Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Pogledaj rezultate ankete: Pazite li da su proizvodi testirani na zivotinjama?
Da, iskljucivo se drzim bijele liste... 101 20.53%
Da, ali ponekad ipak uzmem ponesto i sa crne... 150 30.49%
Ne, ali voljela bi u buducnosti voditi vise racuna o tome... 162 32.93%
Ne i nije me briga... 79 16.06%
Glasovatelji: 492. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2017., 12:25   #3101
Quote:
Elektra kaže: Pogledaj post
Što se lakova tiče, mislim da postojanost ovisi primarno o noktima i pripremljenosti. Meni u principu većina bredova traje barem 4-5 dana, dok mi essence i catrice ne traju baš. KIKO imam samo dvije nijanse, nisam ih baš testirala, ali budem.
Tako meni svi traju 2-3 dana, bez obzira na brend, zato i ne dajem puno para za lakove. Srećom, kod nas ima povoljnih CF lakova. Navodno su novi Catrice lakovi fantastični, moram ugrabiti jedan konačno. Kiko su odlični, jedva čekaš da ih testiraš. :klap:
Krekushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 14:06   #3102
Quote:
Elektra kaže: Pogledaj post
Ova tema je o CF kozmetici

Što se lakova tiče, mislim da postojanost ovisi primarno o noktima i pripremljenosti. Meni u principu većina bredova traje barem 4-5 dana, dok mi essence i catrice ne traju baš. KIKO imam samo dvije nijanse, nisam ih baš testirala, ali budem.
Zato mi i je cudno jer mi inace lakovi (sa bazom i nadlakom) traju 5-dana, ovaj mi se odmah copa isti dan.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 20:04   #3103
Quote:
Krekushka kaže: Pogledaj post
Tako meni svi traju 2-3 dana, bez obzira na brend, zato i ne dajem puno para za lakove. Srećom, kod nas ima povoljnih CF lakova. Navodno su novi Catrice lakovi fantastični, moram ugrabiti jedan konačno. Kiko su odlični, jedva čekaš da ih testiraš. :klap:
Probala sam nove Catrice lakove, i lijepe su nijanse, ali mi traju 2-3 dana. Budem ih opet isprobala ovaj tjedan

Quote:
Hell Blonde kaže: Pogledaj post
Zato mi i je cudno jer mi inace lakovi (sa bazom i nadlakom) traju 5-dana, ovaj mi se odmah copa isti dan.
A misliš li na njihovu običnu liniju ili Geology? I imaju još jednu liniju koja se zove Pure Pots
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 20:08   #3104
Quote:
Elektra kaže: Pogledaj post
Probala sam nove Catrice lakove, i lijepe su nijanse, ali mi traju 2-3 dana. Budem ih opet isprobala ovaj tjedan



A misliš li na njihovu običnu liniju ili Geology? I imaju još jednu liniju koja se zove Pure Pots
Ne znam, ja imam neke minice. Kupila sam ih prošle godine u Miamiu u Sephori. Evo :

__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 20:11   #3105
To im je obična linija, mislim da su lani (?) počeli s ove dvije
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 18:13   #3106
na stranici catrice za ove nove ruzeve (ultimate matte 010-050) in pise da su vegan, eh sad, nikad nisan vodila puno racuna o tome je li nesto cruelty-free al tila bi malo obratit paznju i na to (to da su vegan san vidila tek nakon sta san vec kupila dva ta ultimate matt ruza pa me to pozitivno iznenadilo)
koliko to za catrice drzi vodu i postoje li neki brendovi koji ne testiraju na zivotinjama i slicno a da su pristupacni za srednjoskolce koji tu i tamo skupe koju kunu (i onako, da su dobri proizvodi, ne mora sad bit neko cudo al bar da su okej)?
__________________
bring me out from the prison of my own pride
ademptia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 21:05   #3107
Quote:
ademptia kaže: Pogledaj post
na stranici catrice za ove nove ruzeve (ultimate matte 010-050) in pise da su vegan, eh sad, nikad nisan vodila puno racuna o tome je li nesto cruelty-free al tila bi malo obratit paznju i na to (to da su vegan san vidila tek nakon sta san vec kupila dva ta ultimate matt ruza pa me to pozitivno iznenadilo)
koliko to za catrice drzi vodu i postoje li neki brendovi koji ne testiraju na zivotinjama i slicno a da su pristupacni za srednjoskolce koji tu i tamo skupe koju kunu (i onako, da su dobri proizvodi, ne mora sad bit neko cudo al bar da su okej)?
Pouzdan je Catrice. Wet n Wild i Essence su također CF, pristupačni i kvalitetni, dostupni u drogerijama. I još Golden Rose - dostupni u pojedinim šoping-centrima, imaju štandove ili male dućančiće.
Krekushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 21:21   #3108
Quote:
ademptia kaže: Pogledaj post
na stranici catrice za ove nove ruzeve (ultimate matte 010-050) in pise da su vegan, eh sad, nikad nisan vodila puno racuna o tome je li nesto cruelty-free al tila bi malo obratit paznju i na to (to da su vegan san vidila tek nakon sta san vec kupila dva ta ultimate matt ruza pa me to pozitivno iznenadilo)
koliko to za catrice drzi vodu i postoje li neki brendovi koji ne testiraju na zivotinjama i slicno a da su pristupacni za srednjoskolce koji tu i tamo skupe koju kunu (i onako, da su dobri proizvodi, ne mora sad bit neko cudo al bar da su okej)?
BH Cosmetics, Essence ima puno toga isto , pogotovo u zadnje vrijeme, Wet n Wild većina, Colorpop i tak, da se naći svašta za male pare

a da dodam i par izbačenih sa liste pa ako nekog zanima da lakše pripazi:

NARS- vlasnik Shiseido i uskoro kreće prodaja u Kini, Nudestix, Burt’s Bees - u vlasništvu Cloraxa, Foreo, EOS, Caudalie, Rusk, Organix Hair...
maslelu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 21:35   #3109
Quote:
maslelu kaže: Pogledaj post
a da dodam i par izbačenih sa liste pa ako nekog zanima da lakše pripazi:

NARS- vlasnik Shiseido i uskoro kreće prodaja u Kini, Nudestix, Burt’s Bees - u vlasništvu Cloraxa, Foreo, EOS, Caudalie, Rusk, Organix Hair...
Odakle ti info za Foreo?

Za NARS znam, nedavno je bila cijela drama oko toga na Instagramu, ali Burt's Bees već neko vrijeme nije CF; EOS, Caudalie i Organix nisu niti bili CF Rusk mi je nepoznat brend.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 21:41   #3110
Quote:
Elektra kaže: Pogledaj post
Odakle ti info za Foreo?

Za NARS znam, nedavno je bila cijela drama oko toga na Instagramu, ali Burt's Bees već neko vrijeme nije CF; EOS, Caudalie i Organix nisu niti bili CF Rusk mi je nepoznat brend.

Foreo je odbio dat izjavu nakon kaj su se pridružili kineskom tržištu pa su ih šutirali sa liste
maslelu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 21:49   #3111
Quote:
maslelu kaže: Pogledaj post
Foreo je odbio dat izjavu nakon kaj su se pridružili kineskom tržištu pa su ih šutirali sa liste
Ah, nek idu kvragu. Ionako niš od njih neću više kupovati.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 21:54   #3112
Quote:
Elektra kaže: Pogledaj post
Odakle ti info za Foreo?

Za NARS znam, nedavno je bila cijela drama oko toga na Instagramu, ali Burt's Bees već neko vrijeme nije CF; EOS, Caudalie i Organix nisu niti bili CF Rusk mi je nepoznat brend.
Ja imam jedan Caudalie proizvod i čini mi se da sam na ambalaži pročitala da je cruelty free. Ne znam jesam li zabrijala, ići ću provjeriti kasnije. Ali znam da sam se iznenadila kad sam to pročitala jer sam i ja mislila da ih nisam nikad vidjela na zelenim listama. Možda su bili jedno vrijeme?

Za Organix znam da sam negdje na netu pročitala da su cruelty free kad sam prije par mjeseci gledala...šteta što više nisu.
Lorren is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 22:00   #3113
Quote:
Lorren kaže: Pogledaj post
Ja imam jedan Caudalie proizvod i čini mi se da sam na ambalaži pročitala da je cruelty free. Ne znam jesam li zabrijala, ići ću provjeriti kasnije. Ali znam da sam se iznenadila kad sam to pročitala jer sam i ja mislila da ih nisam nikad vidjela na zelenim listama. Možda su bili jedno vrijeme?
Ma oni imaju u Kini baš svoje spa dućane, mislim da to imaju već jako dugo... npr. link
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 09:02   #3114
Quote:
Krekushka kaže: Pogledaj post
Pouzdan je Catrice. Wet n Wild i Essence su također CF, pristupačni i kvalitetni, dostupni u drogerijama. I još Golden Rose - dostupni u pojedinim šoping-centrima, imaju štandove ili male dućančiće.
Po mom skromnom mišljenju, Catrice je daleko bolji od WnW i Essence zbog kvalitete ne samo proizvoda već i kvalitete pakiranja. Kad god Catrice izbaci novitete, vidi se da im brend marketing radi netko tko zbilja kuži trendove i potrebe tržišta, a ambalaža im je sve bolja i bolja. Drago mi je da im cijene ostaju iste (koje su mrvicu skuplje od ova dva brenda). Npr nikad nisam imala Catrice ruž loše kvalitete dok WnW puca sva ambalaža uvijek, a kod Essence je tako loša plastika na proizvodima, uvijek bi mi otpao poklopac svega nakon par mjeseci. :/
Mislim da je onaj novi brend iz dm "trend it up" CF, a na dm.de stranici su naznačeni proizvodi koji su veganski. Oni imaju jako široku ponudu i dobru ambalažu.

Golden Rose je dobar "suparnik" Catriceu jer je njihova ambalaža jednako kvalitetna, ako ne čak i malo kvalitetnija a nikad nisam imala proizvod koji mi je bio jako loš. Posebno bih pohvalila proizvode za lice tipa highlighter u kamenu kojeg obožavam (plus dugo traje), maskaru za obrve i rumenila.

Znam da će nekima proizvod biti bitniji od ambalaže, ali ako je ona kvalitetna nećete morati pretankavati/presuti proizvod u novu ambalažu i štedite si novce, pa je dobro imati ju na umu.
Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 12:55   #3115
Istina, meni se fućka za ambalažu , odnosno posve mi je nebitno kako izgleda, no nadam se da se neće raspasti. Iako ne bih rekla da GR ima kvalitetniju ambalažu nego Catrice, s njhove mi se lako brišu slova, a na jednom ružu sam je morala i lijepiti. Možda su to popravili u međuvremenu, tj. super ako jesu.

Kod Essence ambalaže (iako mi ništa nikad nije puknulo ni ispalo van) me živcira kad se slova počnu brisati, pa mi ostaje boja na rukama. Nedavno primijetim neki srebrni shimmer na svojim rukama i analiziram gdje sam dotaknula takvo nešto i onda shvatim - otvarala sam Essence sjajilo. Al ajde, nije mi to najbitnije, pa pregrmim.
Krekushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 14:30   #3116
Quote:
Elektra kaže: Pogledaj post
Ma oni imaju u Kini baš svoje spa dućane, mislim da to imaju već jako dugo... npr. link
Skroz sam zaboravila odgovoriti na ovo. Odvratni su s tim laganjem, onaj jedan njihov proizvod koji imam je Caudalie Divine legs i na bočici je jasno naznačeno da proizvod nije testiran na životinjama, tj. da je cruelty free.
Znam da sam se baš razveselila kad sam to vidjela, odmah sam počela pikirati u glavi i neke druge njihove proizvode, sad nema šanse da bih ikad više kupila nešto njihovo.
Ne držim se (još uvijek) striktno bijele liste, ali od ovih više ništa ne bih uzela iz samog inata zbog tog laganja.
Lorren is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 22:51   #3117
Koju maskaru možete preporučiti da se ne trusi,da nakon 2 sata ne izgledam kao panda. Sa Catrice se nisam usrećila. Hvala.
lusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 09:53   #3118
Quote:
lusy kaže: Pogledaj post
Koju maskaru možete preporučiti da se ne trusi,da nakon 2 sata ne izgledam kao panda. Sa Catrice se nisam usrećila. Hvala.
Essence The False Lashes.
Krekushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 13:03   #3119
Colleen Canela is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 13:41   #3120
hvala! isprobati ću ih ako ima još koji prijedlog, pišite
lusy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:32.