Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2017., 15:23   #9841
Pa nije svijet crno bijeli da je tak je il nije. Samo su neke stvari bolje. Bar za preglednost i laksi ulaz i izlaz, te mrvicu vise prostora. Ovo za makadam i offroad nije vrijedno spomena.

U zadnje vrijeme taj visi polozaj sjedenja ima jos jedan plus. Posto je sve vise auta suv, a ekipa sa halogenima sve vise puca u zrak, zahvaljujuci tom visem polozaju si manje zaslijepljen.
__________________
Radim da tebi bude bolje..
Sprudelmeister is offline  
Old 14.12.2017., 20:07   #9842
SUV je optimalna kategorija automobila, ali pod uvjetom da ima pogon na 4 kotača. Ako je 2WD onda je isplativost upitna.
__________________
Proklet bio dan kad su se stvari s interneta počele vrednovat u stvarnom svijetu...
casualRi is offline  
Old 14.12.2017., 20:17   #9843
isplativost ovisna o obliku karoserije lol.
Zaspan is offline  
Old 15.12.2017., 21:33   #9844
Quote:
halo_bing kaže: Pogledaj post
McLaren izgleda kao da ga je radila jedna od onih opskurnih firmi što rade "supersportaše" u 2 primjerka. Nabacano i ružno.
slažem se. po ko zna koji put suv i crossover izaziva gotovo ogorčenje.
zašto vlasnici istih nemaju potrebe pljuvati po izboru drugih??
smisao im je jedino da kompanije zarade? nad smislom mclarena nema upitnika. ja vozim rav4 (awd) i hondu hrv. suv i crossover - je izvrstan izbor za moje (i moje obitelji) potrebe. ovaj mclaren me ostavlja ravnodušnim.
ali danas sam sjedio u ovome i taj me je impresionirao;
https://www.topgear.com/car-reviews/...dk/first-drive
__________________
This ain't no Mudd Club, or C. B. G. B.
housesinmotion8 is offline  
Old 15.12.2017., 21:37   #9845
McLaren odvratan, prostituizacija Senna-inog imena...

Kako je islo ono - Boze, uzeo si krivog Sennu
Markkonen is offline  
Old 15.12.2017., 21:51   #9846


__________________
This ain't no Mudd Club, or C. B. G. B.
housesinmotion8 is offline  
Old 15.12.2017., 21:56   #9847



+400ks, aktivni ovjes, awd, ako se sjećam zakretni moment +800, space shuttle
__________________
This ain't no Mudd Club, or C. B. G. B.
housesinmotion8 is offline  
Old 15.12.2017., 23:12   #9848
Tog sivog sam vozio nekoliko dana. Benzinac je ipak bolji.
N!NO is offline  
Old 16.12.2017., 00:43   #9849
Fino bome... Ne bi se uopce bunio niti na dizela... Zapravo nekako mi ima vise smisla u takvom automobilu, a i nije da ne ide...
Markkonen is offline  
Old 16.12.2017., 08:45   #9850
Quote:
casualRi kaže: Pogledaj post
SUV je optimalna kategorija automobila, ali pod uvjetom da ima pogon na 4 kotača. Ako je 2WD onda je isplativost upitna.
Optimalna karoserija automobila je ona koja pojedincu pružna najviše za uloženi novac. Znači, nekome je Smart, a nekome Maybach 62 S.

Quote:
Markkonen kaže: Pogledaj post
McLaren odvratan, prostituizacija Senna-inog imena...
Funkcija ispred forme. Nije to Seat pa da po karoseriji ima "otvore" da dobije sportskiji izgled, svaki šaraf, svaka rupa, svaka izbočina je postavljena sa svrhom i razlogom. Da je ljepotan nije, ali nitko ga ni ne kupuje zbog ljepote Da je ljepši ja bih ga kupio
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Old 16.12.2017., 21:03   #9851
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Funkcija ispred forme. Nije to Seat pa da po karoseriji ima "otvore" da dobije sportskiji izgled, svaki šaraf, svaka rupa, svaka izbočina je postavljena sa svrhom i razlogom. Da je ljepotan nije, ali nitko ga ni ne kupuje zbog ljepote Da je ljepši ja bih ga kupio
Ja sam uvijek za function over fashion, ali to se moze napraviti i da lici na nesto...

S time da sam proucio taj auto i po meni nije dostojan Senna imena, ali buduci da je to neki trend i ako znaci da ce se bolje prodavati, onda to sve objasnjava, sto bi rekli - money makes world go round... I bilo bi zanimljivo vidjeti usporedbu sa P1 ili cak P1 GTR, buduci da se ovaj novi reklamira kao ultimativni auto za stazu...
Markkonen is offline  
Old 16.12.2017., 21:08   #9852
je li ga itko provozao?
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Old 16.12.2017., 21:11   #9853
Meni je od tih ekstremnih auta mozda Apollo IE "najljepsi"(uvjetno govoreci, jel). I ima atmosferski V12, kao i Aston Valkyrie, sto je, IMHO, jedini ispravan izbor za takav auto i gdje Mclaren, po meni, gubi na privlacnosti jer onaj njihov Ricciardo V8 zvuci kao industrijski stroj, ne trkaci motor. Plus Mclarena je sto je 2-3 puta jeftiniji od njih, iako ne vjerujem da je to faktor ijednom od kupaca.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Old 16.12.2017., 23:18   #9854
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
je li ga itko provozao?
Nije jos...

Quote:
Velo C. Raptor kaže: Pogledaj post
Meni je od tih ekstremnih auta mozda Apollo IE "najljepsi"(uvjetno govoreci, jel). I ima atmosferski V12, kao i Aston Valkyrie, sto je, IMHO, jedini ispravan izbor za takav auto i gdje Mclaren, po meni, gubi na privlacnosti jer onaj njihov Ricciardo V8 zvuci kao industrijski stroj, ne trkaci motor. Plus Mclarena je sto je 2-3 puta jeftiniji od njih, iako ne vjerujem da je to faktor ijednom od kupaca.
Pa recimo P1 mi je puno skladniji od ovog McLarena Senna...

Ako necemo gledati samo McLaren, onda Pagani Zonda (Huayra mi se ne svidja toliko kao Zonda, a i turbo je), Aston Martin Vulcan, Porsche 918 Spyder, Ferrari LaFerrari, itd...

S druge strane to je sve stvar ukusa, mozda je nekome ovaj McLaren Senna najljepsi automobil ikada...

Slazem se s ovime oko velikih atomsferskih motora u takvim automobilima...
Markkonen is offline  
Old 17.12.2017., 10:41   #9855
Quote:
Markkonen kaže: Pogledaj post
Pagani Zonda (Huayra mi se ne svidja toliko kao Zonda, a i turbo je)...
Ni meni, ali zato Zonda R
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Old 17.12.2017., 21:52   #9856
Mozda sam jadan "entuzijasta", ali meni super sportasi nikada nisu bili zanimljivi. Niti gledam njihove testove niti bih ih kupio da imam novac.

Porsche 911 Turbo je vjerovatno najextremniji automobil koji meni ima smisla.
__________________
Mazda CX-5 2.5, Toyota Corolla 1.8, Ford Mustang 3.7 V6, Mazda 626 2.0, Audi A6 2.7 V6, Pezo 307 1.6, VW Jetta 1.8T, Dodge Stratus 2.4, Kia Ceed 1.4, Reno Clio 1.4, Rover 400 2.0D, Audi 80 1.8
El Mariachi is offline  
Old 17.12.2017., 22:31   #9857
One super extremne ne bih ni ja (tipa Ariel Atom), ali Zonda Lamborghiniji su nekako ružni, pa ne bih ni njih, Ferrari ima jako lijepih modela.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Old 18.12.2017., 04:10   #9858
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
One super extremne ne bih ni ja (tipa Ariel Atom), ali Zonda Lamborghiniji su nekako ružni, pa ne bih ni njih, Ferrari ima jako lijepih modela.
Maserati? Aston Martin?
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 18.12.2017., 09:28   #9859
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Maserati? Aston Martin?
Maserati i Aston Martin vrlo rijetko izbacuju supersportaše... većinom su GT modeli. S tim da je Maserati u zadnje vrijeme skoro ni ne radi GT-ove, nego većinom limuzine i SUV-ove.
halo_bing is offline  
Old 18.12.2017., 10:06   #9860
Ali su ljepsi of vecine Lamborghini i Ferrari....
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:19.