Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2017., 11:40   #6281
Quote:
Gunar kaže: Pogledaj post
@Nemanjica. Ovaj primjer nema nikakve veze sa poslodavcem i sluzbenim autom. Sve ovo je privatno. Znaci ovako: ako moj brat ima njemacko drzavljanstvo i svoj auto regan u njemackoj, dođe u hr, recimo na 2 mjeseca autom. Ja imam talijansko drzavljanstvo i talijansku vozacku i prijavljen sam u italiji, također dođem u hr na 2 mjeseca. I posudim auto od brata da se vozim 2 mjeseca po hrvatskoj jer njemu auto netreba a ja nemam svoj. Sto krsim?
Ništa, osim ako se ne ne prijaviš na privremeni boravak. Pečate se u putovnice udara samo državljanima trećih zemalja, državljane zemalja EU se provuče kroz skener i bok.

Quote:
Gunar kaže: Pogledaj post
"Duzi period" je jako rastezljiv pojam. Kako dokazati da netko boravi duze u hr? Na temelju cega? Nemam putovnicu da mi nadobudni granicar lupa stambilje u nju. A ako se sam od sebe nigdje ne prijavim, uvijek mogu reci da sam stigao prekjucer
Na tebi nadobudnom je teret dokazivanja, a ne na policiji, zato si ti dužan prijaviti se. Da li si i hrvatski državljanin sa bratom? Kako budeš odskeniran na granici kroz skener nemaš što izmišljati kada si stigao, to nije kao nekada. I onda ide po Zakonu o strancima ako nisi HR državljanin, ili po Zakonu o prebivalištu i boravištu HR državljana ako jesi.
Mutt is offline  
Old 14.12.2017., 15:58   #6282
Quote:
Mutt kaže: Pogledaj post
Ništa, osim ako se ne ne prijaviš na privremeni boravak. Pečate se u putovnice udara samo državljanima trećih zemalja, državljane zemalja EU se provuče kroz skener i bok.



Na tebi nadobudnom je teret dokazivanja, a ne na policiji, zato si ti dužan prijaviti se. Da li si i hrvatski državljanin sa bratom? Kako budeš odskeniran na granici kroz skener nemaš što izmišljati kada si stigao, to nije kao nekada. I onda ide po Zakonu o strancima ako nisi HR državljanin, ili po Zakonu o prebivalištu i boravištu HR državljana ako jesi.
Uh, koje komplikacije. Sva sreca da nisam talijan. A nemam ni brata.
Gunar is offline  
Old 15.12.2017., 18:44   #6283
nisam neki meho ali možda nekome pomogne

https://www.facebook.com/uzivo.hrvat...6352010478737/
__________________
PEDER JE KARAKTERNA OSOBINA A NE SEXUALNA ORIJENTACIJA
artur222 is offline  
Old 16.12.2017., 16:18   #6284
Nije pitanje, ali ne znam gdje je tema o poliranju farova, pa eto...

Ovo od Sonaxa za plastiku https://www.sonax.com/Products/Inter...cratch-Remover

Je dobro.

Danas sam krpicom u 15 minuta ispolirao dva vrla žuta i matirana fara, izgledaju odlično u odnosu na to kako je bilo. Da sam bio pametan, uslikao bih before/after, ali nisam.

Koliko će polish trajati - nemam blage veze.

Ali ako nekome treba prije tehničkog, za cca 45 kn mislim da nema ništa bolje.
_MK_ is offline  
Old 16.12.2017., 17:48   #6285
Npr ovi motori 1.6 hdi koji se ugrađuju u c5 iz 2010 i pežo 508iz 2012 .pošto su oba u psa grupaciji da li su to potpuno isti motori ,82kw i da li su to bolji motori ili npr 1.5 dci od megane reno.Hvala
__________________
poslato sa mog građevina poslovnog TCL 20Y ( A1 alpha 21)
kontrolorKvalty is offline  
Old 16.12.2017., 20:55   #6286
Quote:
_MK_ kaže: Pogledaj post
Nije pitanje, ali ne znam gdje je tema o poliranju farova, pa eto...

Ovo od Sonaxa za plastiku https://www.sonax.com/Products/Inter...cratch-Remover

Je dobro.

Danas sam krpicom u 15 minuta ispolirao dva vrla žuta i matirana fara, izgledaju odlično u odnosu na to kako je bilo. Da sam bio pametan, uslikao bih before/after, ali nisam.

Koliko će polish trajati - nemam blage veze.

Ali ako nekome treba prije tehničkog, za cca 45 kn mislim da nema ništa bolje.
Imas od Sonaxa proizvod namijenjen bas za poliranje i zastitu farova nakon poliranja:

https://www.sonax.com/Products/Produ...Kit/(finder)/1
Markkonen is offline  
Old 16.12.2017., 21:08   #6287
To nisam nigdje vidio za kupiti, valjda ima samo na nekim specijaliziranim mjestima (i pretpostavljam da nije ispod 200 kn)... Ono za plastiku se dila po trgovačkim lancima, a znaš kako ide poslovica - vrag u sili i muhe ždere. Bilo je nabrzinu ili to za 45 kn iz Kauflanda, ili neka generička polir pasta u kantici za 35 kn iz Konzuma.
_MK_ is offline  
Old 16.12.2017., 23:30   #6288
Quote:
_MK_ kaže: Pogledaj post
To nisam nigdje vidio za kupiti, valjda ima samo na nekim specijaliziranim mjestima (i pretpostavljam da nije ispod 200 kn)... Ono za plastiku se dila po trgovačkim lancima, a znaš kako ide poslovica - vrag u sili i muhe ždere. Bilo je nabrzinu ili to za 45 kn iz Kauflanda, ili neka generička polir pasta u kantici za 35 kn iz Konzuma.
Ma jasno sve, samo kazem da postoji bas za farove... Nisam ni ja vidio kod nas, evo sad sam nasao u Njemackoj, 13 EUR:

https://www.real.de/product/31397804...n&sid=12900631
Markkonen is offline  
Old 17.12.2017., 07:46   #6289
ima toga od sonax-a za farove po hrvatskim webshopovima za oko 100kn
E30 is offline  
Old 17.12.2017., 10:24   #6290
Quote:
_MK_ kaže: Pogledaj post
Nije pitanje, ali ne znam gdje je tema o poliranju farova, pa eto...

Ovo od Sonaxa za plastiku https://www.sonax.com/Products/Inter...cratch-Remover

Je dobro.

Danas sam krpicom u 15 minuta ispolirao dva vrla žuta i matirana fara, izgledaju odlično u odnosu na to kako je bilo. Da sam bio pametan, uslikao bih before/after, ali nisam.

Koliko će polish trajati - nemam blage veze.

Ali ako nekome treba prije tehničkog, za cca 45 kn mislim da nema ništa bolje.
Ovo je najbolja stvar, imam to, ispoliraš bez ikakvog brušenja i ok je neko vrijeme. Izdrži kako kad, meni su farovi bistri već 2 tjedna. Razlika prije poslije je ogromna. A cijenom je jeftino. Imaš po centrima, ja sam u bauhaus uzeo davno. Kolko ga dobiš dovoljno ti je za 10 poliranja bar. Kad perem auto, nekad znam malo umazat u farove, i sa mikrofibrom pobrišem, 2 min posla.
Mairon is offline  
Old 17.12.2017., 10:37   #6291
Ljudi, poliranje farova sa UV zaštitom bude 100 kuna.

Ja sam radio sam sa vodobrusnim papirima i lakom za uv zaštitu i više nebi. Em dok sam sve pokupovao (vodobrusni papir, pasta za poliranje, pa lak za zaštitu..)
Da ne spominjem da za pošten posao treba vremena.


Poanta - potrošite novce, svako malo polirate jer bez zaštite far brzo opet matira, i kad povučeš crtu košta više nego pošteno poliranje s kojim se bude miran godinama.
Fishkal is offline  
Old 17.12.2017., 10:55   #6292
Ja sam dao polirat za 200kn sa keramickom zastitom, pa su nakon 9 mj bili već za lagano opet poliranje. Ovako malo utrljas paste ove jednom u 2-3 mj i odrzavas da su bistri.
Mairon is offline  
Old 17.12.2017., 15:51   #6293
Quote:
Markkonen kaže: Pogledaj post
Ma jasno sve, samo kazem da postoji bas za farove... Nisam ni ja vidio kod nas, evo sad sam nasao u Njemackoj, 13 EUR:

https://www.real.de/product/31397804...n&sid=12900631

Quote:
E30 kaže: Pogledaj post
ima toga od sonax-a za farove po hrvatskim webshopovima za oko 100kn
evo da se nadovežem sam na sebe ako se nekom neda zajebavat sa webshopom vidija san danas u interspara za 119kn
E30 is offline  
Old 17.12.2017., 16:25   #6294
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Poanta - potrošite novce, svako malo polirate jer bez zaštite far brzo opet matira, i kad povučeš crtu košta više nego pošteno poliranje s kojim se bude miran godinama.
U potpunosti se slažem, ali ako te sruše na tehničkom zbog neispravnih (mutnih) farova, onda ponekad moraš stvar riješiti po hitnom postupku jer ne možeš baš zivkati okolo i tražiti termine za poliranje... U takvim situacijama ovakve stvarčice za puno manje novaca privremeno riješe problem, dok ne uspiješ srediti stvar kako spada.
_MK_ is offline  
Old 17.12.2017., 21:11   #6295
Je, samo svi znamo kada imamo tehnički i dosta vremena za srediti takve stvari
Fishkal is offline  
Old 17.12.2017., 21:13   #6296
Mi ovdje znamo. Ljudi (žene) starije dobi koje ne znaju promijeniti ni žarulju doma u lusteru, a kamoli na autu, ne znaju ni što bi trebalo značiti "mutni farovi".
_MK_ is offline  
Old 18.12.2017., 08:08   #6297
Quote:
_MK_ kaže: Pogledaj post
Mi ovdje znamo. Ljudi (žene) starije dobi koje ne znaju promijeniti ni žarulju doma u lusteru, a kamoli na autu, ne znaju ni što bi trebalo značiti "mutni farovi".
i baš takvi će ih ići sami polirati :klap:
E30 is offline  
Old 18.12.2017., 08:12   #6298
Ne, ali će nazvati "alo netijače, srušulo me na te'n'čkom, de sredi".
_MK_ is offline  
Old 18.12.2017., 16:27   #6299
[QUOTE=Gunar;66905735]Pug partner 1.6 hdi 55 kw 09 godiste 224 tkm. Prije nesto vise od mjesec dana imao sam problem sa sajlom kvacila. Propadala je pedala i saltalo se preko zuba. Moj meh.mi je zamijenio sajlu (orig. Pug) i nekih tisucu km je bilo sve ok. Nakon toga ponovno propadanje pedale i tesko saltanje. Ponovno zamijenjena sajla (na garanciju, gratis)i danas nakon manje od tisucu km opet propadanje pedale i skoro nemoguce saltanje. Meh.me narucio iduci utorak u servis jer je pun. Auto vuce dobro,ne trese kod kretanja, lamela ne smrdi,lager se necuje. Meh.sumnja da je nesto drugo osim sajle i hoce raskapati/// Epilog : Raskopano. Sajla ok,lamela ok, druklager ok, korpa slaba, vodilica druklagera poderana. Dao sam zamijeniti cijeli set + vodilicu lagera. (do sad nije mijenjano nista a 224 tkm). Sad je sve ok i papuca kvacila puuuuno mekanija nego prije.
Gunar is offline  
Old 18.12.2017., 23:08   #6300
Smeta li što ako u leru nisu stabilni okretaji motora, nego se vrlo malo pomiču, za cca 10ak okretaja gore-dolje? 1.5 dci i ima digitalni pokazivač pa vidim da se crtica malo pomiče
Bugy is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:16.