Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2017., 12:36   #441
Evo da tema dobije smisla ili barem ispuni svrhu, malo trgovanja:

SADA je ulaz na XAUUSD, trebalo bi do 1220 doći, SL na 1200 ili na 1195.
srletina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 15:12   #442
Quote:
srletina kaže: Pogledaj post
Evo da tema dobije smisla ili barem ispuni svrhu, malo trgovanja:

SADA je ulaz na XAUUSD, trebalo bi do 1220 doći, SL na 1200 ili na 1195.
prvi proboj nije uspio, vjerojatno će danas još koji puta probati.
Ovo je u principu višednevni ulaz, no sutra imamo opasne vijesti, Federal Funds Rate u 1900 po našem vremenu, i do tada treba ili zatvoriti poziciju ili imati strategiju. Ima još vijesti u 1330, Core CPI i Core Retail sales, pa treba najkasnije do 1300 evaluirati razvoj situacije.
srletina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 12:59   #443
Quote:
srletina kaže: Pogledaj post
prvi proboj nije uspio, vjerojatno će danas još koji puta probati.
Ovo je u principu višednevni ulaz, no sutra imamo opasne vijesti, Federal Funds Rate u 1900 po našem vremenu, i do tada treba ili zatvoriti poziciju ili imati strategiju. Ima još vijesti u 1330, Core CPI i Core Retail sales, pa treba najkasnije do 1300 evaluirati razvoj situacije.
nisam korektno objasnio dva moguća SLa. Manji SL je bio za hvatanje ideje da će proboj sigurno uspjeti jučer, a veći drži veći TF i dozovljava više mogućih scenarija razvoja situacije. Esencijalna razlika koju daje korištenje manjeg SLa je veći RRR, uz veću vjerojatnost gubitka. Manji je probio, dakle u ovom slučaju nije se isplatilo.

Dakle proboj jučer nije uspio, a ni danas. Nema momenta za očekivani rast, tako da situacija uopće ne izgleda dobro. Za proboj nam treba treba pozitivna vijest: Interest rate se sigurno neće promijeniti na manje (to bi bila pozitivna vijest) dakle treba nam lošiji CPI ili lošiji retail.
Dakle pametni potezi su ili odmah van ili pričekati prve vijesti.
Ja čekam vijesti sa korigiranim targetima: SL 1197, TP 1214.

Ako će CPI ili Retail biti dobri, tražimo novo dno, no nemam razvijenu strategiju za sell na ovakvom setupu.
srletina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 13:26   #444
Sa malim SL morate biti oprezni jer i da vam vijesti idu u korist vjerojatno tržište neće odreagirati kako bi vi željeli.

Sigurno je da će market makeri igrati igru i probati pokupiti što više SL-a pa tek onda pogurati par na više razine.
apolon123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 19:48   #445
Quote:
srletina kaže: Pogledaj post
Interest rate se sigurno neće promijeniti na manje (to bi bila pozitivna vijest)


toliko o razumijevanju fundamenata

ostvareni RRR 1:1.... planirani 1:2

srletina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 09:53   #446
Quote:
apolon123 kaže: Pogledaj post
Sa malim SL morate biti oprezni jer i da vam vijesti idu u korist vjerojatno tržište neće odreagirati kako bi vi željeli.

Sigurno je da će market makeri igrati igru i probati pokupiti što više SL-a pa tek onda pogurati par na više razine.
Nepridržavanja plana, ad hoc strategije i promjene plana,pretjerana želja za dobitkom, impulzivnost i oklijevanja - to su moji problemi. SL nikada nije bio razlog što sam izgubio.

Ako kriviš druge za svoje probleme odgađaš otkrivanje pravog uzroka neuspješnosti.

SL je stvar statistike, ravnoteža između RRR i uspješnosti definirane strategije.

Napišem kasnije koji su problemi bili u ovom primjeru.
srletina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 12:43   #447
Quote:
srletina kaže: Pogledaj post
Nepridržavanja plana, ad hoc strategije i promjene plana,pretjerana želja za dobitkom, impulzivnost i oklijevanja - to su moji problemi. SL nikada nije bio razlog što sam izgubio.

Ako kriviš druge za svoje probleme odgađaš otkrivanje pravog uzroka neuspješnosti.

SL je stvar statistike, ravnoteža između RRR i uspješnosti definirane strategije.

Napišem kasnije koji su problemi bili u ovom primjeru.
Dakle prvi i osnovni razlog za ulaz je bio tipični setup na velikom TFu:
Korekcija velikog vala, koja je išla u tipičnom obliku, sa jednolikim momentom, koja je odradila sa zadnjim dugim podvalom odgovarajućeg oblika i forme, koja dovoljno duboko ušla u zonu otpora, dovoljno velik retrace, te jasan odbijanac na dnevnim svijećama.
I to je bilo to. Svaka daljnja filozofija je suvišna. Pouzdan setup, koji se dalje samo potvrđivao.
A sva ova gledanja na manje TFove, kalkuliranje kako će koja vijest ispasti - nepotrebno kompliciranje. Naravno treba paziti na vijesti, jer znaju izazvati velika kolebanja, no sa mjerom - imao sam čvrsti, pouzdani setup sa dobrim RRR, i toga se trebalo držati.

Po mojem iskustvu na H4 počinju pouzdani setupi, i tu vam TA radi odlično.
U kombinaciji sa fundamentima - referentne kamate, QE, brexit i slične pizdarije se moraju pratiti - ostalo ako je potrebno, zavisi od strategije.

Niži TFovi - trla baba lan.
srletina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 20:58   #448
Quote:
srletina kaže: Pogledaj post
...Po mojem iskustvu na H4 počinju pouzdani setupi, i tu vam TA radi odlično.
U kombinaciji sa fundamentima - referentne kamate, QE, brexit i slične pizdarije se moraju pratiti - ostalo ako je potrebno, zavisi od strategije.

Niži TFovi - trla baba lan.
Mislim da griješiš tu jako, pogotovo ako trejdaš zlato. 2015 sam pisao koliko su važni mali TF-ovi posebno kod zlata, doslovno M1 kod ulaza u poziciju i namještanja SL-a. Posebno su bitni svi TF-ovi ako si intraday trader, M15 npr. jedan od bitnijih tada. Pogledaj kako kod mene izgleda trading desk kad trejdam zlato intraday, još se tu ne vidi krajnji lijevi ekran na kojem je M1 i M5. Dakle, doslovno pratim sve TF-ove zbog mogućeg preokreta ili dodatne pozicije kad je u trendu. Ovako imati složeno sve je jako bitno ne samo kod ulaza, već i da vidiš kada ćeš i gdje izaći iz pozicije.

Ako trejdaš samo na H4 i po njemu gradiš ulaz sa uskim recimo daily SL-om, može te izbacivati iz pozicije po nekoliko puta tijekom dana, na SLu ili na BE, svejedno, a ako to radiš na daily, tek onda si u opasnosti od overtradinga. Prouči malo i probaj na malim TF-ovima, vidjet ćeš koliko to može biti precizno, kako sam i pokazao u tom mom kratkom članku i na M1 chartu.
__________________
"Puno lakše je pričati o novcu, nego ga stvarati" - Voltaire

Želiš saznati istinu o forexu? Klikni ovdje!
CroBroker is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 23:18   #449
Ima jedan problemčić. Ako je fx zero-sum game znači jedni moraju izgubit da bi drugi dobili, i ako svi gledaju i tumače isto parametre, kako onda steći prednost. Čini se da ti parametri možda ipak nisu najvažniji
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 01:29   #450
Quote:
CroBroker kaže: Pogledaj post
Mislim da griješiš tu jako, pogotovo ako trejdaš zlato. 2015 sam pisao koliko su važni mali TF-ovi posebno kod zlata, doslovno M1 kod ulaza u poziciju i namještanja SL-a. Posebno su bitni svi TF-ovi ako si intraday trader, M15 npr. jedan od bitnijih tada. Pogledaj kako kod mene izgleda trading desk kad trejdam zlato intraday, još se tu ne vidi krajnji lijevi ekran na kojem je M1 i M5. Dakle, doslovno pratim sve TF-ove zbog mogućeg preokreta ili dodatne pozicije kad je u trendu. Ovako imati složeno sve je jako bitno ne samo kod ulaza, već i da vidiš kada ćeš i gdje izaći iz pozicije.

Ako trejdaš samo na H4 i po njemu gradiš ulaz sa uskim recimo daily SL-om, može te izbacivati iz pozicije po nekoliko puta tijekom dana, na SLu ili na BE, svejedno, a ako to radiš na daily, tek onda si u opasnosti od overtradinga. Prouči malo i probaj na malim TF-ovima, vidjet ćeš koliko to može biti precizno, kako sam i pokazao u tom mom kratkom članku i na M1 chartu.
Pa sada si me malo iznenadio
Koliko sam vidio ti koristiš male TFove da uđeš tek kada imaš jasno određen smjer proboja i rasta, bilo zbog velikog setupa ili vijesti. I onda zbog tih malih TFova uspiješ složiti veliki RRR, i svaka čast na tome.
Ali kada to nemaš, možeš se slikati sa malim TFom. Takav setup na M1 koji ti koristiš (pratio sam, ne brini) ako nemaš jaki moment (kojii očito jako dobro vidiš) ne da nema neki edge nego gubi u 90% slučajeva. Ako nema jasnog smjera i jakog momenta, na malom TFu previše varijabli utječe na okret.
Ili imaš još neku skrivenu tajnu?

A osim toga si stalno pred ekranom dok trguješ - meni to ne odgovara. Imam stalni posao a i ako gledam stalno u M1, samo odjenom iz čistog mira iskonstruiram neki luđački scenarij sa strategijom izmišljenom u tom trenutku i hladno uđem i uglavnom popušim.
Ma danas je to pod konrtolom, iako mi se i dalje zna dogoditi - ali onda se brzo iskuliram i samo ugasim poziciju, uopće ne gledam koliko sam izgubio.
S time da moja ludost nema granice: neko sam vrijeme pratio S5-S15-S30 i to i ask i bid paralelno Vide se jako lijepo forme i koji puta se da prepoznati neki setup, ali dugoročno to nisam uspio iskoristiti.

Ne znam kako si stekao to iskustvo da prečesto probija SL na velikom TFu, u principu ja tu vidim stalno iste forme, i kada dočekam da forma na velikom TFu završi jako rijetko napravi niže dno. Dno od prošlog dana je vrlo siguran SL.

Nego reci mi radije - prošli tjedan FFR (federal funds rate). Jesi znao da su iskonstruirali scenario na temelju dot plot chartova da će biti više od 3 hike-a? Gdje gledaš kada pokušavaš vidjeti sentiment odnosno konsenzus koji postoji? Ispalo je da je konsenzus bio da se očekivao veći broj hike-ova od 3, a news/calendar siteovi koje ja pratim su samo gledali i pratili očekivane stope a k tome su bili podjeljenog mišljenja (0.75% vs. 1%).
srletina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 01:47   #451
Quote:
srletina kaže: Pogledaj post
ne da nema neki edge nego gubi u 90% slučajeva.
OK malo sam pretjerao
srletina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 02:15   #452
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Ima jedan problemčić. Ako je fx zero-sum game znači jedni moraju izgubit da bi drugi dobili, i ako svi gledaju i tumače isto parametre, kako onda steći prednost. Čini se da ti parametri možda ipak nisu najvažniji
Jel ima neka igra koja nije zero sum?
Kakvi parametri?

Evo u ZG je eksplodirao OneCoin zadnjih mjeseci i to ne da je zero sum nego je šišanje budala. No međutim te budale sada mlate ozbiljne novce jer su količina budala i pohlepa poprilično neograničene. Pa tako znam osobno dvojicu koji izvlače trenutno 20-50k€ mjesečno. A to ne da neće završiti uskoro nego će po mojoj procjeni trajati još barem godinu dana. I šta sada? Koji su tu parametri? Tko je tu budala?

Ili ova igra koju nam političari prodaju zadnjih x godina, ako ti ovo zvuči neusporedivo? Lažu, kradu i uništavaju, uzmu porez i podijele ga. Da je barem zero sum, nego se još i zadužuju... A tko je tu budala?

Šta ćemo sa ZSE, NYSE, LSE, SSE.... to ti ne djeluje kao zero sum? Tko uzme na vrhu, ili ne proda kada treba - taj je financirao ostale. Zanemari dividendu i formalno vlasništvo.

Imaš pravila, ako ih znaš koristiti/prepoznati/upotrijebiti ili se prilagoditi, u čemu je problem? Tzv ljudska civilizacija ovako funkcionira već duže vrijeme a i ne vidim neke promjene na vidiku.
srletina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 10:18   #453
Quote:
srletina kaže: Pogledaj post
Jel ima neka igra koja nije zero sum?
Kakvi parametri?

Evo u ZG je eksplodirao OneCoin zadnjih mjeseci i to ne da je zero sum nego je šišanje budala. No međutim te budale sada mlate ozbiljne novce jer su količina budala i pohlepa poprilično neograničene. Pa tako znam osobno dvojicu koji izvlače trenutno 20-50k€ mjesečno. A to ne da neće završiti uskoro nego će po mojoj procjeni trajati još barem godinu dana. I šta sada? Koji su tu parametri? Tko je tu budala?

Ili ova igra koju nam političari prodaju zadnjih x godina, ako ti ovo zvuči neusporedivo? Lažu, kradu i uništavaju, uzmu porez i podijele ga. Da je barem zero sum, nego se još i zadužuju... A tko je tu budala?

Šta ćemo sa ZSE, NYSE, LSE, SSE.... to ti ne djeluje kao zero sum? Tko uzme na vrhu, ili ne proda kada treba - taj je financirao ostale. Zanemari dividendu i formalno vlasništvo.

Imaš pravila, ako ih znaš koristiti/prepoznati/upotrijebiti ili se prilagoditi, u čemu je problem? Tzv ljudska civilizacija ovako funkcionira već duže vrijeme a i ne vidim neke promjene na vidiku.
Ne govorim o ponzi šemama i polukriminalnom iskorištavanju insiderskih informacija nego o standardnom trgovanju. Ako svi gledaju iste parametre, a gledaju, i ako ih svi tumače isto, a tumače, da li im to daje prednost pred drugima. Ne daje

Rekao sam da se prednost stiče drugdje, a to si ti svojim postom djelomično i potvrdio. Neki prednost stiču ponzi prijevarom, neki korištenjem insider info, neki položajem (političari). Za trgovanje na burzi postoje također prednosti, ali one uglavnom nisu u gledanju teh. parametara.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 13:52   #454
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Ne govorim o ponzi šemama i polukriminalnom iskorištavanju insiderskih informacija nego o standardnom trgovanju. Ako svi gledaju iste parametre, a gledaju, i ako ih svi tumače isto, a tumače, da li im to daje prednost pred drugima. Ne daje

Rekao sam da se prednost stiče drugdje, a to si ti svojim postom djelomično i potvrdio. Neki prednost stiču ponzi prijevarom, neki korištenjem insider info, neki položajem (političari). Za trgovanje na burzi postoje također prednosti, ali one uglavnom nisu u gledanju teh. parametara.
Moja poanta je bila da gledaš na to na pogrešan način. Kvalificirati nešto kao zero sum game je besmisleno, jer je kod većine procesa ulaz jednak izlazu.
A kako sam to pisao u 3 ujutro odgovor nije baš potpuno artikuliran.

Kod stohastičkih (slučajnih) procesa, koji pokrivaju kompletnu ekonomiju, ne postoji parametar koji nešto striktno određuje, nego stalna promjena stanja ravnoteže koje podliježe određenim pravilnostima. Dakle pravilnostima, a ne pravilima. To znači da će se nešto možda desiti ako se nešto drugo desi. Dakle ne postoji jednoznačna uzročno posljedična veza između nekog parametra i kretanja cijene .

Slučajni proces nazivamo slučajnim upravo zbog toga što nismo u stanju analitički (dakle putem formule) izraziti ovisnost rezultata o ulaznim vrijednostima i varijablama stanja. To ne znači da je nešto palo s neba ili je rezultat božje volje, nego da nisi u stanju spoznati sve ulazne varijable, varijable stanja i njihove međusobne odnose i vrijednosti.

Dakle sama ideja da ćeš ti znati određeni parametar a netko drugi neće i da ćeš na temelju toga ti ostvariti prednost je pogrešna. No opet tvrditi da je poznavanje tog parametra nepotrebno je također pogrešno. Potpuno je jasno da je referentna kamata osnovni parameta koji značajno definira vrijednost određene valute. No za samo stanje ravnoteže u odnosu dvije valute postoji mali milion faktora koji se mogu posložiti tako da u nekom trenutku promjena osnovnog parametra uopće ne utječe na cijenu ili da uzrokuje kretanje u neočekivanom smjeru.

U principu to je 'natjecanje' u kojem ti pokušavaš interpretirati informacije koje dobijaš na način da će to odgovarati percepciji, razmišljanju, vrednovanju i spremosti na djelovanje većine učesnika (ili barem bitne većine učesnika).
I očito je da je to izuzetno teško ako ne i nemoguće za postići.

I zbog toga postoji retail forex gdje se liquidity provideri preko poluge klade direktno 'protiv' tebe. Oni se ne klade protiv tebe osobno, nego protiv ideje da će većina moći pravilno predvidjeti razvoj situacije dovoljno dobro da bi konzistentno profitirala na tome.

Također nikada nitko ništa na tržištu ne radi protiv nekoga, nego za sebe. Tko ide protiv nekoga ili nečega, brzo nestane.

I to je sve.
I da, djelimično si to i sam naslutio/napisao.

I još sam samo zaboravio dodati da ima još i problem da se sami odnosi između utjecajnih faktora mijenjaju. Dakle osim što nismo u stanju definirati sve faktore i odnose, oni su još i promjenjivi.
srletina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 14:25   #455
Quote:
srletina kaže: Pogledaj post
Moja poanta je bila da gledaš na to na pogrešan način. Kvalificirati nešto kao zero sum game je besmisleno, jer je kod većine procesa ulaz jednak izlazu.
Forex jest zero-sum game. Dok nekom ne smrkne drugom ne svane. Kojim metodama postižeš da ti svane nebitno. Ono što kažem da se mnogi zanose da će gledanjem u iste parametre kao i ostali postići prednost. Neće, tj hoće ako tome dodaju niz drugih pravila koje većina ne zna ili ih se ne pridržava.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 00:07   #456
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Forex jest zero-sum game. Dok nekom ne smrkne drugom ne svane. Kojim metodama postižeš da ti svane nebitno. Ono što kažem da se mnogi zanose da će gledanjem u iste parametre kao i ostali postići prednost. Neće, tj hoće ako tome dodaju niz drugih pravila koje većina ne zna ili ih se ne pridržava.
Uopće mi nije jasno kakve veze ima to što je forex zero-su game sa TF-ovima i metodama? Čuj ako gledaš u iste parametre kao netko drugi, nista nećeš postići, jer netko mora izgubiti da bi ti zaradio? Nemoj mi zamjerit, ali ovo je jedna od žešćih gluposti koje sam pročitao ikad o forexu.

Kao prvo, ja pričam o ulazu u pozicije i na koji način ih je najbolje odraditi na zlatu, koje TF-ove koristiti ako si intraday trader i šta pratiti nakon ulaza. No da i pričam o konkretnoj strategiji, a ne pričam, tko kaže da ista nije profitabilna? Koga briga i tko uopće može voditi računa tko gubi da bi ti zaradio? Ma, ovo je strašno.

Mnogi vole ispasti pametni sto se tiče forexa ulazeći u područje u kojem nitko nema kontrolu, niti je uopće bitno za trgovanje, strategiju ili metodu, te samim tim za zaradu. No eto, zvuči pametno. Možda za one koji nikad nisu čuli za... ma u stvari za nikoga.

Ono, nebi da ja trgujem protiv tebe i obratno, pa tko pobijedi nosi profit!? Valjda ti je jasno da banke nose više od 90% ukupnog prometa na forexu, a čak 80% u spot transakcijama, pa me živo interesira gdje si tu ti u statistici kao pojedinac i kave koristi imaš od toga sto je forex zero-sum game? Mislim, gledajući matematički statistiku, svi retail traderi bi mogli zarađivati jer mogu bankama uzimati profit. No, znamo da nije tako i da banke većinom kupe taj profit ispred nosa 90% retail tradera. Ma, glupo je uopće raspravljati o tome.

Gaf svjetski, sorry na iskrenosti sa moje strane.
__________________
"Puno lakše je pričati o novcu, nego ga stvarati" - Voltaire

Želiš saznati istinu o forexu? Klikni ovdje!

Zadnje uređivanje CroBroker : 24.03.2017. at 00:31.
CroBroker is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 00:33   #457
Quote:
CroBroker kaže: Pogledaj post
Uopće mi nije jasno kakve veze ima to što je forex zero-su game sa TF-ovima i metodama? Čuj ako gledaš u iste parametre kao netko drugi, nista nećeš postići, jer netko mora izgubiti da bi ti zaradio? Nemoj mi zamjerit, ali ovo je jedna od žešćih gluposti koje sam pročitao ikad o forexu.

Kao prvo, ja pričam o ulazu u pozicije i na koji način ih je najbolje odraditi na zlatu, koje TF-ove koristiti ako si intraday trader i šta pratiti nakon ulaza. No da i pričam o konkretnoj strategiji, a ne pričam, tko kaže da ista nije profitabilna? Koga briga i tko uopće može voditi računa tko gubi da bi ti zaradio? Ma, ovo je strašno.

Mnogi vole ispasti pametni sto se tiče forexa ulazeći u područje u kojem nitko nema kontrolu, niti je uopće bitno za trgovanje, strategiju ili metodu, te samim tim za zaradu. No eto, zvuči pametno. Možda za one koji nikad nisu čuli za... ma u stvari za nikoga.

Ono, nebi da ja trgujem protiv tebe i obratno, pa tko pobijedi nosi profit!? Valjda ti je jasno da banke nose više od 90% ukupnog prometa na forexu, a čak 80% u spot transakcijama, pa me živo interesira gdje si tu ti u statistici kao pojedinac i kave koristi imaš od toga sto je forex zero-sum game? Ma, glupo je uopće raspravljati o tome.

Gaf svjetski, sorry na iskrenosti sa moje strane.
Vidi sinovac, kada budeš imao 50% mojeg iskustva u tom poslu, onda možemo popričati. A to će se desiti samo ako ja stanem da te pričekam ili krenem unatrag

rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 00:54   #458
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Vidi sinovac, kada budeš imao 50% mojeg iskustva u tom poslu, onda možemo popričati. A to će se desiti samo ako ja stanem da te pričekam ili krenem unatrag

'Money talks, bullshit walks' čiča rolanus. Što se tiče toga, možemo ja i vi krenuti od npr. Ponedjeljka sa cca. $4,000 ili $5,000 real naravno, pa da vidimo tko će više natuć novaca za mjesec dana. Poslije ćemo o tome tko bi koga trebao pričekati i na kojem peronu.
__________________
"Puno lakše je pričati o novcu, nego ga stvarati" - Voltaire

Želiš saznati istinu o forexu? Klikni ovdje!
CroBroker is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 11:17   #459
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Forex jest zero-sum game. Dok nekom ne smrkne drugom ne svane. Kojim metodama postižeš da ti svane nebitno. Ono što kažem da se mnogi zanose da će gledanjem u iste parametre kao i ostali postići prednost. Neće, tj hoće ako tome dodaju niz drugih pravila koje većina ne zna ili ih se ne pridržava.
I koja je poanta? Da postoje uspješni i neuspješni?

Evo ti još par činjenica pa pokušaj to uklopiti u svoj način razmišljanja:
1) forex nije zero sum game
2) retail forex je zero sum game
3) na oba fx-a se vrijednosti kreću na identičan način

nemam daljnjih komentara na ovu temu.
srletina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 11:18   #460
Quote:
CroBroker kaže:
...
možeš mi molim te prokomentirati pitanje zadnjeg FOMCa koje sam postavio? glede procjene postojećeg konsenzusa.
srletina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:50.