Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike

Za napredne korisnike Hardcore geeks here
Podforumi: Linux, Programiranje, Networking

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2009., 16:13   #21
Quote:
Francisco kaže: Pogledaj post
...i onda će krenut sa pričom "U HR nema dovoljno obrazovanog IT kadra..."

A da tražiš nekog ekonomista i staviš ovako neki opis poslova:

Djelokrug poslova i odgovornosti obuhvaća:
• pružanje podrške klijentima
• prodaja
• marketing
• ljudski resursi
• financije
• računovostvo
• planiranje i vođenje projekata
• vođenje poslovne jedinice
• izvještavanje voditelja organizacijske jedinice i uprave banke

onda bi te čudno gledali... a zapravo sam napravio identičnu stvar ko i oni sa gornjim oglasom!
E pa ko je vama(nama) kriv kaj ste informatičari.
Kad je informatika u širokim slojevima shvaćena kao neka teška zajebancija.
Naravno da "fali" IT kadra kad fali ljudi koji su istovremeno win programeri, unix admini, oracle admini i erp konzultanti. Za plaću istu ko prosječni splašeni ekonomist.
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2009., 12:55   #22
Heh trebali su jos staviti da zna dobro praviti tursku kavu.

Evo bas malo gleda ponudu posla na MojPosao i moram priznati da jos nisam vidio ovako mali broj poslova za IT, svega 28 na cijelu drzavu
dodo666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2009., 15:13   #23
Quote:
dodo666 kaže: Pogledaj post
Heh trebali su jos staviti da zna dobro praviti tursku kavu.

Evo bas malo gleda ponudu posla na MojPosao i moram priznati da jos nisam vidio ovako mali broj poslova za IT, svega 28 na cijelu drzavu
Od toga pola niti nisu IT poslovi...nego nastavnik informatike, dizajneri i slične stvari...po malim mjestima diljem rh...
Nije 28 malo. U proljeće i ljeto je često bilo svega 5-6 oglasa za cijelu "državu"...

preko moj posao i sličnog se ne traže ozbiljni poslovi.
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2009., 21:04   #24
Quote:
Hmmm kaže: Pogledaj post
Mora recimo otic na drugu lokaciju tipa Disaster recovery.
Direktor nije da ga voze, lokacija bi trebala, biti ako se dobro sjecam min 30km od centralne, cesto bude i puno vise.

To je jedan od primjera, sigurno ih ima jos.
A jesi optimist. Koliko firmi znaš, a da imaju disaster recovery lokaciju?
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 13:10   #25
Najbolje mi je kako uvijek najneozbiljnije i prilično diletantske firme upozoravaju kako žele isključivo "ozbiljne ponude za posao" primati za objavljeni natječaj.
Jer su i oni "vrlo ozbiljni ljudi i ozbiljna firma"!


buraz, te portale treba izbjegavati ko neko cigansko naselje..
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 15:11   #26
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
buraz, te portale treba izbjegavati ko neko cigansko naselje..


Kako se to izražavaš? Ovdje na ITu ne volimo rasiste. I crnce.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 16:13   #27
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post


Kako se to izražavaš? Ovdje na ITu ne volimo rasiste. I crnce.
ein Volk, ein Reich


Ma nije to, nego htio sam reći da je smiješno hodočastiti po tim portalima. To je sve.
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 17:02   #28
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
buraz, te portale treba izbjegavati ko neko cigansko naselje..
A čuj, ja sam našao posao tako. Sudeći po tvojim frustriranim postovima na pdf posao&karijera, mogao bi i ti tamo škicnuti ponekad.
__________________
My scythe... I like to keep it next to where my heart used to be.
bezidejni is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 18:12   #29
Quote:
bezidejni kaže: Pogledaj post
A čuj, ja sam našao posao tako. Sudeći po tvojim frustriranim postovima na pdf posao&karijera, mogao bi i ti tamo škicnuti ponekad.
Ha čuj, i ja sam našao posao tako.
I opet tražim posao tako.
(ako me razumiješ)
I upravo danas se ukazala prilika da prestanem tražiti poslove tako. Praise the lord. Hallelujah!
Iako ću i dalje bacati oko i po tim portalima i po pdf posao&karijera. Zabavno mi je sve to skupa.
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 07:58   #30
Slučajno naletio na firmu Perpetuum mobile i piše u oglasima za posao "Svi zaposlenicima nudimo i besplatnu kavu, mineralnu vodu i vitaminske sokove."
Jebote Irud, zar bi netko zbog toga išao negdje raditi? Da može piti mineralnu vodu u prirodne sokove?
Prijatelj koji je išao sa mnom na CCNA je dobio tamo posao i rekao je da uz to ima i MCSA+S i skoro MCSE i da mu je plača oko 7000 kn?? Je li to dobra plača za to? Jer ako je ... odoh kopat kanale hehe To je isplativije.

Zadnje uređivanje Hrc : 20.10.2009. at 08:05.
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 09:42   #31
Quote:
Hrc kaže: Pogledaj post
Slučajno naletio na firmu Perpetuum mobile i piše u oglasima za posao "Svi zaposlenicima nudimo i besplatnu kavu, mineralnu vodu i vitaminske sokove."
Jebote Irud, zar bi netko zbog toga išao negdje raditi? Da može piti mineralnu vodu u prirodne sokove?
Prijatelj koji je išao sa mnom na CCNA je dobio tamo posao i rekao je da uz to ima i MCSA+S i skoro MCSE i da mu je plača oko 7000 kn?? Je li to dobra plača za to? Jer ako je ... odoh kopat kanale hehe To je isplativije.
U odnosu na šljakersku plaću koja ide od minimalca pa do 4k Kn, to je prilično dobra plaća s obzirom da spominješ jedan mediokritetni certifikatić.
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 09:48   #32
U odnosu na automehaničare s jedva završenom osnovnom pa nikako završenom trogodišnjom srednjom i plaĆom on 7000+ smatram da je to nikakva plaĆa. Pogotovo jer se zna koliko košta nekakva mediokritetna akademija MCSE

Zaboravih... Da niiije Linuxa, ne bi svita bilo

Zadnje uređivanje grogo bolger : 20.10.2009. at 11:27. Reason: ne mogu gledat majkemi :plače:
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 10:13   #33
ccna
Bongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 13:16   #34
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
Najbolje mi je kako uvijek najneozbiljnije i prilično diletantske firme upozoravaju kako žele isključivo "ozbiljne ponude za posao" primati za objavljeni natječaj.
Jer su i oni "vrlo ozbiljni ljudi i ozbiljna firma"!


buraz, te portale treba izbjegavati ko neko cigansko naselje..
A kaj da radim, kak da ih izbjegavam? Preporuci di da nadjem onda posao ako ne preko njih.
__________________
We dont need no education....
-yes you do, you just used a double negative
sylar86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 14:42   #35
Quote:
sylar86 kaže: Pogledaj post
A kaj da radim, kak da ih izbjegavam? Preporuci di da nadjem onda posao ako ne preko njih.
-preko bilo kojeg kontakta. treba poznavati ljude koji rade po firmama/institucijama.
-preko direktnog kontakta sa nekom željenom firmom...
-nešto treće


Ja sam recimo, s obzirom na recesiju, počeo nazivati neke bolje IT firme sa upitima kolko mi se isplati slati im CV/Molbu...jer znam da sljedeći period nemaju namjeru uzimati nove ljude.
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 14:48   #36
Quote:
Hrc kaže: Pogledaj post
U odnosu na automehaničare s jedva završenom osnovnom pa nikako završenom trogodišnjom srednjom i plaĆom on 7000+ smatram da je to nikakva plaĆa. Pogotovo jer se zna koliko košta nekakva mediokritetna akademija MCSE

Zaboravih... Da niiije Linuxa, ne bi svita bilo
eh, ali štos je sa linuxom....
ne smiješ imati slučajno RHCE ili nešto slično jer je i to kapitalistička zvijer u linux svijetu. imati certifikat je kupnja radnog mjesta. PRAVI linuxaš dobije poso bez certifikata i sa gomilom znanja koje mu je donijela ljubav prema linuxu, a ne neka poluformalna edukacija.
A kad kažeš - open solaris - ili nekaj slično, brijem da linux ekipi malo i pobjegne u donje rublje ... jer je solaris nešto još bolje
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 15:17   #37
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
-preko bilo kojeg kontakta. treba poznavati ljude koji rade po firmama/institucijama.
Eh da, lako rec...
Quote:
-preko direktnog kontakta sa nekom željenom firmom...
Nekako sumnjam da bi uzeli nekog u ova vremena bez da izdaju natječaj.. Jedino da im ponudiš da ćeš besplatno raditi.
__________________
We dont need no education....
-yes you do, you just used a double negative
sylar86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 15:21   #38
Quote:
Hrc kaže: Pogledaj post
U odnosu na automehaničare s jedva završenom osnovnom pa nikako završenom trogodišnjom srednjom i plaĆom on 7000+ smatram da je to nikakva plaĆa. Pogotovo jer se zna koliko košta nekakva mediokritetna akademija MCSE

Zaboravih... Da niiije Linuxa, ne bi svita bilo
Idi popravljati aute onda kad ti ne paše.

Možda nije razlika u plaći velika ali u komforu zasigurno jest.
__________________
My scythe... I like to keep it next to where my heart used to be.
bezidejni is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 16:00   #39
Quote:
bezidejni kaže: Pogledaj post
Idi popravljati aute onda kad ti ne paše.

Možda nije razlika u plaći velika ali u komforu zasigurno jest.
Baš i ne znam Znam da je meni automehaničar promijenio motor za 2 dana i uzeo 10 000 kuna. Mislim da on s tom lovom može biti komforan ostalih 29 dana

Vidim ja općenito da je problem kod "informatičara" bilo šta naplatiti jer se to ne vidi kao npr. metar sazidanog zida. A neki od vas mi se čini da to samo potičete, odnosno želite raditi za 4000 kuna 24 sata dnevno, a imate samo mediokritetne certifikate MCSE koi košta samo 25000 kuna i svatko to ima i može naučiti. Isto tako kada se smijete CCNA ili kojem već god "početničkom" certifikatu, to je isto kao da se Janica Kostelić smije nekom tko je tek skijaš pripravnik i kaže mu da mu je to bezveze, da je to glupost, da to svatko ima itd. A znam da sam ja s tim "pripravničkim" uzimao 2500 tjedno na Sljemenu za malo zezanja s klincima par sati. I nisu mogli naći još ljudi koji bi radili.
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 16:13   #40
Quote:
Hrc kaže: Pogledaj post
Baš i ne znam Znam da je meni automehaničar promijenio motor za 2 dana i uzeo 10 000 kuna. Mislim da on s tom lovom može biti komforan ostalih 29 dana

Vidim ja općenito da je problem kod "informatičara" bilo šta naplatiti jer se to ne vidi kao npr. metar sazidanog zida. A neki od vas mi se čini da to samo potičete, odnosno želite raditi za 4000 kuna 24 sata dnevno, a imate samo mediokritetne certifikate MCSE koi košta samo 25000 kuna i svatko to ima i može naučiti. Isto tako kada se smijete CCNA ili kojem već god "početničkom" certifikatu, to je isto kao da se Janica Kostelić smije nekom tko je tek skijaš pripravnik i kaže mu da mu je to bezveze, da je to glupost, da to svatko ima itd. A znam da sam ja s tim "pripravničkim" uzimao 2500 tjedno na Sljemenu za malo zezanja s klincima par sati. I nisu mogli naći još ljudi koji bi radili.
Totalna istina.
Ali nikad ne vjeruj takvom bulšitiranju u stilu "mediokritetne certifikate" i sličnim linux drkancijama
Može Microsoft cert biti slab (i je)....i područje je puno veće od onoga šta s njim dobiješ (CCNA je još slabiji ) ,ali i takav "slabi" MS cert (MCSA) u RH trenutno ima nešto više od 500 ljudi. cca 600
MCSE ima valjda 100-200 ljudi u cijeloj zemlji.
Ogromni dio ljudi koje firme pošalju na MS akademije niti ne polože certifikat, jer su preljigavi da si polože i tih 2, 3 ispita.
Masa ljudi nema apsolutnog pojma i može samo sanjati o "mediokritetskim certifikatima"

A i istina je da informatičari vole otrpjeti svašta za svakakve uvjete. To ti je ljubav. Nema tu drugog objašnjenja...

Zadnje uređivanje Brogan : 20.10.2009. at 16:18.
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:00.