Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2017., 20:32   #161
Remontiranih tenkova ima koliko Lazara i Miloša. sve po jedan dva komada za prezentacije u svrhu dizanja rejtinga vladaru.
Slatky is offline  
Old 20.07.2017., 21:14   #162
Quote:
MadMax- kaže: Pogledaj post
Zato što su stariji od naših i istiće im rok trajanja.
Ispravak: lansere tih sustava. Rakete su potrošna roba s rokom trajanja. Lanser pak traje malo duže. Valjda.:-)
tadeusk is offline  
Old 20.07.2017., 21:25   #163
Quote:
tadeusk kaže: Pogledaj post
Ispravak: lansere tih sustava. Rakete su potrošna roba s rokom trajanja. Lanser pak traje malo duže. Valjda.:-)
Lansere bi se isplatilo uzeti (po ovoj cijeni). Nije da nam trebaju ali mudri ljudi kažu - bolje da imaš pa da ti ne treba, nego da ti treba, a nemaš.
__________________
There are no good guns, There are no bad guns. A gun in the hands of a bad man is a bad thing. Any gun in the hands of a good man is no threat to anyone, except bad people.
MadMax- is online now  
Old 20.07.2017., 22:02   #164
Quote:
Slatky kaže: Pogledaj post
Remontiranih tenkova ima koliko Lazara i Miloša. sve po jedan dva komada za prezentacije u svrhu dizanja rejtinga vladaru.
A ti si ih lično prebrojao, pa sigurno znaš !??

Evo danas videh kolonu na autoputu prema (Šidu) tj. Nikincima, prevoze jedno 6 sređenih M84 ( da li su remontovani ili ne, neznam)
bg011 is offline  
Old 20.07.2017., 22:50   #165
Quote:
MadMax- kaže: Pogledaj post
Lansere bi se isplatilo uzeti (po ovoj cijeni). Nije da nam trebaju ali mudri ljudi kažu - bolje da imaš pa da ti ne treba, nego da ti treba, a nemaš.

S tim, da bi ja po ovoj cijeni uzeo i rakete i ih ispucao i iskoristio za jeftino obuko operatera.
Mislim, da je ovako orudje idealno za dopuno odbrane hrvatske obale i otoka.
+ ima još nešto, glupo mi je ovo da pišem a tako je jer je ovo čista vojna strategija-uzmeš i vojno oslabiš susjeda sa kojim nisi u najboljim odnosima.
poz.

Zadnje uređivanje Halibut : 20.07.2017. at 23:21.
Halibut is offline  
Old 20.07.2017., 23:31   #166
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
ukratko
neznate napravit remont nit ste u mogučnosti
Ukratko, pucao si u vlastitu nogu.

Tekst iz 2013, trebalo mi je celih 10 sekundi da ga nadjem, a zamisli da sam se malo ozbiljnije posvetio pa prokopao šta na temi o M84 u HV RH kažu na susednom podforumu. A koliko se sećam kad sam ranije pregledavao, govore vrlo ružno, i osudjuju.

Quote:
Prosječna godišnja ispravnost tenka M-84 bila je 30 posto. Kopnene vojska ima 75 komada ovih tenkova.
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...ri.../1150016/

Al bitno da je remontni zavod na teritoriji Hrvatske....

Još samo da čujem čuveni argument da su neperspektivni i da bi ih trebalo zameniti recimo Leopardima, pa da se grohotom nasmejem. Kiselo groždje...
Zuta voda is offline  
Old 21.07.2017., 06:25   #167
Quote:
Zuta voda kaže: Pogledaj post
Ukratko, pucao si u vlastitu nogu.
evo sam si nađi koje ovo napiso pa reci da nije istina
a žutu štampu mi nemoj stavljat kao prikaz stanja u HV

Quote:
Samo mi nije jasno na koji remont, kad ni jedan tenk M84 u Srbiji nije prošao generalni remont.

Prefarbavanje tenkova sa novom farbom nije remont. Kao što kaže jedan oficir, vrate mu se tenkovi "sa remonta", a prefarbali blato na tenkovima. Nisu ga ni oprali prije remonta.
JoZ@ is offline  
Old 21.07.2017., 18:01   #168
Evo Rogozin najavljuje da će Rusija uz MiG-ove, Srbiji isporučiti i transportne avione;
https://www.kommersant.ru/doc/3335816

A i Belorusi kažu do kraja godine 8 29-vetki i jedan sistem BUK!??

https://iz.ru/news/660746
bg011 is offline  
Old 21.07.2017., 18:19   #169
Baš bih volio da se to dogodi da gledamo komediju kako se to sve raspada i neodržava, naravno nedaju bože u zraku.

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk
Slatky is offline  
Old 22.07.2017., 12:54   #170
Quote:
bg011 kaže: Pogledaj post
Evo Rogozin najavljuje da će Rusija uz MiG-ove, Srbiji isporučiti i transportne avione;
https://www.kommersant.ru/doc/3335816

A i Belorusi kažu do kraja godine 8 29-vetki i jedan sistem BUK!??

https://iz.ru/news/660746
Čekaj, sad meni nije ništa jasno. Znači Rusi daju 6 MiG-29 9.13, a Bjelorusi još 8 istih, je li? A vi već imate 4 komada 9.12?

A zašto se onda ne bi orijentirali na samo jedan tip, kad ćete već imati 14 komada? A ova preostala svoja 4 koristili za kanibalizaciju, koliko se može?

Pored toga, tu kaže dva Buka? I u 2018.
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.

Zadnje uređivanje otok_kiril : 22.07.2017. at 12:56. Reason: ..
otok_kiril is offline  
Old 22.07.2017., 18:23   #171
Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post
Čekaj, sad meni nije ništa jasno. Znači Rusi daju 6 MiG-29 9.13, a Bjelorusi još 8 istih, je li? A vi već imate 4 komada 9.12?

A zašto se onda ne bi orijentirali na samo jedan tip, kad ćete već imati 14 komada? A ova preostala svoja 4 koristili za kanibalizaciju, koliko se može?

Pored toga, tu kaže dva Buka? I u 2018.
Ta bjeloruska "vijest" prenosi informaciju iz beogradske Politike koja je objavljena u predizborno vrijeme (siječanj) od strane Đorđevića. BTW vijest je iz siječnja, a ako se dobro sjećate to je vrijeme kada su tvrdili da avioni dolaze "u martu".

Biti ce dobro ako išta dođe u Srbiju. Mislim da neće biti ozbiljnije modernizacije jer je valjda svima jasno kako je neisplativo modernizirati takve 29tice.
TauraDendarii is offline  
Old 22.07.2017., 18:26   #172
Quote:
TauraDendarii kaže: Pogledaj post
Ta bjeloruska "vijest" prenosi informaciju iz beogradske Politike koja je objavljena u predizborno vrijeme (siječanj) od strane Đorđevića. BTW vijest je iz siječnja, a ako se dobro sjećate to je vrijeme kada su tvrdili da avioni dolaze "u martu".

Biti ce dobro ako išta dođe u Srbiju. Mislim da neće biti ozbiljnije modernizacije jer je valjda svima jasno kako je neisplativo modernizirati takve 29tice.
Bilo bi bolje da dođe, inače će ovaj naš RFP ostati samo na prijedlozima i ponudama...
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Old 22.07.2017., 18:30   #173
Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post
Bilo bi bolje da dođe, inače će ovaj naš RFP ostati samo na prijedlozima i ponudama...
A na kraju ce vjerojatno doci nešto, bio bi ipak prevelik fijasko da na kraju se nista ne dogodi, sjetimo se kako su se Vučić i Đorđević? naslikavali u nekom hangaru u Rusiji, pa silna obecanja o dolasku aviona, modernizaciji, "najmodernijem radaru i raketama". Itd.

Moja procjena je da ce im rusi obaviti remont, dovesti avione na isti standard komunikacijske opreme, a ostalo neće dirati. To će Vučiću biti dovoljno za pokazivanje.

Za naš RFP se ne brinem. Svi bitni akteri su se jasno iskazali, pa čak ni oporba nije protiv, a vjerujem i vanjski faktori nas podržavaju. Ako bi sada odustali onda bi se stvarno iznenadio.
TauraDendarii is offline  
Old 22.07.2017., 18:39   #174
Quote:
TauraDendarii kaže: Pogledaj post
A na kraju ce vjerojatno doci nešto, bio bi ipak prevelik fijasko da na kraju se nista ne dogodi, sjetimo se kako su se Vučić i Đorđević? naslikavali u nekom hangaru u Rusiji, pa silna obecanja o dolasku aviona, modernizaciji, "najmodernijem radaru i raketama". Itd.

Moja procjena je da ce im rusi obaviti remont, dovesti avione na isti standard komunikacijske opreme, a ostalo neće dirati. To će Vučiću biti dovoljno za pokazivanje.

Za naš RFP se ne brinem. Svi bitni akteri su se jasno iskazali, pa čak ni oporba nije protiv, a vjerujem i vanjski faktori nas podržavaju. Ako bi sada odustali onda bi se stvarno iznenadio.
Ja bi se iznenadio ako ne odustanemo.
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Old 22.07.2017., 21:09   #175
Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post
Čekaj, sad meni nije ništa jasno. Znači Rusi daju 6 MiG-29 9.13, a Bjelorusi još 8 istih, je li? A vi već imate 4 komada 9.12?

A zašto se onda ne bi orijentirali na samo jedan tip, kad ćete već imati 14 komada? A ova preostala svoja 4 koristili za kanibalizaciju, koliko se može?

Pored toga, tu kaže dva Buka? I u 2018.
Potpuno si u pravu po pitanju standardizacije. No od Rusa dobijamo 3 9.13, jedan 9.12A i dva 9.51 (dvosed) Sa 8 9.13 iz Belorusije i tri iz Rusije, dovoljno za jednu standardizovanu i unificiranu eskadrilu. Srbija ima tri 9.12B i jedan 9.51B.
bg011 is offline  
Old 22.07.2017., 21:15   #176
Quote:
TauraDendarii kaže: Pogledaj post
Ta bjeloruska "vijest" prenosi informaciju iz beogradske Politike koja je objavljena u predizborno vrijeme (siječanj) od strane Đorđevića. BTW vijest je iz siječnja, a ako se dobro sjećate to je vrijeme kada su tvrdili da avioni dolaze "u martu".

Biti ce dobro ako išta dođe u Srbiju. Mislim da neće biti ozbiljnije modernizacije jer je valjda svima jasno kako je neisplativo modernizirati takve 29tice.
Vidim da ne umeš čitati ćirilicu, Napred sam postavio linkove sa ruskih medija koji objavljuju isporuku i kakva će modernizacija biti realizovana. Naše postojeće mašine dobijaju novi radar i sistem upravljanja naoružanjem koji koristi rakete R 77, pored R73,R27 i R60MK.
To mašina 9.13 ima.
Direktor Federalne službe za vojnotehničku saradnju, javno na MAKS 2017 iznosi da mašine stižu najkasnije do decembra ove godine.
A piloti, aviomehaničari i inženjeri su već u Lipecku na obuci.
bg011 is offline  
Old 23.07.2017., 19:55   #177
A u Rusiji ima i drugih gledanja prema saradnji Srbije sa NATO članicama !??

"Srpske rakete uništile sve ciljeve na antiruskim vežbama u Bugarskoj" !???
https://regnum.ru/news/polit/2302600.html
bg011 is offline  
Old 23.07.2017., 20:17   #178
A što se Lazanski uskočoperio. http://www.kurir.rs/vesti/politika/2...zimo-oko-s-300
Slatky is offline  
Old 23.07.2017., 20:56   #179
Quote:
Slatky kaže: Pogledaj post

Pa poverovao političarima. On je poslanik na listi Vučićeve partije. Pa se obrukao kao novinar. Pa sad mu neko kriv.
Rusi lepo rekli decembar 2017. godine, a Lazanski slušao i poverovao informacijama koje je Vučić plasirao pred izbore za Predsednika Srbije.

Dakle, "ukakio" se kao novinar. Pao na početnom novinarskom koraku-na više mesta proveri informaciju. Zagrebačka škola.
bg011 is offline  
Old 23.07.2017., 21:33   #180
Quote:
bg011 kaže: Pogledaj post
Zagrebačka škola.
Ne znam za zagrebačku školu, ali taj vaš Miro je mnogo komičan čovek, mogao bi za stand-up komičara:

"...Sudeći po tempu isporuke doniranih šest migova-29, 30 tenkova T-72 i 30 oklopnih automobila BRDM-2, od vesti kako ćemo dobiti sistem S-300 do njegovog eventualnog dolaska u Srbiju svaki već postojeći S-300 će definitivno zastariti. Treba da pokažemo interes za sistem S-500, jedino će on kada i eventualno stigne u Srbiju još biti moderan. Pošto ga još nije dobila ni ruska armija.

Zaista, ta saga o poklonjenim „migovima-29”, tenkovima i oklopnim automobilima traje već predugo. Stići će pred izbore, ne nego posle izbora, ne, stići će za dan inauguracije novog predsednika, ne već za Vidovdan, prošao je i Vidovdan, sada iz Moskve javljaju da će stići do kraja godine kada će ih preuzeti vazduhoplovni zavod „Moma Stanojlović“ u Batajnici da bi se remontovali..."

__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:22.