Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2009., 21:30   #1
3. gardijska brigada "Kune"

Pozdrav..na internetu o ovoj bigadi nema ništa skoro..sve je nekako previše zaoštreno napisano..ništa skoro..dok o ostalim brigadama ljudi pišu knjige...također nema niti fotografija...šteta....ako imate kakve slike...bili ste pripadnik dotične brigade...nešto čuli..vidjeli tu brigau...bilo šta o toj brigadi..stari mi je isto bio u toj brigadi..ali je jako štur na informacijama
Quote:
vkmrav kaže: Pogledaj post

Zadnje uređivanje rezon@tor : 19.04.2013. at 09:18. Reason: dodana poveznica
ares212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 09:40   #2
A što te konkretno zanima?
Istina je da je podataka na internetu malo. Pretpostavljam da je razlog tome što se zapravo nitko nije prihvatio posla prezentiranja brigade u javnosti. Drugim riječima, PR postrojbe je katastrofalan. Na žalost.
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 10:08   #3
konrektno:fotografije iz bljeska i maslenice te sa drugih bojišnica......
a PR bi značilo????
ares212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 13:10   #4
PR= public relations = odnosi s javnošću, marketing... Ajde Simba, raspiši se
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 14:02   #5
http://www.youtube.com/watch?v=MuT-pbglydA

Spomenik poginulim pripadnicima 3. Gardijske Brigade Kune u Kašiću kod Zadra...
Kloki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 20:41   #6
Pa sad, ako ti stari nema fotki onda teško. Ja svoje fotke nemam namjeru objavljivati, a pogotovo ne ovdje i ne na ovakav način. Radi identiteta svojeg i svojih bivših kolega, čiju privolu za objavu također nemam. Osim toga, ono što bi trebalo jest napraviti službeni site brigade, pa tu onda staviti sve te materijale. Samo to očigledno da nema tko.
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 16:01   #7
Imao sam ja jedno 4 -5 fotki , zapravo imam ih i sada samo sam ih zagubio..uglavnom on je bio na BOV protuoklopna verzija (POLO M83) , 3.BOJNA...bio sam ih skenirao i spremio ali ni na kompu ih nema...fotke su iz akcije Maslenica ja mislim ....mjesto Podgradina i Kašić ja mislim.....šteta što nema više fotki....
ares212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 16:07   #8
A 3. gbr je kao imala neki PR? Nisam primjetio.

Ma dobro, šalu na strnu u to vrijeme su se svi učili poslu. Istina neki uspješnije i s više žara, a neki manje uspješno i bez ikakva interesa. A i bio je rat.

Priča se da će se uskoro početi pisati nešto kao službena povijest (knjiga ili monografija) i 3. i 5. gbr.
Grga-os is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 16:15   #9
Monografija 3.gbr.

Prvo svima pozdrav ,istina je monografija se radi od 03.mj.2009. ali samo 3.gbr jer za 5.gbr nije imao tko.Do sada je prikupljen dio materijala, ali je odaziv od strane pripadnika 3gbr. za sada katastrofalan u smislu ustupanja na posudbu fotografija video snimaka i dr(zemljovidi ,razne skice ...). Stoga zamoljavam sve koji su zainteresirani, a imaju volju posuditi bilo kakve materijale da mi se jave da to napravimo onako kako 3.gbr zaslužuje tj.svaki njen pripadnik.
derba is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 11:54   #10
Quote:
derba kaže: Pogledaj post
Prvo svima pozdrav ,istina je monografija se radi od 03.mj.2009. ali samo 3.gbr jer za 5.gbr nije imao tko.Do sada je prikupljen dio materijala, ali je odaziv od strane pripadnika 3gbr. za sada katastrofalan u smislu ustupanja na posudbu fotografija video snimaka i dr(zemljovidi ,razne skice ...). Stoga zamoljavam sve koji su zainteresirani, a imaju volju posuditi bilo kakve materijale da mi se jave da to napravimo onako kako 3.gbr zaslužuje tj.svaki njen pripadnik.



Derba imaš PP
kobrin sin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 12:01   #11
Quote:
derba kaže: Pogledaj post
Prvo svima pozdrav ,istina je monografija se radi od 03.mj.2009. ali samo 3.gbr jer za 5.gbr nije imao tko.Do sada je prikupljen dio materijala, ali je odaziv od strane pripadnika 3gbr. za sada katastrofalan u smislu ustupanja na posudbu fotografija video snimaka i dr(zemljovidi ,razne skice ...). Stoga zamoljavam sve koji su zainteresirani, a imaju volju posuditi bilo kakve materijale da mi se jave da to napravimo onako kako 3.gbr zaslužuje tj.svaki njen pripadnik.
imaš pp i od mene
ares212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 23:17   #12
Quote:
derba kaže: Pogledaj post
Prvo svima pozdrav ,istina je monografija se radi od 03.mj.2009. ali samo 3.gbr jer za 5.gbr nije imao tko.Do sada je prikupljen dio materijala, ali je odaziv od strane pripadnika 3gbr. za sada katastrofalan u smislu ustupanja na posudbu fotografija video snimaka i dr(zemljovidi ,razne skice ...). Stoga zamoljavam sve koji su zainteresirani, a imaju volju posuditi bilo kakve materijale da mi se jave da to napravimo onako kako 3.gbr zaslužuje tj.svaki njen pripadnik.
A tko je uopće kontaktirao pripadnike brigade u vezi materijala.
Grga-os is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 02:28   #13
Quote:
Grga-os kaže: Pogledaj post
A tko je uopće kontaktirao pripadnike brigade u vezi materijala.
Pozdrav
Kontaktira se još uvijek, pa evo i ovim putem. Monografija sadržava:
-vrijeme neposredno prije pocetka agresije
-Zapovijed o ustroju 3.gbr
-pocetak ustroja postrojbi
-prvi zapovjednici do ranga bojne imenom i prezimenom
-sve ratne operacije od 1991-1996 imenom zemljovidima i fotograf.
-svi poginuli ,nestali i ranjeni sa osobnim podacima i fotograf.
-spomen obilježja ,ulice i znakovlja
-obuka u vrijeme primirja
-posjeti visikih dužnosnika, sudjelovanje na vojnim igrama ...
Ovime sam htjeo skrenuti pozornost da se dosta materijala odnosi na urede za obranu ,MUP,MORH gdje se gro tih podataka nalazi, ali nam fale fotografije naših pripadnika koji su svakako zaslužili da se nađu u monografiji i drugi materijali sa terena.
derba is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 21:19   #14
PoZZdrav

Novi sam na forumu i sve bi vas lijepo pozdravio u to ime. Istina je da se jako malo stvari može na netu naći o 3 Gardijskoj Brigadi, i stoga nebi bilo loše da se svako ko ima neke korisne informacije uključi u temu.
Ja sam kolekcionar Hrvatskog vojnog znakovlja, i pošto sam iz tog kraja di su kune bile glavna brigada, posvetio sam dio kolekcije baš toj brigadi.
Ovim putem Vas molim ako neko posjeduje neke oznake koje su malo rijeđe a dotiču se same 3 GBR, da mi se javi i ako nije neki problem pokloni tu oznaku.
Još jednom Vas sve pozdravljam...
magyar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2010., 21:40   #15
http://www.centardomovinskograta.hr/

Obrati se njima.
__________________
"you don't need a weatherman to know which way the wind blows"
Tuli_Kupferberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 14:29   #16
nazalost za tu slavnu brigadu i njene pripadnike imali su posebno nakon 1992. godine jako lose zapovjednistvo sto se tice brige za ljude
mislim da je ta brigada(zapovjednistvo)imala jako macehinski odnos prema svojim pripadnicima
najveci broj pripadnika te brigade nisu cak dobili ni ono sto su trebali po svim pravilima a to su vojnicki cinovi(pozornik i razvodnik) tako da imate jos i sad ljudi koji ni nakon 17-18 godina sluzbe nemaju te cinove koji idu svakome vojniku nakon kojih godinu dana sluzbe i zavrsne temeljne i specijalisticke sluzbe za njihovu duznost
Mustang51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 21:01   #17
Quote:
Mustang51 kaže: Pogledaj post
nazalost za tu slavnu brigadu i njene pripadnike imali su posebno nakon 1992. godine jako lose zapovjednistvo sto se tice brige za ljude
mislim da je ta brigada(zapovjednistvo)imala jako macehinski odnos prema svojim pripadnicima
najveci broj pripadnika te brigade nisu cak dobili ni ono sto su trebali po svim pravilima a to su vojnicki cinovi(pozornik i razvodnik) tako da imate jos i sad ljudi koji ni nakon 17-18 godina sluzbe nemaju te cinove koji idu svakome vojniku nakon kojih godinu dana sluzbe i zavrsne temeljne i specijalisticke sluzbe za njihovu duznost
nije to samo u 3GBR.Ja sam se skinio(častan otpust da se razumimo) 2001 bez ikakvog čina i prijatelj koji je 1997 bio u redovnoj ima 2 čina više od mene(razvodnik).Prijatelj mi je još u Kninu u Paucima i dan danas je pozornik kojeg je dobio posli oluje.
zetec is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 09:11   #18
http://www.wix.com/veterani3gbr/portal
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2012., 17:50   #19
izvrstan video uradak o 3. gbr. za ono vrijeme...
__________________
aristicid - ili kako od države napraviti nesposobnu banana koloniju
RT20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 07:08   #20
Lupi petama, reci sve za Hrvatsku

Quote:
Kada je 1991. počela otvorena agresija na Hrvatsku, ostavili su obitelji, poslove, snove i krenuli na ratište. Sarvaš, Tenja, Baranja, Nuštar, Vukovar, Bosanska Posavina, Kašić - samo su neka od mjesta s prvih crta na kojima su se borili. To su pripadnici Treće gardijske brigade, slavonske Kune. Najviše ih je iz Slavonije, iako su mnogi došli iz drugih dijelova Hrvatske, pa i inozemstva. Svi do jednoga su dobrovoljci, koji nisu pitali za cijenu vlastita života.

Svjedočenja Kuna o gorko-slatkom i ponosnom vremenu stvaranja hrvatske države u filmu "Lupi petama, reci sve za Hrvatsku" vraća nas u vrijeme koje se nikako ne smije zaboraviti. Najviše zbog nevinih žrtava, razorenih domova i obitelji, ranjenih i poginulih ratnika, a upravo ih je u Trećoj gardijskoj brigadi bilo najviše.
http://www.youtube.com/watch?v=WCo1RNV36Zg
Kloki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:48.