Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2014., 17:25   #61
Quote:
Velvet Black kaže: Pogledaj post
Metilj je parazit. A koja budala ide davati djetetu ili piti termicki neobradeno mlijeko?
Vjerovatno ocajni roditelji vjerujuci da je zdravo.
Luneta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 17:28   #62
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Ne. Ne bih mogla. Ali da je zdrava hrana skupa - nije. Za ostvarenje tih 1800 cal (ne 1500cal) ti nije potreban junk, nego uravnotezena prehrana - meso, riba, piletina, krumpir, jaje, mlijeko, riza, povrce i voce...

Krumpir i riza su jeftini. Kupujes ih u Lidlu ili Kauflandu, ili nekom drugom jeftinom lancu (Konzum je skup) i skuhas, a ne przis. To je zdravo, imaju dosta kalorija.

Jaje i mlijeko su jeftini. To jedes. Meso je skupo, ali zato pazljivo planiras prehranu. WHO preporucuje meso dvaput tjedno, to je prihvatljiv trosak. Kupujes cijelu piletinu, umjesto piletine bez kostiju i kozice, te sam ocistis piletinu. Piletinu mozda mozes jesti cesce, a da ne potrosis puno.

Povrce je jeftino, voce malo skuplje od povrca, kupis dosta, trosak je mali, pojedes puno i to ti je dosta kalorija.
vidi se ko zna s budžetom...pretpostavljam i da si odrasla ili živiš u većoj familiji.
Sitila si me, to za piletinu, uzmeš cijelu kokoš koja je cca 20-52 kn, očistiš je i od nje možeš napravit juhu, pileća prsa isfrigat, kao prilog neki pire...meni je to čak jedan od dražih ručkova.
__________________
Puno glupih ljudi, malo metaka!
zvir1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 17:28   #63
Quote:
Velvet Black kaže: Pogledaj post
@Pjescana: ako imas nekog da ti ga dofura iz Bosne . Moji dobivaju od prijatelja koji dolaze u posjet i donesu taj bosanski grah. Nebo-zemlja

Ovo kod nas je sve kinseko i kanadsko i uzasan je
je, u Kauflandu sam čitala deklaracije, svi grahovi kineski

u biti pokušavam nać nekoga u RH tko prodaje grah, pa i skuplje od cijena iz Kauflanda i sličnih
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 17:31   #64
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
je, u Kauflandu sam čitala deklaracije, svi grahovi kineski

u biti pokušavam nać nekoga u RH tko prodaje grah, pa i skuplje od cijena iz Kauflanda i sličnih
E za to fala baki i didi iz Hercegovine
__________________
Puno glupih ljudi, malo metaka!
zvir1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 17:32   #65
Quote:
zvir1 kaže: Pogledaj post
vidi se ko zna s budžetom...pretpostavljam i da si odrasla ili živiš u većoj familiji.
Sitila si me, to za piletinu, uzmeš cijelu kokoš koja je cca 20-52 kn, očistiš je i od nje možeš napravit juhu, pileća prsa isfrigat, kao prilog neki pire...meni je to čak jedan od dražih ručkova.
Zivim u familiji gdje se pazilo na svaku kunu. Cetvero nas je, prije nam je u goste dolazila baka i djed, sad samo djed dolazi.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 17:34   #66
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Ne. Ne bih mogla. Ali da je zdrava hrana skupa - nije. Za ostvarenje tih 1800 cal (ne 1500cal) ti nije potreban junk, nego uravnotezena prehrana - meso, riba, piletina, krumpir, jaje, mlijeko, riza, povrce i voce...
1500 kcl ti je bila nekakva nekakva donja granica za zene, ali ako ti zelis jos dodatno zdrave hrane od 300 kcl, nek ti bude.

Quote:
Krumpir i riza su jeftini. Kupujes ih u Lidlu ili Kauflandu, ili nekom drugom jeftinom lancu (Konzum je skup) i skuhas, a ne przis. To je zdravo, imaju dosta kalorija i neki vitamini se ocuvaj
Riza? Hajde zar stvarno mislis da je ona bijela jeftina, polirana riza zdrava i puna vitamina? 1kg tog srota, koji nema veze sa zdravljem je 10 kn. Znas li koliko kosta 1kg rize cjelovitog zrna. Dakle bas zdrave rize? I ne mozes samo na rizi i krumpiru zivjeti.


Quote:
Jaje i mlijeko su jeftini. To jedes. Meso je skupo, ali zato pazljivo planiras prehranu. WHO preporucuje meso dvaput tjedno, to je prihvatljiv trosak. Kupujes cijelu piletinu, umjesto piletine bez kostiju i kozice, te sam ocistis piletinu. Piletinu mozda mozes jesti cesce, a da ne potrosis puno.
To mlijeko koje kupujes je sve samo ne mlijeko i meni to nije zdravo. Iscijedena mu je dusa preradom. Litra domaceg kozijeg mlijeka je najmanje 15kn. To jedna 4clana obitelj popije u jednom danu.
Quote:
Povrce je jeftino, voce malo skuplje od povrca, kupis dosta, trosak je mali, pojedes puno i to ti je dosta kalorija.
Sto znaci jeftino povrce, nemaju svi mogucnost kupiti povrce u Dalmaciji.
U Rijeci na trznici ne mozes naci nista ispod 10-12kn po kili. Skuhaj kilu blitve i dobijes jedva da okuse 4 osobe.

@Pjescana: to jedino da nades nekoga na selu.Ne znam proizvode li uopce grah kod nas U Ri na placu toboz prodaju neki domaci, a zapravo samo istresu kineski iz vrecica.
__________________
Thoughts are the shadows of our feelings - always darker, emptier and simpler.
Velvet Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 17:35   #67
Ponekad mi se jede smrznuti jogurt s pizdarijama i tad ga kupim jer mi se jede smrznuti jogurt s pizdarijama i jer mi je to fino.

Kad mi se jede sladoled, kupim sladoled.

Duboko prezirem koncept manje ukusnih, ali "zdravijih" deserata, i dojma sam da ljudi koji ih konzumiraju obično požderu tonu toga u potrazi za užitkom u desertu, i onda se ukrme, a brižni nikad nisu uživali u tome šta su pojeli.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 17:36   #68
Quote:
Velvet Black kaže: Pogledaj post
Riza? Hajde zar stvarno mislis da je ona bijela jeftina, polirana riza zdrava i puna vitamina? 1kg tog srota, koji nema veze sa zdravljem je 10 kn. Znas li koliko kosta 1kg rize cjelovitog zrna. Dakle bas zdrave rize? I ne mozes samo na rizi i krumpiru zivjeti.
.
baš. kila integralne 25 kuna
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 17:40   #69
Quote:
Velvet Black kaže: Pogledaj post
Znas li koliko kosta 1kg rize cjelovitog zrna. Dakle bas zdrave rize?
Koliko je kila ječma, 30 kuna? Uuuuuuu, strašno.

Prehranu mi najviše poskupljuju pizdarije, sladoledić tu, čokolada tamo, čokoladne pahuljice, smokići, smeće.

Tragičan utjecaj blitve na budžet nisam osjetila, moram priznati, a volim blitvu i relativno redovno je jedem.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 17:44   #70
Quote:
Velvet Black kaže: Pogledaj post
...


Riza? Hajde zar stvarno mislis da je ona bijela jeftina, polirana riza zdrava i puna vitamina? 1kg tog srota, koji nema veze sa zdravljem je 10 kn. Znas li koliko kosta 1kg rize cjelovitog zrna. Dakle bas zdrave rize? I ne mozes samo na rizi i krumpiru zivjeti.




To mlijeko koje kupujes je sve samo ne mlijeko i meni to nije zdravo. Iscijedena mu je dusa preradom. Litra domaceg kozijeg mlijeka je najmanje 15kn. To jedna 4clana obitelj popije u jednom danu.


...
Zaboravi rizu. Nije puna vitamina, ali zato kuhani krumpir jest. Ako bas hoces, ne moras pojesti puno rize da namiris potrebu za kalorijama, skuhas rizoto s povrcem, to je sigurno zdravo. Kalorican obrok s vitaminima iz povrca.

I naravno da ne zivis samo na rizi i krumpiru. Pa kupis povrce. Voce. Jogurt. Jaja. I jos ti ostane za peciva (ali ona su skupa, pa ih pojedes malo, osim ako zelis trositi).


Tebe muci kvaliteta mlijeka u trgovinama. Ali ja mislim da sumnje nisu opravdane. Bila je afera s alfatoksinima, ali ti alfatoksini nisu iz njemackih farmi, nego s hrvatskih farmi, pa ti je to sve isto.

Ajde reci cijenu blitve u Rijeci. Koliko kilogram blitve kosta? Jer je u Zadru povoljna. Kelj je recimo 3,99 kuna kg. To jest povoljno.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 17:44   #71
Zapravo najbolja health store investicija koju imamo doma i s time kuham mnogo, koristim ga za kosu, kožu, svašta:

Ovo. (Kokosovo ulje)

Genijalno je, nije preskupo, zdravo u tri pm, nema mirisa i jako fora. U krutom je stanju dok ga ne šibneš u wok/tavu/lonac.

Izvrsna zamjena za ulje, kad već maslinovo nije hit termički obrađivat, a i odveć mi dominira okusom, ovo je totalno neprimjetno, a nutritivno je vrh.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 17:46   #72
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
je, u Kauflandu sam čitala deklaracije, svi grahovi kineski

u biti pokušavam nać nekoga u RH tko prodaje grah, pa i skuplje od cijena iz Kauflanda i sličnih
Ima ga Sever.

Pogledaj i ostale njihove proizvode. Sve im je odlično.
Imaju ti dostavu doma pa možeš planirati jelovnike i naručivati jednom tjedno.
Skuplji su, ali zbilja imaju dobre proizvode.

Saće me Đepika posrat, al nema veze. Ionako će mi crć internet vjerojatno čim ovo postam ili se pomaknem samo milimetar ulijevo pa me nije briga.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 17:46   #73
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Koliko je kila ječma, 30 kuna? Uuuuuuu, strašno.

Prehranu mi najviše poskupljuju pizdarije, sladoledić tu, čokolada tamo, čokoladne pahuljice, smokići, smeće.

Tragičan utjecaj blitve na budžet nisam osjetila, moram priznati, a volim blitvu i relativno redovno je jedem.
Ajde ne trollaj

Integralna riza je duplo skuplja od obicne. Kila integralnog brasna je duplo skuplja od bijelog (ili skoro duplo).
Ne prica se o apsolutnoj vrijednosti hrane, vec relativnom odnosu zdravo-nezdravo. Da si procitala od pocetka temu, vidjela bi da sam napisala da je zdravo skuplje, ali ne toliko da opravda stednju na hrani.

Ti blitvom i integralnom rizom* pretpostavljam hranis samo sebe, kad hranis cetveroclanu obitelj osjetis razliku na kraju mjeseca.

*stoji za zdravu hranu, ne samo integralnu rizu.
__________________
Thoughts are the shadows of our feelings - always darker, emptier and simpler.
Velvet Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 17:48   #74
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Ima ga Sever.

Pogledaj i ostale njihove proizvode. Sve im je odlično.
Imaju ti dostavu doma pa možeš planirati jelovnike i naručivati jednom tjedno.
Skuplji su, ali zbilja imaju dobre proizvode.
fala, budem pogledala. nekako mi nije palo na pamet da Sever proizvodi i grah
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 17:49   #75
Demetrin kruh je isto divotica.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 17:50   #76
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Zapravo najbolja health store investicija koju imamo doma i s time kuham mnogo, koristim ga za kosu, kožu, svašta:

Ovo. (Kokosovo ulje)

Genijalno je, nije preskupo, zdravo u tri pm, nema mirisa i jako fora. U krutom je stanju dok ga ne šibneš u wok/tavu/lonac.

Izvrsna zamjena za ulje, kad već maslinovo nije hit termički obrađivat, a i odveć mi dominira okusom, ovo je totalno neprimjetno, a nutritivno je vrh.
Amen, ja ga isto imam. Ono sto je super kokosovo ulje ne isparava na temperaturama na kojima se kuha. Dakle stavim malu zlicicu za podmazati nrp tavicu i do kraja kuhanja ne treba vise nista. Vrlo malo masnoce. Dok maslinovog mouze dolijevati i dolijevati.
I ta teglica traje i traje.
__________________
Thoughts are the shadows of our feelings - always darker, emptier and simpler.
Velvet Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 17:54   #77
Quote:
Velvet Black kaže: Pogledaj post
Ajde ne trollaj

Integralna riza je duplo skuplja od obicne.
Nisam kupovala integralnu rižu otkad imam ekspres lonac, a prije toga je nisam prečesto kupovala jer mi se nije dalo kuhat.

Al sam skuhala brdo ječma pa ću usporedit bijelu rižu i triput skuplji ječam.

Bijele riže mogu pojest maltene bilokoliko. Pogotovo s malo kurkumice, to mi fino.

Ječma ne mogu, još nisam naučila odredit količinu za jedan obrok jer mi je toliko zasitan da u nekom momentu jednostavno više ne mogu jest.

Dakle, na kraju mi dođe na isto, a pojela sam neš suvislo, nije mi skakao šećer u krvi, i ukupna kalorijska vrijednost je manja pa se ne debljam.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 17:55   #78
hoće li i ova tema otići u smjeru ljudi koji jedu za 25 kn/dan i onih koji neće preživjeti bez 95 kn/dan?
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 17:57   #79
Quote:
Velvet Black kaže: Pogledaj post
Dakle stavim malu zlicicu za podmazati nrp
Npr. usta.

Kako je to fino.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 17:57   #80
Ovisi koliko jedeš, pješčani.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:46.