Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2017., 19:30   #1
Rad od kuće

Zanima me radi li koja od vas od kuće i kako se organizirate. Prije četiri mjeseca dobila sam novi posao, prva dva mjeseca je bilo okej jer sam bila motivirana i oduševljena što eto, radim u krevetu i pidžami. Ranije sam radila u školi, ustajala sam se u 5 da bi u 7 stigla na nastavu i to mi je bio pakao. Sad radim kao lektor i prevoditelj, plaća okej, organiziram se i radim kako hoću i tu nastaje problem. Sad moram u trgovinu jer je prazan frižider, sad u teretanu, sad čistiti kupaonicu, sad prošetati psa i ukratko, svaki moj radni dan traje od 8-24, ako ne do ranih jutarnjih sati. Znači radno vrijeme od nekih 8 sati ja razvučem na 16 sati jer stalno radim neke pauze, nešto drugo, vamo-tamo i ne mogu raditi više od sat vremena u komadu. Jel' ima pomoći tu?
lunarna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 19:53   #2
Ima, a riješenje je da nađeš drugi posao. Ja radim od doma vec vise od 5 godina i sve bi dala da mogu naci drugi da ne moram raditi od doma. Tesko da ces se uspijeti organizirati na nacin na koji zelis. To ti je problem rada od kuce - radis cijeli dan i tvoj radni dan nikad ne prestaje.
Rachellina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 20:02   #3
Što se tiče ovog da ne mozes raditi vise od sat vremena u komadu, tu si mozes pomoci na nacin da si napravis neki radni kutak u stanu, ako nemas radnu sobu. To bi trebalo pomoći. Ja bez problema odradim 8 sati u komadu. Veći problem mi je ako moram u međuvremenu skuhati ručak, objesiti veš i sl. I onda mi to rascijepa vrijeme koje radim. To mi je najgore. Teretanu, odlaske u ducan i sl. si ostavi za kasno popodne/navecer.
Rachellina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 20:17   #4
Mnogo radim od doma (nekad i danima, kad moram dosta pisat, organizirat i slično) i tako već mnogo vremena.
Najbitnije ti je izbjeć zajeb perpetualnog rada, što znači da cijelo vrijeme radiš, a usput živiš, što je osnovni zajeb svih koji (često ili stalno) rade od kuće.

Krucijalno ti je da sama sebi odrediš radno vrijeme (izuzev sastanaka i ako je nešto baš hitno) i da ga se vojnički držiš.
Takodjer, nemoj radit u pidžami (been there done that), jer iako zvuči privlačno, nehumano je petljat jastuke, pidžamice i posao.
Obje greške sam u početku radila.

Isto tako, imaj radni prostor (stol, kutak) koji je samo za posao i ne nosi poslovno lap/tablet sa sobom po kuhinjama sobama i u wc (yup, done that too), koliko god ti se to čini praktično.

Kad baš želiš ful mir i fokus, a da nisi doma, preporučam odlazak u knjižnicu. Kad si na vrelu znanja i medju ljudima koji tiho uče, baš dobiješ ekstra boost za kreativnost i rad. A možeš i upoznat kul ljude kraj aparata za kavu.

I da...zna bit zeznuto. Ali zna bit i super. Samo se treba sam sebi bit narednik.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 20:25   #5
Uh. Ja se godinama na to treniram.

Kako da ti dan ne traje 24 sata? Lijepo, tako da si simuliraš radni dan od osam sati. Nema kava ujutro, dućana, šetanja psa, čišćenja kupaonice. Isto tako nema posla vikendom i popodne. Znam, lako je reći, puno lakše nego učiniti. U četiri ili pet gasi sve što si radila (ili "radila") i nastavi sa životom. Kad zezneš posao par dana u komadu, prestat ćeš. Ili kad zezneš život par godina u komadu kao što sam to učinila ja odbijajući druženja i izlete jer imam posla u nedjelju popodne dok normalan svijet uživa, a ja završavam zaostatke.

Nećeš uvijek biti efikasna, nekad ćeš odraditi vikend, nekad ćeš odraditi popodne, nekad ćeš ujutro otići u dućan i na banku i na poštu. Ali kad si načelno postaviš da imaš fiksno radno vrijeme, to će ti dosta olakšati stvar.

Meni je jako pomoglo to što sam neko vrijeme radila u firmi pa sam se naviknula da vijesti, fejs i sve ostalo ostavljam za slobodno vrijeme koje počinje poslije posla ili pred kraj radnog vremena jer bih u suprotnom morala tući prekovremene, a to nije dolazilo u obzir. Drugo, pomogli su mi ukućani s normalnim poslom. Kad ispratiš nekoga na posao i kad se taj vraća u pet i želi se družiti i jesti i odmarati, malo je zeznuto reći da si zabušavala čitavo jutro i da moraš raditi. Ako živiš solo, dogovori se s nekim tko radi od devet do pet za druženje nakon njegovog posla. I razmisli o tome da ne radiš od doma nego iz knjižnice. Sigurno nosi jedina, jako puno mojih prijatelja koji rade od doma uglavnom rade iz knjižnice.

I krevet i pidžamu ostavi tamo gdje im je mjesto, a posao ti mora biti za radnim stolom jer će ti se uskoro početi gaditi i krevet i pidžama i kauč i kuhinja. Ja sam se znala obući i našminkati samo da bih svemu dala drugačiji ton. Posao je posao, dokolica je dokolica. Ne želiš svoj krevet i pidžamu poistovjećivati s poslom, vjeruj mi.

Edit: Alexa
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 20:26   #6
ne radim od doma svaki dan ali povremeno kad mi se ne da ić do posla, i ne moram ić tamo, ostanem radit od doma.
e sad, da živim sama to bi bilo super jer bi se sama organizirala i radila u miru, ali imam dva smetala. prvo smetalo je mačka koja je oduševljena jer sam ostala doma igrat se s njom. drugo smetalo je dečko koji onda misli da imam "slobodan dan" i da bi "usput" mogla objesit robu, usisat, ić kupit, napravit ručak, nešto peto... i tako moj rad od doma završi da do 4 popodne radim po kući i onda do 2 ujutro dovršavam ono što sam htjela napravit za vrijeme radnog vremena. Drugi dan s veseljem odem na posao i ostanem tamo do 5 popodne.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 20:30   #7
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
prvo smetalo je mačka koja je oduševljena jer sam ostala doma igrat se s njom.
Imam i ja to smetalo.

Najdraže mi je kad je zahtjevna baš kad sam usred nečega što treba riješit sad sad odmah odmah.

Quote:
drugo smetalo je dečko koji onda misli da imam "slobodan dan"...
Oh, imam i to. Ignoriram. Ostale su ti prljave čaše od doručka? Well, meni je bio radni dan kao i tebi. Želiš usisan stan? Možemo zajedno popodne. Ni tu nisam super uspješna i protiv toga se borim, ali dosta sam tvrdoglava pa to nekako ide.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 20:33   #8
Quote:
lunarna kaže: Pogledaj post
.... Sad moram u trgovinu jer je prazan frižider, sad u teretanu, sad čistiti kupaonicu, sad prošetati psa i ukratko, svaki moj radni dan traje od 8-24, ako ne do ranih jutarnjih sati. ...
ovo je i moje iskustvo rada od doma
posvemašnji fjasko je nastupio kad sam počela, zbog rada do ranih jutarnjih sati, kasniti s dovođenjem djeteta u vrtić
ideja mi je još uvijek primamljiva al' možda dok se još malo uozbiljim
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 20:34   #9
Klonka i ja smo:

a) ista osoba
b) upale smo u glitch in the matrix
c) sve navedeno



;Xfilesmuzikaupozadini:
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 20:37   #10
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Klonka i ja smo:

a) ista osoba
b) vadimo se iz glitcha, alo
c) sve navedeno



;Xfilesmuzikaupozadini:
FIFY.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 20:38   #11
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Oh, imam i to. Ignoriram. Ostale su ti prljave čaše od doručka? Well, meni je bio radni dan kao i tebi. Želiš usisan stan? Možemo zajedno popodne. Ni tu nisam super uspješna i protiv toga se borim, ali dosta sam tvrdoglava pa to nekako ide.
Ajde znači nije jedini koji misli da u toku kućnog radnog dana mi je baš zgodno napravit pauzu i ić objesit veš na terasu da se malo proluftam. Ja popizdim kad dođe doma s takvim idejama da sam mogla imat čisteće pauze i da sigurno sigurno nisam radila 8 sati baš non stop.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 20:41   #12
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
FIFY.
Da, Isuse. Da!
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 20:45   #13
odlična tema, napokon stvarne koristi od foruma

super savjeti
pretplate is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 20:47   #14
kakvi su vam to frajeri koji prigovaraju
pretplate is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 20:55   #15
standardna verzija.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 20:57   #16
al smiješno mi ovo "čisteće pauze" jer ja računam da ću ih imati pa sve skupa sjebem na kraju
lijepo je vidjet da nisam jedina
pretplate is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 21:01   #17
Ja bih jako rado radila od doma, ali u tom slučaju bi se morala prvo preseliti, napraviti si radnu sobu i zamijeniti posao, jer na ovom sadašnjem ne gledaju blagonaklono na to da radiš na lokaciji različitoj od za to ti dodijeljenog stola i fiksnog telefona. Pogotovo sad kad je vruće bi mi dobro došlo da si podijelim rad u hladniji dio dana a da predangubim vrućinu.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 21:20   #18
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
... Pogotovo sad kad je vruće bi mi dobro došlo da si podijelim rad u hladniji dio dana a da predangubim vrućinu.
i eto i tebe do ranih jutarnjih sati, a mačke te bude, hoće jest...
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 21:21   #19
sam svoj gazda 10tak godina. prvih godinu dana je bilo baš tako: sad si doma pa si fleksibilan, pa se svede na to da nadoknadjujes navecer i vikendom tu tzv fleksibilnost.

od kad sam odredila radno vrijeme "doma", sve je drugacije.
u biti si efikasniji nego negdje u uredu, gdje te kolega zaprica i slicne situacije.
i naravno, jako je bitno imati radnu sobu ili bar radni kutak/mjesto... gdje se iskljucivo radi... i shvatiti tu "stolicu" doslovno kao rad... prednost postaje to sto ne moras nikog pitat slobodan dan ili pauzu za izaci nesto obaviti.
a rucak se kao i prije kuha "poslije posla". prednost opet da ono vrijeme koje ti je trebalo do posla i s posla, sad potrosis na kuhanje rucka jer je kuhinja blizu
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 21:32   #20
ja jako volim raditi od doma

godinama sam tako, pa sam išla na puteve i radila od doma naizmjenice, pa sam par mjeseci išla u firmu svaki dan pa sam putovala i sad sam opet od doma

moja je dobra strana što nemam problem sa sjedenjem i radom kad treba (jutros sam ustala, skuhala si kavu, popila, spojila se u ljubljanu i dok je tamo kolegij bio gotov (9) ja sam već odradila dio posla

volim radit od doma jer sam s dragim i curama, stignem si i skuhat i oprat i svakaj nekaj u međuvremenima, ne moram putovat, trošit bengu...
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:01.