Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2013., 10:21   #4321
AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE EXTRACT*, TITANIUM DIOXIDE, CAPRYLIC/CAPRIC GLYCERIDES, ALCOHOL**, SIMMONDSIA CHINENSIS OIL*, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, POLYHYDROXYSTEARIC ACID, ISOSTEARYL ALCOHOL, POLYGLYCERYL-2 SESQUIISOSTEARATE, SQUALANE, BUTYROSPERMUM PARKII*, CALOPHYLLUM INOPHYLLUM SEED OIL*, POLYGLYCERYL-3 POLYRICINOLEATE, SORBITAN ISOSTEARATE, ALUMINA, SODIUM CHLORIDE, SODIUM LEVULINATE, GLYCERYL CAPRYLATE, SODIUM ANISATE, STEARIC ACID, TOCOPHEROL, XANTHAN GUM.

Kakvi su ovi sastojci?
Oprostite na caps lock al tako jedino ima napisano na njihovoj stranici
ivor6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 11:09   #4322
Quote:
tina sch kaže: Pogledaj post
Oba proizvoda su komedogena. Nije iritativno ni alergeno. Hidratantno. Nije pogodno za masnu kožu.

Hvala tina
majica17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 14:24   #4323
Uriage Hyseac losion za čišćenje: Water, Spring Water, Poloxamer 184, Glycine, Stearath-20, Peg-40, Hydrogenated Castor Oil, Chlorphenesin, Butylene Glycol, Benzoic Acid, Disodium Edta, Glycerin, Fragrance, Sodium Hydroxide, Epilobium Angustifolium (Epilobium Angustifolium Extract), Phenoxyethanol, Chrysanthellum Indicum (Chrysanthellum Indicum Extract), Alteromonas Ferment Extract, Sodium Metabisulfite
__________________
Osmijeh je jeftin način da popraviš svoj izgled :))
Sofia Victoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 15:35   #4324
Quote:
ivor6 kaže: Pogledaj post
AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE EXTRACT*, TITANIUM DIOXIDE, CAPRYLIC/CAPRIC GLYCERIDES, ALCOHOL**, SIMMONDSIA CHINENSIS OIL*, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, POLYHYDROXYSTEARIC ACID, ISOSTEARYL ALCOHOL, POLYGLYCERYL-2 SESQUIISOSTEARATE, SQUALANE, BUTYROSPERMUM PARKII*, CALOPHYLLUM INOPHYLLUM SEED OIL*, POLYGLYCERYL-3 POLYRICINOLEATE, SORBITAN ISOSTEARATE, ALUMINA, SODIUM CHLORIDE, SODIUM LEVULINATE, GLYCERYL CAPRYLATE, SODIUM ANISATE, STEARIC ACID, TOCOPHEROL, XANTHAN GUM.

Kakvi su ovi sastojci?
Oprostite na caps lock al tako jedino ima napisano na njihovoj stranici
Koji je ovo proizvod? Čine mi se sastojci slični kao u mlijeku za tijelo kojeg sam davno koristila..nigdje više ga ne mogu pronaći
perina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 17:09   #4325
Quote:
perina kaže: Pogledaj post
Koji je ovo proizvod? Čine mi se sastojci slični kao u mlijeku za tijelo kojeg sam davno koristila..nigdje više ga ne mogu pronaći
To je od alphanove bebe mlijeko za sunčanje za bebe 50+ faktor inače je to linija za osjetljivu i atopicnu kožu imam i mlijeko za tijelo od njih mazem se i ja i moj malac
ivor6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 18:40   #4326
@ ivor6,

hvala ti! Pronjuškat ću
perina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 20:17   #4327
JMO gel za čišćenje lica od medvjetke

Aloe barbadensis juice,* decyl glucoside, sodium cocoyl glutamate, salix nigra (willow) bark extract, leuconostoc/ radish root ferment filtrate, glycerin, arctostaphylos uva ursi (bearberry) leaf extract,* vaccinium myrtillus (bilberry) fruit/leaf extract, saccharum officinarum (sugar cane) extract, acer saccharum (sugar maple) extract, citrus aurantium dulcis (orange) fruit extract, citrus medica limon (lemon) extract, oryza sativa (rice) extract,* sapindus mukurossi fruit extract, mentha piperita (peppermint) leaf oil,* lavandula angustifolia (lavender) flower oil,* mentha spicata (spearmint) oil, citrus limon (lemon) peel oil, cupressus sempervirens (cypress) leaf oil,* backhousia citriodoria (lemon myrtle) leaf oil, citrus grandis (pink grapefruit) peel oil, litsea cubeba (litsea cubeba) fruit oil, cymbopogon martinii (palmarosa) leaf oil, pelargonium graveolens (geranium) flower oil,* daucus carota sativa (carrot) seed oil,* citric acid, potassium sorbate


Navedeno je da su u sastavu AHA kiseline,pa me zanima je li količina tih kiselina velika,oće li iritirati kožu, komedogenost i isušivanje?,koža mi je dosta osjetljiva i sklona dehidraciji. Hvala unaprijed )
sunčano jutro is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 11:02   #4328
Quote:
ivor6 kaže: Pogledaj post
AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE EXTRACT*, TITANIUM DIOXIDE, CAPRYLIC/CAPRIC GLYCERIDES, ALCOHOL**, SIMMONDSIA CHINENSIS OIL*, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, POLYHYDROXYSTEARIC ACID, ISOSTEARYL ALCOHOL, POLYGLYCERYL-2 SESQUIISOSTEARATE, SQUALANE, BUTYROSPERMUM PARKII*, CALOPHYLLUM INOPHYLLUM SEED OIL*, POLYGLYCERYL-3 POLYRICINOLEATE, SORBITAN ISOSTEARATE, ALUMINA, SODIUM CHLORIDE, SODIUM LEVULINATE, GLYCERYL CAPRYLATE, SODIUM ANISATE, STEARIC ACID, TOCOPHEROL, XANTHAN GUM.

Kakvi su ovi sastojci?
Oprostite na caps lock al tako jedino ima napisano na njihovoj stranici
Ne bi trebalo biti komedogeno. Nije iritativno ni alergeno. Hidratantno. Nije antioxidativno. Srednje hranjivo.
tina sch is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 11:04   #4329
Quote:
Sofia Victoria kaže: Pogledaj post
Uriage Hyseac losion za čišćenje: Water, Spring Water, Poloxamer 184, Glycine, Stearath-20, Peg-40, Hydrogenated Castor Oil, Chlorphenesin, Butylene Glycol, Benzoic Acid, Disodium Edta, Glycerin, Fragrance, Sodium Hydroxide, Epilobium Angustifolium (Epilobium Angustifolium Extract), Phenoxyethanol, Chrysanthellum Indicum (Chrysanthellum Indicum Extract), Alteromonas Ferment Extract, Sodium Metabisulfite
Nije komedogeno. Ne bi trebalo iritirati ni isušivati. Nije alergeno.
tina sch is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 11:11   #4330
Quote:
sunčano jutro kaže: Pogledaj post
JMO gel za čišćenje lica od medvjetke

Aloe barbadensis juice,* decyl glucoside, sodium cocoyl glutamate, salix nigra (willow) bark extract, leuconostoc/ radish root ferment filtrate, glycerin, arctostaphylos uva ursi (bearberry) leaf extract,* vaccinium myrtillus (bilberry) fruit/leaf extract, saccharum officinarum (sugar cane) extract, acer saccharum (sugar maple) extract, citrus aurantium dulcis (orange) fruit extract, citrus medica limon (lemon) extract, oryza sativa (rice) extract,* sapindus mukurossi fruit extract, mentha piperita (peppermint) leaf oil,* lavandula angustifolia (lavender) flower oil,* mentha spicata (spearmint) oil, citrus limon (lemon) peel oil, cupressus sempervirens (cypress) leaf oil,* backhousia citriodoria (lemon myrtle) leaf oil, citrus grandis (pink grapefruit) peel oil, litsea cubeba (litsea cubeba) fruit oil, cymbopogon martinii (palmarosa) leaf oil, pelargonium graveolens (geranium) flower oil,* daucus carota sativa (carrot) seed oil,* citric acid, potassium sorbate


Navedeno je da su u sastavu AHA kiseline,pa me zanima je li količina tih kiselina velika,oće li iritirati kožu, komedogenost i isušivanje?,koža mi je dosta osjetljiva i sklona dehidraciji. Hvala unaprijed )
Nije komedogeno. Postoji blagi iritativni i isušujuć potencijal zbog eteričnih ulja. Kiseline nisu zasebno dodane u proizvod već se nalaze u biljnim uljima i ekstraktima.
tina sch is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 18:14   #4331
Tina, koju od ove dvije kreme za ruke bi ocijenila kao više hidratizirajuću, a koju sa boljim/zdravijim sastavom?

1) Aqua (Water), Aloe Barbadensis*, Glyceryl Strearate, Glycerin, Isopropyl Myristate, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Cetyl Rcinoleate, Butyrosperum Parkii*, Theobroma Cacao (Cacao) Seed Butter*, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Sweet Organge) Peel Oil, Sodium Stearoyl Glutamate, Tocopherol, Sodium Phytate, Xantham Gum, Citric Acid, Limonene, Linalool. *ingredient from organic farming

2) Aqua Helianthus annuus seed oil Butyrospermum parkii butter Glycerin Theobroma cacao seed butter Coco-glucoside and Coconut alcohol Glyceryl stearate Cera Alba Sucrose stearate Olea europaea fruit oil Linum Usitatissimum seed oil Aloe barbadensis leaf juice powder Pelargonium graveolens flower oil Cymbopogon martini oil Ocimum Basilicum oil Boswellia carterii oil Cedrus atlantica bark oil Santalum spicatum oil Pogostemon cablin oil Chamomilla recutita flower extract Alcohol denat Phenoxyethanol Xanthan gum Potassium sorbate Lactic acid Tocopherol Benzyl alcohol Linalool, Limonene, Citronellol, Geraniol, Citral and Eugenol
Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 18:29   #4332
nisam tina, ali vidim da u ovoj drugoj piše cera alba tj. pčelinji vosak, a znam da to izbjegavaš.
RetroDanceFreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 19:41   #4333
acid, zašto ne napišeš o kojim proizvodima se radi? nema svrhe skrivanja jer onda više ljudi ima korist od tinine recenzije, em štata da se piše duplo ili više puta
Saireen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2013., 12:43   #4334
Retro, znam da ima, no htjela sam ipak vidjeti koja je od ove dvije kreme hranjivija jer imam suhe ruke i bitno mi je da u sastavu ima nešto što će ih njegovati. Pošto sam relativni laik za sastojke, radije bih uzela i Tinino mišljenje u obzir prilikom kupnje. Da, izbjegavam pčelinje proizvode kad mogu iako se ne držim 100% striktno toga jer nisam veganka. P.S. Pčelinji vosak u sastavu ne znači automatski bolji ili lošiji sastav, znači samo da proizvod nije veganski.

Saireen, ne skrivam ništa, wtf. Nisam napisala o kojem se proizvodu radi jer Tini nije bitan naziv nego sastav. Nisam mislila da ikoga ovdje briga što kupujem, no ako vas zanima, naravno da ću napisati. Prva krema je Organic Surge Tropical Bergamot Hand & Nail Cream a druga je Rawganic Sensitive Hand Cream.
Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 00:49   #4335
Pa nije da nas toliko "zanima", ali cu prije nego sto pitam za bilo koji proizvod prvo ukucati u trazilicu njegovo ime (a ne sastav), da se isti proizvodi bezveze ne ponavljaju.
Instant Human is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 16:56   #4336
Koji bi od ovih šampona bio najbolji za suhu kosu?

Alverde šampon s grožđem i avokadom

Ingredients
Aqua, Coco-Glucoside, Sodium Coco-Sulfate, Glycerin, Xanthan Gum, Inulin, Isoamyl Laurate, Disodium Cocoyl Glutamate, Sodium Cocoyl Glutamate, Glyceryl Oleate, Betaine, Citric Acid, Sodium PCA, Levulinic Acid, Chondrus Crispus Powder, Parfum*, p-Anisic Acid, Sodium Levulinate, Hydrolyzed Wheat Protein, Phytic Acid, Linalool*, Benzyl Alcohol*, Limonene*, Citronellol*, Persea Gratissima Fruit Extract, Vitis Vinifera Seed Extract, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Tocopherol
*from natural essential oils

Alverde šampon s bademovim i arganovim uljem

Ingredients
Aqua, Sodium Coco-Sulfate, Lauryl Glucoside, Sodium Lactate, Maris Sal, Betaine, Argania Spinosa Kernel Oil*, Prunus Amygdalus Dulcis Oil*, Sodium Cocoyl Glutamate, Disodium Cocoyl Glutamate, Xanthan Gum, Alcohol*, Hydrogenated Lecithin, Hydrolyzed Corn Protein, Hydrolyzed Wheat Protein, Hydrolyzed Soy Protein, Caramel, Sodium Phytate, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate, Parfum**, Linalool**
* ingredients from certified organic agriculture
** from natural essential oils

Alverde šampon breza i kadulja

Ingredients
Aqua, Coco-Glucoside, Sodium Coco-Sulfate, Sodium Chloride, Sodium Lactate, Betaine, Sodium Cocoyl Glutamate, Disodium Cocoyl Glutamate, Alcohol*, Betula Alba Leaf Extract*, Salvia Officinalis Leaf Water*, Sodium Phytate, Hydrolyzed Corn Protein, Hydrolyzed Wheat Protein, Hydrolyzed Soy Protein, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate, Parfum**, Limonene**, Linalool**, Citral**
* ingredients from certified organic agriculture
** from natural essential oils

Hvala
angel10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 18:08   #4337
imam pitanje o sastojcima u dezodoransima ... izbjegavam dezodoranse koji sadrže aluminij, ali sam primjetila da dosta kristalnih dezodoransa ima ammonium alum i potassium alum - po čemu je to bolje ili bar manje štetno od aluminum chlorohydrata?
santana333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 19:51   #4338
Quote:
Acid_2 kaže: Pogledaj post
Saireen, ne skrivam ništa, wtf. Nisam napisala o kojem se proizvodu radi jer Tini nije bitan naziv nego sastav. Nisam mislila da ikoga ovdje briga što kupujem, no ako vas zanima, naravno da ću napisati. Prva krema je Organic Surge Tropical Bergamot Hand & Nail Cream a druga je Rawganic Sensitive Hand Cream.
Haha, malo je krivo sročeno. Sve nas tu zanimaju sastojci, i puno nas čita sastojke i otkrijemo ih baš za proizvod koji tražimo recimo ili nas zanima i na listi nam je. Pisanjem imena proizvoda se dosta olakšava i ne ponavljaju se toliko pitanja. Recimo na zadnjih par strana sam našla nekoliko recenzija za proizvod koji me zanima, i uštedila sebi tipkanje i tini odgovaranje
Saireen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 10:13   #4339
Ma sve 5, ubuduće ću napisati i naziv proizvoda i sastav ako to olakšava Inače, naručila sam ipak ovu vegansku kremu (Organic Surge) jer nisam mogla dočekati tinin odgovor, a trebala mi je hitno, pa kakva god bila, bolje da je bez pčelinjeg voska.
Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2013., 14:08   #4340
Draga Tina, možeš li molim te baciti oko na ova 2 pudera. Koji bi po tvom mišljenju bio bolji za mješovitu osjetljivu kožu sklonu nepravilnostima?

1.Rouge Bunny Rouge Liquid Foundation Milk Aquarelle
Aqua (Sterilised Water), Isododecane, Cyclopentasiloxane, Butylene Glycol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Sodium Chloride, Dimethicone, Glycerin, Trihydroxystearin, Dimethicone Crosspolymer, Dimethicone Copolyol (Peg/Ppg-18/18 Dimethicone), Butyrospermum Parkii (Shea) Butter Extract, Phenoxyethanol, Polyglyceryl-4 Isostearate, Hexyl Laurate, Cetyl Dimethicone Copolyol (Cetyl Peg/Ppg-10/1 Dimethicone), Sorbitol, Alumina, Methylparaben, Triethoxycaprylylsilane, Propylene Glycol, Silica, Nelumbium Speciosum Extract (Nelumbo Nucifera Flower Extract), Nymphaea Alba Root Extract, Bambusa Vulgaris Extract, Panthenol, Butylparaben, Ethylparaben, Tetrasodium Edta, Propylparaben, Isobutylparaben, BHT (+/-): CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE), CI 77492 (IRON OXIDES), CI 77491 (IRON OXIDES), CI 77499 (IRON OXIDES)]

2. BWC Natural Liquid Foundation
Aqua/water, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride,Titanium Dioxide,Olive Squalane, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil,Oryza Sativa (Rice) Bran Oil, Nylon-12, Magnesium Aluminium Silicate, Sodium Stearoyl Lactylate, Silica,Hydrogenated Lecithin, Polyglyceryl-3 Stearate, Phenoxyethanol, Saccharide Isomerate, Glyceryl Caprylate, Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Polyglyceryl-5 Laurate, Ethylhexylglycerin, Xanthan Gum, Yellow Iron Oxide, Iron Oxide, Polyglyceryl-10 Laurate, Persea Gratissima Oil (Avocado Oil), Aluminium Tristearate, Talc, Aluminium Hydroxide, Tocopherol (Vitamin E), Sodium Citrate, Citric Acid.

Hvala
mimimozica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:17.