Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2017., 23:29   #1
Koliko troši 2.0 tdi 130KW mutitronic

Vlasnik sam Audi A5 2.0tdi 130KW. god 2014. Kupio sam ga prije 2 mjeseca u njemačkoj i auto je odličan. Moje pitanje je: gledam specifikacije toga automobila
i bode me u oko potrošnja. Kažu da troši po gradu oko 7l možda i manje. Moj auto (automatski mjenjač 8 brzina) po gradu troši uvijek oko 10l. Na otvorenoj cesti (autoputu) troši između 6 i 7 litara. Da li je to normalno ili ne, ako nije što bih trebao napraviti?
bosva777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 23:42   #2
Normalno je
Zaspan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 00:19   #3
Ti koji kažu da takav auto troši 7 ili manje po gradu ili lažu ili nikad nisu vozili dizelaše tog kalibra. Nemoj se iznenaditi i AC kad staviš ciglu na gas pa ode preko cenera...
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 00:31   #4
To je malo puno, doduse ovisi koji je grad u pitanju, stil voznje, klima i sl. Ako smijem napraviti usporedbu, 1.8 TSI A5 Sportback sa rucnim mjenjacem i 170 ks moze proci sa 9-9.5l u gradu.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 05:38   #5
Auto ti je u redu. Možda mirnom vožnjom možeš malo smanjiti potrošnju ugradu, ali ona i tako najviše ovisi o gužvama. Je li ti uključen start/stop? On dosta smanji potrošnju čim imaš stajanja.

A što možeš napraviti ako ti je to previše? Ili kupiti štedljiviji auto, ili se izrazito štedljivo voziti i izbjegavati vremena gradskih zastoja. Treće nema.
Nisu te dobro informirali o potrošnji u gradskoj vožnji. Ne znam po kakvim to gradovima i u koje doba dana takvo čudo od auta (otprilike odgovara mom C5) može trošiti 7.
Golf klasa sa diesel 100 KS, ručnim mjenjačem i pažljivom vožnjom je tu negdje. Ne ovo tvoje.
__________________
You're never too old to rock'n roll if you're too young to die!

Zadnje uređivanje Brichi : 14.12.2017. at 06:22.
Brichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 06:23   #6
Ta potrosnja je ok za takav auto, ne znam sto si ocekivao.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 06:33   #7
Mene čudi da sa 8 brzina dosta troši, u gradu. Moj ima 190KS, Passat, pun do vrha, većinom tempomat i 80% AC ima prosječnu potrošnju od oko 6l. Auto ima 6 brzina. Samo po gradu nemam pojma jer se nikada ne vozim isključivo po gradu. Ok, trebam napomenuti da ja vozim sa drugačijim gorivom nego u HR. Meni se tvoja potrošnja čini normalna, 8 brzina su u gradu isto kao i 5 brzina. Na otvorenoj je potrošnja odlična.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 06:40   #8
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Mene čudi da sa 8 brzina dosta troši, u gradu... Samo po gradu nemam pojma jer se nikada ne vozim isključivo po gradu.
Da, kad bi se vozio s tvojim Passatom više po gradu, vidio bi i sam; zaista po gradu s takvim autima ne možeš proći s malom potrošnjom. Ono što postižu u mjernim ciklusima je apsurdno i sasvim nedostižno u praksi.
__________________
You're never too old to rock'n roll if you're too young to die!
Brichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 07:02   #9
Ako je multitronic ima 1 brzinu odnosno cvt automat, to šta on glumi stupnjeve je drugo.. i potrosnja po gradu ti je sasvim ok, pogotovo ako je zg...ako zelis auto koji po zgu trosi 7 gledaj ds u spec piše 4
zbrufadore is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 08:07   #10
Quote:
zbrufadore kaže: Pogledaj post
Ako je multitronic ima 1 brzinu odnosno cvt automat, to šta on glumi stupnjeve je drugo.. i potrosnja po gradu ti je sasvim ok, pogotovo ako je zg...ako zelis auto koji po zgu trosi 7 gledaj ds u spec piše 4
CVT automat ima "1 brzinu"? Brzina kao takva u klasicnom pojmu mjenjaca je prijenosni omjer. Mjenjaci sa 6 brzina imaju 6 fiksnih prijenosnih omjera (zupcanika) dok CVT varijabilno mjenja sve to i izmedju.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 08:13   #11
ma i moj multitronic od 105 kW po gradu troši 8 l ako ne i više .... 130 kW me ne čudi da troši 10 l
goga69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 08:14   #12
Kolega ima octaviu karavan s tim motorom i auto ne ide iz Zagreba od skijanja do mora i obratno.
Kad potrosnja padne ispod 11 super je zadovoljan

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
tugo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 08:19   #13
A koliko bi 130kW trebalo trositi.....3 litre na 100. Jbga. Kupi 110KS pa trosi malo.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 08:35   #14
7l gradske vožnje ti troši kompakt s 100-tinjak KS po zimi i to po manjem gradu. Po ZG špicama vjerujem da i to ide još pola do litru gore.

Za ovaj tvoj stroj je 10l skroz OK. Laganim cruseanjem po otvorenoj cesti ili AC na 120-130 će biti jako štedljiv...
high road is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 09:33   #15
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
A koliko bi 130kW trebalo trositi.....3 litre na 100. Jbga. Kupi 110KS pa trosi malo.
Nije to do snage nego do uvjeta vožnje. Moj 2.0d sa 220ks troši u rasponu od 4.5 do 11 litara, s tim da preko 10 ide u stvarno ekstremnim uvjetima.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 09:42   #16
Quote:
high road kaže: Pogledaj post
. Laganim cruseanjem po otvorenoj cesti ili AC na 120-130 će biti jako štedljiv...
...je, sigurno je kupio auto sa 130kW da bi vozio 120 po autoputu....i sigurno ga brine koliko je motor štedljiv.....mislim da ga samo zanima jeli nešto neispravno....
sinisaplatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 09:56   #17
Quote:
sinisaplatz kaže: Pogledaj post
...je, sigurno je kupio auto sa 130kW da bi vozio 120 po autoputu....i sigurno ga brine koliko je motor štedljiv.....mislim da ga samo zanima jeli nešto neispravno....
Je, a ti baš znaš zašto ga je kupio. Nitko osim njega ne može znati zašto i kako ga je kupio niti je to ovdje bitno.
high road is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 10:32   #18
Quote:
bosva777 kaže: Pogledaj post
Vlasnik sam Audi A5 2.0tdi 130KW. god 2014. Kupio sam ga prije 2 mjeseca u njemačkoj i auto je odličan. Moje pitanje je: gledam specifikacije toga automobila
i bode me u oko potrošnja. Kažu da troši po gradu oko 7l možda i manje. Moj auto (automatski mjenjač 8 brzina) po gradu troši uvijek oko 10l. Na otvorenoj cesti (autoputu) troši između 6 i 7 litara. Da li je to normalno ili ne, ako nije što bih trebao napraviti?
Da imaš automatski mjenjač od 8 brzina možda (MOŽDA) bi i imao približno toliku potrošnju uz laganu nogu i ne prevelike gužve.

No ti imaš ono Multitronic sranje koje guta nevjerojatne količine energije i dok je auto u mirovanju.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 11:16   #19
Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
Ta potrosnja je ok za takav auto, ne znam sto si ocekivao.
očekivao je prema lovačkim pričama, potrošnju po gradu oko 4 l.

Quote:
high road kaže: Pogledaj post
Je, a ti baš znaš zašto ga je kupio. Nitko osim njega ne može znati zašto i kako ga je kupio niti je to ovdje bitno.

znamo mi zašto je uzo auto sa 130 kW...jer se neće sramotot u nekom od 50-80kW...zamisli šta ni rekle "rodice"..."komšije"...a tek na poslu...
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 12:23   #20
170 ks nahranit sa 7 litara i još automatik ....
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:11.