Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2013., 21:17   #321
Znam da fizički nije dovoljno, ali sam odgovorila na gornji post , a nisam qiutala .
Meditacija je osnova,početak i alfa i omega ... :=)
leptirica020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 11:41   #322
Malo je starija tema, ali valjda neće nitko zamjeriti. Poravnanje i aktivacija čakri nisu komplicirane stvari. Ne trebaju vam "bio energičari" Napisati ću kratki totorial.

Tesla je rekao ako želiš objasniti svemir razmišljaj o terminima frekvencija, vibracija i energija. Imamo prvo mantru (glas) koji uz pomoć vizualizacije(fokusiranja) stvara frekvenciju koja korespondira sa čakrom u kojoj stvara vibraciju i koja na kraju oslobađa energiju.

Vibriraju se Bija mantre svaka za određenu čakru.
Root Chakra = Lam
Reproductive Chakra = Vam
Solar Plexus Chakra = Ram
Heart Chakra = Ham
Throat Chakra = Yam
Third Eye Chakra = Ram
Crown Chakra = Om
Gdje se koja nalazi može se proguglati u 5sec.
Počinje se odozdola "lam" vibrira se minimalno 3x. Vibracija traje dok se skroz na isprazni dah. Dok vibriramo mantru vizualiziramo kuglu koja puca kao jaje i iz nje izlazi svijetlost. Na kraju ljuska skroz pukne i ostane samo svijetlost. Nakon toga vizualiziramo slap svijetlosti koji se penje do druge čakre i ponovimo sve i tako dok ne dođemo do krune.

P.S.
Mantra bi se trebala fizički osjetiti nešto slično basu na mjestu gdje je čakra. Treba biti opušten i malo poraditi na tonu.
MrZZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 12:46   #323
Quote:
MrZZ kaže: Pogledaj post
Malo je starija tema, ali valjda neće nitko zamjeriti. Poravnanje i aktivacija čakri nisu komplicirane stvari. Ne trebaju vam "bio energičari" Napisati ću kratki totorial.

Tesla je rekao ako želiš objasniti svemir razmišljaj o terminima frekvencija, vibracija i energija. Imamo prvo mantru (glas) koji uz pomoć vizualizacije(fokusiranja) stvara frekvenciju koja korespondira sa čakrom u kojoj stvara vibraciju i koja na kraju oslobađa energiju.

Vibriraju se Bija mantre svaka za određenu čakru.
Root Chakra = Lam
Reproductive Chakra = Vam
Solar Plexus Chakra = Ram
Heart Chakra = Ham
Throat Chakra = Yam
Third Eye Chakra = Ram
Crown Chakra = Om
Gdje se koja nalazi može se proguglati u 5sec.
Počinje se odozdola "lam" vibrira se minimalno 3x. Vibracija traje dok se skroz na isprazni dah. Dok vibriramo mantru vizualiziramo kuglu koja puca kao jaje i iz nje izlazi svijetlost. Na kraju ljuska skroz pukne i ostane samo svijetlost. Nakon toga vizualiziramo slap svijetlosti koji se penje do druge čakre i ponovimo sve i tako dok ne dođemo do krune.

P.S.
Mantra bi se trebala fizički osjetiti nešto slično basu na mjestu gdje je čakra. Treba biti opušten i malo poraditi na tonu.
Mislila sam da Bija mantra ide ovako :

"LAM" - čakra 1 (korijen)
"VAM" - čakra 2 (sakralna / pupak)
"RAM" - čakra 3 (solarni pleksus)
"YAM" - čakra 4 (Srce)
"HAM" - čakra 5 (grla)
"OM" - čakra 6 (Treće oko / čela)
"OM" - čakra 7 (kruna)

U čemu je caka?
Hermes7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 13:00   #324
Quote:
Hermes7 kaže: Pogledaj post
Mislila sam da Bija mantra ide ovako :

"LAM" - čakra 1 (korijen)
"VAM" - čakra 2 (sakralna / pupak)
"RAM" - čakra 3 (solarni pleksus)
"YAM" - čakra 4 (Srce)
"HAM" - čakra 5 (grla)
"OM" - čakra 6 (Treće oko / čela)
"OM" - čakra 7 (kruna)

U čemu je caka?
Ja znam za ovu što sam napisao. Sad sam testirao OM mi vibrira na vrhu glave, ne može mi nikako između obrva. RAM mi vibrira između obrva. Ista stvar sa YAM i HAM. Nekako mi nema smisla istu mantru koristiti za "susjedne" čakre.
MrZZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 00:01   #325
Nismo na istoku nego na zapadu
zat,o nisu cakre, nego Psihicki centri
Svjetlosni is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 00:07   #326
Quote:
MrZZ kaže: Pogledaj post
Malo je starija tema, ali valjda neće nitko zamjeriti. Poravnanje i aktivacija čakri nisu komplicirane stvari. Ne trebaju vam "bio energičari" Napisati ću kratki totorial.

Tesla je rekao ako želiš objasniti svemir razmišljaj o terminima frekvencija, vibracija i energija. Imamo prvo mantru (glas) koji uz pomoć vizualizacije(fokusiranja) stvara frekvenciju koja korespondira sa čakrom u kojoj stvara vibraciju i koja na kraju oslobađa energiju.

Vibriraju se Bija mantre svaka za određenu čakru.
Root Chakra = Lam
Reproductive Chakra = Vam
Solar Plexus Chakra = Ram
Heart Chakra = Ham
Throat Chakra = Yam
Third Eye Chakra = Ram
Crown Chakra = Om
Gdje se koja nalazi može se proguglati u 5sec.
Počinje se odozdola "lam" vibrira se minimalno 3x. Vibracija traje dok se skroz na isprazni dah. Dok vibriramo mantru vizualiziramo kuglu koja puca kao jaje i iz nje izlazi svijetlost. Na kraju ljuska skroz pukne i ostane samo svijetlost. Nakon toga vizualiziramo slap svijetlosti koji se penje do druge čakre i ponovimo sve i tako dok ne dođemo do krune.

P.S.
Mantra bi se trebala fizički osjetiti nešto slično basu na mjestu gdje je čakra. Treba biti opušten i malo poraditi na tonu.
Evo, ovde i te vežbe: http://earthweareone.com/opening-the-chakras/

Kombinujte video sa tekstualnim uputstvom. Baš sam danas radio za korenu čakru i osetio sam golicajuću energiju.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:06.