Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2005., 18:34   #301
Quote:
balkanac kaže:
Moram priznati da je ovo jedan od boljih pokusaja da me se isprovocira.. Samo u prazno, naravno ...
Za to ti treba bolje poznavanje pravopisa za pocetak...Da li ti 'jednacenje suglasnika po zvucnosti' nesto govori?
A sto se tice kompjutera... da, imam kompjuter.. zadnje 3 godine stedim i za mobitel tako da se nadam da cu kupit jedan polovan do kraja 2007... A ljudi mi govore da je moj XT zastario ali im ja ne vjerujem, nisam vidio to na RTS-u...

zato
hoces da ti prodam svoj komodor 64, najnoviji
__________________
Jer ovdje se ne zivi samo da bi se zivjelo
Ovdje se ne zivi samo da bi se umrlo
Ovdje se i umire
Da bi se
Zivjelo
Krivokapic is offline  
Old 05.07.2005., 18:48   #302
Quote:
Krivokapic kaže:
hoces da ti prodam svoj komodor 64, najnoviji

Pusti ga , cita domaci zadatak...Ima vremena do sutra...Ako
odgovori tko je ono izjavio, mozda ga i akceptiramo...Ili pokrenemo akciju za novi pc..."Nachbarn in Nott", Why not?
Sta je to RTS?
Kada sam poslije rata se vozio kroz Doboj , kada se je tek moglo, necete vjerovati, trava je bila narasla na cestu. Onu glavnu za Sarajevo...Inace kada se auta voze , od ispusnih plinova se trava drzi podalje od ceste...Tamo ste mogli vidjeti bezube bradate spodobe na gumenim kolima koja vuku sipljiva kljusad...Kao na turistickom posteru iz Anadolije...BDP je tada u tzv "republiki smrdskoj" bio 500 US$, daleko iza svake africke drzave...Trebalo ih je tamo ostaviti...Zica ili - napalm... Zene, djecu i nemocne izvuci...
Tako bi se bar spasio - bijede...Mali...
moyes_csx is offline  
Old 05.07.2005., 20:31   #303
Quote:
Krivokapic kaže:
hoces da ti prodam svoj komodor 64, najnoviji
Koliko je presao? Jesi li prvi vlasnik? Jel ima kasetu ili disketu?

balkanac is offline  
Old 05.07.2005., 20:41   #304
Quote:
moyes_csx kaže:
Pusti ga , cita domaci zadatak...Ima vremena do sutra...Ako
odgovori tko je ono izjavio, mozda ga i akceptiramo...Ili pokrenemo akciju za novi pc..."Nachbarn in Nott", Why not?
Sta je to RTS?
Kada sam poslije rata se vozio kroz Doboj , kada se je tek moglo, necete vjerovati, trava je bila narasla na cestu. Onu glavnu za Sarajevo...Inace kada se auta voze , od ispusnih plinova se trava drzi podalje od ceste...Tamo ste mogli vidjeti bezube bradate spodobe na gumenim kolima koja vuku sipljiva kljusad...Kao na turistickom posteru iz Anadolije...BDP je tada u tzv "republiki smrdskoj" bio 500 US$, daleko iza svake africke drzave...Trebalo ih je tamo ostaviti...Zica ili - napalm... Zene, djecu i nemocne izvuci...
Tako bi se bar spasio - bijede...Mali...
polupismeni genije
trava narasla na cestu, bezubi...
Sta kazes, da od ispusnih plinova iz gumenih kola se trava drzi podalje od ceste?
Ne odgovori mi ti... kako je na fuzinama? Skupljas li se skupa s cefurijom i dalje pred mercatorom?
Ne zelis da poredis nase reference.. zaboljelo bi te
Predlazem da nastavimo na PM jer ne zanima cijeli forum tvoja kvazipsihologija.
balkanac is offline  
Old 05.07.2005., 20:41   #305
Quote:
balkanac kaže:
Koliko je presao? Jesi li prvi vlasnik? Jel ima kasetu ili disketu?

joj šuti diskete su jos skupe,

__________________
Jer ovdje se ne zivi samo da bi se zivjelo
Ovdje se ne zivi samo da bi se umrlo
Ovdje se i umire
Da bi se
Zivjelo
Krivokapic is offline  
Old 07.04.2008., 21:37   #306
Quote:
walkimalki kaže: Pogledaj post
Mene bi bilo sramota da sam na vasem mjestu Zamisli, HV, HVO, Armija BH, na hiljade Arapa i Sandzaklija, NATO bombarduje, Milosevic uveo sankcije i postavio EU posmatrace na granicu...a vi, gdje god je VRS pruzio otpor, nista niste mogli
Cak niste mogli ni RSK, tamo kod Petrinje, kad se nisu bili povukliA RS ima stanovnika kao Zagreb
joj ovo su mi najdraži Cia,fbi,nato,un eu pomažu neprijatelju

kaže narod koji je ubijao druge goloruke narode s oružjem kojeg su oni plaćali

a ta republika srpska je saamo pičkin dim i pitanjwe kad ce zavrsit ko kosovo.

a kad smo kod hiljada arapa po srbiji su jebali u hr baš i ne.
morino is offline  
Old 08.04.2008., 11:06   #307
http://www.youtube.com/watch?v=IOspSd0Pn3Y

Snimljeno sa punka danskih plavaca,mali podsjetnik za one koji su bili u toj akciji gdje su Srbi dovukli sve sto im je preostalo od njihove hrabre vojske.
Inace akcija koja je bila brzopleto isplanirana i potpuno nepotrebna koja je zavrsila tako kako je zavrsila,steta poginulih i ranjenih na taj dan!
promatrac is offline  
Old 08.04.2008., 13:44   #308
Srbi ovo slave kao pobjedu,a zaboravljaju da su u isto vrijeme ispušili cijelu zapadnu Bosnu...
__________________
.
Michael Collins is online now  
Old 08.04.2008., 16:59   #309
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Srbi ovo slave kao pobjedu,a zaboravljaju da su u isto vrijeme ispušili cijelu zapadnu Bosnu...
Pa u jednu ruku to i jeste pobjeda. Pustimo sada gubitke, tijek operacije i razloge zasto je ona bila neuspjesna.
Neka na Hrvatskoj strani nije poginuo nitko, a na Srpskoj pola Bosanskog Novog...cinjenica je da je neuspjeh ove operacije ostavio Bosanski Novi, Bosansku Dubicu i Bosansku Kostajnicu ako ne i cijelo podrucje zapadno od BL u srpskim rukama. A to je nedvojbena srpska pobjeda.

A sada, to sto su spusili na drugim mjestima, e to su porazi ali na drugim mjestima.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 08.04.2008., 18:12   #310
Svašta će Srbi ovdje napisati... Hrabra srpska vojska dotukla do nogu HV ... pa vi posebno iz Banja Luke možete biti sretni što vam HV nije minirao onu branu kako ste vi inače minirali takve stvari i što ste u vrijeme akcije Ljeto 95 imali struje...
Busola29 is offline  
Old 15.05.2010., 01:36   #311
Pretrazivao sam po internetu o operaciji Una-95 i nalazio na razne stvari, procitao sam deo diskusije, ali necu se puno mesati u nju, hteo sam samo da ovde napisem jedan odlomak iz knjige koja se bavi mlaznom avijacijom i njenim dejstvima u ratnim sukobima, a konkretno se odnosi na ovu operaciju, inace objavljena je u Srbiji, a autor je ucestvovao u ratnim dejstvima za vreme operacije Una-95.
Odlomak: HV je 18. septembra pokrenula operaciju Una-95 (operacijavodjena u sklopu operacije Drina-95) s ciljem osvajanja 4 zapadnokrajiske opstine (Novi Grad,Kostajnica, Kozarska Dubica i Gradiska). Medjutim HV nije imala dobre obavestajne podatke o stanju VRS na tom podrucju.
S ciljem uspostavljanja mostobrana, na drugu obalu reke Une HV salje svoje elitne jedinice, koje ce ubrzo pociniti masakr nad civilnim srpskim stanovnistvom. Nakon toga snage HV dolaze u direktan sukob sa VRS. Sa Mahovljana polecu prvo izvidjacke verzije aviona Jastreb IJ-21, kako bi snimile situaciju. Kod Novog Grada jedan Jastreb IJ-21 biva oboren raketom ispaljenom sa hrvatske strane. Pilot se spasava katapultiranjem i nakon toga sa olupine aviona uzima kameru i vraca se na aerodrom. Nakon nepunih pola sata avioniVRS ucutkuju hrvatsku aljtiljeriju koja je celo vreme delovala po Novom Gradu i Kozarskoj Dubici. Potom osam aviona J-22 Orao i sest tipa J-21 Jastreb, napadaju mostobrane HV kod Novog Grada i Kozarske Dubice. Srpski avioni su iz stroja izbacili gardijsku brigadu HV Gromovi, a gardijska brigada Tigrovi je imala dosta teske gubitke. Dejstvujuci po neprijateljskim snagama avioni VRS su koristili i kasetne bombe BL-755.
Za to vreme AWACS iznad Madjarske je sve to posmatrao i uredno slao informacije o stanju na terenu generalu SAD Dzordzu Dzulvanu. Na konstataciju jednog oficira da bi trebalo da se uputi NATO avijacija, kako bi se zaustavila srpska kontraofanziva general je na to odgovorio:
Nema potrebe oni (mislio na MH savez) oni su trebali da zaustave svoju ofanzivu kad smo im mi to rekli. Posto su se pravili pametni sada treba da dobiju malo batina da nauce da smo mi glavni. Gospodo ono sto smo mi trebali da ucinimo, da zaustavimo rat, pustimo srpskoj avijaciji da to uradi za nas. Vreme je da se uspostavi mir.

To jeiz knjige, a posle sam u razgovoru sa autorom dobio informaciju koju mu je lik inace poznanik sa hrvatske strane dao da je iz stroja izbaceno oko 800 hrvatskih vojnika, i da ih je srpska avijacija zatekla u marsevskom polozaju.


Mislim da bi ovaj odeljak mogao da da neke dodatne informacije o celoj akciji.
gmlale is offline  
Old 15.05.2010., 02:17   #312
Quote:
gmlale kaže: Pogledaj post
S ciljem uspostavljanja mostobrana, na drugu obalu reke Une HV salje svoje elitne jedinice, koje ce ubrzo pociniti masakr nad civilnim srpskim stanovnistvom.

Prestaju li ovi ljudi ikad?


Čuj, HV nije imala dobre "obaveštajne podatke o VRS" (hoće reći kako je VRS bila jaka) i onda masakriraju, ne tu vojsku (koje je eto bilo) nego -civile!

Momče, kad već lažete onda se bar potrudite priču složiti kako treba. HV nije držala niti 2 kvadratna kilometra teritorija preko rijeke. Zbog konstantnog grantiranja i teških borbi civila odavno tamo nije bilo.

Quote:
To jeiz knjige, a posle sam u razgovoru sa autorom dobio informaciju koju mu je lik inace poznanik sa hrvatske strane dao da je iz stroja izbaceno oko 800 hrvatskih vojnika, i da ih je srpska avijacija zatekla u marsevskom polozaju.
Da, a usta su im bila otvorena kao da su htjeli reći "ti Srbi,to su najhrabriji borci".

Momak, HV je imao 64 poginula (od toga ih se nekoliko utopilo). Srbi spominju oko 80 svojih poginulih vojnika. Cilj akcijeje bio odvratiti VRS da pokrene kontraofenzivu protiv 5K ABiH koji maloprije gubi Sanski Most i počinje se povlačiti. Kad su Srbi zaustavili ofenzivu, tada su i prestali razlozi za hrvatski napad.

Što se tiče ovoga "citata" riječi američkog generala...

Razmisli, tko i kako proslijeđuje informacije iz američkog stožera za ulicu? Takvo što je nemoguće.
simpa krkan is offline  
Old 15.05.2010., 08:51   #313
HV nije imala 64 poginula.
porga is offline  
Old 15.05.2010., 11:40   #314
Uopste mi nije bila namera da potcenjujem Hrvate, a da Srbe velicam, ova recenica o masakru nad srpskim stanovnistvom je deo teksta u knjizi i ja sam preneo kako pise. Inace zbog neuspeha ove akkcije je zasedao hrvatski sabor, radi utvrdjivanja odgovornosti. Reci americkog oficira su uzete iz neke knjige koja je naknadno objavljena.

Moj citat je iz knjige Paklena krila (mlazni borbeni avioni u ratu), autor je Danko Borojevic.

Mislim da lik nije nimalo neobjektivan, evo joj jednog citata sa brojkama:
Misli se na ukupne gubitke tokom celog rata.
RV VRS je iz rata izaslo sa 11 izgubljenih aviona (5 J-22-Orao i 6 J-21-Jastreb) i 7 izgubljenih helikoptera (5 Gazele i 2 MI-8T). RV je imalo 13 poginulih pilota.
Hrvatsko RV je izgubilo 9 aviona(3 an-2 i 6 mig-21) i 4 helikoptera (3 MI-8MTV-1 i 1 Mi-24V). Hrvatsko RV je imalo 7 poginulih pilota.

Kao sto mozete videti u ovom konkretnom slucaju podatci govore da se nije trudilo da se svoji gubitci minimizuju a hrvatski preuvelicaju.

Objasnjenje reci ako ne razumete;

Avion (Sr) - Zrakoplov (Hr)
Helikopter (Sr) - Zrakomlat (Hr)
RV - ratno vazduhoplovstvo
gmlale is offline  
Old 15.05.2010., 13:43   #315
Quote:
gmlale kaže: Pogledaj post
Avion (Sr) - Zrakoplov (Hr)
Helikopter (Sr) - Zrakomlat (Hr)
RV - ratno vazduhoplovstvo
Nije zrakomlat nego vrtolet (a tu riječ imaju i rusi, vertaljot)
Zrakomlat je bila zajebancija, a nikad u službenoj upotrebi.
__________________
You have received an infraction at Forum.hr
Saul Tigh is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:06.