Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2017., 20:51   #61
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Procitala sam Malog princa 5 (slovima: pet) puta. Dok dodjem u tvoje godine, pit cu i Anu B.
Kad dođeš u moje godine plakat ćeš na reklame

Čini mi se da s godinama, osim što mi pada tolerancija na kretene, dobivam i čvršću volju da radim na nečemu do čega mi je stalo. A može biti da to ima i veze s time da sam se i ja promijenila pa nisam više servis svakome nego znam to otpiliti i baviti se svojim stvarima.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 20:58   #62
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
koja je ono razlika između zavisti i ljubomre?

ljubomora je kad ne želiš da susjed Pero ima bolji auto, a zavist kad ti želiš auto koji ima susjed Pero?
Mislim da ljubomora ima veze s osjećajima a zavist sa materijalnim. Npr. ljubomoru osjećaš kad mama više voli tvog brata a zavist kad ti frend ljetuje na Maldivima dok ti toćaš noge u Malinskoj.
Tak sam ja to sebi protumačila.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 20:59   #63
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Meni je najdraža ona kad nešto jako želiš, cijeli svemir se uroti da to i dobiješ


.
"Što šalješ u svemir to će ti se i vratiti."

Ma maršupičkulaterinu.

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 21:00   #64
Quote:
warpedcat kaže: Pogledaj post
Imam jos pitanja :inspirirana:

Je li vam motivacija za neke bitnije stvari u zivotu bila bas intrinzicna ili vam je trebao spoljni poticaj?

Koliko je uopce moguce kod nekog probuditi interes za nesto ako je poprilicno nezainteresiran isprva? Ovo mozda najbolje znaju prosvjetni radnici, pa ako se nekome da da mi odgovori...

Inspiriraju li vas vise pobjede ili porazi (uvjetno receno)? Mene cesto porazi . Ako mi nesto ide brzo i lako, znam se previse opustiti.

Ima li ista od ovoga veze s temom?
Imam puno posla, a ti puno pitanja

Tesko je reci jer se sve ispreplelo, a zadnjih godina sam sam se okruzila ljudima koji me poticu te sam u poticajnoj sredini. Ovako generalno bi rekla da je za najbitnije stvari motivacija bila intrinzicna. Doza motivacije je uvijek tu, nekad manja, nekad veca. Drugi mi mogu utjecati na razinu motivacije, ali se ne mogu sjetiti da su me uspjeli motivirati za nesto za sto sam dotad znala i bila nemotivirana.

Mislim da me vise inspiriraju porazi (isto se lako opustim kad mi ide ) mada ispiriraju me i pobjede Ona lakoca s kojom se bacim na sljedecu stvar...
Quote:
freddie"s queen kaže: Pogledaj post
Da li je necija depresija ili anksioznost kao deklarirani medicinski poremecaji "izlika" za ne ostvarivanje svojih ciljeva?!
A sto ti kazes na to?
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 21:04   #65
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
"Što šalješ u svemir to će ti se i vratiti."

Ma maršupičkulaterinu.
Past će ti satelit na glavu? Svima su puna usta svemira u zadnje vrijeme
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 21:07   #66
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem ovima što kažu da nikad nikome nisu pozavidjeli. Osim ako nisu Franjo Asiški.
Ja zavidim tipu koji je vozeći službeni auto razlupao moj privatni, ni 6 mjeseci star, a onda izletio i krenuo se dernjati na mene gdje gledam i gdje izlećem... a 100% je bila njegova krivica, što je i policija utvrdila, kada je došla na moj poziv.

Tip je bio TAKO SIGURAN U SEBE. Ni najmanje sumnje u svoju božansku sposobnost, ne samo za vožnju, već i za ocjenjivanje uzroka sudara, te je nastavio da se svađa i prepire sa policijom sat vremena nakon što sam ja odvukla svoj slupani u servis (znam jer se desilo u mom dvorištu).

E, što se tiče toga "sve se može kad se hoće" - vjerujem da on može sve kad hoće. Sigurno. Za njega nema zime i neće ni biti.

Sa druge strane, ja možda mogu svašta, ali će me sumnje u svoje sposobnosti i nesigurnost u svoje sudove uvijek sputati i... na kraju postignem što hoću, ali to što hoću se na samom početku skresalo na mnogo mršavu verziju sebe.

Može li meni neko od tih motivacijskih govornika pomoći da dobijem samopouzdanje koje ta konjina u službenom autu ima? Može đavla... sa tim se rodiš ili ne, i onda ti još to sa čim se rodiš lijepo uzgajaju ako si muško, ili ubijaju ako si žensko (uglavnom).
__________________
Ideja RAVNOPRAVNOSTI je da sva ljudska bića, bez obzira na razlike koje među njima postoje - a na koje ona ne mogu uticati - kao što su npr. rodna pripadnost, nacionalna pripadnost ili seksualna orijentacija - dobiju JEDNAK PRISTUP JEDNAKIM OPCIJAMA, te preuzmu odgovornost za svoj IZBOR među tim opcijama. Ako već imate tu privilegiju da ste se rodili u grupi kojoj društvo i dalje daje najveće mogućnosti izbora, cinično (i cmizdravo) zvuči da za svoje loše izbore i njihove negativne ishode optužujete "diskriminaciju".
Incongruity is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 21:08   #67
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
"Što šalješ u svemir to će ti se i vratiti."
To ne ide baš tako ali svemir sluša što govoriš i djeluje prema svom nahođenju, jedino što ne čuje baš dobro to je ona situacija kad Mujo zaželi vrhunski penis a dobije Đokovića i Nadala da mu igraju na vrtu
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 21:15   #68
Quote:
warpedcat kaže: Pogledaj post
Imam jos pitanja :inspirirana:

Je li vam motivacija za neke bitnije stvari u zivotu bila bas intrinzicna ili vam je trebao spoljni poticaj?

Koliko je uopce moguce kod nekog probuditi interes za nesto ako je poprilicno nezainteresiran isprva? Ovo mozda najbolje znaju prosvjetni radnici, pa ako se nekome da da mi odgovori...

Inspiriraju li vas vise pobjede ili porazi (uvjetno receno)? Mene cesto porazi . Ako mi nesto ide brzo i lako, znam se previse opustiti.

Ima li ista od ovoga veze s temom?
Meni treba kombinacija; teško mi je zadržati intrinzičnu motivaciju ako nema barem malo ekstrinzične. Npr, jako sam bila motivirana pomagati djeci s problemima, al jednostavno mi se ugasila volja nakon par godina volontiranja kad sam skužila da em ne dobivam nikakvu lovu kojom bih mogla napraviti nešto za sebe ili se barem dalje educirati u tom području, em ni od nadređenih ne dobivam više nikakav koristan feedback ni pohvale.

Posao na kojem trenutno radim sam počela raditi jer su mi trebale pare Ali mi je ispalo puno zanimljivije nego što sam mislila, atmosfera je opuštena i pozitivna i stvarno sam postala i intrinzično motivirana.

Tako da kod mene jedno bez drugog nikako ne ide.

Motiviraju me pobjede, daju mi puno energije. Poraze preteško shvaćam.
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 21:17   #69
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
"Što šalješ u svemir to će ti se i vratiti."
ali kad je
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 21:27   #70
Quote:
Incongruity kaže: Pogledaj post

Tip je bio TAKO SIGURAN U SEBE. Ni najmanje sumnje u svoju božansku sposobnost, ne samo za vožnju, već i za ocjenjivanje uzroka sudara, te je nastavio da se svađa i prepire sa policijom sat vremena nakon što sam ja odvukla svoj slupani u servis (znam jer se desilo u mom dvorištu).

E, što se tiče toga "sve se može kad se hoće" - vjerujem da on može sve kad hoće. Sigurno. Za njega nema zime i neće ni biti.

Sa druge strane, ja možda mogu svašta, ali će me sumnje u svoje sposobnosti i nesigurnost u svoje sudove uvijek sputati i... na kraju postignem što hoću, ali to što hoću se na samom početku skresalo na mnogo mršavu verziju sebe.

Može li meni neko od tih motivacijskih govornika pomoći da dobijem samopouzdanje koje ta konjina u službenom autu ima? Može đavla... sa tim se rodiš ili ne, i onda ti još to sa čim se rodiš lijepo uzgajaju ako si muško, ili ubijaju ako si žensko (uglavnom).
E i ja zavidim takvim ljudima. Imam jednog kolegu, taj je toliko siguran u sebe, toliko nemogućih planova ima, da kad i ostvari jednu desetinu, već je puno napravio. Ni u jednom trenutku ne sumnja u sebe, čak i kad dobije negativni feedback ponovno i ponovno. Čovjek je kao teflon, kritika se za njega ne lijepi. On fino uvjeri sebe da su svi drugi u krivu, on je pametan i vozi dalje. U dobrom dijeli slučajeva mu i drugi povjeruju da zna što radi, i onda kada ne zna. Kad mu se izjalovi plan on lijepo primjeni neku "kiselo je grožđe" psihologiju i sam sebe uvjeri da mu to ionako nije trebalo. I čovjek je sretan i zadovoljan samim sobom.

Mislim da je na to donekle Velo mislio kad je spomenuo na prvoj stranici ljude koji su spremni gaziti druge. Ne nužno gaziti, koliko dati sebi dobro objašnjenje zašto je u redu nešto učiniti. Čak i kad možda nije.

Ja s druge strane uvijek imam neke sumnje, dvojbe, preispitujem sebe, i u poslu i u odnosima s drugima. Poboljšala se jesam tijekom godina, ali naprosto sam taj tip koji ima tendenciju previše razmišljati. Zato sam uvijek imala problema i sa aktivizmom - nikad nisam mogla djelovati sa onakvim entuzijazmom s kojim djeluju ljudi koji su potpuno uvjereni u svoju ispravnost. Ja ću se u većini slučajeva preispitivati...
lyrabelacqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 21:31   #71
naš mentalitet je naš veliki zajeb, gdje u najvećem broju slučajeva okolina odgaja i uvjerava druge da neke stvari nisu moguće i da nije dobro ako odskačeš.

ovo nema veze s ovima na koje se ne lijepi kritika, nego mi kao društvo preslabo grizemo na vlastite želje.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 21:42   #72
Quote:
lyrabelacqua kaže: Pogledaj post
Čovjek je kao teflon, kritika se za njega ne lijepi.

Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
naš mentalitet je naš veliki zajeb, gdje u najvećem broju slučajeva okolina odgaja i uvjerava druge da neke stvari nisu moguće i da nije dobro ako odskačeš.

ovo nema veze s ovima na koje se ne lijepi kritika, nego mi kao društvo preslabo grizemo na vlastite želje.
Slazem se


Inace, uvijek me fascinira s kojom samouvjerenosti ljudi vele da znaju nesto ili su vjesti s necim ili imaju iskustvo u necem - ljudi za koje znam koliko malo znaju/imaju iskustva s tim naspram mene, a meni nece pasti na pamet da se ni blizu tako kitim
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 21:55   #73
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
naš mentalitet je naš veliki zajeb, gdje u najvećem broju slučajeva okolina odgaja i uvjerava druge da neke stvari nisu moguće i da nije dobro ako odskačeš.

ovo nema veze s ovima na koje se ne lijepi kritika, nego mi kao društvo preslabo grizemo na vlastite želje.
Apsolutno... Uravnilovka od najranije dobi.

Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Inace, uvijek me fascinira s kojom samouvjerenosti ljudi vele da znaju nesto ili su vjesti s necim ili imaju iskustvo u necem - ljudi za koje znam koliko malo znaju/imaju iskustva s tim naspram mene, a meni nece pasti na pamet da se ni blizu tako kitim
E pa o tome pričam. A često im i prođe. Ponekad je dovoljno da ti ljudi daju šansu, a poslije ćeš nekako plivati.
lyrabelacqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 21:55   #74
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Inace, uvijek me fascinira s kojom samouvjerenosti ljudi vele da znaju nesto ili su vjesti s necim ili imaju iskustvo u necem - ljudi za koje znam koliko malo znaju/imaju iskustva s tim naspram mene, a meni nece pasti na pamet da se ni blizu tako kitim
Moje iskustvo je da - većinom - s većim iskustvom i znanjem dolazi i veća skromnost, pošto postaješ sve svjesniji koliko je toga o čemu ne znaš baš puno. I obratno. Redovito mi se događa da me netko iz kakve druge struke počne poučavati o mojoj dugo sam živila u uvjerenju da ja to nipošto ne radim, dok mi nije na jednom od zadnjih projekata rekao povjesničar s kojim sam radila da mu prestanem govoriti kako da nešto napravi presjeklo me
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 22:47   #75
Quote:
honeychild kaže: Pogledaj post
nemreš

ja sam htjela biti medicinska sestra.
sa 14 god na upisu u srednju, starci mi nisu dali. kaj bum ja kćer doktora tuđe riti prala sa 16 sam htjela ostati s društvom vani do 5. nemreš. kaj bum se ja sa 16 fukarala vani pa ostala prerano trudna ko moja stara sa 18 sam htjela biti odgajateljica. nemreš. upisat ćeš ekonomiju. vraćamo se na ono o pranje riti

gotovo cijeli jebeni život sam bila sputavana. dopelja te u situaciju da i kada nešto što želiš možeš, više nemaš volje nemaš želje i nemaš jebene životne radosti

super tema


Šaljem ti hug jer je isto bilo i kod mene. Sad su mi se vratila sjećanja pa me je ovo rastužilo.
Htjela sam sve i svašta u životu no uvijek mi se netko našao na putu i srozao me. Najgore je u toj osjetljivoj dobi kad si balav i kad ti krenu pametovat o ''realnom životu" i "realnim poslovima". A najgore je kad misle da nešto nećeš moći pa biraju za tebe.

Životna radost nula bodova.
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 22:49   #76
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Meni je najdraža ona kad nešto jako želiš, cijeli svemir se uroti da to i dobiješ



Ne samo da lagodno žive, nego vladaju svijetom.
Da a ako se ne dogodi onda to nije za tebe i svemir ti sprema nešto puno bolje.
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 23:31   #77
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
fora je u tome da koliko vidim, većina ljudi nema blage veze da su u nečemu imali sreće.
Svi ljudi, zapravo. Neki čak i kad je u pitanju lutrija. Lik je osvojio španjolsku lutriju s listićem koji je na kraju imao broj 48. Ponosno je objasnio je da je to rezultat njegove metode: sanjao je broj 7 sedam noći zaredom, a 7 puta 7 je 48

Mnogo češće primjetimo kad nemamo sreće. Tak smo posloženi. Koliko često ti se desi da staneš u najsporiji red na blagajni? Često, jel da? I meni . Koliko puta si čula da navijač komentira nakon što njegova ekipa pobjedi: "Suci su nam pomogli." Nikad? A koliko puta si čula kad izgube: "Suci su nas pokrali." Više nego jednom .

Svjesni smo mi slučajnosti u apstraktnom smislu, ali naš mozak ih intuitivno teško kuži, jer u svemu traži smisao i pravilnosti, čak i kad ih nema. Pa kad imaš kombinaciju pravila i slučajnosti, jako je teško prosuditi koliko je tu sreće a koliko sposobnosti.

Kad smo kod mudrih izreka, ja volim ovu: "God, grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can, and wisdom to know the difference."
Motive is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 23:49   #78
Quote:
lyrabelacqua kaže: Pogledaj post
Apsolutno... Uravnilovka od najranije dobi.



E pa o tome pričam. A često im i prođe. Ponekad je dovoljno da ti ljudi daju šansu, a poslije ćeš nekako plivati.
Vrlo brzo prepoznam fejkere i ne zavidim im ma koliko uspjesni bili. Previse mi idu na jetricu, to je jedina emocija koju osjecam.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 00:37   #79
Quote:
Incongruity kaže: Pogledaj post
Može li meni neko od tih motivacijskih govornika pomoći da dobijem samopouzdanje koje ta konjina u službenom autu ima?
ako se mogu nadovezat'; meni se učinilo upravo suprotno - tako kako se on ponašao, govori o tome da uopće nema samopouzdanja, već je sjeban, iskompleksiran, agresivan i bahat i njegov istup nema nijedan pozitivan atribut, a kamo li da mu se treba "diviti" i smatrati ga osobom kakvom ga opisuješ.

često brkamo "visoko samopozdanje i sigurnost u sebe" s agresivnošću kojom se netko lišen tih osobina "štiti" pred drugima, i stoga često napada druge.

a osobu spomenutih osobina tj. vrlina zamišljam dijametralno suprotnom - diskretna je i ne nameće se, ali je zato istinski sigurna u sebe i debelo iskrena kako sa sobom, tako i sa drugima. to znači da u sličnoj situaciji neće tjerati svoju "pravdu" i vikom i psovkama skretati pažnju na sebe (i prava je .čkica u duši) već će znati je li i koliko pogriješila i u skladu s tim se ponašati. to samo za početak.

"rad na sebi", stjecanje višeg stupnja samopouzdanja i "ispravne" sigurnosti u sebe, ne uči se na jednokratnom tečaju, cjeloživotni je proces u pitanju, brušenje i poliranje vlastitog karaktera zahtjeva puno uloženog truda, analiza, dubokih introspekcija te konstantnu budnost... i dakako, ljubavi prema sebi, ali i drugima...to je upravo detalj koji se iz aviona vidi da nedostaje agresivcu iz spomenute priče.
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 02:58   #80
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
ali kad je
Je, da. Zato super ljudi ponekad obole i umru mlađahni, a ugledni SS-ovci gdjekad dožive duboku starost i najgori im je problem kapanje špine.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:40.