Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2017., 18:29   #141
Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
u dosjeu imam limunsku kiselinu i prljavu vodu iz vešmašine
vjerojatno sam se htjela abortirat naknadno
al ti si fakat munjena

Kod moje je bake mirisala kupaonica, ormari i podrum i špajza. Ne znam čime je ona prala veš, ali moj nikada ne miriši tako. Bio je jedno vrijeme za kupiti neki plavi Ornel, jubilarni valjda, taj je imao sličan miris. Stoka ga je ukinula.

Podrum dida je ljeti sumporio bačve, dolje je uvijek bilo hladno, mirisalo je na drva, jabuke, vino i drvene bačve. U spavaćoj je baka držala dunje na ormaru a smilje u ormaru.
Baka je mirisala na nivea kremu i grožđanu mast, dida na ne znam..na mog didu samo što je nekada i on zamirisao na niveu, to je bilo sumnjivo.
I tavan je bio kul, pogotovo ljeti. Prašina i gomila sapuna i svakakvih krpa.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 21:59   #142
Moja baka je bila prava Slavonka,u njihovoj kuci su uvijek mirisali kolaci, zlijevanke, strudle. Kad smo dolazili baki i didi na praznike vjecito je boravila u kuhinji i radila rucak, pa peckarala razne slastice za nas. Zimi bi kuca mirisala na kestene. A najvise mi je ostalo u sjecanju zima, kad did nalozi pec drvima. Onda stave crijepove na pec da se ugriji, pa pred spavanje ih onese u krevet pod noge,s topli crijepovi griju noge, a perina odozgor.ufff
Ljeti miris marelica se siri kucom, proljece je puno jagoda....
__________________
Prava je tajna sreće u tome da mnogo zahtijevamo od sebe,a malo od drugih.
Doneba is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 05:34   #143
Obje su mi bake žive i zdrave i čujem ih, ako ih već ne vidim, dovoljno često da bih bila inspirirana za nostalgičan osvrt. Jedna je baka prastara otkad je poznajem, a o ovoj drugoj sam podsvijesno izgradila očekivanja da će zauvijek ostati energična. Nedavno sam se, dok smo pričale i ona se na nešto opravdano požalila, uhvatila u prilično ružnom Ipak si ostarila, mislila sam da nećeš zaozbiljno, kako si mi to mogla napravit??!!?? razmišljanju.
__________________
I’m a trainwreck of a human being, but I’d make a good cat.

Zadnje uređivanje Sloppy : 06.08.2017. at 05:57.
Sloppy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:15.