Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2016., 16:08   #1
"Room Escape" u Zagrebu

Pozdrav,

je li tko od vas kojim slučajem probao live uprizorenje ove popularne kompjuterske igrice? Ako je netko bio, sobodno napišite svoja iskustva.

Sve više ljudi u Hrvatskoj igra ovu pomalo bizarnu igru za odrasle pa smo je i mi odlučili isprobati
Quote:

Sat otkucava, imamo još minutu da izađemo iz sobe. Otkrili smo tko je ubio privatnog istražitelja Johna Monroea, ali nikako ne možemo pronaći izlaz, bez čega će naša misija biti neuspješna. Sekunde prolaze, nas četvero se pogledavamo, buljimo u predmete oko sebe, ponovno prelazimo preko svih lokota, šifri i ključeva koje smo pronašli i razotkrili, ali i dalje nemamo blage veze kako otvoriti ta prokleta vrata.

Adrenalin nas udara, već nas hvata nervoza i vrijeme je skoro iscurilo. Milijun pitanja vrti nam se po glavi, ali koliko god odgovora pronašli ne uspijevamo naći onaj koji trebamo – izlaz. Nekoliko sekundi kasnije oglašava se zvuk koji označava kraj igre.
Ja još uvijek nisam iskusio, ali jedva čekam.
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 16:22   #2
Vodih svoje frendice tamo za roćkas tamo i bilo je zabavno (ovo u linku naslovljeno kao "bizarna igra" je malo pretjerano).

Treba malo vremena da se ufura u način kojim su priređene zagonetke, ali sat vremena prođe vrlo brzo i fora je i za stare i mlade. Prije mene bili obitelj mama-tata-sin-baka-djed.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 16:39   #3
Ja bijah, super je, zanimljivo, al stvarno malo vremena
Jedino žalim što članovi ekipe nisu baš surađivali pa nam je trebalo i duže nego potrebno, pa evo jedan savjet: ne izigravat facu i libit se tražit pomoć. Nitko ne izađe iz sobe bez pomoći, a pogotovo ne kad je prvi put u takvoj igri.

Tako da ak vidite da ste negdje zapeli i ne znate što dalje, odmah tražit pomoć.
francy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 16:46   #4
Prenosim post kolege forumaša, s pdf-a Kompjutorske igre:

Quote:
Spectre kaže: Pogledaj post
Kak to misliš obje? Postoje 3 različite Room Escape lokacije (u Zagrebu):

1. Room Escape Zagreb sa sobama: Zombie Lab, Bunker i Central Bank (samo za iskusne)
2. Labirintanje sa jednom sobom: Tajna ludog znanstvenika
3. Escape Room Arena sa sobama: The Office of John Monroe, Mind Crime, The Lab of Dr. Lev Pasted i The Secret Agent Room

Tako da ima dosta velik izbor, kako za nove tako i za stare avanturiste.

Zadnje uređivanje tabanšaban : 13.05.2016. at 17:00.
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 16:57   #5
ja sam bio u ovom bunkeru pod 1. u gornjem postu, dosta zabavno, ak ides prvi put vjerojatno nes uspjet rjesit sve, nama je falilo negdje par minuta da uspijemo sve, i da tesko je koordinirati i timski raditi ak je puno ljudi, uglavnom fora je
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 17:00   #6
Jeste se uživili totalno? Koliko vremena dobiješ, u svim sobama po sat ili u nekima i više? Mislim, te PC igrice su inače teške i zbilja traže logiku i izvlače maksimum iz tebe, pretpostavljam da je trust mozgova jači.
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 17:34   #7
uzivis se dosta lako, kolko znam za ovo pod 1. uvijek dobis sat vremena ne znam kak je kod ostalih
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2016., 12:30   #8
U Areni su sve sobe sat vremena
francy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 11:46   #9
zanimljivo iskustvo, pozitivan osjecaj panike i adrenalina koji se bas i ne dozivljava u 'stvarnom' zivotu.....samo su malo počeli pretjerivati s cijenama, u centru zagreba ima jedan novi koji je 450kn sat...ostali uglavnom 350
volume3d is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 13:38   #10
Meni su te live escape room igre genijalne... Bio sam prvi puta prije cca 1.5mj i zakačio se... sad sam na misiji da ih odigram sve u Zg...
Prva u kojoj sam bio je bila u Escape room Areni - soba Secret agent, i tada mi je bila odlična ali nakon još par soba sad kužim da je zapravo mlitava... Smetaju me nelogičnosti i rupe u priči (tražiš kao dvostrukog agenta/krticu) i kad ga nađeš on ima neki svoj broj i to ti je izlaz iz sobe, a soba je prepuna stvari koje nikada ne bi našao u uredu nekog špijuna/agenta... Bio sam i u Foxinabox iliti roomescape, u njihovoj banci, i to je bilo odlično... skoro sve se uklapalo u priču i bilo logično, igra se u mraku pa je fakat gušt... Vidio sam da se otvorio Exitgames i ClueGo, ali nisam bio.. za Teslu sam čuo generalno da je dobra soba ali mi nitko neće reći detalje, a na www.ClueGo.eu piše da uskoro otvaraju, a ziher sam da mi je već netko rekao da je bio, jesam zabrijao ili im stranica ne radi?? je li bio tko od vas??
kiki2311 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 13:46   #11
Enigmarium u Tkalči i njihova Vještica Barica Cintek je super soba, to obavezno probajte iako je 450kn (ostale sve su uglavnom 350)
volume3d is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 18:12   #12
Quote:
volume3d kaže: Pogledaj post
Enigmarium u Tkalči i njihova Vještica Barica Cintek je super soba, to obavezno probajte iako je 450kn (ostale sve su uglavnom 350)
Bili, ocjena fantastično, najbolja. Veća cijena sam mislio da je zbog Tkalče, ali nakon što smo odigrali mi je jasno zašto je skuplje.
Ona fora s transferom u 16. st. i još par takvih mega iznenađenja, ma genijalno, svrbe me prsti da više napišem, ali onda ne bute uživali :-)
mukyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 18:41   #13
vjerovatno i je zbog Tkalče veća cijena sigurno je najam onog stana ogroman....drugi su svi dalje od centra
nemoj ništa otkrivati, neka ljudi sami vide...jako dobro
volume3d is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 12:22   #14
meni ta igra nije uopće bizarna, i ne znam zašto su je tako naslovili.
u Zagrbeu sam odigrala sve osim tog novog Tesle, i mogu se složiti s vama da je escape room u Tkalči najbolji. neke stvari su me iznenadile i ne smeta mi veća cijena za tu lokaciju i tu igru.
bila sam i u Areni i moram reći da sam jako razočarana. odigrala sam dvije igre, i trebala sam odustati nakon prve, ali išla sam im prućžiti još jednu šansu i ostala razočarana. platitili smo sat vremena igre, i izašli za 35 minuta. gamemasterica nije bila voljna pojasniti stvari koje smo je pitali (mind crime soba).
ne kužim njihovu foru da uđu s tobom u sobu, i tamo ti sve objašnjavaju. mi unutra, i njrađe bi krenuli, a ona priča svoje. bez veze mi jeto.

roomescape i labirintanje sam odigrala još prije godinu dana. roomescape je klasik-super, a labirintanje je isto bilo ok!
aurela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 12:21   #15
Exitgames - 'Teslino nasljeđe' je fantastična soba, možda i najbolja u gradu trenutno obavezno probajte
volume3d is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 13:04   #16
S ekipom sam odigrao sljedeće sobe u Zagrebu, redom:

1. Bunker by fox in a box
2. Labirintiranje
3. Zombiji by fox in a box
4. Lev Pasted by Escape Arena
5. Mind Crime by Escape Arena
6. Robin Hood by Escape Art
7. Drakuline Odaje by Escape Art

Od navedenih, sobe Escape Arene su nam ostavile najlošiji dojam. Lev Pasted je somewhat fora soba, dok nam je Mind Crime djelovao kao hrpa randomly nabacanih predmeta u sobu, ne samo u startu nego i nakon što smo ju riješili. Usluga je ispodprosječna, doslovno ste kao "na traci".

Labirintiranje nam je bilo kul - no zatvoreno je pa se nema što više dodati.

Fox in a box sobe su odlične, kao i sama usluga - nećete promašiti niti s jednom sobom (mi planiramo svakako odigrati i Banku).

Escape Art su sobe koje su zapravo franšiza soba iz Beograda, Robin Hood iz Escape Mania-e, a Drakuline Odaje iz PIN Escape-a. Prema tripadvisoru - obje sobe su top 3 u Beogradu (a tamo ih je preko 30). Kao takve - najviše su nas oduševile od navedenih. Imaju promotivnu akciju povodom otvaranja do 26.9. (250 kn neovisno koliko igrača je u grupi), a i generalno su nešto jeftiniji s obzirom da im cijena termina raste proporcionalno veličini grupe.

U svakom slučaju - ovaj vid zabave je super i preporučam svima!
frenzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 07:07   #17
Quote:
volume3d kaže: Pogledaj post
Exitgames - 'Teslino nasljeđe' je fantastična soba, možda i najbolja u gradu trenutno obavezno probajte
Apsolutno se slažem.

ExitGames u Petrinjskoj ima osim Teslinog nasljeđa i Groficu iz Petrinjske ulice. Fantastično, kao i Tesla. Igrao sam sve, no ovi dečki iskaču po kvaliteti daleko od svih. I, koliko ja znam, to je baš njihov proizvod, sve ostalo su franšize. Ja sam za ono - kupujmo hrvatsko, uvijek, a kada je dobro i najbolje pogotovo.
Lobsterman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 11:07   #18
Slažem se da Tesla je super! Grofica je isto OK, ali Tesla je bolji.

Igrala sam i novi Escape Art. Tamo mi je bolji Robin Hood od Dracule.

Nakon sveg odigranog Arena se može posramiti svojih soba. Vidim da sad stalno nešto mijenjaju. Detektiv Monroe se igra u zatvorskim uniformama??!! ne znam kakve to ima veze. Soba tajnog agenta mi je loša, ne znam jel lošija ta ili Monroe.
Mindcrime i Lev pasted su pola boda bolje.
aurela is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2016., 13:43   #19
Quote:
aurela kaže: Pogledaj post
Slažem se da Tesla je super! Grofica je isto OK, ali Tesla je bolji.

Igrala sam i novi Escape Art. Tamo mi je bolji Robin Hood od Dracule.

Nakon sveg odigranog Arena se može posramiti svojih soba. Vidim da sad stalno nešto mijenjaju. Detektiv Monroe se igra u zatvorskim uniformama??!! ne znam kakve to ima veze. Soba tajnog agenta mi je loša, ne znam jel lošija ta ili Monroe.
Mindcrime i Lev pasted su pola boda bolje.
A poskupili su na 450kn za 5 igrača, bilo je 350 na početku
volume3d is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 14:07   #20
Portal escape..najbolja zabava...sobe su super...kocke nesto novo....poslje 21 sat uvjek dodje gazda koji je zezant pa se moze s njim do kasno u noc igrat drustvene igre... moze s popit i cugat tamo.i zapalit cigaretu ko je pusac..
.http://portalescape.com/avanture/kocke/

Zadnje uređivanje afrodiata : 27.10.2016. at 14:08. Reason: link
afrodiata is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:08.