Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2012., 23:10   #101
molim te ako možeš meni vidjeti kada će mi se moj dragi javiti? Hvala!
Desertrose22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 14:39   #102
Molim te ako mi mozes pogledat da li ce se vodenjak javit?i mogucnost susreta?ja sam vaga
pennnny is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 11:14   #103
Evo da malo oživim ovu temu. Mogu sa viskom pogledati određene situacije pa ako ima zainteresiranih neka mi ovdje postave jednostavna pitanja. Da bi odgovor bio kvalitetan u privatnoj poruci mi navedite ime, datum i mjesto rođenja za sebe i/ili za nekog drugog. Odmah ću naglasiti: nisam prorok, niti liječim. To može samo Svevišnji, vjerovali u njega ili ne. Neću sad filozofirati, imam dobre rezultate u radu sa viskom iako se ne služim dugo sa njim. Sa viskom dobivam dobre odgovore na precizna pitanja gdje je moguće odgovoriti sa da-ne ili točno-netočno. Odlično detektiram i da li je neka osoba pod utjecajem uroka. Kad uhvatim vremena odgovorit ću vam besplatno na jedno jednostavno pitanje. Sve drugo iziskuje puno više moga vremena i pripreme. S viskom se mogu dobiti solidni rezultati za prošlost i za sadašnjost pa i na temelju toga predvidjeti najvjerojatniji ishod u budućnosti. Određivanje točnog vremena je već malo teže i nepreciznije pa to najčešće izbjegavam.
Herkulum is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 18:11   #104
Sjećam se vremena kada sam i ja visak vrtio i čitao o radiesteziji Sjećam se i informacije otprilike da tu "sposobnost" ima veliki broj ljudi. I taj visak zaista funkcionira tu nema govora. Visak inače služi za komunikaciju s duhom koji daje odgovore na različita pitanja kako i šta treba napraviti. Jedini je problem što je taj duh neki zloduh pa bi ti savjetovao da ipak razmisliš o svemu tome još malo. Što se duže igraš s tim teže ćeš iz toga izaći, a ne da ćeš sebe ubaciti u probleme nego i ljude kojima budes "gatao". Ljudi postanu ovisni, "navuku se"....Samo prijateljski savjet "no hard fellings"
svijest123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 21:47   #105
Thumbs up

Quote:
svijest123 kaže: Pogledaj post
Sjećam se vremena kada sam i ja visak vrtio i čitao o radiesteziji Sjećam se i informacije otprilike da tu "sposobnost" ima veliki broj ljudi. I taj visak zaista funkcionira tu nema govora. Visak inače služi za komunikaciju s duhom koji daje odgovore na različita pitanja kako i šta treba napraviti. Jedini je problem što je taj duh neki zloduh pa bi ti savjetovao da ipak razmisliš o svemu tome još malo. Što se duže igraš s tim teže ćeš iz toga izaći, a ne da ćeš sebe ubaciti u probleme nego i ljude kojima budes "gatao". Ljudi postanu ovisni, "navuku se"....Samo prijateljski savjet "no hard fellings"
Poštujem tvoje mišljenje i dobro je da se iznese i ovakvo mišljenje. Sve ima svoje pozitivne i negativne strane, slažem se. Ne radim sa viskom za vlastitu korist. Sve što visak kaže po pitanju budućnosti treba uzeti sa rezervom. Nitko na ovome svijetu i niti jedna metoda proricanja nema mogućnost da nam pokaže cjelovitu budućnost. Može se dobiti samo dio koji kad se uklopi u cjelinu ne mora biti toliko važan. To je prokletstvo svega toga...nitko od nas nije bog, samo On zna sve i vjerojatno se, ako ga stavimo u ljudsku formu, duboko smije na naše pokušaje da doznamo nešto više.
I sam sam skeptičan po pitanju bilo koje metode kojom se proriče budućnost. Totalno je glupo u potpunosti u to vjerovati. Netko nam kaže da će se dogoditi nešto negativno i što sad? Pa krenimo dalje, život je lijep i u svojoj negativnosti. Borimo se i ne predajmo se, tko zna ako tako postupimo što će biti...
Ja sa viskom imam dobre rezultate u otkrivanju magijskih utjecaja, uroka ili nekih sličnih negativnosti. Ne želim vjerovati da takve stvari imaju neki presudan utjecaj na naš život ali činjenica je da cijelo vrijeme postoje ljudi koji se bave sa time i vjeruju u to. Ako će nekom pomoći da mu uz pomoć viska kažem i potvrdim da u svojoj blizini ima nekog ili nešto što na njega negativno djeluje ali da se tome ne prepusti i da vjeruje u dobro i nastavi hrabro dalje, zašto ne?
Herkulum is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 22:29   #106
Drago mi je da si prijateljski primio moj post

Quote:
Ja sa viskom imam dobre rezultate u otkrivanju magijskih utjecaja, uroka ili nekih sličnih negativnosti. Ne želim vjerovati da takve stvari imaju neki presudan utjecaj na naš život ali činjenica je da cijelo vrijeme postoje ljudi koji se bave sa time i vjeruju u to. Ako će nekom pomoći da mu uz pomoć viska kažem i potvrdim da u svojoj blizini ima nekog ili nešto što na njega negativno djeluje ali da se tome ne prepusti i da vjeruje u dobro i nastavi hrabro dalje, zašto ne?
Nije problem je li imaš dobre rezultate nego što iza samog viska stoji zloduh od kojeg ne dolazi ništa dobro. Dakle nema pozitivne strane i nemožeš nikome pomoći. Znam da je teško povjerovati jer ti "dobro ide", ali u tome i jest trik
svijest123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 02:30   #107
jedino sto se iza viska nalazi je ideomotorna reakcija na koju onda svaki sujevjerac proicira neku svoju ideologiju i umisljaje.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 18:38   #108
E vidis to je sad tvoj umišljaj Svatko od nas nosi svoje iskustvo, a moje je napisano poz
svijest123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 01:15   #109
Nije umisljaj nego izmjerena i dokazana stvar koja se odavno koristi u hipnozi i nije ogranicena na visak.

Dakle - izmjereno je i dokazano da kod viska postoje sitni pokreti ruke koji dovode do kretanja viska.

Odavno su oznati ideomotorni pokreti kao psiho-fizicki fenomen nesvjesnih kretnji.

U hipnozi se koriste kod nekih terapijskih modela kao oblik komunikacije ispod praga svjesti pri cemu nije uopce potreban visak vec uvjezbani/dogovreni nesvjesni pokreti prstiju isl.

Ako tebi kraj toliko realnih i provjerivih pojava vise smisla ima vjerovati u babaroge samo naprijed, ali nema smisla puno realnije i potkrepljenije objasnjenje nazivati umisljajem
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 09:02   #110
Ako je tebi nesto "realnije" ne mora znaciti iskljucivo da je i meni ili ovdje @Herkulumu. Znanost je hvale vrijedna ali ipak ograničena, a osobno sam koristio visak pa znam o cemu pricam...
svijest123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 19:51   #111
Nemam namjeru promicati visak i rad sa viskom. To je samo jedno sredstvo u nizu sa kojim pojedinci pokušavaju otkriti detalje o nečem trenutno nepoznatom pa i predvidjeti neke buduće događaje. To je u ljudskoj prirodi. Jedna grupacija ljudi će to nepoznato pokušati definirati uz pomoć vjere, vjerovanja i očekivanja dok će drugi sve pokušati definirati uz pomoć znanstvenog pristupa. Za sve će se naći objašnjenje, sve će se definirati nekim teorijama i zakonitostima čak i ono za što nema pouzdanog rješenja. Ovima je sve znanstveno objašnjivo, ma cijeli svemir: teorija velikog praska, crne rupe-ma dajte molim vas. Pa ovakve teorije su na nivou tumačenja snova.
Fenomeni postoje bili znanstveno objašnjeni ili ne. Isto tako ne možemo stalno u priču gurati neke duhove ili anđele. Evo primjer: ja ću sad zamisliti i imati u mislima 5 riječi. Što tu može znanost? Da li može otkriti što sam zamislio i da li sam zamislio? Da li može izmjeriti dužinu riječi, veličinu slova, broj slova u pojedinoj riječi? I što sad? Pratiti moju moždanu aktivnost pa pretpostavljati ili "znanstveno" dokazati da nisam ništa zamislio jer je tako svima lakše? Ali ja znam da jesam i boli me briga za razne znanstvene dokazivosti. Ne treba mi znanost da mi potvrdi da sam nešto zamislio. Hoću reći da mi ljudi imamo i podsvijest a u ovom kontekstu bi to čak kao vjernik poistovjetio sa dušom. Može li znanost u potpunosti očitati moju ili bilo čiju podsvijest? Visak čita podatke iz naše ili tuđe podsvijesti, posve je nebitno kako, da li na to djeluju neki nesvjesni, "lako objašnjivi pokreti ruke" ili neke izvanjske sile kao što kaže svijest123. Ali svijest123 i tvoja teorija ima manjkavosti. Ako je u pitanju duh, tko smo onda mi? Što se događa poslije naše smrti, postajemo li isto duhovi ili što? Pa ako je tako, onda je taj duh (duša) već sada u nama i skuplja informacije kao neki hard disk. Pa što će nam neki drugi duhovi kad smo mi to sami. Trebamo samo informacije iz nama nesvjesnog prebacit u nama svjesno.
Herkulum is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 23:16   #112
Zloduh te zeli unistiti na nekom podrucju zivota....Cuo si za poznatu uzrecicu da vrag dolazi kao andeo svijetla. Tako i taj "visak" preko kojeg ti se cini da pomazes ljudima i da ima od njega koristi zapravo pogorsava stanje i sebi i ljudima.
svijest123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 07:48   #113
omg visak i zlodusi

zlodusi su uvijek za sve krivi i nemaju pametnijeg posla nego mrdati s viskom, a upravo sada barem milijun ljudi na Zemlji mrda s viskom

Davno sam se igrala s viskom i dosla do zakljucka da visak reagira na energetske valove kao neka radio antena i da ga ti valovi pokrecu, u biti je visak samo sredstvo tj. alat pomocu kojeg otkrivas energetska zracenja i bilo kakva zracenja,vodene tokove, mozda i prisutnost nekih nevidljivih bica, jacinu zracenja necijeg tijela i tak, a za proricanje buducnosti mislim da je glupo koristiti visak jer je znanstveno dokazano da visak reagira i na trenutne ljudske misli onog u blizini viska pa nikad nisi onda siguran jel se mrda zbog toga sto zelis ili sto zbilja reagira na neko osobno pitanje
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 01:20   #114
Pa odakle ti informacije koje i daje visak nego od nekoga duha? Kako mozes otkriti bolesti, nestale ljude, predmete...ljudskim duhom? Nikako. Nedostupno ti je to znanje. Mora biti nesto u pozadini sto ce ti dati tu informaciju kuzis.

Sto vrti visak milion ljudi ne dokazuje nista pa neka ih je i vise...
svijest123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 09:16   #115
Quote:
svijest123 kaže: Pogledaj post
Pa odakle ti informacije koje i daje visak nego od nekoga duha? Kako mozes otkriti bolesti, nestale ljude, predmete...ljudskim duhom? Nikako. Nedostupno ti je to znanje. Mora biti nesto u pozadini sto ce ti dati tu informaciju kuzis.

Sto vrti visak milion ljudi ne dokazuje nista pa neka ih je i vise...
Ako vjeruješ da su ljudi samo materijalna bića bez duše ovo tvoje drži vodu. Ja vjerujem da mi svi imamo dušu i da se napajamo sa istog izvora. To ti je kao bežični prijenos energije koji je danas u svijetu u eksperimentalnoj fazi ali postoji. Ali ćemo se zato svi složiti da postoji bežični prijenos podataka, potreban je samo "uređaj" koji će primit i očitat podatke. Zamisli samo da sam o ovoj stvari pisao prije 100 godina. Znači kad pišem o nevidljivom prijenosu podataka između 2 mobitela onda je to uredu. Pozadinsko nadograđivanje mobitela je isto razumljivo ali kad to isto spomenem kod ljudi onda to bude većini neprihvatljivo. Vjerujemo u bezgranične mogućnosti umjetnog mozga ili procesora a na naš gledamo kao na komad mesa. To je suludo. Hoću reći da mi svi i nesvjesno emitiramo i primamo razne podatke ali ili često nemamo s čime očitati ili u pravilu neznamo. Ovo o čemu govorim nije prijenos i primanje nekog naučenog znanja. To je svijest i podsvijest i mogućnost da izvučemo neke podatke iz svoje ili tuđe podsvijesti. Ako većina to ne može ne znači da to ne postoji.
Herkulum is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 20:40   #116
Smile

Pa ja se u principu slazem s cijelom tvojom zadnjom porukom samo su nam iskustva razlicita i tesko spojiva....drugacije percipiramo stvari...Buduci da nemam vise sto reci osim vec recenog pozdrav i svako dobro
svijest123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 00:41   #117
Quote:
svijest123 kaže: Pogledaj post
Pa odakle ti informacije koje i daje visak nego od nekoga duha? Kako mozes otkriti bolesti, nestale ljude, predmete...ljudskim duhom? Nikako. Nedostupno ti je to znanje. Mora biti nesto u pozadini sto ce ti dati tu informaciju kuzis.

Sto vrti visak milion ljudi ne dokazuje nista pa neka ih je i vise...
malo previse pridajes vaznost jednom komadu metala koje je samo alat kao i cekic ili sarafciger,samo ovaj je maksimalno podlozan sugestiji, zbog toga nije pouzdan
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 21:43   #118
Wink

@WIKI Razumijem sto zelis reci, ali ja sam samo napisao svoje iskustvo. Vjerujem da ti je nelogicno ili mozda besmisleno, ali zato i jesmo na podforumu "magija i mistika"
svijest123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2018., 09:46   #119
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Ima ono pitanje engleske kraljice ekonomistima u vezi krize: "Why did no one saw it coming?" I pitanje je dobro. Fora je da ekonomisti većinom nisu vidjeli, ali ima netko tko je vidio. ]
Čestitam na ovim grafovima .
Netko bi te trebao predložiti Bandiću za nagradu grada

E vidiš kada ja kažem da i tarot i visak kao i ovi tvoji grafovi nešto govori onima koji znaju čitati onda se meni smiju.

Ali fora je u tome da u programu zvanom svemir u vezi ovih stvari postoji neizvjesnost i nepredvidljivost jer pojave vezane uz svjesnost ne rade kao fizikalni zakoni .

Baš mentalno pripremam odgovor onom zloglasnom osuđenom verifikacionisti Beljkiju kako je njemačka vlada potrošila 1986. 250 hiljada eura na naučnu studiju koja je trebala dati odgovor može li se viskom pronaći voda ili nestali predmeti ili ljudi . 40 viskaša je sudjelovalo i sve je bilo njemački i beljkijevski kistihant kontrolirano pa je objavljeno i u naučnim magazinima tako da i pećina bude zadovoljan.

I odgovor je bio da visak i oni koji barataju viskom pogađaju korelacijom koja bi čak Beljkija uvjerila da se ne radi o omiljenom skeptičkom argumentu- ma to je slučajnost i ne priznajem to.

Jer hebe se američkoj vojsci za beljkija i njegove uvjete i zahtjeve.
Oni u svakoj operaciji pa i u Vijetnamu imaju ekipu viskaša da im otkrije skrivene tunele i minska polja i vodu

istina je jednostavna i zna je čak i zdravko mamić a ne beljki.

neki nogometaši pogađaju bolje i s njima vrijedi sklopiti javni i tajni ugovor-
neki viskaši pogađaju sa većom točnošću , a neki ne.

Ali fora je u ovome i to nitko na govori pa parsifal mora vikati -Beljki je gol !!!

Prema beljkiju,apemantu i pećini viskaši (tarotaši, espijevci, ) NE BI SMJELI NIKADA POGAĐATI VISOKIM KORELCIJAMA jer to tobože ruši nama poznate ''naučne zakone '' jer kako bi svijest znala ili mogla nadvladati tvrdoglave slijepe dosadne uvijek iste zakone materije i paradigmu - NE MOŽE BITI -ONO ŠTO NE SMIJE BITI .
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2018., 10:22   #120
Da je tako uspješno ne bi naftaši plaćali skupe inženjere i ne bi vojska nakon sve te love prestala sa viskasima i sva sredstva usmjerila na puno korisnije dronove i satelite
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:12.