Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2017., 03:39   #5261
Teoretski... Imate 20 tisuća dolara i želite ih uložiti na neke dionice na američkoj burzi. Jel bi ste ih radije uložili u velike i pouzdane firme, npr kupili dionice tesle.. Ili bi riskirali i pokupovali više dionica neke firme za koju mislite da bi u buducnosti mogla rasti a sada je cijena dionice relativno niska, samim time mozete kupiti i veci broj dionica....?
jazo90 is offline  
Old 13.12.2017., 05:40   #5262
Tesla je sve samo ne velika i pouzdana firma.
rocker1987 is offline  
Old 20.12.2017., 23:50   #5263
Eto dragi naši/vaši doiničari udjeličari mirovničari i ini čari ostali ste bez svega u Todexu, meni je žao mojeg iznosa, jer sam drugi puta direkt popušio na istu foru i od iste skupine koja me nasadila. Ali neka - iskustvo me uči, ne bum i treći puta. A davno sam si zapisao na ovim stranica ja u Todex ne bum i onda me jedna izjava ponukala na ulaz i popuših.
A uvijek je prva misao najbolja misao.
I onda se pitamo zakaj je ovak promet i zakaj nitko ne trguje zakaj vani bikovi lete, a kod nas niti kornjača da se pomakne.
Svako povjerenje već je odavno izgubljeno.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!

Zadnje uređivanje freelancer : 21.12.2017. at 00:15.
freelancer is offline  
Old 20.12.2017., 23:55   #5264
To je vjerojatno konačni kraj ove zlosretne prčije zvane ZSE.

Pozdrav stručnim kolegama kao ShefSale i ostalima koji su vec daaavno prepoznali kakvi vjetrovi ovdje pušu i pobjegli glavom bez obzira......
kvart99 is offline  
Old 21.12.2017., 00:14   #5265
Kako god da je sutra zatvore, ja izlazim s plusom, ali kakav je ovo očaj od regulative, zaštite dioničara, odjeličara i inir čara (koji uvijek popuše) i kakva se ovdje lova valja s strane, je teški shit!
p.s.
I onda Budale žele pripremiti IPO HEP-a u ovoj močvari.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Old 21.12.2017., 08:20   #5266
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Kako god da je sutra zatvore, ja izlazim s plusom, ali kakav je ovo očaj od regulative, zaštite dioničara, odjeličara i inir čara (koji uvijek popuše) i kakva se ovdje lova valja s strane, je teški shit!
p.s.
I onda Budale žele pripremiti IPO HEP-a u ovoj močvari.
Hep bi se jos i isplatilo kupit. A sto se todexa tice zanimljivo mi je da ledo cak i nije puno potonuo nakon ove objave da dionicari puse sve. Bit ce zanimljivo ovo gledat svakako.
Zse zivi od prometa. Nije im vazno jel dionicari puse ili dobijaju. Svaka reklama je dobra reklama
__________________
bok
markotros is offline  
Old 21.12.2017., 11:57   #5267
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Eto dragi naši/vaši doiničari udjeličari mirovničari i ini čari ostali ste bez svega u Todexu
Ništa novo, isto to se dogodilo u susjedstvu malim dioničarima druge po veličini slovenske banke, a opljačkao ih je nitko drugi nego njihova vlastita vlada:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=4906
Frasier is offline  
Old 21.12.2017., 12:31   #5268
Quote:
jazo90 kaže: Pogledaj post
Teoretski... Imate 20 tisuća dolara i želite ih uložiti na neke dionice na američkoj burzi. Jel bi ste ih radije uložili u velike i pouzdane firme, npr kupili dionice tesle.. Ili bi riskirali i pokupovali više dionica neke firme za koju mislite da bi u buducnosti mogla rasti a sada je cijena dionice relativno niska, samim time mozete kupiti i veci broj dionica....?
Tesla je ogroman balon i pitanje je kada će bankrot.
bojanec is offline  
Old 21.12.2017., 16:05   #5269
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Eto dragi naši/vaši doiničari udjeličari mirovničari i ini čari ostali ste bez svega u Todexu, meni je žao mojeg iznosa, jer sam drugi puta direkt popušio na istu foru i od iste skupine koja me nasadila. Ali neka - iskustvo me uči, ne bum i treći puta. A davno sam si zapisao na ovim stranica ja u Todex ne bum i onda me jedna izjava ponukala na ulaz i popuših.
A uvijek je prva misao najbolja misao.
I onda se pitamo zakaj je ovak promet i zakaj nitko ne trguje zakaj vani bikovi lete, a kod nas niti kornjača da se pomakne.
Svako povjerenje već je odavno izgubljeno.
Žao mi je što me niste poslušali kad sam vas pozvao da uđete u crypto. Umjesto minusa sad bi brojili kartušinu a ne slušali ove idiote

https://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtk...burze/6864549/
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 28.12.2017., 10:55   #5270
Gledam ovaj zse, stvarno rade. Kad je bio boom spajali su blagdane gdje god su stigli, pa su imali i po citav neradni tjedan oko nove. A sad? Otvaraju prije 10, zatvaraju nakon 16, i rade svaki radni dan bez iznimke
__________________
bok
markotros is offline  
Old 29.12.2017., 18:52   #5271
jeste vidjeli ovo nova pravila za tick size. Je li to opet besposleni birokrati nemaju pametnijeg posla.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Old 31.12.2017., 22:31   #5272
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Kako god da je sutra zatvore, ja izlazim s plusom, ali kakav je ovo očaj od regulative, zaštite dioničara, odjeličara i inir čara (koji uvijek popuše) i kakva se ovdje lova valja s strane, je teški shit!
p.s.
I onda Budale žele pripremiti IPO HEP-a u ovoj močvari.
Mozda bi taj IPO bio konacno jedna dobra prica? Meni je IPO INE ostao u dobrom sjecanju.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Old 31.12.2017., 22:35   #5273
Quote:
Frasier kaže: Pogledaj post
@mkovac67
Je, baš ćemo zaustavit, samo što nismo. Pogledaj ovaj IPO, to je moj omiljeni. IPO NKBM (Nove Kreditne Banke Maribor) u Sloveniji 2007. U isto vrijeme kad i kod nas HT.

Na tom IPO-u slovenska vlada prodaje svojim građanima i fondovima manjinski udjel u banci koja je do tada bila 100% državna i za taj manjinski udjel uzme 300 milijuna EUR. Kao većinski vlasnik vlada/država (tj političari) i i dalje odlučuju o svemu, a mali dioničari samo promatraju što ovi izvode. I nakon 6 godina promatranja dobiju ovo:

"Nova KBM je danes povečala svoj osnovni kapital za 870 milijonov evrov, ki jih je vplačala Republika Slovenija. Ta je odslej edini lastnik in delničar banke, delnice obstoječih delničarjev so se razveljavile".
https://www.nkbm.si/content/11819/No...no-institucijo

Danas vam uzmemo 300 milja eura, za 6 godina vam damo kurčinu od ovce. Ako ovo može proći (a vidiš da može) onda može proći bilo što.
Istisnuli su male dionicare? Mene su isto dva puta istisnuli, ali nikad tako da izgubim sto sam ulozila.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Old 03.01.2018., 22:48   #5274
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Eto dragi naši/vaši doiničari udjeličari mirovničari i ini čari ostali ste bez svega u Todexu, meni je žao mojeg iznosa, jer sam drugi puta direkt popušio na istu foru i od iste skupine koja me nasadila. Ali neka - iskustvo me uči, ne bum i treći puta. A davno sam si zapisao na ovim stranica ja u Todex ne bum i onda me jedna izjava ponukala na ulaz i popuših.
A uvijek je prva misao najbolja misao.
I onda se pitamo zakaj je ovak promet i zakaj nitko ne trguje zakaj vani bikovi lete, a kod nas niti kornjača da se pomakne.
Svako povjerenje već je odavno izgubljeno.
Uvijek me fascinirala nesmotrenost i lakomislenost velike većine domaćih ulagača. Potpuno ignorirajući osnovna pravila ulaganja, većina je preferirala ulaganja u nesigurne i nelikvidne domaće dionice umjesto u razvijenije strane burze. Pritom se oslanjajući na frizirane izvještaje misleći da će baš oni prokužiti neki spasonosni podatak koji drugi neće primijetiti.

Velika većina potpuno ignorira činjenicu da je ulaganje zapravo vrlo ozbiljna i disciplinirana djelatnost sa striktnim pravilima. Prvo pravilo koje domaći ulagači masovno ignoriraju jest da je nemoguće zaraditi veliki postotak nabrzaka.

Ako želiš relativnu stabilnost, podijeliš ulaganje na više dionica, ali ne možeš očekivati veliki postotak zarade. Ako želiš veliki rast u postocima, biraš pojedinačne volatilne dionice sa velikim postotkom rasta, ali zbog velikog rizika moraš ulagati male iznose pa opet nisi puno zaradio. Omjer rizičnih ne smije biti više od 10-max 20% portfelja.

Kao posljedica opće ignorancije slijedio je masovni pušing prilikom kraha 2008, gdje su popušili i fondovi koji očito nisu ništa veći profesionalci. Drugi još veći, upravo fascinantan pušing gledamo zadnjih godinu dana na ZSE.

Čovjek zapravo pomisli da su dobar dio tih ulagača mazohisti sa izraženim autodestruktivnim nagonom.

Pa kako onda odabrati dobar portfelj. Koristeći se zdravim razumom kao dobri stari Buffet. Uzimaj dionice koje imaju u budućnosti perspektivne proizvode + pokazuju povoljnu krivulju na grafikonu + dobar volumen. Pritom pazi da ne budu u korelativnim industrijama tj da pad jedne ne povuče druge u industriji. Tako jednostavno a tako strano većini.
rolandus is offline  
Old 03.01.2018., 22:57   #5275
Quote:
bojanec kaže: Pogledaj post
Tesla je ogroman balon i pitanje je kada će bankrot.
Tesla je jedna od najperspektivnijih dionica današnjice. Iz razloga koje ovdje očito nema smisla nabrajati. Domaći ulagači imaju neke svoje istine.

Drago mi je da ima ovakvih stručnjaka na forumu.
rolandus is offline  
Old 04.01.2018., 09:16   #5276
Hmm, tesla vidi kolka mu je vrijednost, i koliko prometa i profita radi godisnje
Elektricne aute proizvodi svatko i ja bi osobno radije uzeo elektricni wv nego teslu.
Ali opet, ovo je otvorena igra, i mene boli briga sto itko drugi misli.
__________________
bok
markotros is offline  
Old 04.01.2018., 13:28   #5277
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
Hmm, tesla vidi kolka mu je vrijednost, i koliko prometa i profita radi godisnje
Elektricne aute proizvodi svatko i ja bi osobno radije uzeo elektricni wv nego teslu.
Ali opet, ovo je otvorena igra, i mene boli briga sto itko drugi misli.
VW je firma čije vrijeme je prošlo, u budućnosti će biti samo jedan od mnogih. A Tesla nije firma za proizvodnju el. auta nego puno više. Tesla je firma vizionara koji prilično dobro pogađa buduće trendove. Otprilike kao i Jeff Bezos iz Amazona, čija dionica je u 10 godina narasla 1500%.

Danas se isplati ulagati u dionice provjerene budućnosti jer budućnst se odvija sve brže. Znači nije potrebno čekati 20 godina da se budućnost ostvari i dionica naraste. Biotehnologija, el auti, solarna energija, AI, genetika, robotika itd.

Osobno priželjkujem da Tesla čim više padne tako da kupim po najpovoljnijoj cijeni.
rolandus is offline  
Old 04.01.2018., 15:40   #5278
rolandus, čije dionice ti imaš i koliko ?
Quorgyle is offline  
Old 04.01.2018., 15:48   #5279
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
VW je firma čije vrijeme je prošlo, u budućnosti će biti samo jedan od mnogih. A Tesla nije firma za proizvodnju el. auta nego puno više. Tesla je firma vizionara koji prilično dobro pogađa buduće trendove. Otprilike kao i Jeff Bezos iz Amazona, čija dionica je u 10 godina narasla 1500%.

Danas se isplati ulagati u dionice provjerene budućnosti jer budućnst se odvija sve brže. Znači nije potrebno čekati 20 godina da se budućnost ostvari i dionica naraste. Biotehnologija, el auti, solarna energija, AI, genetika, robotika itd.

Osobno priželjkujem da Tesla čim više padne tako da kupim po najpovoljnijoj cijeni.
Pa sretno s tim. I facebook je bio buducnost.
__________________
bok
markotros is offline  
Old 04.01.2018., 21:00   #5280
On i dalje to jest.
Kada se bude trgovao s konkurentnom P/E u odnosu na Apple onda možemo reć da je BIO budućnost.

Ako ne dođe to nekog drastičnog sloma tržišta (velika recesija) FANG dionice će rasti.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:40.