Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2008., 13:16   #81
Pred koju godinu sam bio na ratnoj nozi s brisačima. S nijednima nisam bio zadovoljan, bili oni brand ili ne uvijek su ili puštali crte ili nisu mogli dobro brisat bez škripanja. Najviše sam se razočarao s bosh brisačima koje su mi preporučivali i poznati i nepoznati. Kao: ti su najbolji, ti su ti najjača marka, bolje nećeš naći, ja sam ih imao. Tada sam poludio i u jednoj trgovini kupio no name brisače xxl dimenzije koje skratiš sa skalperom na dužinu koja ti treba. Koštali su 25 kuna, a drugi put sam ih kupio za kombija i bio bi ih platio i 250 kuna da su toliko koštali. Brisali su dvije zime i jedno ljeto prije nego li su počeli puštati crte, a nikad nisu zaškripali. Od tada ne trošim novce na brandove nego kupim najjeftinije brisače i to iz jednostavnog razloga. Zbog svoje cijene skuplji brisači imaju slabiji obrtaj i dugo stoje u skladištima te kod trgovaca u maloprodajama loše uskladišteni što kao posljedicu ima gubitak elastičnosti i viskoziteta, pa pogrešno krivimo brandove. Zato mi i nije žao, ako kupim jeftine brisače pa oni ne valjaju, a kad potrefim dobre onda kupim i jedan rezervni par.
ile.ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 13:18   #82
Valeo Compact serija - zadovoljan, na raznim autima
Valeo neznamkaksezove serija (oni tanki, bez metalne konstrukcije) - stavljao na auto koji inace ima normalne metlice - lose
tomicaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 13:47   #83
Quote:
Saško kaže: Pogledaj post
Navodno da su dosta kvalitetne metlice brisača tvrtke NWB (made in Japan). Ja te planiram uzeti uskoro.
Valeo renomirani, al su se neki forumaši žalili.

Jedan forumaš preporučio NWB. Ja kupio. 2 komada 100 kn (prodaju se po komadu!). Prezadovoljan sam. Bosch aerotwin me razočara. I ne samo mene.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 14:41   #84
Planiram kupiti te aerotwin brisače i koliko vidim po forumu da nema problema prilikom instalacije. Konkretno radi se o BMW serije 5 2000. god. Ima li netko iskustva sa instalacijom aerotwin brisača na konkretni model auta?
bimmer525 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 14:51   #85
ima valeo za 30-tak kuna metlica... i za 200-tinjak kuna...

Evo jedan C/P prve ugradnje valeo silenco metlica:

Mercedes : E-Class (W211), C-Class (W203), W245 (S-Class), SLK (R171), Vito (II)and Viano
BMW : 3-Series ((E90) and 5-Series (E60)
Volvo : S60, V70, S80, XC70, XC90
Opel/Vauxhall : Astra H
Mazda : Mazda 3
Volkswagen : Bora, Golf (IV ; V), Passat (B5)
Peugeot : 307, 407
getriba_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 15:14   #86
Da, ali izgleda da ovisi o tvornici iz koje dolaze modeli, jer neki imaju i bosh.
-dominic- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 15:16   #87
[QUOTE=getriba_;15930860]ima valeo za 30-tak kuna metlica... i za 200-tinjak kuna...

Evo jedan C/P prve ugradnje valeo silenco metlica:

BMW : 3-Series ((E90) and 5-Series (E60)


Moj je E39
bimmer525 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 15:46   #88
Quote:
Velki mad kaže: Pogledaj post
Jučer sam skužio da su mi otišli brisači, i otišao danas kupiti nove. Ima neka firma VELAS kaj ima akciju brisača VALEO. Bilo mi je čudno da su tak jeftini ali su me trgovci uvjeravali da je to vrhunski brand.
Jel neko zna kaj o njima, jesam dobro prošao ?
Meni ovo izgleda kao vrlo jeftin pokusaj reklamiranja na forumu. Prema Velas stranicama akcija je pocela bas danas i traje do 30. rujna. Popust je 20%..

Inace mogao si onda i napisati cijene za pojedinu seriju brisaca..

Valeo Compact - ?
Valeo Silencio - ?
Valeo Extreme ?

Izbjegavajte najeftiniju Valeo Compact seriju jer su izuzetno losi..
Ico_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 16:33   #89
Quote:
Ico_Zg kaže: Pogledaj post

Izbjegavajte najeftiniju Valeo Compact seriju jer su izuzetno losi..
meni su stvarno bili dobri. neznam zasto su tolike razlike. Jel ovisi o sajbi (zakrivljenost i slicno).

Ja sam ih imao u dimenziji 60 (vozacki) 45 (suvozacki i straznji).

Na starom autu 45 oba prednja.
tomicaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 16:58   #90
Quote:
Ico_Zg kaže: Pogledaj post
Meni ovo izgleda kao vrlo jeftin pokusaj reklamiranja na forumu. Prema Velas stranicama akcija je pocela bas danas i traje do 30. rujna. Popust je 20%..

Inace mogao si onda i napisati cijene za pojedinu seriju brisaca..

Valeo Compact - ?
Valeo Silencio - ?
Valeo Extreme ?

Izbjegavajte najeftiniju Valeo Compact seriju jer su izuzetno losi..
Ta fora sa cijenama i reklamiranjem ti je super, ali možeš i sam doć do cijena a ne da to radi netko umjesto tebe. Nije teško, uzmeš telefon i nazoveš.
A sa druge strane probaj izguglat "metlice brisača" pa češ vidjeti koji ti je prvi rezultat.
Velki mad is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 18:57   #91
ja sam zadovoljan sa boschom, makar valeo dolazi serijski na nekim autima; npr. škoda. Al preporučio bi one zamjenske gumice uzet, 30 kn dođu, pa ih bolje češće mjenjat nego svaki puta komplet brisać...
Poggiali is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 19:12   #92
Quote:
Poggiali kaže: Pogledaj post
ja sam zadovoljan sa boschom, makar valeo dolazi serijski na nekim autima; npr. škoda. Al preporučio bi one zamjenske gumice uzet, 30 kn dođu, pa ih bolje češće mjenjat nego svaki puta komplet brisać...
nikad više gumice! Mrzim ih! Jednom usred noći nakon 3 sata neprekidnog brisanja negdje u Lici, pukla ona metalna kvačica na kraju, gumica do pola izišla van i metal strugao po šajbi. A i inače te su gumice škriputave, bučne ( jer nemaju metalne vodilice nego plastične ).
Proizvođači auta preporučaju izmjenu 2 puta godišnje. Još ako se sledi šajba, a ljenčine misle da će to metlica skinut... onda ne pomaže ni svemirska tehnologija gumica.
Moja iskustva s ostalim vrstama:
1.)Bosch iz emmezete: tihi, odlično brišu mjesec, dva, a poslije sto crta po potezu
2.) Valeo compact: isto kao talijanski bosch, samo se još počnu guliti s krajeva
3.) Champion iz Ipercoopa: jeftin, tih i najduže mi traje
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 19:19   #93
Quote:
Ico_Zg kaže: Pogledaj post
Meni ovo izgleda kao vrlo jeftin pokusaj reklamiranja na forumu. Prema Velas stranicama akcija je pocela bas danas i traje do 30. rujna. Popust je 20%..

Inace mogao si onda i napisati cijene za pojedinu seriju brisaca..

Valeo Compact - ?
Valeo Silencio - ?
Valeo Extreme ?

Izbjegavajte najeftiniju Valeo Compact seriju jer su izuzetno losi..
tako je. razlika je gromna. ja sam prije imao Extreme, jedna metlica me stajala oko 100 kn, ali je to bilo predobro nešto. sad mi je tip uvalio obadva za 74 kn, Compact je u pitanju, srednja žalost. mijenjao sam ih prije mjesec dana, mislim da će mi negdje do Božića izdržati
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 20:57   #94
Quote:
Velki mad kaže: Pogledaj post
Ta fora sa cijenama i reklamiranjem ti je super, ali možeš i sam doć do cijena a ne da to radi netko umjesto tebe. Nije teško, uzmeš telefon i nazoveš.
A sa druge strane probaj izguglat "metlice brisača" pa češ vidjeti koji ti je prvi rezultat.

Sumnja je sasvim opravdana. Slucajno se bas danas registriras na forum i otvoris svoj prvi topic u 08:51h sa ciljem da nas informiras da postoji neka firma Velas, u kojoj upravo OD DANAS pocinje akcijska prodaja valeo brisaca. Uz to nam dajes do znanja da si ih vec kupio tako rano ujutro po vrlo pristupacnoj cijeni. Vise nego prozirno ali nema veze..

Inace u zadnjih 2 godine kupio sam i probao sve 3 verzije Valeo brisaca. (Compact, Silencio i Extreme) Tako da daleko od toga da si mi ti potreban da saznam cijenu odredene serije brisaca i njihovu (ne)kvalitetu.. Ali da vise ne zamaramo ljude sa offtopicom, jedino je vazno da na kraju kod kupnje novih brisaca u vecini slucajeva ispadne koliko platis toliko i dobijes..

Za kraj evo jednog testa sa pocetka godine gdje se naslo 16 metlica brisaca koji su podjeljeni u 3 skupnine (Premium, Standard i Billig) Bosch brisaci su najbolj prema ovom testu, Valeo je dobar izbor dok su Champion brisaci definitivno najgori u svim kategorijama. (nazalost u testu nema valeo extreme serije)


Zadnje uređivanje Ico_Zg : 09.09.2008. at 01:43.
Ico_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 21:33   #95
Quote:
spyker22 kaže: Pogledaj post
Valeo renomirani, al su se neki forumaši žalili.

Jedan forumaš preporučio NWB. Ja kupio. 2 komada 100 kn (prodaju se po komadu!). Prezadovoljan sam. Bosch aerotwin me razočara. I ne samo mene.
Živi mi bili i pisali za par godina(ne mjeseci) i vidićeš da sam bio u pravu.
Nek oni samo reklamiraju Valeo,imaju pravo na to,ali zato mi imamo čista stakla u svako doba godine.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 21:52   #96
danas bio u dućanu s rezervnim djelovima, vele da ne postoji adapter za moj auto (za aerotwin brisače)
bimmer525 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 23:05   #97
Quote:
Velki mad kaže: Pogledaj post
Jučer sam skužio da su mi otišli brisači, i otišao danas kupiti nove. Ima neka firma VELAS kaj ima akciju brisača VALEO. Bilo mi je čudno da su tak jeftini ali su me trgovci uvjeravali da je to vrhunski brand.
Jel neko zna kaj o njima, jesam dobro prošao ?
pozdrav!

Ja sam sve marke brisača isprobao,valeo,bosch,nwb,trico,champion,i kojekakve od 20 kn i na kraju došao do rezultata da su mi champion najbolje.

Bosch su koštali 80 kn,dimenzije 48 cm par-trajali su 2 mjeseca
Valeo 65 kn-3 mj
Nwb 90 kn-3 mj
Trico 80 kn-mjesec dana
Champion 70 kn-godinu dana

Za forda sam bio kupio original,i to sa spojlerom,bili su koštali 175 kn a marka je bila swf,u kutiji od forda,trajali su mjesec dana,i na kraju sam stavio champion i trajali su godinu dana.

Za Renault su dobri tvornička ugradnja,a to je valeo a kasnije se više takvi isti ne mogu kupiti u servisu,a tvornički traju i po 2 godine.

Bosch je nekad bio zakon a sada više ništa ne valja a i skupi su.
bambus_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 16:02   #98
Kupio nekidan Valeo (originalne po dimenzijama, neoriginalne po kutiji ) za Octaviu A5 - 250 kn.

Ne skripe, a ciste besprijekorno. Vidjet cemo trajnost.....

Prvomontirani (origigi) su trajali 2.5 godine !!!, takoder Valeo.
__________________
Sunt facta verbis difficiliora
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 16:14   #99
Ma mene smeta kod Valea, šta mi pri rubu šajbe kad se vraćaju povlače nazad vodu. Inače ne škripe ni ništa, i s vremenom su počeli ostavljat crte...
Sad neznam kaj da se kupi. Ogrginal BOCH je trajao dosta dugo, e sad brijem da onaj "neorginalan" traje puno kraće, hmm
-dominic- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 16:30   #100
Koristim champions 53cm, prije toga sam koristio valeo, sve dok mi nisu napravili rise na šajbi, pa ju moram mijenjati
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:02.