Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2017., 13:27   #13221
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...-kuna/6722052/

Još jedna grupa ljudi zbog koje idemo na dolje....

Hrvatsku je branilo 5 miliona branitelja a od toga su 4 miliona iz Hercegovine i Bosne.... po zadnjim popisima....
Kerefek76 is offline  
Old 07.11.2017., 16:53   #13222
Quote:
Jo_Munja kaže: Pogledaj post
otpilili ga i ukrali cigani
Samo tako...PUF...money is gone.
bizon_9 mm is offline  
Old 07.11.2017., 19:28   #13223
https://m.youtube.com/watch?v=TGwZVGKG30s
Quorgyle is offline  
Old 07.11.2017., 19:31   #13224
Moj odgovor na pitanje: [IMG][/IMG]
strongenough is offline  
Old 07.11.2017., 22:32   #13225
Hebate nisam mislio da će se Hrvatska pretvoriti u South park...ali očito se pretvorila.....kako ono onaj reče ''slučajna država''.
bizon_9 mm is offline  
Old 07.11.2017., 22:33   #13226
Quote:
strongenough kaže: Pogledaj post
Moj odgovor na pitanje: [IMG][/IMG]
Znači stiže...
Ovaj narod nije bolje ni zaslužio...stiže ''fuck you pay me'' moment.

ps.

Možda znaš koga će postaviti za gubernatora?
bizon_9 mm is offline  
Old 07.11.2017., 22:48   #13227
Quote:
luteranka kaže: Pogledaj post
Piju nam kvr svima jer misle da im se svi moramo klanjat a škrti su za se ubit, cjenkaju se na pijaci i kupuju po dvi pome i jedan kukumar.Stari i škrti.Niti će nam osvježit genom niti će investirat novac.Možda jedino zaradi pogrebno.
Zaradit će oni koji im kose travu i čuvaju kuću dok su na sjeveru. I s oproštenjem oni koji će im prat guzicu kad onemoćaju.

Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
Ne govori li to is tebe zavist?

Stranci koji dolaze u Hrvatsku kao turisti, bez obzira dali na tjedan dana ili pola godine čine velika uslugu našoj privredi.
Na neki način nam čine i medvjeđu uslugu, samo se to ne smije reći.

Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Niti ne može imati. Obala je puna lezilebovića koji bi ležali 10 mjeseci nauštrb 2 mjeseca turista.

A i ti stranci što dolaze su na kapaljku. Nemožeš ni zamisliti koliko normalne ljude nervira taj južnjački menetalitet nakon nekog vremena. Užasno je teško živjeti u sredini gdje pola ljudi ima prst u uhu i samo zateže aeee....
Generalno točno da je obala puna lijenčina.
Oni koji se ne uklapaju u taj mentalitet ugl odu studirati u ZG i više se ne vrate. Jer doma s tom strukom mogu biti konobari ili uhljebi. A za bit uhljeb treba veza.

Što se tiče stranaca, pravih stranaca je na obali mali postotak.
A oni koji se vode pod strance, su balkanci povratnici ili mješani brakovi.
Žena s balkana, muž Hans iz Ulma, kupe tu kuću, pa ih brojimo pod doseljene strance. A zapravo penzioneri došli hvatati sunce 4-5mj.
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Old 08.11.2017., 00:36   #13228
Jedna sličica kao podsjetnik gdje su valuacije u Amera u odnosu na dugogodišnje trendove...



Strah od "missing out" ovih koji lupaju po ETF-ovima i indeksnim fondovima očito eksponencionalno ubrzava, podsjeća na situaciju oko dot-com ludila.

Kad ovo spojimo s rastom cijena nafte te za sad rubnim pojavama kao kupnjom europskog maslaca od strane Kineza koja je uzokovala x2 veće cijene istog... Tko zna možda i za kolaps ima neke nade. :klap:
__________________
...
RealBear is offline  
Old 08.11.2017., 08:20   #13229
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...-kuna/6722052/

Još jedna grupa ljudi zbog koje idemo na dolje....

Hrvatsku je branilo 5 miliona branitelja a od toga su 4 miliona iz Hercegovine i Bosne.... po zadnjim popisima....
jbg. ko termiti, unišlili bosnu, pa se preselili na hr.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Old 08.11.2017., 12:37   #13230
Što stanje društva i standarda građana lošije, to statistička slika stanja ljepša............

https://www.dzs.hr/Hrv_Eng/publicati...05_01_2017.htm









Revizija obuhvaća sljedeće elemente metodoloških poboljšanja: uključivanje u obračun potrošnje fiksnog kapitala na izdatke za istraživanje i razvoj netržišnih proizvođača i vojnu opremu te prijevare kod plaćanja PDV-a „bez suučesništva“ (VAT fraud). Osim ove dvije najznačajnije metodološke promjene, u ovu reviziju uključena su i unaprjeđenja veznih tablica ESA-e i proračunskog računovodstva za sektor opće države kao i korekcija na kategorijama međufazne potrošnje i sredstava zaposlenih zbog dvostrukog bilježenja proizvodnje softvera za vlastiti račun, prilikom uključivanja u BDP.

Uvođenjem Uredbe (EU) br. 549/2013. Europskog parlamenta i Vijeća od 21. svibnja 2013. o Europskom sustavu nacionalnih i regionalnih računa Europske unije tijekom 2014. proširena je granica obuhvata imovine. Proširenje se odnosilo na uključivanje izdataka na istraživanje i razvoj i izdataka za vojnu opremu. Priznavanje istraživanja i razvoja kao investicije koja stvara aktivu intelektualnog vlasništva stvorilo je obvezu evidentiranja potrošnje te vrste imovine u nacionalnim računima.


Uskoro će u GDP ulaziti i broj gnijezda ptica selica...........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 08.11.2017., 15:28   #13231
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Što stanje društva i standarda građana lošije, to statistička slika stanja ljepša............

Uskoro će u GDP ulaziti i broj gnijezda ptica selica...........
Moar growth, moar!!!!
Ako mogu kurve i trgovina drogom u izračun zašto ne bi i ptice selice?
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Old 08.11.2017., 16:17   #13232
Quote:
mkovac67 kaže: Pogledaj post
Moar growth, moar!!!!
Ako mogu kurve i trgovina drogom u izračun zašto ne bi i ptice selice?


Za broj ptica selica nisam siguran, ali broj vrabaca u mom susjedstvu je znatno porastao u odnosu na 2007/2008 godinu.........ako to nije pouzdan znak oporavka onda stvarno ne znam
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 08.11.2017., 16:22   #13233
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...-kuna/6722052/

Još jedna grupa ljudi zbog koje idemo na dolje....

Hrvatsku je branilo 5 miliona branitelja a od toga su 4 miliona iz Hercegovine i Bosne.... po zadnjim popisima....
Kolega nemoj pretjerivati. Broj branitelja uopće nije sporan, samo kroz 4. gadrijsku je prošlo preko 10.000 ljudi. Što bi ti. Oduzeo im status.

Isto tako broj branitelja HVOa je zanemariv, ali je spasio Dalmaciju koja danas broji pare, zapravo bi bio red da Dalmacija plati tim ljudima mirovine. U suprotnom je treba srušiti ko Vukovar, ko ih jebe.........

A najbitnije od svega, najveći broj branitelja nema nikakve povlastice, pa ti moram reći, sorry ali malo ga sereš.........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 08.11.2017., 19:37   #13234
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Za broj ptica selica nisam siguran, ali broj vrabaca u mom susjedstvu je znatno porastao u odnosu na 2007/2008 godinu.........ako to nije pouzdan znak oporavka onda stvarno ne znam
Apsolutno, kada sam pred 30 godina bio u Kini, izvan gradske buke vladala je apsolutna gluha tišina. Nije se čuo zvuk živog stvora jer sve što je gmizalo, trčalo, plivalo i letjelo su pojeli. Na jednom mjestu je bila poplava ali nisam vidio da miševi bježe.

Od onda ne kupujem kinesku hranu, koja može biti ukusna, jer je pripravljena na način da nemožeš utvrditi kakvo i od koga je meso u njoj.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Old 09.11.2017., 15:39   #13235
Nekoliko puta sam upozoravao na restrukturiranje brodogradnje, poglavito u Splitu za koju sam osobno dosta skeptičan. Ja ne vidim gdje je to debeljak ubacio 40% svojih sredstava u splitski škver. Ukoliko restrukturiranje ne uspije škver ide u stečaj a subvencije koje je škver primio država mora vratiti u evropsku kasu. Ali moram priznat da ovo s uljanikom nisam očekivao. Sprema li se lex uljanik?

http://www.poslovni.hr/hrvatska/zbog...a-bomba-334148
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Old 09.11.2017., 18:41   #13236
Quote:
mkovac67 kaže: Pogledaj post
Nekoliko puta sam upozoravao na restrukturiranje brodogradnje, poglavito u Splitu za koju sam osobno dosta skeptičan. Ja ne vidim gdje je to debeljak ubacio 40% svojih sredstava u splitski škver. Ukoliko restrukturiranje ne uspije škver ide u stečaj a subvencije koje je škver primio država mora vratiti u evropsku kasu. Ali moram priznat da ovo s uljanikom nisam očekivao. Sprema li se lex uljanik?

http://www.poslovni.hr/hrvatska/zbog...a-bomba-334148
Jebote led, u zadnje vrijeme same uspješnice od kompanija sa negativnim kapitalom .........dobro za Todu mi je bilo jasno da je navikao raditi s negativnim/tuđim kapitalom, ali sad kad vidim da i giganti poput Đure i Petrice, a sad i Uljanika rade s negativnim kapitalom počinjem sumnjati da je to neki novi svjetski trend. Ili zaraza?

Makar ni Uber i Tesla se ne mogu pohvaliti s pozitivnim kapitalom, al tamo imaš budala na pretek koje jedva čekaju da im Tesla i Uber uvale svoje preskupe dioničice koje u životu nikome neće donijeti prinos..........

Ali unatoč svemu ja sam optimist, sve će to pokriti eu koehezijski i adhezijski fondovi koje ti i ja punimo.........a može uskočiti i proračun ak baš zaškripi.....
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 10.11.2017., 09:35   #13237
evo i u jutarnjem. Sad je izgleda već ozbiljno kad izlazi i na ovom trash portalu

http://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke...jesta/6733434/
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Old 10.11.2017., 14:38   #13238
Quote:
mkovac67 kaže: Pogledaj post
Nekoliko puta sam upozoravao na restrukturiranje brodogradnje, poglavito u Splitu za koju sam osobno dosta skeptičan. Ja ne vidim gdje je to debeljak ubacio 40% svojih sredstava u splitski škver. Ukoliko restrukturiranje ne uspije škver ide u stečaj a subvencije koje je škver primio država mora vratiti u evropsku kasu. Ali moram priznat da ovo s uljanikom nisam očekivao. Sprema li se lex uljanik?

http://www.poslovni.hr/hrvatska/zbog...a-bomba-334148
Split,3 maj i Brodotrogir je tribalo likvidirati te davne 2013 godine. jeftinije i učinkovitije,i tada ako neko želi dati mu u najam prostore.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Old 10.11.2017., 21:23   #13239
Brodosplit će roknut ćim Debeljaku prestanu stizati poticaji a to je do kraja godine. To je gotovo sigurno. Situacija sa Uljanikom i 3.Majom je također kritična. Čujem da im kooperanti kojima su dužni već povlače radnike. Dakle, sljedeće godine nas čeka novi Agrokor u kojem će možda sa velikom vjerojatnošću roknut sva ta tri brodogradilišta. Badave Uljaniku puna knjiga naruđbi kad kasne u tri čoška a sada ostaju i bez kooperanata.
Uglavnom, vesela sljedeća godina.
Kerefek76 is offline  
Old 11.11.2017., 07:14   #13240
Dakle i dalje više troše nego zaradjuju?
Ali zašto oni moraju roknit, a ne HAC koji je i gori od njih....

Poslano sa mog Lenovo P1a42 koristeći Tapatalk
Iveky is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:47.