaže wikipedija:

Demagog je, povijesno gledano, u staroj Grčkoj bio pučki govornik koji je nastupao kao predstavnik naroda. Danas se odnosi na osobu, uglavnom političara, koja lažnim obećanjima, spektakularnim optužbama i sijanjem iluzija stječe povjerenje širokih masa i upravlja njihovim ponašanjem. Prilog demagoški odnosi se na nešto što je lažno i namjerno obmanjivačko.

Tko je ovdje zapravo demagog i tko je manipuliran od demagoga?


Quote:
artard kaže: Pogledaj post
Što ne podijeliš nešto konkretnih tehničkih komentara vezano uz temu i vlastito mišljenje na temelju školovanja, iskustva, cjeloživotnog učenja, itd..? Možeš i na latinskom ako ti je lakše.
Ja sam se fala Bogu tehničkih komentara napisao na ovom forumu, od Windowsa preko Linuxa do Solarisa, pa si mogu dozvoliti da na demagošku temu upadnem sa primjedbama o zdravoj logici. S time da bih potsjetio da je zdrava logika puno dalje od filozofije nego li je to demagogija.

Quote:
artard kaže: Pogledaj post
U protivnom ti mogu reći da filozofiraš, a ti ćeš zatim postaviti pitanje znam li što je filozofija... I tako divergiramo (možda ti se svidi taj izraz) od teme.
A ti si vidoviti Milan?

Quote:
artard kaže: Pogledaj post
Crime i logit su jedini iznijeli svoje stajalište.
Stajalište mora imati ispravne argumente da bi se moglo proglasiti činjenicama, inače se radi samo o demagogiji i mlaćenju prazne slame.
Florest Glimp is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 20:34   #46
Quote:
logit kaže: Pogledaj post
A što kada razvijaš aplikaciju u C# i pomoću .NETa ne ovisiš o Microsoftu, ili ako programiraš u Javi onda ovisiš o Oraclu (iako ima puno inačica Jave)?
.NET Core je Open Source od nedavno i portan je na Linux: http://developers.redhat.com/blog/20...-core-on-rhel/

Osim Oracle Jave postoji i OpenJDK.

Zadnje uređivanje Florest Glimp : 03.06.2016. at 20:44.
Florest Glimp is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 20:42   #47
Quote:
mr-crime kaže: Pogledaj post
Meni se čini da je negdje spominjano kako se gubi garancija i na hardware ukoliko instaliraš nešto što nije whitelistano od strane Applea. Nije li to malo skup sport?
Da li ti se samo čini ili je to činjenica? I ako je stvarno negdje spominjano da li je to stvarno činjenica?
Florest Glimp is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 20:52   #48
Quote:
mr-crime kaže: Pogledaj post
Činjenice su bitne u raspravi, ono ostalo ionako ne pratim, samo preskočim.
U raspravi je bitno pratiti sve a ne samo ono što nam se sviđa, da nam ne promakne nešto što nije nebitno. Isto kao kad čitamo knjigu. Barem prvi puta...
Florest Glimp is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 12:10   #49
Quote:
chmod744 kaže: Pogledaj post
Prijatelju, opet imaš viška vremena i energije?

Konstruktivnije, za sebe i zbog sebe... svijet i druge ionako mijenjat ne možeš dok sami ne požele promjenu.
Ako ovako nastavi mislim da ju nikada nece ni pozeljeti, a ako slucajno i budu da ce tada imati ponudjena samo losa rjesenja.

Izgleda da je najsmislenije mijenjati samoga sebe, tj. ispravljati lose i usavrsavati dobre sposobnosti.
Staromodan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 12:20   #50
Quote:
Staromodan kaže: Pogledaj post
Ako ovako nastavi mislim da ju nikada nece ni pozeljeti, a ako slucajno i budu da ce tada imati ponudjena samo losa rjesenja.

Izgleda da je najsmislenije mijenjati samoga sebe, tj. ispravljati lose i usavrsavati dobre sposobnosti.
najsmislenije je ne tražiti smisao
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 00:54   #51
U zadnje vrijeme me cesto pitaju:
- Sjedis i razmisljas?
- Ne, samo sjedim.
Staromodan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 01:39   #52
Quote:
Staromodan kaže: Pogledaj post
U zadnje vrijeme me cesto pitaju:
- Sjedis i razmisljas?
- Ne, samo sjedim.
dokazano je kako je ljudskom umu beskrajno teško ne razmišljati tj. sjediti bez razmišljanja

imamo u glavi "računalo" koje samo u rijetkim momentima NE razmišlja
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 18:07   #53
Quote:
mr-crime kaže: Pogledaj post
Uz to sve, još nisam čuo od Mac korisnika kako su iznimno zadovoljni hardwareom koji dobivaju za svoj novac. Ni po čemu taj hardware ne opravdava cijenu. A ukoliko je licenca za Mac OS stvarno pola cijene tog računala, vrijedi li taj OS toliko?
Onda ne znaš ljude koji zarađuju za svoj život baveći se grafikom/tiskom/muzikom. Dosta njih radi na Mac i kaže da ne bi bila frka izdvojiti niti 30tkn da treba..a dosta njih je izdvojilo mnogo više za njih


Znam da odgovaram na staru temu, but i don't give a fuck. Mogu. :klap::klap:
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2016., 16:26   #54
Nedavno sam se sjetio jednog nepoznatog autora koji je ranih osamdesetih napisao tekst o programerima, te razmisljao kako bi sada izgledao takav slican tekst u optimisticnom tonu. Literatura i racunalni dijelovi su dostupniji, ima vise kojecega ostalog pa je teze naici na koristan savjet, ali kada se shvati tada je puno lakse nego prije. Iako je tehnologija dosta napredovala, jos uvijek ima zanimljivih stvari koje treba napraviti ili popraviti.

Jel netko mozda proucavao kakvo je sada stanje s "pravim programerima"?
Staromodan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 22:16   #55
Da, nema smisla. Cak vise nema ni trolova, koju distru, domace zadace i takvih slicnih tema kao prije, pa onda nije cudno sto nema strucnijih razgovora. Isto je jel pisem o preopcenitim pitanjima ili o necem strucnijem, makar je i to strucnije za totalne pocetnike. Sta bi tek bilo da su stvarno napredne teme?! Pale sam na svijetu, uz koji rijetki komentar iskusnijih kada uhvate vremena?
Staromodan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 10:03   #56
Quote:
Staromodan kaže: Pogledaj post
Da, nema smisla. Cak vise nema ni trolova, koju distru, domace zadace i takvih slicnih tema kao prije, pa onda nije cudno sto nema strucnijih razgovora. Isto je jel pisem o preopcenitim pitanjima ili o necem strucnijem, makar je i to strucnije za totalne pocetnike. Sta bi tek bilo da su stvarno napredne teme?! Pale sam na svijetu, uz koji rijetki komentar iskusnijih kada uhvate vremena?
pa kad nema izazova...
ili nema užitka u izazovu...
vjerojatno se ide samo za lovom, a put* do nje je ono... nebitan.
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 10:24   #57
@staromodan

Dojam koji ostaje nakon čitanja tvojih postova na različitim temama je sve, samo ne pozitivan po pitanju tvoje naobrazbe i silnog znanja koje navodno imaš. Kako to obično biva, uvijek silver-tongue forum warrior potegne pitanje stručnosti, znanja, kvalitete i sl.
S jedne strane ne samo da ne znaš razliku među free software licencama, nego ju nisi ni u stanju pročitati, a sa druge si 'pale sam na svijetu genij' koji je sav jadan u moru glupana...
__________________
Do you know what "nemesis" means?
A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an 'orrible cunt... me.
volatile is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:55.