Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Kriptovalute

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2017., 19:44   #2121
Nwtreba nikom ni pomagati...nije ni meni nitko htio pomoci i tu se onda vidi jer hoces naucit i potrudit se nac sta te zanima....sve je vec napisano, sjedi i citaj kom god treba
murof7 is offline  
Old 02.12.2017., 21:54   #2122
da li netko zna šta znači wallet maintenance na binance-u?
imam cardano i htio sam dio prodati ali ne mogu.
ninja23 is offline  
Old 02.12.2017., 21:56   #2123
ono sto pise.
rade nesto.

-----------

forkovi:

"It will not be one or two hard forks for btc but many more... Those hard forks are so boring...
- Dec 15th: Super Bitcoin (498888 block)
- Dec 23-24: Bitcoin Platinum (500000 block)
- Dec 31st: Bitcoin Uranium (block unknown)
- Jan 2nd: Bitcoin Cash Plus (501407 block)
- Date & Time Unknown: Bitcoin Silver (block unknown)"

source:
https://bitcointalk.org/index.php?to...;topicseen#new


uzas ak je istina

Zadnje uređivanje geronimo666 : 02.12.2017. at 22:10.
geronimo666 is offline  
Old 02.12.2017., 22:49   #2124
Quote:
geronimo666 kaže: Pogledaj post
ono sto pise.
rade nesto.

-----------

forkovi:

"It will not be one or two hard forks for btc but many more... Those hard forks are so boring...
- Dec 15th: Super Bitcoin (498888 block)
- Dec 23-24: Bitcoin Platinum (500000 block)
- Dec 31st: Bitcoin Uranium (block unknown)
- Jan 2nd: Bitcoin Cash Plus (501407 block)
- Date & Time Unknown: Bitcoin Silver (block unknown)"

source:
https://bitcointalk.org/index.php?to...;topicseen#new


uzas ak je istina
Nitko već nije mario za Bitcoin Diamond, neće niti za ove.
__________________
Cryptobegin
Toranaga is offline  
Old 03.12.2017., 00:21   #2125
Gledam malo te silne kriptovalute, razumijem koncept da se zaobilazi treća strana pri plaćanju i ubrza sama transakcija te smanji transfer naknada ali ne mogu reći da mi je sve jasno. Bilo bi mi jasno da postoji samo btc ali sad pošto ih ima 1300+ sve me to buni. Razumijem za btc kad je krenuo, to je bilo nešto novo i revolucionarno. Ali danas, svaka firma i svaki pojedinac sa idejom štanca svoju kriptovalutu. Zašto? Koja je svrha? Može li netko pojasniti na nekom primjeru? Npr evo kupim valute u vrijednosti 100 eura neke firme koja ima neki projekt pred sobom. Što ja kupujem zapravo, dionice? I kako to sve funkcionira u praksi?
__________________
Čitanje kvari vid, dobro vide samo nepismeni
Rock in Rio is offline  
Old 03.12.2017., 09:46   #2126
Quote:
Rock in Rio kaže: Pogledaj post
Gledam malo te silne kriptovalute, razumijem koncept da se zaobilazi treća strana pri plaćanju i ubrza sama transakcija te smanji transfer naknada ali ne mogu reći da mi je sve jasno. Bilo bi mi jasno da postoji samo btc ali sad pošto ih ima 1300+ sve me to buni. Razumijem za btc kad je krenuo, to je bilo nešto novo i revolucionarno. Ali danas, svaka firma i svaki pojedinac sa idejom štanca svoju kriptovalutu. Zašto? Koja je svrha? Može li netko pojasniti na nekom primjeru? Npr evo kupim valute u vrijednosti 100 eura neke firme koja ima neki projekt pred sobom. Što ja kupujem zapravo, dionice? I kako to sve funkcionira u praksi?
Potrebno malo istražiti. Gradivo je preobimno. Recimo imaš varijantu baš kakvu si spomenuo. Recimo Factom ( FCT ). Ljudi rade software za pohranu podataka na blockchainu. I to ti je praktički kao da kupuješ dionice firme.

Zatim imaš neke druge koji rješavaju druge probleme, dakle na tebi je da procijeniš što neka kripto valuta želi riješiti te odlučiš je li to izgledno, pametno i moguće. Ako jest imaš odlične izglede da zaradiš.

Naravno ima ohoho kripto valuta koje samo tvrde da žele/mogu nešto riješiti, a zapravo ne mogu. Pa ih treba izbjegavati u širokom luku.

Sve ovo ti pišem samo zato što imaš Duana Allmana na slici. :klap:
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 03.12.2017., 10:02   #2127
Prerano sam iskočio sa VTC vlaka
Quorgyle is offline  
Old 03.12.2017., 10:11   #2128
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
Prerano sam iskočio sa VTC vlaka
Moraš vježbati hodlanje
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 03.12.2017., 11:01   #2129
Quote:
Rock in Rio kaže: Pogledaj post
Gledam malo te silne kriptovalute, razumijem koncept da se zaobilazi treća strana pri plaćanju i ubrza sama transakcija te smanji transfer naknada ali ne mogu reći da mi je sve jasno. Bilo bi mi jasno da postoji samo btc ali sad pošto ih ima 1300+ sve me to buni. Razumijem za btc kad je krenuo, to je bilo nešto novo i revolucionarno. Ali danas, svaka firma i svaki pojedinac sa idejom štanca svoju kriptovalutu. Zašto? Koja je svrha? Može li netko pojasniti na nekom primjeru? Npr evo kupim valute u vrijednosti 100 eura neke firme koja ima neki projekt pred sobom. Što ja kupujem zapravo, dionice? I kako to sve funkcionira u praksi?


Procitaj malo o tehnologiji koja se krije iza nekih projekata. U svakom wp imas problem i solution. Mene oborilo s nogu kad sam procitao neke stvari. Recimo iota. Ili wtc. Ima tu i hrpa smeca koja ne sluzi nicemu, ali mislim da cemo vec na ljeto vidjeti koji projekti su vrijedni, a koji su samo kopija bitcoina. Najbolje mi je kad otvorim neki web i pise digitalna valuta koja omogucuje anonimno placanje putem interneta. Daj ne seri! Treba uvijek citati wp i koji problem se rjesava. Problem anonimnog placanja digitalnom valutom nije nikakva revolucionarna novotarija niti neko novo rjesenje...


Sent from my iPhone using Tapatalk
exxo is offline  
Old 03.12.2017., 11:02   #2130
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Moraš vježbati hodlanje
Pa hodlao sam sve do sada, ali mi je očito toliko dosadno u životu da sam htio malo ganjati i daytrading. Ne baš čisti daytrading nego ono, kupim pa čekam da dođe do određene razine pa makar i mjesecima čekao. Nisam baš očekivao toliko dugačak rast VTCa.
Quorgyle is offline  
Old 03.12.2017., 11:09   #2131
Quote:
SuperKruno kaže: Pogledaj post
eto vidis, ja za razliku od tebe uvijek rado pomognem nekome tko tek krece u ovo jer i sam znas kako je bilo kad si pocinjao.. linkovi i milion otvorenih tabova pocetnika moze itekako zbuniti pa da pobjegne glavom bez obzira od kripta..



a i kolko vidim u zadnje vrijeme kad netko dodje prvi put ovdje na forum obično ga se dočeka sa velikim odusevljenjem tipa bjezi glavom bez obzira, sve ces izgubiti i sl... ovaj forum je do prije 3-4 mjeseca bio puno vise prijateljski raspoložen..


Cuj jedno je pomoci nekome ko vec zna dosta jer se potrudio, a drugo odgovarati na pitanja tipa gdje da kupim bitcoin ekipi koja to moze guglati i nqci faking coinbase za minutu. ise vremena ode ako ces ovdje pisati nego da guglas. Ja nemam nista protiv da se ikome pomogne, samo vi odgovarajte padobrancima koji postavljaju takva pitanja, stvarno me nije briga. Kad sam ja postavio pitanje oko exodusa i private keyeva ovdje kad je bio fork, sto je i dalje sasvim legitimno pitanje, niko me nije jebao dva posto. I napadalo me se da ne znam dovoljno o blockchainu i da sta sam uopce ulagao u bitcoin. Al ekipi odgovarat koje aplikacije koristimo za pracenje cijena i gdje se kupuje bitcoin nije problem. I opet, sve 5, kome se da, zasto ne pomoci ljudima.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zadnje uređivanje exxo : 03.12.2017. at 11:21.
exxo is offline  
Old 03.12.2017., 12:05   #2132
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
Pa hodlao sam sve do sada, ali mi je očito toliko dosadno u životu da sam htio malo ganjati i daytrading. Ne baš čisti daytrading nego ono, kupim pa čekam da dođe do određene razine pa makar i mjesecima čekao. Nisam baš očekivao toliko dugačak rast VTCa.

Istina, daytrading je samo za nas kojima je dosadno u životu. Hold nosi veliku lovu.
A umjesto što trošiš vrijeme prateći naše lokalne trolove bolje ti je da otvoriš TWTR acc i pratiš ono što tamo retvitam.

Ekipa koja ima VTC je izuzetno bullish.
Skoro kao ja na ARK, hehe
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 03.12.2017., 14:06   #2133
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Potrebno malo istražiti. Gradivo je preobimno. Recimo imaš varijantu baš kakvu si spomenuo. Recimo Factom ( FCT ). Ljudi rade software za pohranu podataka na blockchainu. I to ti je praktički kao da kupuješ dionice firme.

Zatim imaš neke druge koji rješavaju druge probleme, dakle na tebi je da procijeniš što neka kripto valuta želi riješiti te odlučiš je li to izgledno, pametno i moguće. Ako jest imaš odlične izglede da zaradiš.

Naravno ima ohoho kripto valuta koje samo tvrde da žele/mogu nešto riješiti, a zapravo ne mogu. Pa ih treba izbjegavati u širokom luku.

Sve ovo ti pišem samo zato što imaš Duana Allmana na slici. :klap:

haha, Duane ftw da, znam ponešto o tome, što je blockchain i kako to sve funkcionira, znam osnove, ali i dalje mi nije jasno, nitko nije objasnio, kako i zašto se štancaju te kripovalute, pa da vidim crno na bijelo, u 10-20 rečenica ako netko može to objasniti.

Rekao sam, kužim za btc, super je ideja ali ne znam što sad svaka firma ima svoju valutu, jel se ne mogu sve bazirati na btc protokolu, i tako je to sve više manje isto!? Da, znam neke su tehnički superiornije...

Za sada sam shvatio da su to u biti "dionice" u koje ulažeš i onda kada firma raste tebi se to naravno isplaćuje. Možeš li pojasniti na tom primjeru koji si dao - FACTOM - kažeš software za pohranu podataka na blockchainu. Ok, ali što, kako i zašto, zašto je baziran na blockchainu, kako se to primjenjuje u stvarnom životu, tko ima koristi od toga, olakšavaju li život? Mogu li ja imati realne koristi od njega danas, sutra a ne se samo nadati zaradi?

Sorry što gnjavim, možda su glupa pitanja ali htio bih čuti objašnjenje od vas koji ste duže u tome. Znači zanima me taj proces, od trena kad netko stavi kriptovalutu na tržište do trena kad naglo poraste, što se u biti događa? - evo npr IOTA, to je neka njemačka firma koliko sam skužio, i da su sklopili ugovore sa dosta poznatih firmi - što to oni točno revolucionarno donose da im se predviđa vrlo vjerojatni rast i da li itko tko uloži u njih se stvarno nada da će imati koristi u realnom životu od njihovih projekata? Btw nisam pročitao njihov wp ali ako netko je, ako može napisati par rečenica
__________________
Čitanje kvari vid, dobro vide samo nepismeni
Rock in Rio is offline  
Old 03.12.2017., 14:15   #2134
usdt

Može li mi netko odgovoriti na ovo?
Imam nesto bch na bittrexu a sad razmišljam što s njima ako se taj tether ili usdt pokaze ko prevara i zblokiraju bittrex?
sto sa mojim soldima?
i zapravo kako inače praksa prikazuje, što bi bilo da se mjenjačnice zatvore zbog ovog ili onog razloga?
da ne isplate nase pare?

ne bih htio nikog strašit ali eto palo mi na pamet nakon čitanja bloga na Cryptobegin.
hvala
benibe is offline  
Old 03.12.2017., 14:23   #2135
@kucilo
ha dobro, to sto nesto izgleda kao da ce imati uporabnu vrijednost ne mora znaciti nista. da moram odabrati jednu stvar koja utjece na rast cijene neke manje poznate kripotovalute, odabrao bi hype.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 03.12.2017., 14:23   #2136
Quote:
Rock in Rio kaže: Pogledaj post

Za sada sam shvatio da su to u biti "dionice" u koje ulažeš i onda kada firma raste tebi se to naravno isplaćuje. Možeš li pojasniti na tom primjeru koji si dao - FACTOM - kažeš software za pohranu podataka na blockchainu. Ok, ali što, kako i zašto, zašto je baziran na blockchainu, kako se to primjenjuje u stvarnom životu, tko ima koristi od toga, olakšavaju li život? Mogu li ja imati realne koristi od njega danas, sutra a ne se samo nadati zaradi?

Sorry što gnjavim, možda su glupa pitanja ali htio bih čuti objašnjenje od vas koji ste duže u tome. Znači zanima me taj proces, od trena kad netko stavi kriptovalutu na tržište do trena kad naglo poraste, što se u biti događa? - evo npr IOTA, to je neka njemačka firma koliko sa...........
Za tehničku stranu moraš zamoliti nekoga drugog da ti pojasni. Ja sam ekonomist, ne možeš od mene to tražiti...........

Dobro da kužim razliku između blockchaina i lanca za motornu pilu :klap:
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 03.12.2017., 15:06   #2137
Quote:
Rock in Rio kaže: Pogledaj post
haha, Duane ftw da, znam ponešto o tome, što je blockchain i kako to sve funkcionira, znam osnove, ali i dalje mi nije jasno, nitko nije objasnio, kako i zašto se štancaju te kripovalute, pa da vidim crno na bijelo, u 10-20 rečenica ako netko može to objasniti.

Rekao sam, kužim za btc, super je ideja ali ne znam što sad svaka firma ima svoju valutu, jel se ne mogu sve bazirati na btc protokolu, i tako je to sve više manje isto!? Da, znam neke su tehnički superiornije...

Za sada sam shvatio da su to u biti "dionice" u koje ulažeš i onda kada firma raste tebi se to naravno isplaćuje. Možeš li pojasniti na tom primjeru koji si dao - FACTOM - kažeš software za pohranu podataka na blockchainu. Ok, ali što, kako i zašto, zašto je baziran na blockchainu, kako se to primjenjuje u stvarnom životu, tko ima koristi od toga, olakšavaju li život? Mogu li ja imati realne koristi od njega danas, sutra a ne se samo nadati zaradi?

Sorry što gnjavim, možda su glupa pitanja ali htio bih čuti objašnjenje od vas koji ste duže u tome. Znači zanima me taj proces, od trena kad netko stavi kriptovalutu na tržište do trena kad naglo poraste, što se u biti događa? - evo npr IOTA, to je neka njemačka firma koliko sam skužio, i da su sklopili ugovore sa dosta poznatih firmi - što to oni točno revolucionarno donose da im se predviđa vrlo vjerojatni rast i da li itko tko uloži u njih se stvarno nada da će imati koristi u realnom životu od njihovih projekata? Btw nisam pročitao njihov wp ali ako netko je, ako može napisati par rečenica
Ima stotine nacina izlaska kriptovalute na trziste. Svaka od njih nudi nesto. Sto se dogodi da krene nagli rast? Pa ljudi krenu kupovati ogranicene kolicine. Samo to, nista drugo.
Od stvaranja bitcoina, i nakon toga ethereuma (ethera) nista se revolucionarno u samoj tegnologiji nije dogodilo.
Kad kupujes kriptovalutu, kladis se na to da ce je ljudi trebat/koristit. Svaku iz svojih razloga.
Uglavnom se citava tehnologija temelji na raspodjeli informacija.
Jedina informacija koju bitcoin nudi je doslovno tko ih ima kolko, i kako su se od stvaranja selili.
S druge strane ethereum ima informacije koje mogu odradivati neki informaticki rad (npr ako se dogodi a informiraj b o c).
Sve ostale valute rade priblizno isto s malim razlikama. Npr monero je stavio naglasak na privatnost, ripple na brzinu transakcije, bitcoin cash na cijenu transakcije, itd.
Ali u srzi sve rade istu stvar.
__________________
bok
markotros is offline  
Old 03.12.2017., 15:14   #2138
A na pitanje zasto kma toliko kriptovaluta, odgovor je zato sto se moze. Iznimno je lako napraviti jednu a ljudi se jako malo kuze i nista ne pitaju. Tako da neke valute koje vrijede iznimno puno imaju cudne ljude medu osnivacima...lopove, porezne duznike, silovatelje, ratne zlocince, itd.
Evo primjerice ja radim novu kriptovalutu temeljenu na provjerenom cryptonote algoritmu, danas vjerojatno najnaprednijem algoritmu za izradu coina. Ono sto ce moj coin raditi je osigurati korisniku anonimno placanje preko interneta uz minimalni trosak svuda u svijetu
Planirao sam ga izdati sredinom iduce godine, ali citav proces je u stvari tolko jednostavan da mislim da ce bit spreman prije nove godine.
__________________
bok
markotros is offline  
Old 03.12.2017., 15:29   #2139
Ja sam se nakrcao VTC-ima dok su bili malo ispod dolara i hodlat ću barem dvije godine pa što bude
Explorer_HR is offline  
Old 03.12.2017., 17:21   #2140
Bome je i Electroneum poludio, mozda i bude nesto od njih

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
MoschuS is online now  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:47.